לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2007, 23:03
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
סקר המשפחה או המדינה? מי אחראי לקשישים

גברים מייחסים אחריות רבה יותר למדינה בטיפול באוכלוסיית המבוגרים, לעומת נשים המייחסות אחריות רבה יותר למשפחה; מידת האחריות שמייחסים למדינה עולה ככל שעולה הגיל. ככל שעולה ההשכלה, עולה מידת האחריות המיוחסת לאדם עצמו - אלה כמה מהממצאים הבולטים העולים מסקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שבדק את עמדות הציבור כלפי טיפול באנשים מבוגרים וכאלה הסובלים מקשיי תפקוד

יעל ברנובסקי
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]
פורסם: 11.12.07, 22:42

כל אדם בוגר שלישי בישראל מטפל ללא תמורה כספית בלפחות אדם בוגר אחד. כך עולה מסקר חברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבדק את עמדות הציבור כלפי טיפול באנשים הסובלים מקשיי תפקוד ב-2006. מהסקר שמתפרסם היום (ג') עולה כי 41 אחוז מהנשאלים סבורים כי המדינה היא האחראית העיקרית לטיפול באנשים בגיל מבוגר הסובלים מקשיי תפקוד. יותר ממחצית מהנשאלים סבורים כי המדינה היא האחראית העיקרית לטיפול באנשים מוגבלים הסובלים מקשיי תפקוד.

הסקר נועד לבחון היבטים שונים הקשורים לאוכלוסיית המטפלים בישראל. מחברי הסקר שמו דגש על בחינת אוכלוסיית המטפלים והעוזרים, ולא על אוכלוסיית המטופלים. בסקר רואיינו 7,300 בני אדם בני 20 ויותר מכל רחבי הארץ, המייצגים כ-4.4 מיליון איש בגילים אלה.

46 אחוז מהנשאלים חשבו כי המשפחה היא האחראית העיקרית לטיפול באוכלוסיית המבוגרים. 41 סברו כי המדינה אחראית, וכ-10 אחוזים חשבו כי האדם עצמו אחראי. השאר סברו כי ארגונים קהילתיים נושאים באחריות.

גברים מייחסים אחריות רבה יותר למדינה לעומת נשים; הן מייחסות אחריות רבה יותר למשפחה. מידת האחריות שמייחסים למדינה עולה ככל שעולה הגיל. ככל שעולה ההשכלה, עולה מידת האחריות המיוחסת לאדם עצמו. כמו כן, אחוז גבוה מבין אלה שהכנסתם גבוהה רואים את האדם עצמו כאחראי. מבין היהודים, 58 אחוז מהחרדים רואים את המשפחה כאחראית עיקרית לאדם הסובל מקשיים הנובעים מגיל מבוגר, לעומת 47 אחוז אצל החילונים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1251507/30337787_wa.jpg]

אל תשליכני לעת זיקנה. איך רצוי לטפל בגיל הזהב? (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

לידיעה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2007, 18:10
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
שילוב בין השנים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "המשפחה או המדינה? מי אחראי לקשישים"

כאיש שהוא בן לאבא מבוגר, חולה ונזקק, אני חש שאחריות הטיפול בו הינה עלי וכך אני נוהג ללא שום טרוניות (יש ימים קשים יותר, כמו בגידול ילדים, לא הכל הולך מאה אחוז כל הזמן, אבל מביטים על התמונה הכללית)
אני לא רואה בזה מטלה או חובה, אלא זכות, זה אבא שלי, שגידל אותי והעניק לי רבות במהלך שנים רבות גם בבגרותי, גם לאישת וגם לילדיי.
אני בספק אם הייתי נוהג אחרת, לו המדינה העניקה הכל בצורה מושלמת. זה כמו לתת למדינה לטפל באחד מילדיך ולהסיר מעליך אחריות. זה לא אני, בכל אופן. אני כן נעזר במה שהמדינה מעניקה להם. לא צריך להיות עשיר גדול כדי להעניק רמת חיים גבוהה (טוב, זה בהחלט יחסי), שמכבדת את זיקנתם ואת היותם בני אדם.
הכל עיניין של חינוך. אצל הילדים שלי, אין יום שעובר ללא זמן איכות עם סבא, אמנם אישתי ואני הרגלנו וחינכנו, אך הם עושים זאת לבד , כולל בכורי שעומד לפני גיוס ומוחו מלא בשטויות של בני הטיפשעשרה, ללא שנבקש מהם או נעמוד על ראשם. הרווח כולו שלהם.

מיני, כסף הוא חשוב מאד ומסייע להעניק תנאים נוחים, אופטימאליים ומכבדי אדם, אבל זה לא הכל. הוא אינו תחליף לחיבוק או הקשבה גם כשאתה כבר אינך צלול, או נוכחות של מי שחשוב לך ואתה אוהב. ואבי בהחלט אינו תלוי בי כלכלית.

אם כבר בקשישים עסקינן, אני חייב לתת מילה טובה למוסד לביטוח לאומי, שהצליח להפתיע אותי בשבוע הקודם והגיע בהפתעה לבקר את אבי, לבדוק את תנאי מחייתו מכל ההיבטים הקיימים, להתעניין בו ולשאול אותו אחרי שהם בדקו אם, הוא מרוצה בסה"כ ממה שיש לו, מהתנאים, מהמטפל, אפילו אם האוכל טעים לו (לא משנה שהוא שמח מאד לראותם, והיה בטוח שהם באו לשוחח איתו על הא ודא והירצה להם שעה על הבריגדה היהודית).
אני מוצא בביקורות האלו בבית הקשיש חשיבות גדולה. וזה בנוסף למתנדבי ב"ל שהם שולחים אלינו לבדיקה מידי פעם, בנוסף לביקורת הדו-חודשית מהסוכנות של המטפל וביקור אחד ל...של עובדת סוציאלית שמתעסקת בקשישים מטעם הרווחה (כל הפיקוח הזה אותי דיי הפתיע והפתיע לטובה).
ישן 12-12-2007, 19:12
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
אני מסכים לגבי הטיפול ע"י מטפל מוסמך.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "בדיוק בגלל כל אדם צריך לדאוג לעצמו"

בשביל זה יש לנו אחד כזה 24 שעות ביממה (זה בהחלט מקל ומוריד לחץ אטומי , ואבי אינו מרגיש מושפל) ועדיין, אישתי או אני הם אלו שרצים לרופאים ובודקים כל יום כמה פעמים ביום, בסיוע הילדים גם לא קורה מצב שהוא אוכל את אחת משלושת הארוחות העיקריות רק עם המטפל.
ובניגוד לדיעה הרווחת זה לא סיפור כל כך יקר, אחרי שביטוח לאומי משלם את השעות שמגיעות לקשיש בהתאם לרמה שהם קבעו.
אני בטוח שיש כאלו, שגם את הלא יקר, מבחינתי, ידם אינה משגת, לאלו המדינה צריכה לסייע יותר. אני לא בקי בסיוע מטעם המדינה, למעט המקרה האישי שלי.

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 12-12-2007 בשעה 19:14.
ישן 13-12-2007, 05:34
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "שילוב בין השנים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שומר סוד

אם כבר בקשישים עסקינן, אני חייב לתת מילה טובה למוסד לביטוח לאומי, שהצליח להפתיע אותי בשבוע הקודם והגיע בהפתעה לבקר את אבי, לבדוק את תנאי מחייתו מכל ההיבטים הקיימים, להתעניין בו ולשאול אותו אחרי שהם בדקו אם, הוא מרוצה בסה"כ ממה שיש לו, מהתנאים, מהמטפל, אפילו אם האוכל טעים לו (לא משנה שהוא שמח מאד לראותם, והיה בטוח שהם באו לשוחח איתו על הא ודא והירצה להם שעה על הבריגדה היהודית).
אני מוצא בביקורות האלו בבית הקשיש חשיבות גדולה. וזה בנוסף למתנדבי ב"ל שהם שולחים אלינו לבדיקה מידי פעם, בנוסף לביקורת הדו-חודשית מהסוכנות של המטפל וביקור אחד ל...של עובדת סוציאלית שמתעסקת בקשישים מטעם הרווחה (כל הפיקוח הזה אותי דיי הפתיע והפתיע לטובה).

ידידי, מאחל לך ולאביך הרבה שנים טובות.
אבל הסר דאגה מליבך , החברים הנכבדים של הביטוח הלאומי לא באו בגלל שהם ממש אוהבים את אביך ו/או אותך .הם באו לעשות בקורת ולראות אם בכלל אביך צריך סיוע ועד כמה הוא נזקק. אחרת לא היו מראים את פרצופם אצלכם גם בעוד 50 שנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר