לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #4  
ישן 16-12-2007, 22:19
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.04.04
הודעות: 2,221
אני יודע על מה אתה מדבר ...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עצוב..."

אך אתה מחמיר יתר על המידה. מערך השו"ב הצה"לי הוקם ממש מאפס, ללא ידע או ניסיון שנרכשו בצבאות זרים, ולצד טעויות רבות מאד היו גם הצלחות. ברור שעשרות מערכות שמדברות אחת עם השניה באמצעות ממשקים מקרטעים הוא מצב בלתי אפשרי, אך מדובר רק בשלב ביניים בתהליך שעוד לא הגיע להבשלה. רבות מהמערכות שאתה רואה היום נולדו בימים שהמחשבה כי תתכנה מערכות בעלות תפוצה נרחבה היתה כמעט דימיונית והטכנולוגיה הזמינה כלל לא איפשרה מימוש חזונות כאלו.
העובדה שמערכות כאלו איתנו עד היום לעיתים נובעת דווקא מהצלחתן ולא מכישלונן, "חלם" הוא לא ביטוי הולם כאן. כשאני השתתפתי בפיתוח אחת מהמערכות הללו, ואני אף אודה שאני כתבתי לא פחות משני ממשקים למערכות אחרות, המחשבה היתה שהמערכת תשמש מסגרת אחת. אחרי הצלחת הראשונית, המסגרת האחת הפכה לשלוש, אחר כך חמש, ועם הזמן למשהו כמו 10. בסוף היא היתה רחוקה מאד מלהיות מושלמת ולמרות אהבתי הרבה ליציר כפי, תמיד הבנתי את כל אלו שקיללו אותה. אני תמיד ראיתי אותה כקורבן של הצלחתה.
בסופו של דבר מה שאנחנו רואים היום הוא תוצאה של אבולוציה הדרגתית של מערכות השו"ב. קשה היה מאד לחזות לאן הן הטכנולוגיה והן הדרישות הולכים, וגם היום מדובר במשימה לא קלה. ועם כל הכבוד, פיתוח מערכות שו"ב הוא דבר כלל לא טריוויאלי. עצם האיפיון של המערכות, הקביעה מה הן בעצם צריכות לעשות, הוא תהליך מסובך ביותר, כמו גם המימוש הטכני.
_____________________________________
"Perpetuo vincit qui utitur clementia"


נערך לאחרונה ע"י קורנסון בתאריך 16-12-2007 בשעה 22:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 16-12-2007, 18:33
  strong11 strong11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.04
הודעות: 2,109
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חלוץ החליט, אשכנזי מבטל את פרוייקט המיחשוב בצה"ל."

אין תקדימים בארץ להטמעות מערכות ERP בסדר גודל כזה, למעט פרויקט מרכב"ה של הממשלה שדי והותר כבר נכתב על "עמידתו" בתקציב, באיכות התוצרים, שביעות רצון הלקוחות ולוחות הזמנים. אפילו פרויקטי ERP קטנים בהרבה נוטים להתבדר פעמים רבות והופכים למלחמת בוץ בין הלקוח והאינטגרטור - ראו מקרה הראל וחברת נס מהקיץ האחרון. מה שכן ביטול הפרויקט הזה בצירוף בזיונות קודמים כמו עסקת מירס, פרויקט ורד הרים ומערכות שו"ב וקשר אחרות (שחלק ניכר מהזמן מושבתות עד להגעת טכנאי של אלביט ובנותיה/תעשייה אווירית/נס/מטריקס/XOR/יעל מערכות/ONE/מל"מ וכו' מחק את המיותר), מסמן נקודת שפל בהיסטוריה הקצרה של אגף התקשוב ומדגיש את חוסר יכולתו להוביל ולנהל עצמאית פרויקטים בסדר גודל שכזה אל מול הזרועות "האחרות" בצבא (מודיעין, ים, אוויר), שמתקדמים בקצב שלהם ועל פי הצרכים שלהם. אם זאת, מה שנכתב על "בלאגן" כביכול במערך הרכש המבצעי וכו' הוא קשקוש מאחר וזה נעשה הרי בצורה מרוכזת דרך קנייני משרד הבטחון. מחשבים, ציוד משרדי וכו' לא נורא שיקנו ממקומות שונים.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 16-12-2007 בשעה 18:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 16-12-2007, 21:54
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
הטמעת מערכת ERP היא תהליך מסוכן לארגון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חלוץ החליט, אשכנזי מבטל את פרוייקט המיחשוב בצה"ל."

בארגונים (לא צבאיים), רוב תהליכי הטמעת מערכת ERP נגמר בכישלון (60 ומשהו אחוזים אם אני זוכר נכון) - ומשם להתמוטטות הארגון הדרך היא קצרה מאד.

אם רואים שהפרויקט תקוע אז עדיף לחתוך כשנמצאים בהפסד במקום להסתבך בעוד פרויקט כושל שיחרוג במאות מליונים (המו המרכב") ולנסות שוב במועד מאוחר יותר, עם תכנון נכון יותר.

לא ברור למה חיל הים הצטייד במספר מערכות ERP של חברה אחת וחיל האויר במערכות של חברה מתחרה (לפחות בחרו ב SAP וORACLE המובילות בשוק), אבל אם היו מתכננים מראש שמערכות מכל החילות צריכות לדעת לדבר אחת עם השניה אז לפחות חלק מהבלאגן היה צריך להיות פשוט יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 06-05-2010, 17:52
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "כמשתמש SAP"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ColMonty
בסביבת ייצור בחברה שרוכשת חומרים במליוני דולרים קשה לי להבין איך בדיוק מערכות כאלו יכולות לעזור למערכת צבאית. אני יכול להבין שיהייה שימוש במערכת לניהול מלאים, אספקה, ניהול כ"א וכיו"ב אבל מה השימוש לדרגים אחרים לא קצת מיותר?

מערכת שכזאת יכולה לעזור למערכת צבאית בדיוק כמו שהיא יכולה לעזור לכל ארגון אחר.
צבא בסופו של דבר מספק שירות או מוצר כמו בצורה לא שונה בהרבה מארגונים אחרים.
הוא צריך מערכת שתאפשר לו לנהל תהליכים פיננסים, תהליכי הפצה, כח אדם, ניהול חיי מוצר, שימור קשרים לא שונה מCRM, ניהול מלאי מבחינת רכש, הפצה ואני מניח שגם ייצור וגם מערכת לתמיכה בקבלת החלטות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ColMonty
ובהקשר להערה מעליי - דיי מיותר לצאת בהתבטאויות דרסטיות מבלי לספק מידע תומך או סימוכין. SAP או ORACLE הן מערכות מצויינות שבזכותן הרבה חברות מצליחות להגיע להשגים שבעבר הלא כל כך רחוק יכלו רק לחלום עלייהם.

את הנתון הזה אני זוכר מקורס מבוא כלשהו. אני אחפש את הציטוט המדוייק והמקור שלו ואחזור אלייך בעניין הזה.

אני בטוח שלחברות ענק כמו SAP ו Oracle יש מוצרים מצויינים, אבל גם בהטמעה של מוצרים מוכחים וחזקים ישנם סיכונים שלא קשורים בהכרח למוצר עצמו, אלא להתנהגות ארגונית, מערכות legacy שאי אפשר לעזוב, עלויות שימוש גבוהות והשד יודע מה.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 06-05-2010 בשעה 17:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 05-05-2010, 21:01
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.10.04
הודעות: 1,404
"זרוע היבשה משיקה מערכת SAP חדשה לניהול אימונים" - מתוך the Marker
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חלוץ החליט, אשכנזי מבטל את פרוייקט המיחשוב בצה"ל."

זרוע היבשה משיקה מערכת SAP חדשה לניהול אימונים

"זרוע היבשה בצה"ל תשיק החודש מערכת מבוססת SAP לניהול ובקרה על אימוני שטח. המערכת, שעלתה לאוויר לראשונה בגרסה ניסיונית בספטמבר 2009, עברה שדרוג שלושה חודשים לאחר מכן ותוכרז רשמית במהלך מאי. הטמעת המערכת מיושמת כחלק מפרויקט מאור - תוכנית בהיקף עשרות מיליוני שקלים להצבת כל תהליכי התכנון והבקרה בזרוע היבשה. המערכת עצמה עלתה מספר מיליוני שקלים, ועבור השינויים שילם צה"ל מקדמה בשווי כ-150 אלף שקל." המשך...
_____________________________________
"החטיבה אינה מטה ואינה פיקוד ואינה מערכת של חוקים ופקודות.
החטיבה היא קודם כל מאות זוגות רגליים. הרגליים הובילו אל הקרב – אף כי מתוך פחד. הרגליים עמדו ולא ברחו, אף כי כמעט אבדה התקווה. והרגליים צעדו וצעדו וצעדו בעייפות, בגשם ובבוץ, כשלו וצעדו.
ולכל זוג רגליים היה לב, לב שחש בכאב, שהרגיש בעייפות, שנאבק עם הפחד. בלב הזה התחולל הקרב האמיתי, הקרב שהכריע. בלבו של הלוחם הבודד ניצחה החטיבה. זה הסוד אשר שמו "גבעתי"."
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 18-05-2011, 21:45
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,268
כתבות נוספות על מערכות שו"ב וקשר חדשות של פקע"ר
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "מערכות שו"ב חדשות של ח"א ופקע"ר - כתבות מתוך במחנה ו THEMARKER"

פרויקט התקשורת "ברק כתום" עשוי לחסוך את ועדת החקירה הבאה
אלישע ינאי, מקדם את רשת החירום הלאומית במשך שנים | צלם: יח"צ
פיקוד העורף החל להקמים תשתית תקשורת לאומית לזמן חירום, בעלות של 60 מיליון שקל. התשתית החדשה תאפשר תקשורת בין זרועות שונים, כמו למשל בין הצבא למשטרה

http://it.themarker.com/tmit/article/13841

דו"ח המבקר: ליקויים במערכות השליטה והבקרה של פיקוד העורף
דו"ח המבקר: "יש להסדיר בדחיפות את הקישוריות אל מערכות השו"ב של המשטרה" | צלם: דן קינן
בדו"ח מצוין כי הליקויים מונעים קבלת דיווחים בשעת חירום והתמודדות עם האיום הצפוי לעורף מדינת ישראל

http://it.themarker.com/tmit/article/15389
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 23-08-2011, 13:48
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,268
ה"גלילית" מגיעה לצה"ל - כתבה מבמחנה
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "כתבות נוספות על מערכות שו"ב וקשר חדשות של פקע"ר"

http://www.idf.il/1528-12869-he/Dover.aspx

מחייל שהחליק ועד ירי דו"ץ - מערכת הבטיחות החדשה על שם אל"ם גברעם הגלילי, תרכז את כל התאונות הצה"ליות. המטרה: החיילים ילמדו, והטעויות לא יחזרו

רגע לפני שאל"ם גברעם הגלילי עוזב את תפקידו כראש מבק"א (מחלקת הבטיחות ובקרת האיכות) אחרי 15 שנים, מערכת חדשה בהשראת שמו, וליתר דיוק בהשראת כינוי החיבה של אשתו אפרת, נכנסת לשימוש בצה"ל. ה"גלילית" תרכז את כל התאונות אותן תחקר, במטרה למנוע תאונות עתידיות.

המערכת שנכנסת לשימוש באוגדות הסדירות בימים אלה, וצפויה להגיע לכלל יחידות הצבא עד סוף השנה, מאפשרת למפקדי היחידות לקבל דיווחים על אירועי בטיחות דרך הדוא"ל, לפי תדירות שתיקבע על ידם. כך, יכולים המפקדים לזהות מגמות בתאונות בכלל הצבא, ולקבל פירוט של האירועים שהתרחשו ביחידותיהם. במבק"א אמרו כי כל משתמש חשוף לתאונות בכלל היחידות בצבא - החל מחייל שנפל במדרגות, דרך תאונת דרכים ועד ירי דו–צדדי. ה"גלילית" מתייחסת למאפייני האירועים והפעילות בה הם מתרחשים, לחומרת הפגיעה, למצב הדיווח ועוד. בזרוע היבשה הסבירו כי ה"גלילית" תיצור שפה משותפת בין היחידות השונות, והוסיפו כי חיל הים מתחיל גם הוא להשתמש במערכת, וגם בחיל האוויר מפתחים מוצר דומה.

"המערכת נותנת למשתמש תמונת מצב מלאה", סיפרו במבק"א. "המפקד יכול לבדוק בכמה תאונות דרכים מעורבים חייליו במהלך חופשה, או האם מדובר בחיילים שיוצאים הביתה אחרי אימון או פעילות, ומכך להסיק מסקנות שישפרו את רמת הבטיחות".

המערכת, שהחלה להיקלט ביחידות לפני מספר שבועות, כבר הצליחה להוכיח את עצמה - לאחר שבמבק"א הבחינו בזכותה במספר ליקויים. "הבנו שכוחות לא מתאמים את האימונים שלהם בצורה טובה עם שטחי האש ולא פועלים לפי הנהלים וההוראות, וכך נוצרות תאונות", הוסיפו במחלקה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #59  
ישן 08-11-2011, 09:05
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,268
צה"ל השיק באופן רשמי את מערכת ה-ERP לניהול משאבים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "מערכות נוספות - מנ"ש קס"ם ושחר - מתוך בטאון עמותת חיל החימוש"

http://www.idf.il/1133-13466-he/Dover.aspx

הטמעת המערכת הינה חלק מתוכנית גלובלית לחיבור בין כל המערכות בצה"ל העוסקות בניהול כוח אדם, לוגיסטיקה וארגון. הפעלתה צפויה להוביל להתייעלות ניכרת בכל זרועות הצבא

בטקס חגיגי שהתקיים בבה"ד 13, הושקה בסוף השבוע האחרון מערכת ERP (Enterprise Resource Panning) של פרויקט מרו"ם (מערכות מידע, רשומות ומשאבי אנוש). המערכת לניהול משאבי האנוש, שמשרתת כבר ממאי 2011 את "מיטב", עתידה לשמש עד שנת 2017 את כלל צה"ל. בין הבכירים שכיבדו את האירוע בנוכחותם הגיעה ראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי, מפקד חיל הקשר והתקשוב, אלוף עמי שפרן, מפקדת היחידה לתקשוב ולטכנולוגיות המידע, תת-אלוף אילה חכים ומכובדים נוספים.

אחרי עיכובים של שנים, הפרויקט יצא לדרכו באופן רשמי. מערכת ה-ERP היא, למעשה, מערכת מחשוב שמאפשרת לכל ארגון לנהל את משאביו באופן אחיד ומסודר. במקרה של צה"ל, המשתמש היחיד כרגע במערכת הוא "מיטב" אשר מנהל את משאבי האנוש והמתגייסים לצה"ל. המערכת כוללת מודולים שונים ומטרתה העיקרית לסייע לארגונים לנהל פעילויות שונות, כמו למשל רכש, פיננסיים ולוגיסטיקה מתוך מערכת מידע אחת. בצה"ל לקחו את יתרונות אלה צעד אחד קדימה, והמטרה העיקרית ביישום המערכת היא ביטול תיק החייל האישי הפיזי, והפיכתו לתיק וירטואלי רשתי שיתווסף למאגר החדש.

צה"ל רואה במערכת ה-ERP תוכנית גלובלית, שתשפיע על כלל הצבא. במסגרת הפרויקט ייקח הצבא את כלל המערכות תומכות הלחימה בתחומי כוח האדם, הלוגיסטיקה, התכנון והארגון ויחבר אותן. כך, בכוונתו ליצור ראייה כוללת למשאבים הכלל צה"ליים עבור המפקדים, והם יקבלו תמונה זו, בכל מקום ובכל זמן.

"לפני 3 שנים עם הכניסה שלי לתפקיד, הוחלט על המהלך המסוכן הזה", סיפר אלוף-משנה גדי אגמון, מפקד "מיטב", "זכינו למנה גדושה של ציניות וסקפטיות. למדנו הרבה, לא רק על עשייה מקצועית או טכנית, אלא על יוזמה וחדשנות ומרכיבן בתהליך הגדול הזה". מפקד "מיטב" ציין כי עלייתה של המערכת לאוויר, מאז ה-15 במאי, יצרה "מציאות חדשה וטובה יותר", המייעלת באופן ניכר את תהליך הגיוס.

תוכנית מרו"ם הציבה לעצמה את החלפת מערכות המידע לניהול משאבי אנוש בצה"ל למטרה. התוכנית שבוטלה על ידי הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף גבי אשכנזי ב-2007, אושרה מחדש על ידי הרמטכ"ל הנוכחי, רא"ל בני גנץ. הרמטכ"ל אישר את הפרויקט במסגרת תכנוני התקציב למחצית העשור. אם הכל ילך כשורה, הפרויקט צפוי להימשך עד שנת 2015, עם אופציה לגלישה ב-2016-2017, בהתאם לתקציבים שיוקצו בהמשך השנים.

"בנקודה זו, אחרי 40 שנות שירות בצה"ל, אני עומד כאן בהתרגשות לא קטנה – כמעט רגע לפני השחרור שלי", פתח ואמר ראש אגף התקשוב, האלוף עמי שפרן, "ההשתתפות בפרויקט הזה הייתה מתנת פרידה מופלאה עבורי, אחד הדברים שאסתכל עליהם לאחור ואהיה גאה שלקחתי בהם חלק". האלוף שפרן ציין את שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין החיל שלו לאגף כוח האדם של צה"ל, שעבדו כתף אל כתף במהלך הפרויקט: "ידענו יחד ימים סוערים, בהם דברנו על חזון ה-ERP בצה"ל, על אף כל הקשיים הגענו להבנה כמדובר בנושא חשוב ומשמעותי לדורות הבאים".

"זו הרגשה מרוממת לעמוד כאן ולחגוג לאחר שהפחידו אותנו כהוגן לאורך כל התוכנית", אמרה ראש אכ"א, "בכל דיון שניהלנו, במיוחד בדיון החירום האחרון, עלו החששות שמעבר כה גדול הוא בלתי אפשרי. מהמקום בו אנו נמצאים כעת אנחנו יודעים שאנשים הם שעושים את ההבדל". האלוף ברביבאי הדגישה כי "אומץ המעורבים הפכה את התוכנית לאפשרית. בעת בה צה"ל נמצא במציאות תקציבית מאוד לא פשוטה, שליוותה אותו גם בשנים האחרונות, נדמה שחשיבות הנושא לא פסחה על המעורבים. הצלחנו לחולל שינוי".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #63  
ישן 19-09-2011, 22:13
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,268
אשכולות ישנים יותר שעסקו במערכות ותוכנות שונות בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חלוץ החליט, אשכנזי מבטל את פרוייקט המיחשוב בצה"ל."

נפלאות התוכנה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=124211

חדש: המחשב מתכנן מבצעים צבאיים
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=526571

נשקל:רבבות חיילים יוחזרו אל שרשרת החיול עקב שדרוג מערכת
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=437907

מערכות שליטה ובקרה (שו"ב) חדשות בצה"ל
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=171303

אלביט ניו רדיו הצבאי תומך בפס רחב
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=525734

אגף התקשוב במלחמת לבנון השנייה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=206916

צה"ל יצייד את מחשביו באמצעי זיהוי ביומטרי
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=526900

תקלת בטחון מידע: חיילים מזינים את צירי הבט"ש לאפליקציית WAZE
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=532510

בשלבי בדיקה: חיבור טלפונים אדומים לצהלנט ופיתוח תוכנת "סקייפ" צבאית
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=416536
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #66  
ישן 23-04-2013, 21:56
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,268
מעריכים מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חלוץ החליט, אשכנזי מבטל את פרוייקט המיחשוב בצה"ל."

http://mazi.idf.il/113-11007-he/IGF.aspx

בין אם זו מערכת לניהול ושליטה בכלבי יחידת 'עוקץ', מערכת המיועדת למלש"בים או מערכת לניהול שטחי אש – לחטיבת התקשוב של זרוע היבשה יש אינספור פתרונות חדשניים בתחומי הטכנולוגיה השונים. בכנס שנערך בחודש שעבר, הוצגו המיטב שבהם

בכנס התקיימה הרצאה של ראש ענף מערכות מידע, סא"ל ערן שור. הענף עוסק בהובלה, קידום והטמעת מערכות מידע וניהול ידע בזרוע היבשה. סא"ל שור הציג מבחר של מערכות המידע שפותחו בענף. "יש את מערכת הmil4u, שמאפשרת סביבת עבודה מאובטחת למפקדים במילואים דרך האינטרנט", סיפר סא"ל שור. המערכת עתידה להיכנס לפעולה בקרוב ומטרתה לחזק את הקשר בין מערך המילואים לצה"ל באמצעות מערכת מידע. "למפקד תהיה היכולת להתחבר לפורטל באינטרנט, לדבר עם קצינת הקישור ולפעול לניהול היחידה". מערכת מידע נוספת מהווה אתר המיועד למלש"בים. "האתר ישים סוף לעידן הצווים מנייר. הכל יעבור דרך האינטרנט", אמר ראש ענף מערכות מידע. מערכת נוספת שהוזכרה היא מערכת אורחות חיים. "זו אפליקציה לטלפון הנייד שפותחה בשיתוף עם מחלקת כושר קרבי", הסביר. האפליקציה מציגה לכל אדם שמתאמן במרכז 'אזור אישי' בו מוצג גרף האימונים שלו ובקרה אל מול סרגל מאמצים. "אנחנו נכנסים להמון יחידות, נהנים לצאת מהפלורוסנט אל השטח, ללמוד את הבעיות ולמצוא פתרונות", סיכם סא"ל שור את היום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #77  
ישן 08-01-2021, 11:28
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.15
הודעות: 2,199
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "המפקד מחשב מסלול מחדש: מערכת ניווט קרבית בנוסח "וויז""

לא יודע אם לצחוק או לבכות.
יחידות צבאיות לא אמורות לפתח את הדברים האלה. פיתוח שנעשה בחיל המודיעין הוא tailor made ולפחות לרוב לא מותאם להפצה רחבה בכלל, אלא למטרות מאוד ספציפיות ולשימוש מאוד מוגבל בזמן.
גם לא מדובר פה האם המודיעין שמונגש ליחידות המתמרנות הוא רק של 9900 דרך שלל האמצעים הספציפיים שלהם או שנאסף ע"י הדרג המתמרן. זה הבדל קריטי מאוד שחבל שלא מדברים עליו רק בגלל הליין הפופוליסטי.

הדרך שבה הצבא צריך ללכת היא פיתוח ע"י היצרן (אחרת כל פיתוח מתארך ללא צורך), עם אינטגרציה של מידע משלל גורמים.
ולא ליצור את הסלט הזה של מאה ואחד סוגים שונים של מערכות ניווט ותכנון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:44

הדף נוצר ב 0.74 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר