לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2007, 18:06
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
"ילדות בסכנה": דב גילהר עונה למבקרים

תחקיר "ילדות בסכנה" של חדשות 10 שחשף את תופעת ההטרדות המיניות כלפי ילדות תמימות במרחבי הרשת לא הותיר את הצופים אדישים. בצד המברכים על העלאת המודעות, היו גם כאלה שתקפו את הערוץ, את התחקיר ואת העיתונאי דב גילהר שעמד בראשו. החלטנו לעמת אותו עם דברי הביקורת:

תוקפים את התחקיר בטענה שאתם טמנתם מלכודת לגברים וגרמתם להם לבוא למקומות המפגש. האם כך זה התנהל?

לא הנחנו מלכודת ולא טמנו ולא פח. מדובר בתחקיר עיתונאי שבא לחשוף את הסכנות הטמונות באינטרנט. כל מה שעשינו זה להיכנס לחדרי הצ'טים באתרים המרכזיים ולהמתין תחת "שם כינוי" שמבהיר במפורש מה גילה של הילדה "לוטם 13", "מורנוש 13", "סיוון 13" – אם זה מלכודת או פיתיון, אז אני לא מבין את הטענות והטוענים.

הרי כשגבר בצ'ט פונה באופן יזום למורן 13, הוא יודע שמדובר במישהי בת 13- הבחירה בין טוב לרע יכולה להיעשות על ידי המטריד המיני עוד מראש, הנה היא מצהירה על עצמה כבת 13. רובנו שומרים מרחק, מחפשים חברים אחרים לצ'ט. הפדופילים עטו על הטרף במאותיהם. זכות הבחירה האם להטריד מינית בצ'ט ילדה בת 13, היתה שלהם. הם אלה שפנו אלינו.

הנחיה מפורשת שניתנה לתחקירנים גם בגלל הצד המשפטי של העניין: אתם חייבים להבהיר הרבה יותר מפעם אחת למשוחח איתכם שאתם "ילדה בת 13". התגובות מהמטרידים המיניים העידו שלא רק שהם יודעים שמדובר בילדה בת 13, אלא הם גם מרוצים מהסיטואציה.

באותו רגע שהונח הבסיס המשפטי לזה שהמטריד מודע ומודה שמדובר בבת 13, אז החלה מסכת ההטרדות המיניות. גם אז לא פיתינו, לא לחצנו, ההנחייה לתחקירנים היתה: "אתם לא מובילים, לא יוזמים, אתם ממשיכים לשחק כילדה בת 13 תמימה". מצאנו שהמילה הכי שימושית לפרוייקט הזה היא: "חחחחחחח..."

בשלב כלשהו התחקירנים ציינו עובדה אחת פשוטה שבחג חנוכה ההורים נוסעים לחו"ל והילדה נשארת לבד בבית. המטרידים המיניים הם אלה שלחצו, דחפו, הזמינו את עצמם, הובילו, פירטו ברמה פורנוגרפית מה כוונותיהם לעשות בזמן הפגישה. "הילדה" הונחתה בסך הכל "לא להתנגד למפגש". מכיוון שהעבירה כבר נעשתה והיא עבירת ההטרדה המינית של קטין באינטרנט, הרי שרצינו ללכוד את המטרידים וגם על פי הפרקליטות והמשטרה, הבית הריק מהורים בחנוכה אינו בבחינת הדחה לדבר-עבירה. להיפך, את כל העבירות הוירטואליות ביצעו המטרידים המיניים".

למה לא טשטשתם את פני הגברים? יש להם משפחות, ילדים. למה להרוס את חייהם לפני שהורשעו במשפט?

ליבנו אל המשפחות, עולמם חרב עליהם בן רגע. אין לנו שום חמלה לסוטים ולמטרידים המיניים. אחת ממטרות התחקיר היא לא רק לדווח ולחנך אלא גם להרתיע. מדובר במגיפה שהתחילה בעולם והגיעה גם לישראל. הדרך הטובה ביותר להילחם במגיפה היא באמצעים דראסטיים. טשטוש הפנים של המטרידים המיניים לא היה משיג את האפקט שרצינו להשיג. המטריד הפוטנציאלי הבא יידע שגם אם ייתפס, יקבל לכל היותר כמה חודשי עבודות שירות וזהותו תישאר עלומה מהציבור.

אין שום חוק שמחייב אותנו להסתיר את זהותם של חשודים אחרי שהובאו להארכת מעצר. הראשונים שפרסמו את תמונות החשודים היה עיתון "ידיעות אחרונות", מרוחות על פני 2 עמודים. אני חס על המשפחות, אני חס על הילדים. יידע הפדופיל הבא איזה עמוד קלון מחכה לו בפעם הבאה שהוא מתיישב לצ'וטט עם ילדות בנות 13 ויואיל בטובו להימנע מכך.

אתמול, אגב, בחדרי הצ'טים, איש לא העיז לפנות למי שהזדהתה כילדה בת 13. כנראה שהיינו אפקטיביים".

האם אתה לא חש שחרגת מתפקידך העיתונאי? אתה הקורבן, השוטר, התובע, השופט, המדווח ויש שיגידו שגם התליין.

התיקים כולם עברו לפני השלב המבצעי של הפרויקט לבדיקה מדוקדקת של משפטני חברת החדשות של ערוץ 10, משפטני משטרת מחוז תל אביב, משפטני הפרקליטות ורק כאשר המשטרה והפרקליטות הבינו עד כמה מלא, שלם ומתועד פרק ההטרדות המיניות לגבי כל אחד מהאנשים עליהם צברנו תיק עב קרס, ניתן האישור מהמשטרה והפרקליטות שהם איתנו בפרויקט.
אנחנו התחקירנים, המשטרה היא זו שעצרה, הפרקליטות היא זו שתעמיד לדין ובית המשפט הוא שיפסוק. נכון שבראיונות, שיחות, בעימותים שאני מקיים עם כל החשודים, הם מודים כולם בכל חומר שאספנו נגדם ובכך שהם אלה שכתבו ושלחו את כל החומר שהצגנו בפניהם.

יראה הציבור ויתרשם ויגבש את דעתו גם על האנשים הללו וגם על נטיותיהם וסטיותיהם. ובית המשפט יפסוק. אני לחלוטין דוחה את תזת החוקר–תובע-שופט-תליין. מי שקלע את החבל, הזמין עצמו אליו, שירבב ראשו לתוך הלולאה - הם לכל היותר אותם גברים מטרידים מינית, שולחי חומרים פורנוגרפיים קשים ומי שהאמינו באופן מוחלט שמדובר בילדה בת 13. אליהם, אנשים בגירים, צריך לבוא בשאלות".

מה החשיבות לדעתך בדקות הארוכות שבהן אתה מתעמת עם הגברים ומטיח בהם פעם אחר פעם את הדברים הסוטים שכתבו להם הגברים?

הם לא מכחישים. חלקם מודים באופן מלא, לכן צריך להקריא להם כדי שיידעו במה להודות. חלקם מביעים חרטה ורובם גם מזהירים את ההורים מפני האינטרנט והסכנות הטמונות בו וממליצים להם לנתק את הילדות מהאינטרנט. איזה מסר יכול להיות נוקב ואפקטיבי יותר מקבוצת מטרידים שממליצה להיזהר מהאינטרנט?

אחת ממטרות התחקיר זה שהידיים ירעדו לאותם פדופילים בפעם הבאה שהם מתיישבים מול המקלדת. כאשר מנסים להגיע לבית בו נמצאת ילדה בת 7, 8, 13, שייקחו בחשבון שהם עלולים לפגוש אותי מקריא להם את מעלליהם. וששבוע אחר כך, בעודם במעצר, כל עם ישראל יראה אותם.

ערוץ 10 לא ירפה ומדי כמה חודשים יבדוק את השטח ואם יהיה צורך במבצע נוסף נעשה אותו שוב".

האם אתה לא מרגיש שהמשטרה תפסה טרמפ על התחקיר? הרי עשיתם את העבודה שהמשטרה היתה צריכה לעשות מלכתחילה ובתחקיר מוצגים השוטרים כאילו הם עושים את עבודתם ולוכדים את הפדופיל. יש כאן עיוות של המציאות, לא?

הפרויקט ניזום כאן. אנחנו אלה שבאנו למשטרה, סיפרנו להם על הרעיון, אמרנו להם שבכוונתינו להוציאו אל הפועל. בשלב בו באנו למשטרה היו בידינו עשרות תיקים מגובשים למדיי נגד המטרידים המיניים.

המשטרה יכלה לעשות אחת מן השתיים: או לומר לנו, אנחנו מתנצלים אבל אנחנו נלכוד את הפדופילים שלנו ואתם תעשו את התחקירים שלכם. מה שהיה קורה באותו רגע זה ששרשרת מטרידים מיניים היתה פוגשת אותי בבית הילדה בת ה 13 ואחרי שיחה ממצה ומתועדת היו יוצאים אל תוך הלילה, חוזרים לביתם, בלי שנדע מיהם, במקרה הטוב שורפים את המחשב ומשמידים את הראיות ובמקרה הגרוע חוזרים להטריד ילדות באינטרנט.

אני שמח שהמשטרה הבינה שהאופציה השנייה, של שיתוף הפעולה, זו שיצאה אל הפועל, היא אופציה מועדפת".

האם היו לך ספקות במהלך התחקיר לגבי אופן ביצועו?

זו העבודה העיתונאית הכי סבוכה שאני וכל מי שנטל בה חלק היו מעורבים איי-פעם . מאז שיעקב אילון יזם את הרעיון לעשות פרויקט דומה לזה שעשו ב-NBC, הקדשנו יותר שעות על ישיבות, דיונים, התלבטויות מוסריות, משפטיות ואתיות מכפי שהקדשנו לתחקיר עצמו. עשרות ישיבות עם משפטנים, עם המשטרה ישיבות בינינו הוקדשו לכל דילמה והתלבטות.

אין לי ספק שלא נשיג קונצנזוס מוחלט על כל החלטה שקיבלנו. עד לרגע השידור וגם אחריו עוד נשמעו צעקות רמות בחדרי הישיבות על שלל דילמות מקצועיות. אני באופן אישי שלם לחלוטין עם מה שהגיע לידי שידור ואני מקווה שהתומכים רבים מהמתנגדים. זה יעזור לי מצפונית ומוסרית".

האם התחקיר לא מונע בעיקר משיקולי רייטינג?

"לא".

האם היו גברים שהייתם איתם בקשר והחלטתם שלא לזמנם למפגש? מדוע?

"היו מספר בודד של תיקים שלא הרגשנו שלמים איתם בגלל טעויות ספורות של תחקירנים. כאשר תיק לא עמד בכל המבחנים העיתונאיים והמשפטיים שהצבנו לעצמינו, אותו מטריד לא שמע על הנסיעה של ההורים לחו"ל שהציתה דמיונם של רבים אחרים".

ומה יקרה אם אחד מהמטרידים המיניים יתאבד?

"זה יהיה מאוד מצער. אני מקווה שלא יקרה".

קישורים נוספים:
עוד על תחקיר "ילדות בסכנה"
נילי אורן חושבת שהביקורת נגד תחקיר הפדופילים של ערוץ 10 לוקה בהתייפיפות
שרון שילוח חושבת שהתחקיר כשר, אבל מסריח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2007, 20:42
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
תסלחו לי, אבל דמגוג לא קטן הגילהר הזה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב ""ילדות בסכנה": דב גילהר עונה למבקרים"

"למה לא טשטשתם את פני הגברים? יש להם משפחות, ילדים. למה להרוס את חייהם לפני שהורשעו במשפט?

ליבנו אל המשפחות, עולמם חרב עליהם בן רגע. אין לנו שום חמלה לסוטים ולמטרידים המיניים. אחת ממטרות התחקיר היא לא רק לדווח ולחנך אלא גם להרתיע. מדובר במגיפה שהתחילה בעולם והגיעה גם לישראל. הדרך הטובה ביותר להילחם במגיפה היא באמצעים דראסטיים. טשטוש הפנים של המטרידים המיניים לא היה משיג את האפקט שרצינו להשיג. המטריד הפוטנציאלי הבא יידע שגם אם ייתפס, יקבל לכל היותר כמה חודשי עבודות שירות וזהותו תישאר עלומה מהציבור.

אין שום חוק שמחייב אותנו להסתיר את זהותם של חשודים אחרי שהובאו להארכת מעצר. הראשונים שפרסמו את תמונות החשודים היה עיתון "ידיעות אחרונות", מרוחות על פני 2 עמודים. אני חס על המשפחות, אני חס על הילדים. יידע הפדופיל הבא איזה עמוד קלון מחכה לו בפעם הבאה שהוא מתיישב לצ'וטט עם ילדות בנות 13 ויואיל בטובו להימנע מכך. (ההבלטה שלי)

אתמול, אגב, בחדרי הצ'טים, איש לא העיז לפנות למי שהזדהתה כילדה בת 13. כנראה שהיינו אפקטיביים"."
=============================================

מדובר באנשים סוטים עם בעיה נפשית ופיזיולוגית, נראה לאדון גילהר שמעניין אותם באמת "עמוד הקלון"? טיפול בהלם לא יהיה זה שימנע את המשך המעשים הללו, אלא יגביר את הזהירות של הסוטים. בינתיים, הטיפול בהלם, בשם הרייטינג, היה טיפול בהלם עבור בני המשפחות שלהם, ילדיהם ונכדיהם.

ישן 19-12-2007, 22:03
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני לא בטוח שהייתי ממהר להגדיר אותם בתור "חולי נפש".
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "תסלחו לי, אבל דמגוג לא קטן הגילהר הזה."

אצל גברים רבים קיימת, לפחות ברמת הפנטזיה, מחשבה על קיום יחסי מין עם נערות צעירות.
זהו דבר אסור ומבחיל, אולם הוא עדיין קיים.
אז למה אתה לא רואה גברים מבוגרים מתחילים עם ילדות ברחוב?
בגלל הבושה, בגלל שהם יודעים שזהו מעשה לא מוסרי, כזה שהחברה מתיחסת אליו בבוז ובתיעוב ובגלל שהם יודעים שהם יוקעו ככאלו לדראון עולם.

האינטרנט מאפשר לכל העסק להיות "בטוח יותר". ישנן לא מעט נערות בגילאים אלו שמתוך סקרנות, רצון להכנס אל "עולם המבוגרים", מחסור בדמות אב, מצוקה אישית ומליון ואחת סיבות אחרות הינן טרף קל לאנשים כאלו. ברגע שאתה נמצא בסביבה כמו האינטרנט המשלבת בין סביבה ציבורית (צ'אט בערוץ) ובין סביבה פרטית (הודעות פרטיות), ניתנת לאותם נבלות את האפשרות לגשש ולבחון משתתפות באנונימיות לגבי מידת שיתוףך הפעולה שלהן.

שם לב לכל העשירים שנוסעים למדינות כמו תאילנד כדי לשכב עם ילדים/ילדות. האם כולם "בעלי בעיות נפשיות ופיזיולוגיות" או שמדובר פשוט באנשים שמרגישים שבגלל שהם נמצאים במעמד מסוים, יש להם כסף והם נוסעים אל מקום "נחות" מבחינה תרבותית הם צריכים להתנהג שם כבהמות רק בגלל שהם יכולים.

יצא לי להכיר חבר'ה ישראלים שעבדו בניגריה, הם היו שם במעמד של "אלים", מהסוג שיכול להצביע על בחורה ברחוב שהולכת עם הבת הקטינה שלה ולהגיד לה שהוא רוצה אותה ואת הבת שלה ללילה, ולקבל את זה. מיותר לציין שבסופו של דבר רוב רובם אכן התנהגו בצורה זו. האם החברה (הישראלית) שבמסגרתה הם עבדו בניגריה ערכו מבדק פסיכולוגי ושלחו רק את אלו ש"ישש להם בעיה פסיכולוגית ופזיולוגית"? או שהם התנהגו כך מפני שלא הוצה אל מול עינהם ראי הבושה? אותו ראי שהתחיק של ערוץ 10 הוכיח שהוא מצליח לשקף גם את הדברים שמתבצעים בחדרי חדרים באינטרנט.

האינטרנט כבר לא מוגן בשביל הפדופילים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר