לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2007, 14:19
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "נגד מנהרות של חמס ברצועת עזה..."

1) יש להבטיח את האמינות של האמפולות האלו, שחרק או מכרסם לא יפעיל אותן, ולא יהיו אזעקות שוא. כמו גם, שהמפעילים שמחדירים את האמפולות האלו, לא יפעילו או יהרסו אותן בהתהליך.
2) גז או צבא עלול לא ליצור אפקט חזק דיו.
3) הפעלת מיקוש (כלשהו) נגד עזתים נראה שימושי ונחוץ מאוד בעיני, אלא שהוא יגרור תגובה בינלאומית חזקה ולא פרופורציונאלית מצד אחד, ויסכנו חיילים שלנו הפועלים שם, מצד שני. כמו כן, לאויב אין בעיה מוסרית עם הצעדת בי"ס שלם לתוך שדה מוקשים שלנו. את הח** יאכילו אותנו בכפית.
4) במלחמת וויאטנם, האמריקאים היסוו כמות גדולה של מיקרופונים וסיימוגרפים לאורך נתיב ההו-צ'י מין. החיישנים האלו שידרו את מימצאיהם לאחור, והזניקו מפציצים כבדים להרוס את נתיב האספקה הארוך של הוויאט-קונג והצבא הצפון קוריאני. למרות שמצבעים אלו מאוד הצליחו, הצפון וויאטנמים היו נחושים יותר לספח את הדרום.
5) על בסיס 4), מתנהלים בעולם פרוייקטים שונים לכיווץ החישנים האלו למימדים של חצץ או חול, שיוכלו לשדר מידע לאחור בשיטות שונות (בדר"כ מגרגר לגרגר עד לתחנת איסוף נתונים). ל-DARPA יש את Dust, ולנו יש את "פניני חוכמה". הרעיון דומה: כל מי שצועד דרך שטח הזרוע בגרגירים האלו, מתגלה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-12-2007, 14:21
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "נגד מנהרות של חמס ברצועת עזה..."

לא ריאלי. כדי שהאמפולה שלך תהיה אפקטיבית (ונשדרג את הרעיון לנוזל שיכול לחלחל מספר מטרים לכל כיוון) אתה נדרש לשתול אלפי אמפולות בעומקים שונים. לצורך חישוב תיאורטי, היקף קרקעי של הגדר הינו 80 ק"מ. דהיינו 80 אלף מטרים. נכפיל בעומק אליו תטמין את האמפולות (לצורך העניין, 50 מטרים) ותקבל מרחב הגנה נדרש של 4 מיליון מטרים רבועים. אם נניח שמרחב הפעולה של האמפולה הוא 10 מטרים רבועים אתה עדיין נדרש לכ-400 אלף אמפולות. יש לי הרגשה שהחישוב שלי מתעלם מכמה דברים בסיסיים אבל מהיכרותי עם מיקוש, המספר הנכון יהיה בסדר גודל של עשרות עד מאות אלפי אמפולות כאלו.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 18-12-2007, 00:35
צלמית המשתמש של _A_S_
  _A_S_ _A_S_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
וויברטורים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אדמה חולית..."

רעיון שעלה לי די מזמן ולא ראה אור.

חפירת תעלות בצד הכחול בעומק של 2-4 מטרים ובאורך של 100 עד 200 מטר כל פעם.
מילוי התעלות יוכל להתבצע גם במים מתוקים (לא מדובר בכמויות אדירות 1000-2000 מ"ק) והחדרת רטטים (וויברטורים) מכאניים לאורך התעלה.
הרעדת האדמה בסביבת התעלה תגרום לחילחול מהיר ואגרסיבי אשר יצור, לפחות בצורה זמנית חול טובעני בסביבת התעלה ומתחתיה ובכך יכול להביא לקריסת מנהרה במידה וקיימת מתחת לקו התעלה.
ולבצע תהליך זה באופן ספוראדי ואקראי לגמרי לאורך הגדר או מסביב למוצבים שונים.

כמובן שישנם עוד אספקטים שיש להתחשב בהם כגון, ההשפעה הגיאולוגית\הסביבתית קצרת טווח וארוכת טווח, השפעה מיידית (מה בפועל קורה לאדמה? למים? והיחסים השונים) , תיכנון הנדסי של כאלה כלים ומגבלותיהם, שיקולי תקציב וכו'... וכו'...

מעניין לשמוע אותכם, איך הייתם מפתחים את הרעיון, מי יודע, אולי עוד יצא מזה משהו...
ישן 18-12-2007, 23:53
צלמית המשתמש של _A_S_
  _A_S_ _A_S_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
תראה, העובדה שתשתמש בחל"כ כלשהו
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "רעיון טוב,"

אשר מגיב בהתפוצצות כמו מוקש, לא גורמת לפעולה להיות התקפית.
מחבל שנכנס למנהרה יודע מהרגע הראשון שבו נכנס הוא נמצא בסכנה, בין אם מתאונה ובין אם מגילוי זה או אחר ע"י צה"ל.
הדרך היחידה שבה נראה לי שאפשר לרתום את השימוש בחומרים כימיים היא לטובת לוחמה פסיכולוגית וטו לא, וכדי ליצור אפקט הרתעה מספיק חזק כדי שהם לא יכנו למנהרות, אתה צריך להשתמש בחתיכת חומר מסוכן ומפחיד, ולא זכור לי שישראל מחזיקה חל"כ כזה .

תבין, עצם העובדה שאתה מבצע פעולה שהיא הינה ריאקטיבית ואוטומטית לניסיון האוייב כבר מבטל את מהותה כהתקפה. זה כמובן לא מבטל את העובדה שלאחר כל גילוי מנהרה על חופריה או שלא יש צורך לאסוף מידע מודיעיני, לחשף אזורים ולחסל חופרים, מוהנדסים וסייענים.

ובנוגע להערתך על חילוצם, לא יודע אם אני מחדש לך או לא, אבל תפיסת העולם של מערכת המודיעין כיום היא ברוח זו:"עדיף מחבל חי ביד(ומתוחקר), מאשר מחבל מפוזר על 10 עצים"

בכל מקרה, לעינייננו, לדעתי רק סינרגיה של כמה וכמה רעיונות יוכל להביא את פתרון הקסם, והוא יהיה חייב לשלב פעילות מודיעין התקפית לצד פעולות הגנתיות יצירתיות ועם זאת סיזיפיות בהתנהלותן.

לילה טוב.
ישן 17-12-2007, 18:20
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07

הארגונים הפתיעו את צה"ל מספר פעמים בעבר ביכולות חפירת המנהרות שלהם, למשל מתחת לקיר השיגומים בפילדלפי. מידת התחכום, התושיה וההתמדה שהם מפגינים והפגינו, פעם אחר פעם, גורמת לי להאמין שפתרון יסודי לבעיה הזו הוא הרבה יותר מורכב מכל פעולה נקודתית, והפתרון שאתה מציע הוא בגדר פעולה נקודתית, אפילו אם יטמנו מוקשים כאלה כל 10 מטרים. זה לא עבד עם קיר השיגומים, זה לא עבד עם סייסמוגרפים, זה לא עבד (לפחות לא עבד מספיק טוב כדי למצוא כמות משמעותית) עם פיצוצים אקראיים, אם יהיו מוקשים בעומק 10 מטר, יחפרו בעומק 12 מטר... הרעיון נחמד, אבל המציאות סוטרת לנו בפנים.
ולא לשכוח, הרבה מנהרות כנראה כבר חפורות...
ישן 17-12-2007, 21:40
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
המלצה אי אפשר להרים ידיים ולהתפלל..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי The Arcane שמתחילה ב "הארגונים הפתיעו את צה"ל מספר..."

לא ייתכן שאין פיתרון למנהרות. יש כלל ברזל אם אדם אחד עשה , השני יכול טוב יותר.
נכון יש להם הצלחות מקומיות וזה בגלל שאנו חושבים שאנו חכמים יותר ומתוחכמים יותר.
זה דומה לאותו שיכור אשר מחפש את המטבע ליד הפנס...
אנו הולכים על טכנולוגיה שאנו חזקים בה.. אם תחשוב עוד פעם, תראה שברעיון שכתבתי יש כאן הרתעה בפעם הראשונה לחופר, אם הוא ימשיך לחפור הוא עלול לפגוש במוקש -אמפולה ולהיחנק (אפילו ע"י גז מדמיע). לא יוכלו להאשים אותנו בשימוש בגזים.
אפשר כמובן להוסיף חומרים נוספים ש"החופר" יבוא במגע איתם הוא אפילו לא יידע שגופו ספג אותם והוא נראה "זוהר" ע"י מכשירים הקיימים כבר היום.(הרי לא יהיה כל הזמן מתחת לאדמה וכאשר יעלה ע"פ האדמה נמצא אותו והוא יוביל אותנו למינהרה שלו...)
ישן 18-12-2007, 11:21
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אי אפשר להרים ידיים ולהתפלל.."

אני מצטער אם לא הייתי ברור בהודעה הראשונה שלי. כוונתי היא לא לשבת ולהתפלל, אלא שפתרונות נקודתיים לא יעזרו. פתרון אמיתי צריך להיות יותר רחב ויותר יסודי. אני לא יודע להציע אחד, כי אני ממש לא מומחה בנושא, אבל יצא לי להתעסק עם תחום המנהרות בשירות שלי. הרושם שאני קיבלתי הוא שההצלחות הכי גדולות בתחום הגיעו מתוך מבצעים צבאיים רציניים, לא פעילויות היקפיות כאלה ואחרות. בתקופה בה צה"ל ישב בפילדלפי, כוחות היו נכנסים לטפל במנהרות מהשורש, מהמקור. הרתעה היא האמצעי הכי חזק, כשיש סיכון בחפירת מנהרה או בבעלות על שטח בו חפורה מנהרה, כשיודעים שבסופו של דבר צה"ל יבוא וימצא אותם. אבל שוב, במציאות של היום זה מורכב יותר לביצוע. היו כמה מבצעים באזור דהנייה לאחר ההתנתקות ובכל אחד מהם נמצאה כמות טובה של מנהרות, כפי שאתה בוודאי שמעת בתקשורת, ובכל פעם דאגו להזכיר שזה היה רק שטח קטן, ויש עוד הרבה מה למצוא.
ישן 18-12-2007, 20:16
צלמית המשתמש של ILFighter
  ILFighter ILFighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.04

שאלה בנואש הדיון, אך ללא קשר לדיון המתבצע:
איזור ההברחות מתנהל על קו רוחב של כ 80 ק"מ.
הבעיה שלנו היא שימוש במנהרות קיימות ולא רק בניית מנהרות חדשות
אם כך, מה הבעיה לשטח את האיזור עם הפצצה אווירית של פצצות עומק לא מתוחכמות (בכל זאת, מנהרות, לא בונקר אטומי תת קרקעי).
אז נכון, צריך למצוא איזור אפקטיבי להפצצה עם מרחק מספיק גדול ממצרים כדי לא לא ליצור תקרית דיפלומטית, אבל ברגע שמתגברים על הבעיה הזאת, מה מונע מאתנו לבצע את זה?

חשוב לי להדגיש שמה שנכתב פה מתבסס על חוסר ידע מוחלט, והוא מנוסח מכוונה מוחלטת של שאלה, לא ביקורת. אני יודע איך חברים בפורום יכולים להתנפל על אנשים ששואלים שאלות מטומטמות כי הם (השואלים) חושבים שהם יודעים הכל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר