לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2007, 23:21
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי niv_dam שמתחילה ב "תקציב מרבי 2600 לא צריך את..."

קח בחשבון שהמארז + ספק שהציעו לך ככל הנראה לא שווים הרבה. אם תוכל לתת דגם מדוייק שלהם נוכל לומר במידה והם כן. כמו-כן מדובר בזכרונות של חברה לא ממש מוכרת, וכיום כשמחירי הזכרונות ברצפה זה פשוט לא משתלם ללכת על חברות שכאלה.

אם מתאפשרת חריגה קטנה:
מעבד:
AMD ATHLON 64 5000+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.6GHz 1MB CACHE - ADO5000CZBOX - BOX ₪607

לוח אם:
GIGABYTE GA-M56S-S3 ₪433

כרטיס מסך:
SAPPHIRE ATI Radeon HD 3850 256MB DDR3 ₪1024

זיכרון:
CORSAIR 2048MB (1024MB X2) DDR2 667MHz VALUE DUAL CHANNEL KIT ₪309

מארז:
COMPUCASE CI-6A19-400 ATX SUPER MIDI TOWER CASE + 400TRT - ATX 2.0 - 20/24 PIN ₪393

הרכבת מחשב:
ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי: ₪2766
המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

מעבד קצת פחות טוב (אבל עדין יעמוד ללא שום קושי במשימות), כרטיס מסך הרבה הרבה יותר טוב (יאפשר לך באמת להריץ כמו שצריך משחקים חדשים), זכרונות של חברה מעולה ומארז + ספק איכותיים.

אם התקציב לא מאפשר, אפשר לרדת בכרטיס המסך:

מעבד:
AMD ATHLON 64 5000+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.6GHz 1MB CACHE - ADO5000CZBOX - BOX ₪607

לוח אם:
GIGABYTE GA-M56S-S3 ₪433

כרטיס מסך:
SAPPHIRE PCI-EX RADEON X1950PRO 256MB DDR3 DUAL DVI TV/O - RETAIL ₪798

זיכרון:
CORSAIR 2048MB (1024MB X2) DDR2 667MHz VALUE DUAL CHANNEL KIT ₪309

מארז:
COMPUCASE CI-6A19B-400 ATX SUPER MIDI TOWER CASE + 400TRT - ATX 2.0 - 20/24 PIN ₪398

הרכבת מחשב:
ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי: ₪2545
המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

אמנם כרטיס מסך לא תומך DX10, אבל טוב יותר מזה לקחת שממילא לא יכול להפעיל משחקים בDX10 עקב חולשתו.

בכל מקרה, רק במידה והמארז + ספק שמוצעים לך מספיק איכותיים (ואני בספק רב) תוכל לשקול את המפרט שהציעו לך. אני חושב שמשימת האולפן הביתי תסתפק בקלות במעבד שהצעתי, אך המשחקים לא יעבדו כראוי במפרט שלך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2007, 10:34
צלמית המשתמש של niv_dam
  niv_dam niv_dam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "לא הבנתי מה ז"א לא צריך מארז..."

עניין שלי לגבי פירמה.. אני תמיד הייתי עם אינטל ואני נשאר עם המעבדים האלה
כי הם טובים אמינים.
תמיד ישאר ה"סיכסוך" בין אינטל ובין AMD
אני מעדיף אינטל בעוד אנשים אחרים מעדיפים AMD ..

ואין לי צורך במארז טוב למה? ככה.. וגם לא בספק.
אני לא צריך אותם יש לי .. אני אסתדר בלי
אני לא מחפש מחשב בחבילה אחת .. אלה בחלקים..

זה הכל.

אני פשוט צריך לדעת מה שווה לקנות.. ואם המחיר שנתנו לי סביר.
אם ויש אפשרות לחריגה מה הייתם משנים ..

כמו שאמרו לי אתמול לא לקנות את ה E6550 כי יש דגם יותר מהיר בתוספת של עוד 90 שקל..
E6700 יכול להיות?! אני לא זוכר את הדגם..
שקלתי את זה.. ואני ממשיך לשקול ורוצה לשאול.. זה הכל.

המטרה שלי נכון לעכשיו לקנות חלקים ולהרכיב "חצי מחשב" .. בעתיד (פחות מ4 חודשים) יהיה לי יותר כסף להשקיע בדברים הקטנים ..
כרטיס קול שאני מקציב לפחות 1500 שקל לקניה של משהו מקצועי
עוד זיכרונות אולי אפילו להגיע למצב של 4GB או יותר - אז חשוב לי שתיהיה לי תמיכה ביותר
כונן קשיח SATA בנפח של לפחות 300GB
מע' קירור שקטה.. ואם אתה רוצה נוסיף גם ספק טוב ומארז שקט.. שכמו שאני רואה את זה
מארז זה חארטה.. סתם קופסת מתכת .. את מי זה מעניין העיצוב.. העיקר שיהיה לו פתחים לאיוורר
מה שיש בכל קופסת מתכת ישנה..

תודה

ישן 08-12-2007, 14:54
צלמית המשתמש של niv_dam

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "אם ממילא אתה מתכנן להתעלם..."

נעלבת?

למה אתה חושב שאני מתעלם מהצעות..
אני פשוט אמרתי שאני לא מעוניין ב AMD זה הכל.. זה כל כך מפריע?

בגלל שאין לי ידע כל כךךך גדול בעניין הדור החדש של המחשבים
אז אני עושה הרבה בירורים ..

בגלל שהתקציב שלי נמוך אז אני משתדל לקנות פחות חלקים עכשיו
ויותר מאוחר להמשיך ולקנות את חצי השני של החלקים וככה בעצם
לבנות מחשב בתקציב כפול .. כלומר 5000 שקל.. ואם חריגה.
אז נכון לעכשיו יש לי רק 2600 שקל..
ומה שאני צריך זה רק: 1.לוח אם (העדפה ל-GIGABYTE תקנו אותי עם אני טועה)
2. מעבד (רק אינטל),3. זיכרונות (העדפה אין.. כי אני פשוט לא מבין בזה וזה לא ממש משנה לי אישית)
4.כרטיס מסך (העדפה לREADON ותקנו אותי עם אני טועה!)

אם אתם לא רוצים לעזור בסדר אני יבין .. אבל אל תגיד שאני מתעלם מהצעות.
יש לי ידע מסויים במחשבים ובמה שאני רוצה..
אבל אני לא מבין מספר 1 בארץ לכן אני צריך עזרה ולכן אני פה

שאלתי עם המפרט שנתנו לי למעלה (ראה הודעה ראשונה) הוא טוב?
שווה את המחיר?
הייתם משנים משהו ומוסיפים עוד קצת כסף.. (כמו שאני טוען שיש מעבד יותר טוב בתוספת של עוד 100 שקל לחריגה)?

נ.ב - אני לא מעוניין במעבדים של AMD.. מקווה שזה לא פוגע באף אחד באופן אישי.
ואין לי צורך נחוץ במארז/כונן קשיח/מאוורים/ספק/תאורות/וכו'...

שבת שלום

ישן 08-12-2007, 17:12
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי niv_dam שמתחילה ב "נעלבת? למה אתה חושב שאני..."

אני אסביר לך מה העניין. אתה טוען שאתה לא צריך מארז וספק נורמליים, אתה לא רוצה AMD, התעלמת מההערה החשובה לגבי הזיכרון ומראה לנו בעצם שלא רק שאתה לא מבין אתה גם לא מוכן לשמוע.

אם אבוא לפורום צילום, אבקש המלצה למצלמה ואתה תאמר לי שהאופטיקה חשובה הרבה יותר מהרזולוציה ואני אגיד לא זה בסדר, אני לא צריך עדשה איכותית, מספיק לי שיהיה 8 מ"פ גם לך לא יהיה חשק לעזור לי. אם אני ארצה לקנות Nikon D50 במחיר של Canon 1Ds Mark II (אם זה היה המצב כמובן) רק בגלל שאני לא אוהב Canon גם לא ממש ישושו לתת לי עזרה. כמובן שאני מקצין פה לצורך הדוגמא.

ועכשיו לשאלתך, כפי שרשמתי (וגם מזה התעלמת מאלגנטיות) למפרט שלך עדיף להשקיע יותר בכרטיס המסך על חשבון המעבד. אם אתה רוצה לשים קצת יותר כסף זה המקום ולא המעבד (שאפשר לקחת גם זול יותר ממה שלקחת - אפילו במסגרת אינטל).
ישן 08-12-2007, 20:10
צלמית המשתמש של niv_dam

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "אני אסביר לך מה העניין. אתה..."

אנחנו נכנסים לאזור שאני לא רציתי בכלל להגיע אליו.. רק רציתי קצת עזרה
קראתי את האשכול הזה עכשיו 3 פעמים ונראה לי שיש פה אי הבנה.
"קרמיקה" - קודם כל תודה רבה על המפרטים שנתת לי למעלה ועל ההסבר לגבי זיכרונות ולגבי זה שעדיף לי להשקיע יותר בכרטיס מסך מאשר במעבד. הבנתי אותך.
אבל בוא נחזור רגע אחורה..

אני רוצה לקנות מחשב .. ואין לי תקציב גדול.. בעוד כמה חודשים מעכשיו אני יקבל מענק שחרור
שאת חלקו אני רוצה להשקיע במחשב חדש.

קשה לי לחכות ואני רוצה לקנות עכשיו. ביד יש לי 2500 שקל של תקציב מההורים
אני יכול להגיע לחריגה של עד 2600 שקלים אם זה משתלם כמובן .. (כמו שציינתי לגבי מעבד נניח עוד 100 שקלים כי .. כי שווה..האומנם?)

המחשב שאני רוצה זהו מחשב שאמור לסחוב איתי את השנים הבאות.
אני לא גיימר,המשחק האחרון ששיחקתי בו במחשב הזה היה MAFIA וזה היה לפני 3 או יותר שנים.
לעומת זאת .. אני כן רוצה שהמחשב יהיה מסוגל להריץ לי את חלק מהמשחקים הנמצאים בחוץ רק בתור אופציה
בוא נגיד שאני מחכה ל MAFIA 2.. זאת הדרישה (אני אסתפק שזה ירוץ ולא באיכות הכייי טובה של המשחק)
אבל העניין הכי חשוב שאני רוצה מהמחשב זה לעזור לי בבנית אולפן ביתי קטן
לשם כך אני צריך מעבד חזק.. לוח אם שיוכל לספק לי צרכים עתידים (כמו אולי DDR3 אופציה ל 4GB אולי אפילו למעבד מסוג Quadro) יותר חשוב לי מכרטיס מסך.
כמו כן אני גם יקנה כרטיס קול חזק שיכול לעזור לי בעיבוד של המוסיקה D/A A/D יציאות הרחבות וכל השטויות האלה.

ועכשיו לגבי מה שאמרת על מצלמות. אם אני ילך לפורום צילום ואבקש מצלמה.. אני אבקש שתהיה מסוג CANNON
הרי לך אשכול שהיה לא מזמן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=369447
תראה כמה ניג'סטי בשביל להבין מה הכי טוב.
וזה בגלל שיש לי ניסיון איתם למרות שאתה יכול להתווכח איתי על NIKON אבל אני יתקע על CANNON
כי אני יודע מה אני מקבל..
לעומת זאת עם הייתי הולך למקום אחר שאני לא מבין.. אז כל מה שהיו אומרים לי.. הייתי אומר ..קדוש!

אז יש לי בעיה עם פירמה. וזה בגלל הניסיון שלי עם מעבדי אינטל ואני חושב שהם אחלה של חברה
ואני יודע שאני לא יקנה מעבד של AMD אז חבל לטרוח ..
ואני עדיין טוען שאני לא צריך מארז ולא ספק אל תקח את זה אישיתי אני אדאג לזה רק יותר מאוחר
לא במסגרת התקציב הנוכחי שלי. לא התעלמתי מהערה החשובה לגבי זיכרון - פשוט רשמתי שאני לא מבין בזה
וזה לא משנה לי אישית.. כלומר מה שתציעו זה טוב!.. אני לא יתווכח.. והבנתי שבשבילי משחקים עדיף שאני
יקח כרטיס מסך יותר טוב, ולא מעבד יותר טוב. אבל אני חושב שאם זה עוד 100 שקל וזה כל כך שווה את זה
אז אולי כן שווה לחרוג בעוד 100 שקל..עבור מעבד ולא כרטיס מסך (זה כמו ש2/3 ליטר בירה עולה 20 שקל נניח ו 1/2 ליטר עולה 22.. אני אני יקח 1/2 ליטר.. זה חריגה מהתקציב אבל משתלם! בשביל עוד קצת כסף יחסי)

עוד רציתי להוסיף שאני סוג של כלבויניק..
אני גם עורך מעט סרטים במחשב
ולפעמים הופך סרטים
ומתעסק בתוכנות
ועושה גם O.C
ועושה כל מיני שטויות.. ולכן המטרה שלי שהמפרט הזה יתן לי מענה גם +/- לדברים אחרים
ושלא נניח יהיה מקובע!.. מחשב למשחקים!..חחח.. יש מבין?

סליחה אם עיצבנתי אותך.

ישן 09-12-2007, 08:15
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי niv_dam שמתחילה ב "אנחנו נכנסים לאזור שאני לא..."

תראה, אין לי בעיה עם מה שאתה מבקש, אבל במצב כזה התקציב שלך לא ריאלי לדרישות שלך, מה שמציעים לך כאן הוא מפרט שייכנס במסגרת התקציב שלך ונראה לי שבגלל כמה הנחות יסוד שגויות מאוד שלך אתה מסרב לקבל את ההצעות שלנו, הנה הסבר קצת יותר מפורט לגבי הנקודות שהעלית:
1. הפרש המחירים בין מפרט מבוסס AMD למפרט מבוסס אינטל הוא ממש לא 100 ש"ח, אם זה היה ההפרש היינו מציעים לך מפרט מבוסס אינטל ומפרט מבוסס AMD ונותנים לך לבחור ביניהם.
כיום, כיוון ש AMD לא יכולה להתחרות באינטל מבחינת ביצועים היא נלחמת בתחום המחיר, ולכן כיום מפרט מבוסס אינטל שיתן לך את אותם ביצועים בסטוק כמו מפרט מבוסס AMD יעלה לך כמה מאות שקלים נוספים, הסיבה היא לא רק הפרשי המחיר במעבדים, אלא בעיקר הפרש המחירים בלוחות האם.
לוחות אם טובים למעבדי אינטל מתחילים בסביבות ה 600 ש"ח, כמו שראית במפרט שקרמריקה הציע לך, אפשר למצוא לוחות מצויינים ל AMD ב 400 ש"ח.
בנוגע לשאר היישומים שתריץ - הביצועים של מעבד האינטל שתצליח להכניס בתקציב שלך יהיו במקרה הטוב שקולים לביצועים שתקבל מה X2 5000 שקרמריקה הציע לך ובמקרה הרע גרועים ממנו בהרבה.
2. זה לא ריאלי לקנות כרטיס מסך מודרני ללא ספק כוח שאיננו גנרי, הסיבה היא די פשוטה - כרטיסי מסך מודרניים דורשים מתח קבוע, יציב וברובם דורשים גם מתח יחסית גבוה משמעותית מדורות קודמים של כרטיסי מסך. אם תקנה כרטיס מסך מצויין אבל תחסוך על ספק הכוח יש סיכוי סביר שבהפעלה הראשונה של המחשב תשאר בלי ספק כוח ובלי כרטיס מסך וחבל על הכסף שלך.
3. לקנות כיום לוח אם שיתמוך ב DDR3 הוא בזבוז כסף - כרגע הלוחות היחידים שתומכים DDR3 הם לוחות מבוססי P35 של אינטל או לוחות מבוססי X38 של אינטל. בלוחות מבוססי P35 אין הבדל בין ביצועי המערכת עם DDR3 או עם DDR2 ברמה גבוהה (שמחירם כיום חצי או רבע ממחיר זכרונות DDR3), לוחות מבוססי X38 לא ייכנסו לתקציב שלך, כי מחיריהם מתחילים ב 1100-1200 ש"ח.
4. אין שום דרישת קדם לשימוש בכרטיס מסך QUADRO מלבד חריץ PCIE פנוי, זאת דרישה שתתמלא בלי קשר למערכת שתבחר - כל לוח אם של אינטל ו AMD שיכול להכיל כרטיס מסך מגיע עם חריץ כזה (כי אתה צריך אחד כזה כדי לחבר אליו את כרטיס המסך)

אגב, לא נעלבתי, אבל חבל לי שתבזבז את הכסף שלך בלי לקבל ממנו את התמורה המקסימלית האפשרית.

ישן 09-12-2007, 11:20
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
Quad ולא Quadro
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי niv_dam שמתחילה ב "אנחנו נכנסים לאזור שאני לא..."

עכשיו שמתי לב שהתייחסת למעבד ולא לכרטיס מסך (QUADRO הוא הכינוי לסדרת כרטיסי המסך המקצועיים של NVIDIA, להבדיל מ QUAD CORE שמתייחס למעבדים מרובעי ליבות).
אבל גם במקרה הזה, אם חשובה לך תאימות כדי להקל על שדרוג בעתיד, AMD היא הבחירה הטובה יותר - אינטל מתכננת להחליף את תושבת המעבדים שלה עם המעבר לארכיטקטורת "Nehalem" בסוף 2008, מה שאומר שכל לוח אם שתקנה היום ויתמוך בדור הנוכחי של כפולי/מרובעי ליבה של אינטל לא יתמוך במעבדים חדשים שאינטל תוציא לשוק החל מעוד שנה.
לעומת זאת, לוחות אם של AMD בשקע AM2 תואמים למעבדי AMD בשקע AM2+, שעבורו היא החלה בשיווק מרובעי ליבה לא מזמן. בנוסף מעבדים שיצאו בשקע AM2+ יוכלו להתחבר ללוחות אם בשקע AM3 (המחליף העתידי של AM2+, שיצא גם כן בערך בעוד שנה).
לסיכום - לא משנה אם תלך על AMD או אינטל, בשני המקרים תהיה לך אפשרות עתידית להחליף את המעבד למרובע ליבות מהדור הנוכחי, אבל בשביל דורות עתידיים תצטרך להחליף את לוח האם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר