לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2007, 14:48
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
האויב?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב "לא כל שינאה היא גזענות. את זה יש המתקשים להבין"

דבר ראשון, אפילו לא לשנייה לא אמרתי שהם לא גזענים בעצמם. זה לא הופך אותנו לפתאום יותר טובים כי אנחנו פחות גזעניים. למרות שאצלם הדבר מוטמע במערכת החינוך ואצלנו לא -התוצאות מראות יפה מאוד שגם בלי זה התוצאות שלנו גבוהות.

דבר שני, הסקר מדבר על ערבים. לא על סורים, לא על אירנים ועל על תומכי חיזבאללה. עברים. כעם. לא צויין שום דבר בקשר לדעה פוליטית או השתייכות מפלגתית.

רוצה לשנוא את האויב? לגטימי. תשנא את החיזבאללה. תשנא את סוריה-אירן. תשנא את ארגוני הטרור. הגיוני.

אבל, לשנוא אדם, [שאגב, הם הרבה יותר מאיתנו, מספרית (בראייה גלובלית)] רק על פי השתייכותו העממית... זאת היא גזענות. אין שום ספק. בדיוק כפי שהם שונאים יהודים (לא ישראלים). זאת גם לא שנאת האויב אלא גזענות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2007, 14:50
  LightBlue74 LightBlue74 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב "לא כל שינאה היא גזענות. את זה יש המתקשים להבין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ציבי
הערבים שונאים אותנו שינאה עזה ויוקדת. הם מחנכים את הדור הבא לשנוא וכל מערכת החינוך והחיברות שלהם עוסקת בשינאת היהודים. את זה אין מגדירים כגזענות משום שזה לא PC. מאידך, כאשר יהודים שונאים ערבים, קוראים לזה גזענות.
יש כאן עניין ברור של הטעייה ושימוש נלוז במושגים.
שינאת האויב אינה גזענות. לכן יש לכך מלים שונות.

מי הם ערבים ?
אני נוצרי שמגדירים אותי ערבי בכל אתר עברי ופורום עברי מתארים אותי כשונא יהודים למרות שאני לא שונא את היהודים להפך אני אומר שהעם היהודי הוא הסיבה שהארץ פה הפכה להיות מתורבתת ודמקרוטית משהו שלא רואים בשום מדינה אסלאמית.
ובטח לא הייתי מעדיף שיהיה מושל מוסלם פה, אני מעדיף להיות בין רוב יהודי שיש לו ממשל מאשר לחיות בין רוב מוסלמים קיצוני שאומרים עלי כופר.
גם ככה וככה אנחנו הנוצרים מיעוט לא יהיה לנו ממשל, אז אני מעדיף לחיות בין רוב יהודי.

נערך לאחרונה ע"י LightBlue74 בתאריך 22-12-2007 בשעה 14:56.
ישן 11-12-2007, 18:22
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "הגזענות בארץ... ממש מטורפת..."

יש אהבה לשימוש במילים חזקות,אך מה עומד מאחוריהם?גזען, זה זה,שחושב את הגזע שלו ליותר נעלה משאר גזעים או לפחות מגזע מסוים.(דרך אגב,יש המאשימים את יהודים בזה,שהם עם נבחר,כלומר עם שחושב את עצמו לאלוהים יודע מה,ועוד מביאים ציטוטים רבים מהתלמוד,המוצאים מהקשרם.גם לזה קוראים גזענות,כן כן.הגזענות היהודית,כלומר)

יש עוד מושג-לאומיות,שלפי הגדרת הויקיפדיה זה-
ציטוט:
אידאולוגיה, לפיה יש לעם (המוגדר בדרך כלל על יסוד אתני, תרבותי או גאוגרפי) הזכות לקיים שלטון עצמי. גישה זו קשורה קשר הדוק למדינת הלאום ושאיפתה העליונה היא, בדרך-כלל, קיומה של מדינה כזו כהגשמתו של עקרון זה - הלא היא זכות להגדרה עצמית של לאום. לפי תאוריות לאומיות קיצוניות, העקרון החשוב ביותר בחיים החברתיים הוא הלאום.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C...%99%D7%95%D7%AA
וזה כבר עיניין שונה לגמרי.אין רע בלאהוב את העם שלך.אני גאה שאינשטיין,שטרוצקי,שנוסטרדמוס,שמארקס ועוד רבים היו יהודים וזה בלי קשר לעמים גויים.
את הערבים אני שונא לא בגלל האסלאם(ואני יודע שיהודים רבים באזור קוקאז חיו לצדם של מוסלמים בשלום ועם כבוד הדדי) ולא בגלל הלאום-אנחנו גם עם שמי בחלקו.
אני שונא אותם בגלל המצב הגיאופוליטי שנוצר כאן. אנחנו תקועים להם באמצע החיים,באמצע הח"ליפת שלהם ואהבה רבה בינינו לא ניראת באופק.

ישן 11-12-2007, 22:55
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני מניח שהסקר מתיחס למה שמכונה "ערביי ישראל"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "הגזענות בארץ... ממש מטורפת..."

ולא לגזע הערבי באופן כללי.

אחת הבעיות הגדולות של מגזר זה היא נבחרי הציבור שלהם.
היות ולא לכל אחד ואחד מאזרחי מדינת ישראל יש קשר (רציף או כלשהו) עם האוכלוסיה הנמנת על אותו מגזר, חלק גדול מתדמית אותו מגזר נקבע על פי התנהגות נבחרי הציבור שלהם.
ומה לעשות, חלק גדול מהח"כים הערביים פשוט גורמים לדיעה השלילית הקיימת בציבור נגד אותו מגזר. אלו אותם נבחרי ציבור המבקרים במדינת אוייב (שלנו, כנראה לא כלכך שלהם, מסתבר), מסרבים לרעיון השירות הלאומי, מגדירים את עצמם קודם כל כפלסטינים ורק לאחר מכן כישראלים, מנסים להראות כאילו כל נסיון אכיפת חוק בקרב המגזר מקורה בגזענות או ברדיפה פוליטית, מתיחסים לפעולות צה"ל כאל "תוקפנות" ולבסוף מתנגדים לרעיון עליו השמאל בארץ מתבסס בשנים האחרונות, רעיון ה-"שתי מדינות לשני עמים".

תוסיף לכך חוויות של אנשים שכן היו בקשרים עם אוכלוסיה מהמגזר. לי, אישית, יצא להכיר מספר ערבים ישראלים. אנשים נורמטיבים, משכילים, למדו באוניברסיטה, בעלי מקצועות חופשיים. עם חלקם אפילו היתו לי יחסי ידידות, אבל בשנים האחרונות (5-10) אתה שם לב בשינוי תפיסה, דווקא אצל ה"אליטות" שלהם. דיבורים על לחזור לבתים מהם ברחו ב-48, דיבורים על זכות השיבה לפלסטינים אל תוך תחומי מדינת ישראל. אם יצא לך אני ממליץ לך לשמוע ויכוחים בין ערבים ישראלים לעולים מרוסיה לגבי למי שייכת הארץ הזאת.

נכון, זה לא מדגם מייצג, אבל יצא לי לשמוע על כך מעוד מספר אנשים.

לבסוף, אין כמו העובדה (אין מקום לפרשנות, מדובר בעובדות בשטח) שבריכוזי אוכלוסין ערבים לא מעטים ההתיחסות אל החוק היא לא יותר מבגדר המלצה לא מחייבת.
לדעתי האשמה היא לאו דווקא במגזר, אלא בשלטון שלא אוכף אתץ החוק בצורה תקיפה מספיק (לא מעט בגלל לחץ המופעל ע"י.. נבחרי הציבור של אותו מגזר). במקרה כזה ניתן להבין את החשש מהפיכת אזור המגורים שלך לאזור המהווה ריכוז אולכוסין ערבי.

ישן 13-12-2007, 09:37
צלמית המשתמש של חרוב

"תודה" לך...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אוי, אוי, אוי..."

על שאפילו לא טרחת לקרוא את ההודעה השנייה שלי. שם הבאתי קישור למילה גזענות.

"גזענות היא כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה של בני אדם, המיוסדת על נימוקי גזע, צבע או אתניות, שמגמתן או תוצאתן יש בהן כדי לסכל או לפגום בהכרה, בהנאה או בשימוש על בסיס שווה של זכויות האדם וחרויות היסוד בחיים המדיניים, הכלכליים, החברתיים, התרבותיים או בכל תחום אחר בחיי הציבור."

הדגשתי את מה שרציתי להעביר. או במילים אחרות, אוליי כדאי שאתה קודם תבדוק מהי גזענות לפני שאתה מעביר ביקורת?

לא מדובר פה על יחס שלילי לעם עויין. לא מדובר על האם היית רוצה ידיד אירני. ואני לא זוכר אף פעם אחת שמישהו ערבי בחדרה, עכו, או אפילו בקה אמ שהוא רוצה להרוג אותי. וכן, הייתי במקומות האלה הרבה וברובם גרתי.

ישן 13-12-2007, 10:44
צלמית המשתמש של חרוב

תודה רבה לך. אני עובד כמאבטח תחבורה ציבורית.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "כנראה שפספסתי את ההודעה ההיא..."

כבר הייתי בזירות פיגועים וכבר יצא לי להיות במלחמה האחרונה. אבל, תודה על הזלזול הממש לא נחוץ.

הבאתי את הקישור והציטוט לאחר קריאה. ואתה שב ומתעלם מנקודה אחת פשוטה:

אתה מסביר לי למה המצב הוא כפי שהוא מבלי להבין שהמצב תואם, אחד לאחד, להגדרה גזענות.

אם הסקר נגע לערביי ישראל, אין לציבור הישראלי סיבה כל כך עמוקה לשנוא אותם (כיום) מלבד קישור אבסורדי של ערבי הוא ערבי. ערביי א"י הם האירנים הם החיזבאללה וכו'. שזאת גזענות. עזוב את מקורות הגזענות - המצב היום הוא גזענות. גם שלהם כלפינו וגם שלנו כלפיהם.

אז, תודה על שיעורי הקריאה, הבנת הנקרא וההיסטוריה. נקבע לו"ז לשיעור חשבון?

ישן 13-12-2007, 11:34
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
הבנת הנקרא שלך לא משהו
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "תודה רבה לך. אני עובד כמאבטח תחבורה ציבורית."

גזענות זו שנאת האחר מפני היותו אחר. השנאה כלפי ערביי ישראל לא מונעת משנאת האחר, אלא מהיותם בני עם אוייב. מנהיגיהם מצהירים השכם והערב כי קיומה של מדינת ישראל הוא פשע, וכי הם רוצים לראות בהיעלמה. ובעוד מנהיגיהם מדברים, הם עושים - פוגרום פקיעין, מהומות אוקטובר 2000, שלא לדבר על פשיעה פלילית-לאומנית המתרחשת מדי יום ביומו.
אחרי כל זה, אתה טוען ברצינות ששנאתנו את הערבים מונעת אך ורק מהיותם שונים?

שנאת האוייב אינה גזענות. האם הבריטים היו גזענים כששנאו, בזמן מלחמות העולם, את הגרמנים (כולם, מבוגרים וזקנים, חיילים ואזרחים)? עד היום ישנם אירופאים רבים הסולדים מהגרמנים (וישנם גם ישראלים כאלה). האם הם גזענים?

ה"גזענות" נגד ערביי ישראל היא תגובה הגיונית ונורמלית להתנהגותם ולהתבטאויותיהם. הם הביאו את זה על עצמם.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-12-2007, 14:18
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "תעשה לי טובה..."

כי הוא ערבי.יש לי זכות לא לרצות לחיות ליידו דווקא בגלל היותו ערבי ויש לי הזכות ללכת לחיות באזור מגורים של דוברי רוסית,כי זאת שפת אם שלי.-העלבתי מישהו בזה?אדם מתורבת יבין ולא ייקח ללב כי הוא יודע שאנשים מחפשים את הקרוב להם. ערבי הוא בעל:שפה שונה,דת שונה,תרבות שונה,היסטוריה שונה.מה מקשר אותי אליו? אני גם לא רוצה להיות בקשר איתו בגלל שהוא ערבי,כי אורך חייו לא מתאים לי.הגזע שלו בעיניי הוא לא נחות משלי,ההיסטוריה שלו ארוכה ומפוארת אך הוא שונה ואין לי רצון להיות איתו.
ועוד פרט קטן:אנחנו במאבק מתמיד עם ערבים וגם כשיהודים חיו בניהם באימפריה עבאסית,עות"מאנית,לא הייתה אהדה רבה ליהודים וזה בגלל היותם יהודים-עם,שפעם היה נבחר ועכשיו מקולל בגלל כל מיני סיבות שהמציא מוחמד ומקורביו.
אנחנו לא שווים,זה ברור.הם שונים,הם לא רוצים להיות ישראלים,לא רוצים את ישראל(אני מדבר על הפלשטינאים) אז למה לי לאהוב אותם?ברגע שיפסיקו בפעילות עויינת,אני אתחיל להסתכל בעיניים אחרות עליהם.
בקשר לשנאת עם אחר:כרגע כל עם פלשטינאי הוא בשבילי גוש אחד ואחיד,מנהיגם נבחר באופן דמוקרטי,הוא נציגם ואיני אוהב לא את מדיניותו ולא את הקאסמים על שדרות ומערב הנגב.

איני עומד לפתח תורה גזענית חדשה,אך שנאה כלפי פלשטין יש לי והסיבות לכך נראות לי אוביקטיביות.
לא,אני לא חושב שכולם שם מחבלים אך זה לא מפריע לי להתייחס אליהם בחשדנות.

ישן 13-12-2007, 15:07
  משתמש זכר m-hanan m-hanan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל m-hanan Facebook profile
סוג של...

סוג של עוינות יש לנו עם ערביי א"י,תסכים איתי.אני שמגיע לצפון מעדיף לא לסוע בטרמפים,אני לא יודע מי מהנהגים יהודי ומי ערבי,סיוט!האם זה אומר שאני גזען?שרק בגלל שפם מתחת לאף ועל המראה הוא תולה מסבחה וברדיו שומע אום-כולתום אני לא אסע איתו?לא!אני פשוט חושב שהוא זבל של בנאדם,ואני לא אוהב אותו,ועוד רגע הוא יכול לשלוף עליי סכין.
האם בגלל השפם והמסבחה בידיים הבדיקות הביטחוניות בנמה"ת עליהם הן מהמחמירות ביותר?הם הביאו את זה על עצמם.
אם המחתרת השבדית הייתה מבצעת פיגועי דקירה ומפוצצת אוטובוסים,מן הסתם היית מפתח רתיעה מסוימת מתכולי עיניים צהובי שיער.זו לא גזענות!כשלא נותנים להם תקציבים אחרי שהם מזניחים את הכפרים והערים שלהם,הם מאשימים את המדינה בגזענות.
וזה עוד לא הכל.

ביום העצמאות יוצאים למקומות הבילוי של היהודים ומניפים דגלי אש"ף

נוהרים בהמוניהם לכנסים של ראאד סלאח'

ומפעילים זיקוקי דינור בערב יום הזיכרון!!!

זורקים *** על המדינה ועל החוק,אח"כ מתלוננים על גזענות ולמה לא אוהבים אותם.
אבל הם,כסף אוהבים.....ביטוח לאומי וקצבאות יודעים לקבל מהציונים.

"אפרטהייד,אפרטהייד..."עו לא ראיתי מקומות ישיבה מיוחדים לערבים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Theodor_Herzl.jpg/38px-Theodor_Herzl.jpg]
"לא רוצים,לא צריך..."

ישן 18-12-2007, 08:14
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
זו לא גזענות

תתחיל להפנים - שנאת ערבים אינה גזענות. גם האדם שייתן לך תשובה בנוסח "כי הוא ערבי וזה עם מגעיל" לא הגיע למסקנה הזו הרגע, בחלל הריק. אם הוא חי בישראל, הרי יש לו סיבה טובה מאוד לשנוא ערבים (יש לו הרבה סיבות טובות), ואת כולן הוא לא ישטח בפניך בתשובה של שורה אחת (שיחה ברחוב אינה דיון בפורום).
אין כל סיבה שנפתח רגשי חיבה וידידיות עזים לבני עם אוייב - כן, ערביי הארץ הם בני עם אוייב, הנמצאים איתנו במלחמה, בעצימות כזו או אחרת, כבר למעלה מ-100 שנה (כולי תקווה שלא חידשתי לך שום דבר במשפט האחרון - אלא אם כן צנחת אלינו ממאדים 5 דקות לפני פתיחת האשכול...). זה אך טבעי לפתח רגשות שכאלה כלפי האוייב. כמו שהבריטים לא היו גזענים כלפי הגרמנים (תעלעל בספרי ההיסטוריה, קרא את התבטאויות התעמולה הבריטית נגד גרמניה, תלמד דבר או שניים על גזענות והסתה), כך גם אנחנו לא גזענים.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-12-2007, 17:24
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אכן, הגזענות פושה במחוזותינו

אנחנו חברה כל כך גזענית עד כדי כך שאנו נותנים לאויבנו במה דמוקרטית. אנחנו כל כך גזענים מכיוון שאיננו מסכימים שיהודים יחיו במולדתם. אנחנו מאוד גזענים בכך שאנחנו מתעלמים במכוון מעבירותיו ואי תשלומי המיסים של האוכלוסייה הערבית, אנו מגיבים ביד רכה כאשר יש מרד ערבי כללי, אנחנו מרחמים על מרצחים בני מוות ורק מקבלים עוד פיגועים, מציעים שלום מומקבלים שאיזה ד*פק כבשים יבצע פיגוע התאבדות בנו, סופגים מטחי טילים כבר שנים.... אכן, אנחנו כל כך גזענים....

והערבים שוחרי השלום, מה הם בסך הכל עשו שהנתונים הללו הופיעו?

להשמיד את עם ישראל, להחריב את מדינתו, למנוע ממנו הגדרה לאומית, הרס האתרים הקדושים ליהודים ללא הפסקה, קריאה בגנות היהודים, חינוך לאנטישמיות שלא היה מבייש את שרי התעמולה בגרמניה הנאצית, התנכלויות ליהודים ללא הפסקה....

אכן, אין שום סיבה לגזענות המגעילה הזאת.

כמה אני אוהב דוח''ות של ארגוני זכויות אדם (בע''מ). תמיד חד צדדיים ונגועים בגזענות כלפי יהודים - אנטישמיות.

עכשיו די לסרקזם. האם לפני הכותרות המפוצצות והמטופשות האלה שהחברה היהודית גזענית, בלה בלה בלה, מישהו טורח לבדוק את המצב בקרב הערבים, או שבודקים ולא מאשרים לפרסום?

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר