לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2008, 15:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[b][color=blue]אני לא "מת" על..."

קיקיוני... למה לי (בכובע של מנהל הפורום הזה) פוסלים משהו בצנזורה ואחרי פחות מחודש כתב של גוף תקשורת גדול מקבל את אותו נושא בדיוק על מגש מדו"ץ (שכמובן מסייעים לו להעביר את הנושא בצנזורה בצורה חלקה)?
רוצה דוגמא? אני מוכן לדון על זה באופן פרטי כדי לא לפגוע בקשרי הטובם עם עיתונאים וגופים שונים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2008, 15:32
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
לעניות דעתי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מדיניות דובר צה"ל בנוגע למידע - פרשת ערוץ 10"

דו"צ אינם אמורים לעודד תחרות בין אמצעי התקשורת ובוודאי שלא לתת לערוץ X עדיפות בסיקור על פני ערוץ Y.

השיקול שצריך להנחות את דו"צ צריך לנבוע משני גורמים עיקריים:
1) האם מותר לחשוף את המידע לציבור (ואז אין מניעה לסיקור מתוקף חופש המידע ומגבלות צנזורה)
2) האם המידע מקדם את האינטרס הצה"לי

כל שיקול אחר (רייטינג, לקקנות הכתב ואחרים) אינו עינייני.

מצד שני - כאשר גורם X פונה בבקשה לסיקור מיוחד, וכך מגיע אותו גורם אל חומר שלשני אין - הרי שאין כאן העדפה פסולה של ערוץ אחד על פני משנהו.

ישן 21-03-2008, 16:32
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "לעניות דעתי..."

מסכים בהחלט.

ולטובת הבטחון- יש למנוע באגרסיביות את תופעת החיבור בין צבא לערוץ תקשורת מסחרי במאפיינים של בלעדיות. הסכנה המיידית כאן היא בהיבטים טקטיים של בטחון בלבד, אך הסכנה המהותית גלומה במובן הרחב וארוך הטווח, כפי שכתב נחמיה וכפי שהזכיר יוסיפון.

כל זה מוגבר פי שבעים במדינתנו\שכונתנו הקטנה, שבה אמצעי התקשורת נשלטים למעשה על ידי פחות מעשר משפחות אשר בתורן שולטות גם בחלק גדול מדי ומשמעותי מדי באמצעי הייצור והמוקדים הכלכליים במשק הישראלי.

לחובבי תיאוריות הקשר- יבדוק מי שרוצה את זהות בעלי השליטה או בעלי גושי מניות משמעותיים בחברות בטחוניות או בחברות האם של חלק מהחברות הבטחוניות שלנו.
בסוף, גם בלווין סופר מתוחכם יש חלקים שמישהו ייצר ומישהו אחר הרכיב, ואולי מישהו ייבא ומישהו תיווך בעסקה...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 22-03-2008, 06:26
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
סכנה מעט יותר גדולה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "מסכים בהחלט. ולטובת הבטחון-..."

נובעת מכך שכלי שרת של הצבא\מדינה - מנתב מידע אל ערוץ מסויים על מנת ליצור לו עדיפות על פני כלי תקשורת אחר.

יש כאן בעייה דמוקרטית. האם העדפת ערוץ 2 נובעת מכך שמתקבל הרושם שרוני דניאל משדר את הודעות דובר צה"ל כדברי אלוהים חיים?

האם ערוץ 10 לא מקבל את המידע בגלל שהיה ביקורתי כלפי צה"ל המלחמה?

זה, לדעתי, לב ליבה של הבעיה שכאן.

ואם כבר בנושא הזה... זו הייתה גם הבעייה שנגעה להצעה "להחרים" אל-ג'זירה.

לגופו של הנושא - כאשר ערוץ 2, למשל, פונה אל דו"צ כדי להכין כתבה על יחידה X, והמלך הצילומים נחשף לחומר וגם מקבל אישור לפרסם אותו - וכך "בזעת אפו" הצליח להגיע למידע ולקבל עדיפות על כלי אחר - זה "כשר". זה נהייה מסריח כאשר החומר אליו נחשף כתב ערוץ 2 - הוא חומר שערוץ 10 מבקש לקבל כבר כשנה - ונדחה על הסף.

(סתם כדוגמא ולא כהכרות עם הנושא המדובר).

אני חייב לציין שמתוך נסיון של התמודדות עם המערכת הזו, כמכלול (דו"צ, ב"מ, צנזורה) - יש הרבה מאד מקרים בהם אתה נתקל ביחס חובבני עד לא רציני - שהקשר בינה, ובין שירות האינטרס התקשורתי של צה"ל - מקרי בהחלט.

ההתייחסות לא נוגעת רק לדבריו של רגב06. זה התחיל משם וכולל גם אחרים.

ישן 21-03-2008, 20:36
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "לעניות דעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
דו"צ אינם אמורים לעודד תחרות בין אמצעי התקשורת ובוודאי שלא לתת לערוץ X עדיפות בסיקור על פני ערוץ Y.

מצד שני - כאשר גורם X פונה בבקשה לסיקור מיוחד, וכך מגיע אותו גורם אל חומר שלשני אין - הרי שאין כאן העדפה פסולה של ערוץ אחד על פני משנהו.

השאלה היא מתי פנו ערוץ 2 בבקשה להכנת הכתבה.
שאלה נוספת היא מתי ערוץ 10 פנו לאחר ששמעו על ערוץ 2.
וכמובן האם הם כבר ביקשו עוד קודם לכן (בלי שום קשר לערוץ 2).

וכמו שכתבת, צה"ל הוא לא גוף בעל עניין, אני לא יודע אם ניתן לקרוא לו גוף ציבורי, אבל השיקול צריך להיות ענייני נטו, מותר לפרסום או לא מותר לפרסום.

ברגע שהוחלט שהדבר מותר לפרסום וגוף תקשורת פונה בבקשה לקבלת חומר, הצבא לא יכול ואסור לו להיכנס למגרש המשחקים ומאבקי הכוחות של התקשורת, ממש לא !

התגובה ב-nrg לדעתי היא מטומטמת פשוטו כמשמעו וכדאי שבצה"ל יבינו שאם זו רמת התגובה שדו"צ מוציא - אולי כדאי לשכור שירות של משרד יח"צ או פרסום.

טוב היה עושה דו"צ לו היה מתרץ זאת כצעד ענישה על עבירת צנזורה (אם ערוץ 10 עשה בעבר...), אך זה התירוץ היחיד שהוא יכול לתת (והוא לא נתן).

מעבר לכך משהו פה ממש מסריח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר