לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום תפעול מכשירים: כל שאלות לגבי תפעול אתם יכולים לשאול פה, תהנו. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים > תפעול מכשירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2007, 20:22
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
סוללות Li-Ion חדשות חזקות פי10

הכתבה הובאה מהאתר www.gsmarena.com
http://www.gsmarena.com/new_liion_b...st-news-389.php

New Li-Ion batteries get 10x boost

סוללות Li-Ion חדשות חזקות פי 10.

*את הכתבה המקורית באנגלית תוכלו למצוא בתחתית העמוד או בקישור הזה.

בעיקרון הכתבה מספרת על כך שחוקרים בסטנפורד גילו דרך לחזק את סוללות הליתיום-יון כך שמכשירים סלולריים יוכלו לעבוד בצורה מסיבית במשך שבועות או אפילו עד חודשיים.
גם מכשירים מסיביים שדורשים המון כוח.
כל זאת יהיה אפשר לעשות בטעינה אחת של כמה שעות (טעינה פשוטה כמו של הסוללות הרגילות שלנו היום. טעינה רגילה היום אורכת כשעה עד שלוש שעות. זה יהיה בערך זמן הטעינה של הסוללות הללו).
החוקרים מספרים שהם פיתחו את הסוללות באמצעות ננו-חוטי סיליקון (Silicon Nano-Wires). נשמע כמו מדע בדיוני אך זה אמיתי בהחלט.
ידידיי... בקרוב יסתיים עידן הטעינה הלילית. יהיה אפשר סוף סוף להטעין את המכשיר רק בסופי שבוע. ואפילו לא... תוכלו לקחת את המכשירים שלכם לטיולים ולא לדאוג שתיגמר לכם הסוללה ולא תוכלו לשמוע מוסיקה או לצלם (עד אז יהיו מכשירים עם מצלמות מדהימות, שיחליפו את המצלמה הדיגיטלית).

לפי הכתבה, כרגע מנסים לרשום את הסוללה כפטנט והחוקרים במשא ומתן עם יצרני סוללות.
אני רוצה להגיד שסוללות LI-ION הן סוללות שבעיקר נוקיה משתמש. וניתן למצוא במכשירים של נוקיה. משתמשי נוקיה גם יוכלו להעיד על סוללות חזקות ועמידות. תארו לכם מה זה גרסה חדשה ומוצלחת יותר של הסוללות האלו...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.gsmarena.com/vv/newsimg/07/12/li-ion-nano-wires/big.jpg]

As Stanford researchers, report a heavy boost to current Lithium-Ion technology is just behind the corner. We are to expect up to 10 times more performance out of the same-volume batteries. As the new invention is getting a patent application filed, the assistant professor of materials science and engineering Yi Cui who led the research, is negotiating a deal with battery manufacturers.

It's been a long time since we've seen anything happening on the battery side. This discovery however is nothing less than revolutionary and will either allow mobile phones to last months with a single charge or their batteries will get really minute.

The secret behind this great invention is called silicon nano-wires. Now although it sounds like something coming from the Sci-Fi channel, in fact it's dead simple - it's just a new way of doing things. And in this case - it's a new way of storing the lithium in the battery.

Traditionally, the electrical storage capacity of a Li-ion battery is limited by how much lithium can be held in the battery's carbon anode. Silicon has a much higher lithium-storing capacity than carbon, but also has a drawback - charging cycles pulverize it and thus degrade its performance.

Cui's battery gets around this problem with nanotechnology. The lithium is stored in a forest of tiny silicon nanowires, each with a diameter one-thousandth the thickness of a sheet of paper. The nanowires inflate four times their normal size as they soak up lithium. But, unlike other silicon shapes, they do not fracture with time.

We are more than eager to see what the handheld-powered future has in store for us and this new Li-Ion technology.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2007, 15:24
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "המממ מבחינה טכנית צריכת..."

לא הבנתי מה הנקודה שלך.

ובקשר למה שאמרתי, שקצב הפריקה שלהם איטי, אז התכוונתי שייקח להם הרבה זמן להיגמר.
תראה אני לא כימאי ואני לא פיסיקאי ואני לא מבין כל כך בדבר הזה...
דיברתי מתוך מה שהבנתי והגדרתי את זה איך שנראה לי נוח. אז יכול להיות שהבנת אותי לא נכון.
המכשיר יהיה אותו מכשיר והצריכה תהיה אותה צריכה.
אבל עכשיו תראה, אני אסביר את זה בדרך פשוטה גם לאלה שלא הבינו.
נגיד לסוללה שלך יש 10 נקודות.
והמכשיר שלך צורך 15. אז תוך זמן מסוים (לא ארוך) הסוללה תיגמר.
עכשיו. נגיד יש לך סוללה חדשה שיש לה 100 נקודות.
והמכשיר שלך צורך 15. ייקח המון המון המון זמן עד שתיגמר הסוללה.

*כמו שזו סתם דוגמא להמחשה, זה לפי מה שהבנתי ונראה לי הגיוני. בעיקרון יכול להיות שאני טועה ואם כן אשמח אם תתקנו אותי ותסבירו לי את טעותי.
ישן 21-12-2007, 15:54
  Big_White Big_White אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Big_White
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "לא הבנתי מה הנקודה..."

אני ינסה להסביר אחרת...
נגיד יש לך מיכל 10 ליטר ( זה הסוללה)
הכל אחד מין המיכלים יש פקק עם חור חור אחד קטן יותר חור שני גדול יותר...
מתחת לכל מיכל יש כלי שהנפח שלו הוא 1000 סמ''ק זאת אומרת ליטר אחד.
המיכל שהוא עם חור גדול יותר ממלא ב שעה אחת את הכלי הזה אחרי שהכלי מלא הוא מתהפך וחוזר למקומו ריק...
המיכל שבו הפקק עם החור הקטן ממלא כלי בשעתיים...
מתחת כל כלי משקא עץ שצורך מים פעם בשעה ליטר אחד. העץ זה המעבד של המכשיר שלך...
אבל המיכל עם החור הקטן יותר מספק רק ליטר אחד בשעה וחצי זאת אומרת קצב פריקה איטי יותר...
הסוללה היא אותה סוללה הצריכה היא אותה צריכה אבל קצב הפריקה נמוך מדי זאת אומרת שכל התהליך נהייה איטי יותר זאץ אומרת המכשיר שלך יעבוד לאט יותר...
על מנץ לפצות על זה צריך להעלות את המטח של הסוללה...
הלעת מתח בסוללה תדרוש החלפה של חלקים במכשיר,או שאולי לא.
מקווה שהבנתה הסברתי את זה הכי ברור שאפשר...
הדבר הזה טוב למכשירים פשוטים שלוקחים לשטח במקרי חירוום או מכשירי קשר...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר