לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2007, 22:59
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
F-16 למרוקו

התחרות בין ה F-16 לראפאל הצרפתי כמטוס הקרב הבא של חיל האוויר של מרוקו שהחלה בקיץ 2007 מתחילה להתגבש לקראת הכרעה, הגורם האמריקאי הרלוונטי דיווח השבוע לקונגרס כי למטוס האמריקאי סיכוי סביר לזכות בעיסקת ה 2.4 מיליארד דולר שתכלול:
- 24 מטוסים מהדגמים C\D בלוק 50\52 עם ראדאר AN\APG-68 V9 (כמו של הסופה)
- 5 מנועים רזרביים (GE או P&W לפי הבחירה)
- 12 פודי ניווט ואיכון מטרות Sniper או Litening (כן כן, זה של רפאל שמיוצר ע"י נורתרופ-גרומן ברישיון) לפי בחירה
- 5 פודי RECCE
- 4 מערכות זע"ט
- 24 זוגות CFT
- מערכות תקשורת, מאמנים, ציוד קרקע וכד' (פירוט מלא מופיע כאן)

בתחילת שנות ה 90 (1991 אאל"ט) עיסקה מהסוג הזה עמדה למבחן (F-16A\B מעודפי חיל האוויר האמריקאי מול מיראז' 2000 צרפתי) ולבסוף נישארה כרעיון בלבד בגלל אי יכולת פיננסית של מרוקו.

מטוסי הקרב העיקריים של חיל האוויר המרוקאי הם מיראז' F-1 ונורתרופ F-5E

מיראז' F-1 מרוקאי
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2007, 10:33
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
כן
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אכן, תודה על התיקון. ובקשר..."

בהיעדר ידע נרחב יותר של הבעיות והמניעים של מרוקו, אנחנו נוטים לייחס לעוינות הערבית אלינו חשיבות רבה מדי. אני לא אתיימר לדעת יותר מדי מה באמת מפריע למרוקו - אני יודע מעט מאד על הבעיות שלה בסהרה המערבית, ארגון הפוליסריו שפועל מתוך אלג'יריה וגורם למתיחות בין שתי המדינות, ולמאבק הריבונות שיש לה עם ספרד על מספר איים ועל מובלעת ספרדית אחת על אדמת צפון אפריקה. מה שאני כן יודע, לעומת זאת, הוא שלאלג'יריה הענקית והמסוכסכת בינה לבין עצמה, יש את אחד מחילות האויר החזקים ביותר בכל אפריקה, והיא מפעיל מטוסים כגון המיג-29, סוחוי-24, מיג-25 ובקרוב סוחוי-30. אני מניח שהמאמץ שמרוקאי לייעל את חיל האויר שלה קשור יותר לבעיות האלו ...

(מצד שני, למען הדיוק ההיסטורי, וכל אחד יכול להסיק את המסקנות שלו מזה, חטיבה מרוקאית כן השתתפה במלחמת יום הכיפורים)

ישן 22-12-2007, 06:31
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
היבט מוטעה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "קשה לי להאמין שלמרוקו אי פעם..."

בחינת רכש מטוסים מהסוגים המדוברים, דרך "משקפת אנליטית בטחונית ישראלית", ע"י מדינה ריבונית זו או אחרת, הינה מוטעית מיסודה ונובעת מצרות ראייה של ישראלים רבים בינינו.

מדינות רבות שאין להן ריב ומדון עם מדינות אחרות מחזיקות חילות אויר- ים ויבשה כדי לשמור על ריבונותן. כך נוהגת שוויץ, אוסטריה, איטליה, דנמרק, פורטוגל, פולין, סלובקיה, ספרד, ועוד ועוד מדינות....

מרוקו רוכשת מטוסי קרב לווא דוקא כדי לנהל קרבות אוירמדי פעם, או גיחות הפצצה ארוכת טווח לעבר מדינות אחרות ובוודאי לא כנגד מדינת היהודים..... למרוקו עניין לגיטימי בחיזוק וחידוש כוח ההגנה שלה, ובעיקר בהחלפת צי מטוסי ה- F5 המתיישנים. אין לכך כל קשר למלחמות אזוריות שעל הפרק.. הקשר הביטחוני היחיד יכול להיות בשימור כוחה מול ארגוני הגרילה הפעילים בדרום המדינה אולם רכש מטוסים מהסוג המדובר איננו בהכרח מכוון למלחמה זאת.
ישן 21-12-2007, 07:23
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בחישוב פשוט
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כשרוצים להחזיק סד"כ שלם..."

עלות מטוס אחד (כולל מערכות קרקע וחלפים) קפצה מכ 50M$ לכ 100M$ כמעט כמחירו של הרעם (ע"פ פירסומים - 25 מטוסים בכ 2.5B$ כולל מערכות קרקע וחלפים).
נשמע כעיסקה טובה מאד לאמריקאים (בעיקר בהתחשב בעובדה שהיא על בסיס FMS ולא FMF).

קצת מוזר, בעיקר בשוק בו כיום מדינות רבות מנסות להיפטר מסחורה יד 2 (לקראת ה JSF) גם אם היא דור אחד קודם אבל כזה שיכל לעבור שידרוג (לדוגמה בלוק 30/40 שעובר השבחת מערכות) ולהתקרב לרמת הבלוק שבעיסקה בצורה כזו שתיתן מענה מספק לצרכי חיל האוויר המרוקאי (התע"א מומחים בפתרונות מהסוג הזה שיכלו לחסוך חלק נכבד ממחיר העיסקה).
אבל כניראה שיש כסף, אז למה לא הכי טוב

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 21-12-2007 בשעה 07:29.
ישן 11-09-2008, 07:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "F-16 למרוקו"

סליחה על הקפצה, אולי מישהו יודע על התקדמות אפשרית של העיסקה?
האם מרוקו רכשה את הF16 הללו?
האם הם כוללים את הלייטניניג?
אולי בכלל רכשו את הרפאל?
האם המטוסים כבר סופקו למרוקאים?
האם המטוסים הישנים יותר של המרוקאים עברו איזשהו שידרוג? ע"י מי? מתי?
(אולי הם יכולים לשדרג את הF5 אצל האיראנים? הם יכולים לצבוע את המטוס מחדש בצבע הקסמים שהופך אותו למטוס הטוב בעולם

ישן 11-09-2008, 10:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מרוקו"

תודה רבה!
באמת נראה זול מידי.

אני יכול להבין את האינטרס לFMS למרוקאים אבל למה FMF?
אגב, האמריקאים ביצעו עבודות לשידרוג בסיסים מרוקאים (בעיקר בסיסי חי"א), כנראה תמורת השימוש בהם.
שידרוג:
$18 million military aid (2006), upgrading of
military bases (2005)
שימוש:
Use of Sidi Slimane, Marrakech and
Casablanca airfields in emergency;
permission for space shuttle to land at
Marrakech AFB; use of communications
center at Kenitra; storage and use of naval
facilities at Mohammedia
ראו כאן

ישן 12-09-2008, 08:25
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]אני יכול להבין את האינטרס..."

אני לא יודע להשיב על השאלהשלך.
האם אתה (או מישהו אחר) יודע לומר מה הניע את המרוקאים לבחור לבסוף בF16 ולא בראפאל?
שמעתי משהו מעניין שאני עוד בודק. מישהו סיפר לי שזה בגלל הקשרים של דאסו עם התעשיות הישראליות. העניין הוא שזה קצת מגוחך להעדיף את הF16 כדי להימנע מרכישת מוצרים ישראלים. הרי הF16 כולו מלא במוצרים ישראלים שלא ניתן להימנע מהם.
אגב, מעניין איזה מכ"ם המרוקאים יתקינו על המטוסים הללו...?

ישן 12-09-2008, 09:37
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני לא יודע להשיב על..."

אגב, מעניין איזה מכ"ם המרוקאים יתקינו על המטוסים הללו...?
בבלוק 52 מותקן ה APG-68 (V)9

האם אתה (או מישהו אחר) יודע לומר מה הניע את המרוקאים לבחור לבסוף בF16 ולא בראפאל?
כנראה שהפופולריות של המטוס האמריקאי הכריעה, אבל ייתכן והיה גם שיקול פוליטי שקשור לביקור סרקוזי באלג'יר בסוף 2007 וחתימה איתה על כל מיני הסכמי מסחר וביניהם הסכם שת"פ גרעיני לצרכים אזרחיים למורת רוחה של מרוקו.

שמעתי משהו מעניין שאני עוד בודק. מישהו סיפר לי שזה בגלל הקשרים של דאסו עם התעשיות הישראליות. העניין הוא שזה קצת מגוחך להעדיף את הF16 כדי להימנע מרכישת מוצרים ישראלים. הרי הF16 כולו מלא במוצרים ישראלים שלא ניתן להימנע מהם.
באמת מגוחך, אגב אני חשבתי הפוך - שהמרוקאים מעוניינים בטכנולוגיה הישראלית אבל דרך גורמי צד ג' או בתחפושת אמריקאית.

ישן 12-09-2008, 10:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]אגב, מעניין איזה מכ"ם..."

תודה על התשובות המפורטות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
באמת מגוחך, אגב אני חשבתי הפוך - שהמרוקאים מעוניינים בטכנולוגיה הישראלית אבל דרך גורמי צד ג' או בתחפושת אמריקאית.

נכון מאד. גם לי זה נראה כך.
אבל, האם יכול להיות שדאסו דרשה שירכשו משהו ישירות מחברה ישראלית?
אני לא מכיר את טיב הקשרים של דאסו עם תעשיות ישראליות... (חוץ מזה שדאסו עצמו היה יהודי ניצול שואה)

ישן 02-08-2011, 22:50
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

אתמול (01.08.11) לוקהיד מרטין פירסמה שארבעה מטוסי ה F-16 הראשונים עזבו את המפעל בטקסס בדרכם למרוקו הכוללת חניית ביניים.
בהמשך השבוע (לקראת הסופ"ש) צפוי להיערך טקס קבלה במשכנם החדש בבסיס Ben Guerir ליד מרקש.
שאר 20 המטוסים מתוכננים להגיע במהלך השנתיים הקרובות.
כאמור 16 מטוסים מדגם C ו 8 מדגם D כולם בלוק 52.
העיסקה כללה אימון טייסים מחיל האוויר של מרוקו ביח' המשמר הלאומי של אריזונה.
הם מהווים את גרעין הקמת טייסת ה F-16 של מרוקו.
ע"פ העיסקה, לוקהיד מרטין התקינה במטוסים את הגירסה האחרונה של המנוע F100 - ה F100-PW-229 EEP .
כמו כן מתוכננת עיסקה ל טילי AIM-9X למרוקו.

המטוס הראשון (צילום לוקהיד מרטין)

קיץ 2010 אריזונה - כתב של Airman Magazine מצלם טייס מרוקאי לפני גיחת אימון

במאי האחרון חיל האוויר של מרוקו קיבל 12 מטוסי T-6C Texan II מתוך 24 שהזמיןבשנת 2009
כתבה

כאמור, בשבוע שעבר פקד אסון את חיל האוויר של מרוקו - מטוס הרקולס התרסק במהלך טיסה מנהלתית, 78 אנשים נהרגו (רובם אנשי צבא)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 03-08-2011 בשעה 10:28.
ישן 02-08-2011, 22:59
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אתמול (01.08.11) לוקהיד מרטין..."

חניית הביניים בטיסות העברה הטראנס-אטלנטיות היא בדר"כ בבסיס לאחס (Lajes) שבאיים האזוריים.
הסופות בדרכן לארץ וגם המטוסים העומאנים עברו דרך בסיס זה-לעיתים בו זמנית ובמשותף.

אני אוסיף גם שהסכמה של הטקסן המרוקנים יפהפיה! מוצלחת הרבה יותר מן האסון העיצובי שנצבע על המטוסים הישראלים..

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 02-08-2011 בשעה 23:11.
ישן 05-08-2011, 15:30
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08

כתבה מתוך הטלוויזיה המרוקנית

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

הקצין המרוקני שנואם הוא גנרל אחמד ב'וטלב-המפקח הכללי של ח"א המרוקני-האמון על רכש המטוסים החדשים.

הקצינה העומדת בשורה הראשונה היא מייג'ור-גנרל מרגרט וודארד-מפקדת ח"א ה-17 (AFRICOM) שפיקדה בין היתר גם על המערכה האווירית מעל לוב-בשבועיים הראשונים.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 05-08-2011 בשעה 15:52.
ישן 07-08-2011, 07:49
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
צילום
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "כתבה מתוך הטלוויזיה..."

הטקס נערך ב 04.08.11 במבנה חדש שהוכן במיוחד לטובת מערך ה F-16 בבסיס בן-גריר.
ע"פ הודעת לוקהיד מרטין בנושא, מרוקו היא המדינה ה 25 שקיבלה F-16, למעלה מ 4,400 מטוסים יוצרו בחמש מרכזי ייצור/הרכבה בעולם כבר כמעט 40 שנה תוך כדי שת"פ בין ממשלות, חילות אוויר ותעשיות בגירסאות ההולכות ומשתדרגות על מנת לשמור את המטוס מודרני ותומך בצרכים המבצעיים של מפעיליו.

הצוות המרוקני (אוויר וקרקע) התאמן במשך שנתיים בהפעלת המטוס ותחזוקתו ובמקביל למד איך להדריך עליו מאחר והוא הולך לשמש גרעין הקמת המערך בחיל האוויר המרוקני.

בנוסף ל 24 המטוסים מרוקו תקבל סימולטור, טילי מווריק, פצצות GBU, פודי סנייפר, ציוד תחקיר, ציוד עזר, מחסן לוגיסטי ועוד'.
ייתכן ובהמשך תקבל טילי AIM-120C, פצצות GBU, פצצות JDAM ועוד אמל"ח המתאים ל Fֹ-16

בקיץ שעבר (יולי 2010) מרוקו החלה לקבל מאלניה האיטלקית את מטוסי ה C-27J ספרטן
כתבה

באפריל 2010 החברות Thales ו Sagem הצרפתיות החלו להשביח 27 מטוסי מיראז' F-1 של מרוקו
(פירוט כאן)

נציגים ממרוקו ומארה"ב מאזינים למצגת על המטוס

מייג'ור-ג'נרל מרגרט וודוורד לוחצת את ידי הטייסים המרוקנים שהתאמנו באריזונה

דגם D בלוק 52 במשכנו החדש

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:14

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר