לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2007, 18:57
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
שאלה כמה זמן מחכים לפיצויי פיטורים?

אפשר למצוא ברשת אוקיינוס של מילים על נושא פיצויי הפיטורים אבל בשום מקום שחיפשתי בו לא כתוב כמה זמן צריך לעבור מרגע הפיטורים ועד לקבלת פיצויי הפיטורים.

איכזב אותי לגלות מייד בהתחלה שחוק פיצויי פיטורים כלל לא מתייחס לנושא.

אדם שמפוטר אחרי שנתיים, שזכאי לקבל התראה מוקדמת של חודש ימים בשכר, פדיון ימי מחלה נותרים, דמי הבראה ופיצויי פיטורים בשיעור של שתי משכורות שהבסיס לחישובן הינו השכר האחרון (ברוטו אך ללא החזרי הוצאות) - מתי הוא מקבל את הכסף?

1. מנהלת החשבונות של המעסיק טוענת כי את ההתראה המוקדמת + פדיון ימי מחלה + דמי הבראה יקבל העובד במועד הרגיל (בעשירי לחודש של החודש הבא אחרי תום תקופת הודעת הפיטורים. כלומר ממש כמו משכורת רגילה של שכיר שמקבל בעשירי לחודש את השכר של החודש הקודם)

2. מנהלת החשבונות טוענת כי את שאר הכסף (פיצויי הפיטורים) יקבל העובד חודש אחרי קבלת התשלומים המפורטים בסעיף 1 וגם זה יהיה בשני תשלומים. כלומר שרק אחרי חודשיים מתום תקופת ההודעה המוקדמת יקבל העובד את את פיצויי הפיטורים וגם זאת בשני תשלומים (מה שכבר מכניס אותנו כנראה לחודש שלישי)

אני זקוק לעזרה ממישהו שבקיא בנושא.
בתודה מראש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2007, 14:03

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "הכוונה להודיע על שחרור לקופת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן שאול
הכוונה להודיע על שחרור לקופת הגמל תוך 15 יום.

אם מניחים את הפרקטיקה בצד (למרות שלא לקחתי אותה בחשבון קודם וההסבר שלך העמיק את ההבנה שלי ואת ההכרה "ברגישות" שיש לגלות) האם אני טועה כאשר אני מפרש את הטקסט בצורה הכי פשוטה?

סעיף 20 (ב) אומר: "יראו פיצויי פיטורים כמולנים אם לא שולמו תוך 15 ימים מהמועד לתשלומם" כאשר מובהר לענייננו כי "המועד לתשלומם בסעיף 20 (א) (1) הינו: "יום הפסקת יחסי עובד מעביד".

אני מבין מהטקסט ברמה הכי בסיסית כי יום אחרי הפסקת יחסי עובד-מעביד מתחילה ספירה לאחור של 15 ימים שמייד לאחריה, אם לא שולמו הפיצויים, הם עוברים לסטטוס של מולנים ומזה אני מקיש שמעסיק צריך לשלם פיצויי פיטורים בתוך 15 יום.

האם אני צודק? (אין לעובד קופת גמל)

......?

נערך לאחרונה ע"י צ'נדלר בינג בתאריך 20-12-2007 בשעה 14:06.
ישן 20-12-2007, 15:06

אתה מזכיר לי את עצמי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "פרקטיקה אינה מושג מנותק מהצד..."

לפני כמה זמן שאלו אותי בפורום אחר שאלה שנראתה לי מאוד קטנונית ביחס לחוק המקרקעין לגבי יחסי "בעל בית - ועד בית" ולקחתי אותה באופן אישי (בתור מישהו שהוא ועד בית) כפי שאתה לוקח את זה למקום אישי (כאדם שהינו מעסיק עובדים בעצמו).

לא התכוונתי לדחוק בך. העובד בית דפוס שפוטר הוא אחי הקטן. הוא ניהל בפועל עבור המעסיק שלו את העסק במשך שנה וחצי מתוך שנתיים עבודה כאשר במהלך החצי שנה האחרונה הוא עבר סוג של התעללות ע"י האבא המבוגר של הבוס שלו (התחילו לדרוש ממנו דברים משפילים שלא קשורים לעבודה כמו לנקות אחרי הכלב של האבא או לקבוע לאבא תור אצל רופאים ולהקפיץ אותו לכביש הראשי ולאסוף אותו מהכביש הראשי ועוד ועוד) עד שבסוף הוא הודיע לאבא הזה שהוא לא עושה לו יותר סידורים ופתאום אחרי שבוע מסתבר ש"העסק בקשיים כלכליים מאוד קשים" ולכן נאלצים לפטר אותו.

כשהוא סיפר לי שהתקשרו ללשכת התעסוקה מול הפרצוף שלו בכדי להזמין עובד חדש התאפקתי שלא לצחוק (הרי... אם עושים צימצומים אז לא מביאים אדם חדש שימלא בדיוק את אותה משרה ובאותו שכר)

בקיצור, כשהוא התקשר לבוס אחרי התקופה של ההודעה המוקדמת כדי לברר מתי להגיע לאסוף את כל הטפסים ומכלול הפיצויים שמגיעים לו הבוס שלו הבהיר לו בטון ובמילים מאוד ברורים שהוא יכול ללכת לחפש את עצמו כי זה לא מעניין אותו אז שילך למנהלת חשבונות ואז היא אמרה לו שעל ימים שהבוס שלו אמר לו לא לבוא בתקופת ההודעה המוקדמת היא לא תשלם לו וזה לא מעניין אותה שהבוס הבטיח, שרק עוד מספר חודשים הוא יתחיל לקבל פיצויי פיטורים בתשלומים ושטפסים היא שולחת ישירות לרשויות ככה שאין לה שום כוונה לתת לו עותק של 161 או כל טופס אחר שיהיה צריך למלא.

וזהו. פשוט לקחתי על עצמי לברר את הפרטים בשבילו. מכתב רשום למעסיק כבר עומד לצאת והלוואי שזה יגרר לבית הדין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר