לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-02-2008, 01:41
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "ממתי שבועת האמונים יצאה מהחוק?"

לפני שלוש ארבע שנים היה קרב על הנושא בבתי המשפט, מכיוון שזה נוגד את החוקה להשבע אמונים בשם האל בבתי ספר ציבוריים. אני לא יודע האם זה בסוף התקבל, כי מסתבר על פי המקור שלהלן כי ביהמ"ש השעה את החלטתו.

http://www.manof.org.il/Index.asp?A...oryID=89&Page=1

"מדי בוקר משנן כל ילד וכל חבר קונגרס אמריקאי את שבועת האמונים לדגל, הכוללת את המלים "בחסות האל". החלטת בית משפט שקבעה כי הנוסח הזה בלתי חוקתי ופוגע בהפרדה בין דת מדינה חוללה סערה"

הנשיא בוש קבע שההחלטה "מגוחכת", בקונגרס הגיבו ביוזמות חקיקה בהולות, סקרים קבעו כי 87% מהציבור תומכים בנוסח השבועה, ובית המשפט נאלץ להשעות את החלטתו

וושינגטון

"אני מצהיר אמונים לדגלה של ארה"ב ולרפובליקה שאותה הוא מייצג - אומה אחת, בחסות האל, לא ניתנת לחלוקה, עם חירות וצדק לכל". זהו נוסח שבועת האמונים שאותה משנן כל ילד אמריקאי מגיל בית ספר ועד בגרותו מדי יום, וזה הנוסח שהצליח להטיל את ארה"ב בשבוע שעבר אל תוך סערה משפטית, פוליטית וציבורית. כעת, כשהרוחות מתחילות להירגע, מתפנה אמריקה לנתח את הסערה:

האם מדובר בסך הכל בטעות של בית משפט או שמדובר באומה שאינה מסכימה עוד עם חוקתה, המחייבת הפרדה בין דת למדינה. ואולי הבעיה היתה רק של עיתוי: ערב יום העצמאות האמריקאי, בשנה שבה הותקפה אמריקה ויצאה למלחמה, אינו מועד טוב לפסילת נוסח שבועת האמונים הנאמרת מול הדגל המונף.

שתי מלים בנוסח השבועה הן שעוררו את הסערה - "בחסות האל" (Under God). בית המשפט הפדרלי לערעורים בסן פרנסיסקו פסק ביום רביעי, ברוב של שני שופטים מול אחד, כי יש לפסול את החוק משנת 1954 אשר ניסח את שבועת האמונים במתכונתה הנוכחית מכיוון שהוא מפר את ההפרדה החוקתית בין דת למדינה.

העניין הגיע לבית המשפט בעקבות תביעתו של מייקל ניודאו, שבתו לומדת בבית ספר ציבורי בקליפורניה. ניודאו, שהוא אתאיסט ומגדל כך גם את בתו, טען כי היא נפגעת מהעובדה שכל התלמידים נאלצים להצהיר את שבועת האמונים, הכוללת התייחסות לאלוהים, מדי יום. למעשה, אין חובה על התלמידים להצהיר וגם בתו של ניודאו יכולה להימנע מלומר את הנוסח, אולם בתביעתו לבית המשפט טען כי הדבר גורם לה לחוש ניכור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-02-2008, 12:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "גם בארה"ב זה היה נפוץ (לפחות..."

שרת החינוך לשעבר, לימור לבנת, ניסתה להכניס את שירת התיקווה בכל בוקר ודגל בכל כיתה. אפילו בלי שבועת אמונים זה לא עבר כיוון שזו התנהגות לאומנית מידי.
כשאני הייתי מורה תלמידים שלי, כל בוקר אחרי התפילה, עמדו דום ושרו את ההימנון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר