לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2007, 06:09
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מכתב ששלחתי הבוקר בפקס למנהל התיכון של בני

היום אמורה להסתיים השביתה.
בכוח צוי מניעה, או הסכם שייחתם ברגע האחרון. עדיין לא ברור.

בני הראה לי הבוקר את מה שפירסם מנהל התיכון, באתר בית הספר-
ציטוט:

לתלמידים ולהורים שלום רב,

הנדון : התנהלות הלימודים ביום חמישי, 13.12.2007 (ואילך)

אנו מודיעים בזאת כי מטה מאבק השרון החליט לאמץ את החלטת מורי בתי הספר באזור השרון, שלא לחזור לעבודה סדירה ביום חמישי, 13.12.2007.

החלטה זו תקפה עד להתכנסות הבאה של בית הדין לעבודה, או עד הכרזה רשמית של ארגון המורים על סיום השביתה. עם זאת, מורים רשאים לפעול לפי צו מצפונם.

ב ב ר כ ה

והינה המכתב ששלחתי לו, לפני מספר דקות, בפקס-

שלום רב,

קראתי, בצער רב, את הודעתך באתר בית הספר-

"...אנו מודיעים בזאת כי מטה מאבק השרון החליט לאמץ את החלטת מורי בתי הספר באזור השרון, שלא לחזור לעבודה סדירה ביום חמישי, 13.12.2007. ..".

צר לי שאתה כמנהל מוערך כל כך, בייחוד בזכות ראיית תפקידך כמחנך ולא רק כמנהל תעשיית ציונים, מודיע באתר בית הספר כי אתה תומך בהפרה גסה של צו בית משפט.

יהיו אשר יהיו תוצאות מו"מ הבוקר, הנזק הגדול של העובדה שאתם מפרים את כללי הדמוקרטיה, כבר נעשה.

אין ספק (בעיני בכל אופן) שהשביתה היתה מוצדקת, אך במדינה דמוקרטית לכל מאבק יש כללים וחוקים, ואתה בהודעתך באתר בית הספר, העברת מסר לתלמידים כי אתם מפרים את כללי הדמוקרטיה- וזה לא מקובל עלי !!!

אני כהורה שמחנך את ילדי לעמידה בחוקי המדינה ולכלליה, גם אם הם לא נוחים לנו לעיתים, עומד מול שוקת שבורה כאשר בני בא אלי הבוקר ומראה לי את מה שכתבת באתר.

חומר למחשבה.

בני יגיע היום לבית הספר.

יום טוב שיהיה לך ולצוות המורים.

נערך לאחרונה ע"י juda בתאריך 13-12-2007 בשעה 06:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2007, 08:04
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מכתב ששלחתי הבוקר בפקס למנהל התיכון של בני"

יש משהו בדבריך, אבל אני לא מסכים איתך.
אם אנחנו נדבקים לחוק יש 2 סוגים של צווי מניעה.
הצו שהוצא ע"י בית הדין לעבודה הוצא לארגון המורים. בדר"כ מקובל בשביתות שבית הדין מוציא צווים אישיים, ואז מורה שלא בא לעבודה מפר את הצו.

כך שמבחינה טכנית, המורים לא מפירים שום צו ולא עוברים על החוק.
העובדה שהם לא באים לעבודה, זוהי שביתה פרטית(או בית סיפרית) שבה המורים בעצמם החליטו לא להגיע.

אני חושב שהמאבק הזה כל כך צודק (למרות שיש לי ספק אם הוא מנוהל נכון) שעדיף שהמורים אפילו יעברו על החוק כדי להשיג עתיד טוב יותר למדינה.

ישן 13-12-2007, 11:17
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שניכם נאחזים בניואנסים משפטיים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "הצו לא הוצא למורים"

משהו בסגנון של-
"הבטחתי... אבל לא הבטחתי שאקיים"...
נו, באמת?!! זה רציני?

מה היתה רוח החלטת בית המשפט? וזה מה שקובע !!!
ולגופם של דברים-
המורים מתנהגים כמו וועד עובדי "משה תעשיות מתכת" (ולא שאני מזלזל, חלילה),
ולא כמורים שצריכים לסמל מודל מסויים של דוגמא אישית (ועל הטיקט הזה, בין השאר הם מנהלים את מאבקם הצודק)...

מורה שאומר בראש חוצות - אני משתין על בית המשפט,
לא יכול לבוא אח"כ לתלמיד תיכון ולחנך אותו, נניח, לתרומה אישית ואי השתמטות ממילוי חובות אזרחיים.

איך יבוא מורה ומחנך (אם בכלל, הרי רוב המורים ממזמן לא מחנכים אלא "מעבירים חומר") לנער בן 17,
שאומר ש"לא מתאים לו" לשרת בצבא... ולכן הוא ממציא סיבות ותרוצים להתחמק, איך הוא יבוא אליו ויסביר לו שזה שאסור לנהוג כך בחברה דמוקרטית?
מאיפה יש לו את הסמכות אם הוא עצמו מזלזל בערכים שהוא (לפחות אמור...) צריך להעביר?

ישן 13-12-2007, 13:58
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
אה, נוח להיצמד להחלטות בית המשפט :)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "שניכם נאחזים בניואנסים משפטיים..."

אני בעדך!

בבוקר קיוויתי שההסכם יחתם שעתיים מאוחר יותר, רק כדי לראות את המופת והדוגמא של מורי ישראל....

חלק מהגולשים פה שוכחים את תגובות המורים לצווי המניעה כשהוצאו, בעוד רן ארז אמר כי אירגונו יכבד את הצו (ושידר למורים מסרים כפולים במקביל), רבים מהמורים הצהירו בפרהסיה ללא שום בושה וללא שום היסוס, כי לא ישובו ללמד גם בהוראת בית הדין, איש מהם לא חשב , משום מה, שיש לעתור לבג"ץ כנגד צווי המניעה.
(הם גם שכחו, שהם אינם שובתים באופן עצמאי, אלא כחלק מאירגון)

מנהל כפר הנוער "אשל הנשיא אמר הבוקר:
"אף מורה ואזרח אינם רשאים שלא לציית לבית הדין לעבודה. כל הבסיס המוסרי לעבודתו של המורה הוא בעצם היותו שומר חוק ומכבד את החברה שבה הוא עובד ופועל."
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3482029,00.html
ואני, מיותר לכתוב, מסכים איתו.

כבר כתבת , ואני מסכים איתך, את הנזק הגדול המורים גרמו לעצמם.

למוזר לי, שאצלנו זה נהיה הטרנד, החלטות בית המשפט "נשפטות" אצל הציבור לפי הנוחות והמיליה אליה הם משתייכים

אגב, חתמו הסכם ואני טרם ראיתי משהו משמעותי ישיר לטובת התלמיד, למעט הסתמכות על הבטחה שנתן רה"מ. הבטחה...

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 13-12-2007 בשעה 14:07.
ישן 15-12-2007, 21:07
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ב'אמצע החיים' אמורים כבר להתייחס לסביבה קצת בפחות רצינות, לא?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "שניכם נאחזים בניואנסים משפטיים..."

אני מקווה שאתה לא באמת חושב שרן ארז אירגן שביתה 'בכדי לקדם את מצב החינוך בישראל'. אינך באמת מאמין שחדרי המורים מלאים ב'אליעזר שמאלים' המקריבים עצמם ומונעים ממשפחותיהם לחם רק בכדי לחנך את ילדי ישראל וללמדם מוסר ודעת?

העלאת שכר המורים ב20% לא תשפר מאומה יותר מאשר את מצב ה'אובר-דראפט' של אותם בינוניים ובלתי ראויים הנאחזים ב'השגי הילדים' כבקרני המזבח על מנת להצדיק את כשלונם המקצועי.
רוצה לשפר את שכר המורים? שלש אותו ואז תאפשר לאנשים טובים ואכותיים הרוצים להתקיים בכבוד והיודעים ללמד לעסוק במקצוע.
את זה ניתן לעשות ע"י הכנסת 'כוחות השוק' ויצירת רפורמה מן השורש. כן - תגמול תמורת איכות ומקצועיות. אהממ... זה יצריך 'קצת' יותר שעות עבודה. זה יאלץ מורים רבים 'קצת' יותר מאשר לעיין בויקיפדיה בבוקר שלפני השעור ולהפגין בורות משוועת בשיעורים, יחייבם לעסוק 'קצת' יותר בפיקוח על הנעשה בהפסקות במקום לחבק את כוס התה ולהדוף תלמידים במצוקה. כן - זה עלול לגרום לכך שאי אפשר יהיה להתייחס להורים כאל טרדנים ולהחביא באלימות כל בעיה של אלימות. יתכן ואם 'הלקוח' קרי האפוטרופוס לתלמיד ומערכות החינוך המקומיות יוכלו להביע פיננסית את שביעות ואי שביעות רצונם מן המורים - משהו יזוז במערכת המנוונת הזו. המורים הטובים שבלאו הכי עושים את כל מה שמר ארז הנמרץ מדבר עליו אך לא מקיימו - לא ירתעו מכך. משכורתם תוכפל ויותר והם לא יאלצו להתחלק בעוגה עם אוכלי חינם שבלאו הכי מגלגלים את הבעיות לפתחם [חשבתם איך זה להיות מורה ערכי שנקרא פעם אחר פעם 'לכבות שרפות' שהשאירו מורים אחרים? ללמד בחצי שנה קרוא וכתוב ילדים בכתה ג'? להשלים שלוש שנות מתמטיקה בכתה ח'?]

כל כך 'PC' לדבר יפה על המורים. מצטער - יש לי יכולת טובה לדבר טובות על 'מורים' מסויימים. לא בהכרח כאלה שליקקתי אצלם דבש אך בהחלט כאלה הראויים לחביות של דבש כמחמאות.
הם מיעוט. מיעוט נרדף. נרדף בעיקר לא על ידי 'הורים נוראיים' כי אם על ידי קולגות ולעיתים מנהלים החרדים כי בינוניותם תבלוט ליד אותם צדיקים.

מערכת החינוך אינה 'עולם מיסתורין מקצועי' שלא ניתן להעריך את איכותו ותפוקותיו. כתלמידים - חווה כל אחד מאתנו עשרות מורים. כהורים אנו חשופים באהבה וברצון שעות רבות בכל יום למערכת ולתכניה. חומר הלימוד ברוב שנות הלימוד אינו כזה שמכמניו אינם נהירים להורה ההדיוט.
צר לי אך משאני מציץ במערכת החינוך ומשווה אותה למערכות מקצועיות אחרות - אני רואה עצלות, ניוון מחשבתי, בורות, חוסר אחריות כלפי גוף ונפש קטינים שהופקדו בידיהם וחתירה אין סופית לעבר 'השקט הקדוש'. מי שרוצה לכנות זאת 'שחיקה' שיבושם לו. רוב המורים הגרועים בהם נתקלתי היו גרועים ככל הנראה גם בטרם 'נשחקו'. הם בהחלט ראויים לרן ארז כמנהיג ולתוספת של 4.5% כתגמול.

אם אכן מקדישים מורי ילדינו היקרים להכשרה והשתלמות 4 חודשים תמימים בהם הם מקבלים שכר ואינם מצויים בעבודה + שלוש שעות יומיות מעבר לשעות העבודה בשמונת החודשים האחרים - יתכבדו ויקיימו שביתה מהפכנית, קשה וכואבת! שיפסיקו לעבוד בקייץ! שיעצרו עבודם המופלאה בשלוש השעות היומיות המוקדשות לתלמידים אחה"צ.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-12-2007 בשעה 21:10.
ישן 13-12-2007, 18:27
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מכתב ששלחתי הבוקר בפקס למנהל התיכון של בני"

כל השביתה הזאת היתה שביתה עקומה.
כלומר - מטרתה נכונה אבל ניהול המשבר כולו היה עקום מכל הכוונים.
הממשלה יכלה להגיע לפתרון המשבר הזה מזמן ובתנאים אפילו טובים יותר מבחינתה ממה שהגיעו עכשיו.
המורים בזבזו את הקרדיט של מאבקם ע"י יותר מדי יחס"צ וקידום מכירות מקצועי שנראה מלוקק ודוחה ומצד שני מאבקי יוקרה וחתרנות מתוך מנהלי המו"מ וגם מבחוץ.
רן ארז יצא טיפוס דוחה.
בית הדין לעבודה דחה את קביעתו יותר מדי. (להערכתי חודש מאוחר מדי)
ההסתדרות -לא סייעה יותר מדי ולא עשתה את תפקידה בצורה נכונה.
ההורים -משכו לכל הכוונים ולא ידעו לאן הולכים
התלמידים נדפקו והם כנראה לא מסוגלים להבין את הזלזול בהם ע"י כולם ,הורים, מורים, ממשלה .
נראה שלא מערכת החינוך חשובה אלא רק מאבק יוקרה אישי מטופש ומיותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר