לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2007, 14:47
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
הגנה אקטיבית למטוסים - בהמשך להופעת S300 אצל הסורים

פורסם היום שהרוסים הכוונו לספק בקרוב לסורים, סוללות טילי נ"מ מסוג S300, המסוגלים ליירט מטוסים ממרחק של 300 ק"מ ולפגוע בעליונות האוירית שלנו.

אם
בים - חה"י הוסיף הגנה אקטיבית בצורת טילי ברק.
ביבשה מוסיפים לטנקים/נגמשים הגנה אקטיבית בצורת מעיל-רוח/אגרוף ברזל.
מדוע שבאויר לא יוסיפו הגנה אקטיבית למטוסים, ביחוד לאור אספקת ה-S300 לסוריה?

לדעתי ניתן להתאים את טילי הברק לנשיאה ושיגור ממטוסים (אולי לפתח גירסה מיוחדת ומוקטנת), כאשר כל מטוס ישא 2-4 טילים (כמובן ע"ח חימוש אחר) בהתאם למשימה.

אם ברק יכול לפגוע בטילים/מטוסים כאשר משוגר מספינה - מדוע לא יוכל לפגוע בטילים כאשר ישוגר מהאויר?
אני מתכוון בעיקר ואולי רק לטילים בסדר גודל של ה-S300 ולא לטילים כדוגמת R73/AIM9/פיתון, שקשים יותר לפגיעה.

מה דעת אנשי המקצוע לרעיון שלי?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2007, 18:44
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "הגנה אקטיבית למטוסים - בהמשך להופעת S300 אצל הסורים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
פורסם היום שהרוסים הכוונו לספק בקרוב לסורים, סוללות טילי נ"מ מסוג S300

פורסם איפה? כבר הרבה זמן מופיעים "פירסומים" כאלה דרך קבע, כאשר אין שום דבר ממשי אחריהם.

להגן לע מטוסים עם "ברק"? אתה בטח לא רציני! איפה תשים אותם? איך תכוון אותם? איך תשגר אותם? מטוס קרב זה לא ספינת טילים, וגם לא טנק\נגמ"ש. חוץ מזה, מבחינת מצב טקטי שבו הכלים האלה נמצאים, אין להשוות בין מטוס קרב לטנק או ספינה - אלה הם מערכות שונות לגמרי, שפועלות בסביבות שונות לגמרי, ומתמודדות עם סכנות שונות לגמרי וכו'. אז, בדיק כפי שאי אפשר לשים "ברק" על טנק או נגמ"ש, כך אי אפשר לשים "ברק" (או משהו שבכלל דומה לו) על מטוס קרב. אם אתה רוצה הגנה אקטיבית למטוס - תשתמש בטילי א"א הקיימים או מותאמים ליירוט טילים אחרים.

ישן 02-11-2007, 19:03
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "1. פורסם במעריב 2. נתתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
1. פורסם במעריב

מתי ומה בדיוק נאמר שם? אני באמת מתעניין - זה לא כדי להציק.

ציטוט:

2. נתתי את הברק כדוגמה (אולי ברק8 יותר מברק1) וציינתי שיש להתאימו לשיגור ממטוס. השיגור כשיגור כל טיל א"א אחר והטיל יותקן על המטוס כמו כל טיל אוירי אחר. ההנחייה יכולה להיות כמו הברק1 - חצי אקטיבית ע"י המטוס או אקטיבית כמו ברק8.

"ברק" היא דוגמה רעה מאוד, "ברק 8" - רעה עוד יותר.

שיגור כשיגור כל טיל א"א אמרת. אבל הוא לא נועד להיות משוגר כטיל א"א. טיל יותקן על מטוס כמו כל טיל אחר - אבל הוא לא נועד להיות מותקן על מטוס. הנחייה כמו ב"ברק" - כלומר יש לשים על מטוס מכ"מ גילוי ומכ"מ בקרת אש כמו אלה שעומדים על הספינות? "ברק 8" גדול יותר מ"ברק", לכן אני בספק שאפילו באופן תיאורטי מטוס קרב יכול לשאת טיל זה. ואם הוא יוכל לשאת אותו, אז זה יהיה הדבר היחידי שהוא יוכל לשאת - כך נראה לי.

בקיצור, אתה מנסה להמציא גלגל של טרקטור בשביל אופניים (סליחה על המטאפורה). הרעיון הוא לא רעיון חדש, וככל שידוע לי, הפרוייקטים שהיו בנושא, היו של טילי א"א מונחי חום (R-73 - דוגמה שאני מכיר).

ישן 02-11-2007, 22:44
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "הגנה אקטיבית למטוסים - בהמשך להופעת S300 אצל הסורים"

טיל נגד טילים, במטוס קרב, תופס נפח, משקל ע"ח חימוש קרבי. במילים אחרות, מרוב הגנות לא יהיה מי שיסחוב נשק ויתקוף.

הגנה אקטיבית המבוססת על לייזר, על מטוסי קרב עדיין בחיתוליה, ובשיאיפה נראה משהו דומה לפני 2025.

הגנה אקטיבית על מפציצים אסטרטגים, היא סיפור אחר, שאי אפשר לפסול לחלוטין, אלא שאין לישראל מפציצים אסטרטגים. גם מטוס לייזר המסייע, המגן על מספר רבעיות במבצע, לא שונה ממטוס תדלוק או מודיעין ובקרה אוירית. שוב, צורה זו מתאימה למבצעים.

כפי שהפגינה ההפצצה האחרונה בסוריה, לישראל יש הגנות רכות, כגון לוחמה אלקטרונית וקיימות בשוק אמצעים שונים לשיבוש טילים תוקפים.

ישן 27-12-2007, 21:42
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
שמע סיפור ולקח בצידו: הימים ימי הנסיגה הראשונה מלבנון, 1984
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "טיל נגד טילים, במטוס קרב,..."

אני חייל צעיר בשמירה על איזה פיסטין שכוח אל בלבנון. קור כלבים. עייף מאד.
אבל העירנות - בשיא. היו התראות ושאר ירקות.

והנה - אל מול עיני - מאות "חיילי חי"ר" של האויב, על הגבעות ממול. מתקדמים בסדר לא סדר. איך אני רואה אותם? הם נושאים פנסים ירקרקים...

לקח לי כמה דקות להבין שאלו לא חיילי אויב עם פנסים על הראש...אלא גחליליות. הכי לואו טק שאתה יכול לדמיין...אבל עברו שניות ארוכות של התלבטות מה זה ולמי לקרוא ומה אני עושה...
לפחות היה לי מספיק שכל לא לפתוח באש.

מה הלקח לענייננו?
S300 וטור הם אוי כלים יעילים מאד להפלת מטרות אוויריות.כן? אחלה! למה שלא ננצל את הכוח הזה- נגדם?
ואני לא אוסיף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:28

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר