לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2007, 14:03
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "כן. הופל לנו מסוק במלחמה האחרונה. הוא לא נפל מעצמו."

בזהירות המתבקשת, אני חושב שלהחדיר מטוסים ומסק"רים אל אזור קו המגע במלחמה זה לא כדאי.
עוד בתקופתך לקחת חלק בהכנסת נשק-מנגד בדיוק על מנת להימנע מכניסה אל אזור קו המגע (מבחינתכם קראו לו אולי "מה שמתחת למטריית הטילים" או שם אחר).

אפילו נסיונך בקורנס מול מסוק תובלה עמוס גרם לי לחשוב שזה מאוד לא יעוד המטוס, לא עם תותח (מביאים את המטוס לגובה כלום וטווח כלום וכל זאת מעל שדה קרב פעיל- אתה ושכמותך יקרים לנו מידי לטעמי) ולא עם סליפסטרים (כנ"ל).
להפיל מסוק עם טיל ממטוס נשמע לי יקר הרבה יותר מאשר לשגר עליו חימוש (גם אם מונחה) ממערכת קרקעית (האמר נגמ"ש חצובה או קנה של טנק).

אם נצרף את כל זה לעובדה שהיום לונגבאו אחד מכסה חתיכה שלמה משדה הקרב, כל מה שנותר זה להעביר את תמונת המצב למישהו שיירה עליו כבר ויגמור את הסיפור.

הנה דרך זולה מאוד להפיל מסוק- (זה בסדר, אני יודע שבמלחמה קשה למצוא מצבים כאלה, אבל צריך לשאוף לרמה גבוהה תמיד) מרכבה סימן 4 סרטון

בדקה 2:30 ירי על טיסן שלט-רחוק שמדמה מסוק. לתשומת הלב שהוא טס ישר, לא מתמרן, אך נא לזכור שגם מסק"ר ירצה לנוע לאט כשהוא בשלב תצפית או אם הוא חושב שהוא מאחורי מסתור...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2007, 17:16
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
עליונות אווירית
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "בזהירות המתבקשת, אני חושב..."

טענתי הפוכה: בדיוק לשם כך יש מטוסי קרב. בואו נתבונן בסוגיה באופן מערכתי. כיום אין אף אדם בר-דעת שיטיל ספק בצורך בהשגת עליונות אווירית כדי לנצח (או לא להפסיד) במלחמה קונבנציונלית.
לשם השגת עליונות אווירית יש צורך לנטרל את מטוסי הקרב של היריב ואת מערך ההגנה האווירית שלו.
חופש פעולה אוירי לצד שלנו בזירת המלחמה מאפשר מיצוי מלא של יכולות הכוח האווירי.

אחד הדברים שעליונות אווירית מאפשרת היא לחימה יעילה במסוקי אויב. במלחמת יוה"כ, בתנאים קשים וללא מערכות נשק מתאימות לכך, מערך מטוסי הקרב זכה להצלחה מרשימה בלחימה במסוקים המצריים.
אין מה לעשות, מטוס הקרב הוא אחת ממערכות הנשק הגמישות ביותר שקיימות כיום. מטוס קרב שמפטרל מעל שדה הקרב יכול כיום לתת סיוע קרוב לכוחות הקרקע, להפיל מטוסי קרב יריבים ולהפיל מסוקים.
כמו כן, הקדמה הטכנולוגית מאפשרת כיום פגיעה יעילה במסוקים הטסים נמוך מאוד גם מטווחי BVR. חלפו הימים שבהם לא ניתן היה לנעול "דקר" על מסוק גם לאחר רדת החשכה.

מכל זה יוצא שאת המשאבים יש להשקיע בפיתוח הכוח האווירי ולא בפיתוח אמצעי אקזוטי זה או אחר היעיל לפגיעה במסוקים בלבד. אין זה אומר שאין לספק לכוחות הקרקע יכולות הגנה אווירית קצרות טווח, אבל ניתן בהחלט להסתפק ביכולות הקיימות.
ישן 26-12-2007, 17:31
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "עליונות אווירית"

א. בזמן נתון, אי אפשר להשמיד את מטוסי האויב באופן מוחלט, בעיקר כשזה מגיע למסוקים. גם אי אפשר לעכב את מהלכי המלחמה עד שהאויב יאבד 100% מהכלים שלו. שלא לדבר על האפשרות המאוד סבירה של השאלת ציוד צבאי בין בעלות ברית. רלוונטי במיוחד לגבי הערבים. לדוגמא, גם אם חיל האויר השמיד אחוזים ניכרים של ח"א סורי, אז באותו שלב, סוריה יכולה לקבל טיייסת טרייה, לפעמים על טייסיה מסעודיה או איראן או מצריים...

במילים אחרות, אתה חייב מערך נ"מ מלווה לכל כוח קרקעי.

ב. אחד המאפיינים הכי חשובים של מסוקים, זו היכולת שלהם לרחף בגובה צמרות עצים. ז"א שלמכ"מים קשה לגלות אותם ולהכוין מטוסים אליהם. מכאן שבד"כ תגלה מסוק אויב בזמן הכי פחות מתאים. לכן אתה חייב טנקי נ"מ בכל טור שיריון או אספקה. ואתה חייב טילי כתף לחי"ר.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 26-12-2007 בשעה 17:50.
ישן 26-12-2007, 19:34
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

אני מסכים לגבי גמישות מטוס הקרב, אך בכל זאת חולק לגבי יכולתו להביא אותה לידי ביטוי מעל קו המגע.

מתן יכולת טכנולוגית (גם מוגבלת ובסיסית- ראה נושא שרידות מסק"ר ארה"ב בעירק) וברמת המודעות (תו"ל,מידע אודות תפישות הפעלה של האויב את מסוקיו) לכוחות היבשה המסתערים תביא לזריעת קו המגע באיומים על מסוקי האויב, ותשחרר את ח"א להתרכז בהשגת מרכיבי ההכרעה עליהם הוא אמון.

אני מאמין שמלחמה אמורה להיתפש על ידנו כמורכבת מכמה שלבים.
הראשון הוא הכלה והתארגנות, השני הוא הכנה למהלכי ההכרעה, השלישי הוא ביצוע מהלכי ההכרעה והרביעי הוא היערכות לתום הלחימה ושימור הישגים.
זה כמובן בתסריט "דפ"א מסוכנת" שבו מתקפה שמהווה איום משמעותי עלינו נפתחת כשאנו לא מוכנים לה.
לפני 1980 זה היה תסריט "יום הכיפורים", היום כבר ניתן להניח דפ"אות נוספות כמו מתקפת רקטות, טילי קרקע-קרקע, מחטף קרקעי ואולי גם פעולה בסגנון פרשית אן-מארי מרפי 1986 (נסיון פיצוץ מטוס אל-על על נוסעיו בקו לונדון-ת"T ע"י בריטית משוטה בידי קצין מודיעין סורי).

כל זאת כדי לומר שחיל האויר כזרוע עלול להימצא מנהל מלחמה אחרת (אם כי עדיין לצידנו...) בזמן שאנחנו ביבשה עדיין נלחצים מול האויב.
ויש ליהודים כל מיני חוכמות בעניין-
"מי שהכישו נחש נזהר גם מחבל"
"מי שנכווה ברותחין נזהר גם בצוננין"

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 26-12-2007, 22:32
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

ע"מ להשיג את אותה עליונות אווירית שתאפשר לח"א הגדול והאדיר לבצע את משימותיו, הוא צריך קודם כל "להיפטר" מח"א אויב וממערך הנ"מ שלו.
מעבר לזמן שזה לוקח, איך אתה משמיד מערך נ"מ המבוסס בחלקו הגדול על סטינגר/איגלה ?

אני מסכים עם הנחת היסוד שלך שע"מ לנצח אתה צריך "לנקות" את השמיים ממטוסי אויב.
אני פשוט לא מסכים עם ההנחה שלך שח"א יספיק לעשות זאת לפני שצבא היבשה יצטרך להתמודד עם איום המסוקים.

ישן 27-12-2007, 08:08
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
תגובה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ע"מ להשיג את אותה עליונות..."

כפי שהדגשתי, יש לספק לכוחות היבשה אמצעי נ"מ אינטגראליים לטווח קצר, אבל מצד שני אין סיבה לצרף אליהם גדודי SA-6/8/11 ואין סיבה לעסוק בפיתוחים יקרים שיעניקו לטנק המערכה יכולות נ"מ מוגבלות.
כפי שרגב כתב למטה בצדק רב לדעתי:
"אני, לסיכום, מאמין שמול מסק"ר אויב היערכותינו היום מספקת, והבעיה העיקרית שדורשת אצלנו שיפור היא חזרה להתמקצעות במלחמת היבשה."

תפקידו של הכוח האווירי הוא להשיג חופש פעולה בכלל המרחב האווירי המבצעי - כולל בקו המגע. אם מטוסינו אינם יכולים לפעול מעל קו המגע במשימות סיוע קרוב, הגנה אווירית וכדומה, הרי שכל ההשקעה בכוח האווירי אינה שווה דבר. תפישת ההפעלה של ח"א לאורך השנים נבנתה בדיוק על הנחה זו ובהתאם לכך נעשתה בניית הכוח.
מעניין שהתפישה על פיה יש לצייד את את כוחות היבשה באמצעי נ"מ משוכללים מאוד היא מזרחית בעיקרה והיא נובעת במידה רבה מן הדגש האופרטיבי בתו"ל היבשתי הסובייטי. בנאט"ו התפתחה תפישה שונה, לפיה מטוסים הם אמצעי ההגנה האווירי העיקרי של כוחות היבשה. במערב העדיפו לצוד מסוקים עם מטוסי קרב או לחלופין עם מסק"ר (רעיון שנשחק לאורך השנים). הגרמנים אפילו הכשירו בזמנו את מערך האלפא-ג'ט שלהם לציד מסוקים באזור קו המגע כדי לפנות את מטוסי הקרב המתקדמים למשימות "מתקדמות" יותר.

אבן יסוד בתורת המערכה האווירית המודרנית היא השמדת מערך ההגנה האווירית לטווח בינוני וארוך של האויב. הסיבה לכך היא האיום הקיומי שהוא מהווה לכוח האווירי והמגבלות הכבדות שהוא מטיל על חופש הפעולה האווירי. מערך ההגנה לטווח קצר (איגלות, ברקנים, נ"מ קני) אינו מהווה איום קיומי על הכוח האווירי וניתן להתמודד איתו בקלות יחסית ברמה המקומית (שיבוש, תקיפה מנגד וכד') וללא הסיבוך הכרוך בחדירה לעומק שטח האויב. כוח אווירי מודרני מסוגל להתמודד כיום עם שתי המשימות פחות או יותר בבת אחת. דהיינו, ניהול מערכה אסטרטגית שמטרתה בימים הראשונים כרסום יכולות ההגנה האווירת של היריב והגנה על שטחנו/כוחותינו. אני מדגיש שוב שאין בכך לשלול מתן אמצעי נ"מ מסויימים לכוחות היבשה.
ישן 27-12-2007, 14:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אם אפשר לדחוף את האף - אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
אם אפשר לדחוף את האף - אני אישית הייתי רוצה לראות נ"מ קני. ולא סתם נ"מ קני, נ"מ קני דוגמת הפאלאנקס, אולי בעל מבנה קצת אחר לטובת צללית פחות בולטת וכו'.
השיקולים? קודם כל - הגנה מקומית על מפקדות וריכוזי כוחות גם מפני רק"ק ופצמ"ר. נראה לי חשוב לא פחות ואולי אפילו יותר מאשר הגנה בפני מסק"ר ומטוסי קרב. (אגב, מישהו בדק פעם את היעילות של פאלאנקס נגד פצצות מוטלות ממטוסים?) ובנוסף, כח אש היכול להיות מכוון גם נגד תקיפה רגלית קרקעית מוסקת - תחום שגם בו הגנת מפקדות וריכוזים לוגיסטיים קצת לוקה בחסר.

הנקודה של הגנת מפקדות וריכוזי כוחות נכונה מאוד.

יש לי בעיה עם ה Phalanx CIWS משתי סיבות פשוטות.
  1. טווח אפקטיבי של 300 מ' נגד טילים ומקסימלי של 4.5 ק"מ (נגד מוטסים מנמיכי טוס ומסוקים).
  2. כל הפצצות/רסיסים האלו יפלו איפשהו בעומק השטח שלי. יותר מדי סיכוי לאש ידידותית. המערכת הזו נועדה לפעול בספינות, שם הרסיסים יפלו לים.
אני הייתי רוצה לראות Tunguska עם טילי 9M311-1M Grison.
אבל אני מוכן להסתפק ב Avenger מצ'וקמק.
אם תרכיב לי ע"ג ברדלס את המע' של Avenger ואת ה Phalanx - יש כבר על מה לדבר.
אבל על מי אני עובד- זה פרויקט שיגמר רק עוד 10 שנים אם נתחיל אותו היום.
יהיה יותר קל לרכוש טונגוסקא מרוסיה או אפילו מהודו בעסקה סיבובית.

ישן 26-12-2007, 15:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "האם קיים נשק נגד מסוקים?"

לגבי הכנסת המסוק לכוונת התותח (ואז שימוש באמצעי קני כנגדו), הדבר בהחלט אפשרי בייחוד כשמשתמשים בהטעייה ומסתתרים טוב.
בתמונה שצילמתי מתא הנהג של הטנק מסוק קוברה צה"לי במסגרת תרגיל דו"ץ. המסוק שייך ל"אוייב". לצורך התרגיל הצבנו למסוקים פיתיון וחיכינו להם באגף הנתיב שמננו חשבנו שהם יכנסו כדי לירות על הפיתיון.
הטייסים "ירו" וחשבו שהם מוסתרים ע"י צלע ההר שבראשי הואדיות שגולשים ממנו אנחנו הסתתרנו (איפשהו ברמה בין הרמתניות לתל-ורדה). בזמן הריחוף שלהם היה קל מאד לשים עליהם "על".

הטווח למסוק פחות מק"מ (למתקשים לראות הוא מרחף מעל לטרסה מימין לעץ שבמרכז התמונה) ואולי במקרה הזה אפילו צרור ארוך של מקלע מקביל או מק"ך משועבד לתותח היה יכול להספיק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
השאלה המקורית שאיתה פתחתי את האשכול מתייחסת לשני מצבים:

1. הפשוט יותר - בו אנחנו באמת יכולים לשים על בקלות על מסוק מרחף - ומה יורים אז (מן הסתם חלול או רקפת בפיזור נ"מ)?
  2. במצב בו קשה יותר לשים על - כשמסוק חולף אותך במהירות (ולא משנה אם הוא מבצע עליך יעף ירי/ריקוט, או רק ממשיך הלאה) ומה יורים אז (חלול לא יתאים למטרה זו כיוון שאינה מטרת נקודה עקיבה, יכול להיות שבמרכבות 3 ו-4 העקיבה תאפשר ירי חלול ואפילו חץ על מטרה כזו, אך ראשית יש לשים על מדוייק, וגם זה קשה!)?

ישן 26-12-2007, 17:45

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הרעיון שהציע גלגמש במהלך..."

זה נכון שאתה לא יכול לוותר על המכ"מ החזק יחסית של טנק נ"מ. לטנק כזה יש גם תותחים מומחים, וטילים בעלי טווח גדול יותר משל טילי כתף. כמו כן, לטנק נ"מ מציע פתרון נגד מטוסים (מנמיחי טוס או לא, תלוי במערכת). אבל לצייד כל טנק בשני טילי נ"מ או טילים דו-תכליתיים המשוגרים דרך הקנה, נראה לי חשוב, לפחות כנשק הגנה עצמית.

לאמריקאים יש גירסת נ"מ של הבראדלי, המצוייד בשני סטינגרים. עדיין אותו בראדלי IFV אבל כזה שיכול לעקוץ מסוקים.
בזמן מלחמה אמיתית, גם על האברהמס ירכיבו סטינגר. אבל שיגור דרך הקנה נראה לי יותר אלגנטי, ויוצר פחות עומס על הטנק העמוס ממילא.

ישן 26-12-2007, 17:55
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הרעיון שהציע גלגמש במהלך..."

יש לי תחושה שהמגבלה לא תהיה רק כלכלית. אני חושד שחיל האויר יטרפד נסיונות להטמיע כלי נ"מ ייעודי בידיים ירוקות משיקולים של זע"ט. הם יעמיסו כאלו דרישות הכשרה שיקברו את הרעיון די מוקדם.
מצד אחד אפשר לראות את ההצדקה לכך - רוב הסיכויים שבזירה יהיו לא מעט מסוקים שלנו, והכחולים יהיו מוטרדים מהתרחיש של כלי נ"מ אפקטיבי בידיים של חייל שמרגיש חשוף לירי נ"ט מיידי ורוב הסיכויים שעבר הכשרת זיהוי מסוקים של שבוע (מתוכה יום תרבות יום א', יומיים שמירות ומטבחים ועוד יומיים בהם המדריכות יצאו לסיור בכותל בגלל פאק בתיאומים), שלא יודע על פעילות דרדרים צה"לית כי יש ברדק ברשת הקשר והמפח"ט בכלל עסוק בניהול קרב מחלקתי בגזרה אחרת, ושראה טילי נ"ט עפים ופוגעים באיזור שלו.
מצד שני, זה לא תירוץ מספיק חזק כדי למנוע הגנה מכוחות קרקעיים. בטח אחרי שדי ניוונו את המערך הנייד החביר בנ"מ.

בכל מקרה, מדובר בהחלטה שהפוליטיקה תשחק בה תפקיד לא קטן. אצל רמטכ"ל מחיל האויר זה לא היה עובר. אצל רמטכ"ל שיריונר דווקא כן. אז יאללה - רמטכ"ל שריונר! מזמן לא היה!

נערך לאחרונה ע"י ISHPUZ בתאריך 26-12-2007 בשעה 17:57.
ישן 26-12-2007, 18:07

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "יש לי תחושה שהמגבלה לא תהיה..."

זו לא ההחלטה היחידה בצה"ל שמושפעת מפוליטיקה.
אפשר להפוך טילים ומכ"מים קיימים בידי הירוקים היום, לטילים דו תכליתיים: נ"ט-נ"מ. מה שמצמצם את ההשפעה את ח"א בעיניין.
מערכות תקשרות מתקדמות הנפרשות בצה"ל בימים אלה, אמורות לתת זע"ט בזמן אמת (בתנאי שהאויב לא פרץ למערכת, ובתנאי שהחיילים יודעים להשתמש בה).
גם טנק נ"מ של חיל האויר, כמו המחבט זצ"ל, יכול לטעות בזיהוי.
אפשר לקחת חיילי נ"מ ולשלוח אותם להכשרת שיריון (או הפוך). ארוך, יקר אבל משתלם. בעיקר בימינו שצמד מסוקי אויב יכול להוריד שיירה שלמה.

ישן 26-12-2007, 23:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "יש לי תחושה שהמגבלה לא תהיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
. אני חושד שחיל האויר יטרפד נסיונות להטמיע כלי נ"מ ייעודי בידיים ירוקות משיקולים של זע"ט.

אחד השדרוגים של ה Grail הסובייטי שהפכו אותו ל Saqer מצרי זו מערכת זע"ט. אם הם יכולים לשים מערכת אלקטרונית לזע"ט על טיל כתף סובייטי מיושן, קשה לי להאמין שזה בלתי אפשרי שבילנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
והמפח"ט בכלל עסוק בניהול קרב מחלקתי בגזרה אחרת, ושראה טילי נ"ט עפים ופוגעים באיזור שלו.

על תערבב שמחה בששון. על הטיעון הזה שהמפח"ט ומפאו"ג לא יתפקדו/ינהלו ברמת המ"מ כולנו יכולים לארוז מזוודות ולרדת מחר בבוקר, כי בכל מקרה נפסיד. צריך לבנות על המקרה הסביר, לא על מקרה קיצון עם מקדמי פאניקה בסד"ג של יבשות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
זה לא תירוץ מספיק חזק כדי למנוע הגנה מכוחות קרקעיים. בטח אחרי שדי ניוונו את המערך הנייד החביר בנ"מ.

מסכים לחלוטין. רק הערה אחת. "די ניוונו"? אני חשבתי שאני אהיה עדין מאוד אם אני אתאר את המהלך כ"נטישה באמצע המדבר לאחר שכבלו אותך לאשקובית בטון".

ישן 27-12-2007, 06:52
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "סה"כ אני די מסכים איתך. חוץ..."

הפתרון מצוין, אני רק חושב שהבעיה היא זניחה.
דפ"א מסוקי אויב בקו המגע לטעמי היא משמעותית פחות מד"פאות מארבים יבשתיים וארטילריית אויב.

בואו נזכור בבקשה שעד שמסק"רים מצריים יגיעו לטווח טילים מכוחותינו יש להם חתיכת טוחח לדלג ובדרך כן, מה לעשות, יש מי שיעסיק אותם באש.
שנית, לגבי ח"א סוריה, נדמה לי שאנחנו לא מביאים בחשבון את מצב הכשירות שלהם ומייחסים להם יכולות שיש לצה"ל כיום.
אני, לסיכום, מאמין שמול מסק"ר אויב היערכותינו היום מספקת, והבעיה העיקרית שדורשת אצלנו שיפור היא חזרה להתמקצעות במלחמת היבשה. שריון למשפחותיו, חי"ר למשפחותיו, סיור למשפחותיו.
אחרי שנשלים מהלך זה ניתן יהיה לפזול לתחומים סקסיים אך פחות משמעותיים למערכה כגון צוות נ"מ בגדוד.
גם בשל"ג, כשהופעלו מולנו מסק"ר אויב, כשהצבא הסורי עוד התאמן ועבד למתאר של מלחמה מלאה, וניהל קרב נסיגה והשהיה בצירים הרריים מולנו, עדיין לא כאב לנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:08

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר