לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-01-2008, 12:22
  emi123 emi123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי sifu שמתחילה ב "היא טובה ברחוב אבל"

וואי כולכם מבלבלים בשכל... אתם לא מבינים כלום! פשוט כלום!
תקשיב "אבנג'רס" יש לי תשובה אליך... תלוי איזה קראטה אתה לומד.. אם אתה לומד שוטוקאן באמת יכול להיות שייקח הרבה זמן עד שתוכל ליישם את מה שלמדת, אם בכלל... כי קרבות רחוב הם דיי אגרסיביים, ושוטוקאן איך לומר בפשטות.... לא..
אם אתה לומד קיוקושין- קאי זה כבר סיפור אחר לגמרי... קיוקושין קאי למי שלא יודע זה סוג הקראטה הכי אגרסיבי והכי חזק שקיים... שתאמין לי שלא לוקח שנים ליישם אותו... וכמובן שהוא פרקטי לרחוב.. ואם אתה שואל את עצמך איפה ללמוד, לך למקום שלא מלמדים שם קאטות, כי זה סתם בזבוז זמן ומיותר.. בזמן שאתה לומד את הקאטה יכולת כבר להשקיע במשהו יותר חשוב..
חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 18:47
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי emi123 שמתחילה ב "ואתה מוכן להסביר לי למה?"

בוודאי.
בשוטוקאן יש המון אגרסיביות שכנראה מבינים אותה בשלב מאוחר יותר, כשמתחילים ברנדורי [קרב חופשי] רציני אצל קבוצות בוגרים, ומתחילים ללכת לסמינארים קרביים שיש בשפע.
מה שאתה רואה בתחרויות קראטה שונה ממה שתמצא באימונים במכון עצמו [אלא אם המכון הוא ספורטיבי והאימונים בו מוקדשים בשביל אותם תחרויות].

בקשר לתחרויות, אל תתן לחוסר רציפות שם להטעות אותך.. אומנם יש הרבה סימונים והפסקות, אבל מכה שנכנסת.. אחול נכנסת.. יש שם כוח מתפרץ כמו שלא תמצא באף סגנון קרב אחר.

הסיבה בגללה יש קושי להתאים קראטה לרחוב, ולא רק שוטוקאן, היא בגלל התבנית השונה כמעט בתכלית מקרב ברחוב, לכן צריך להגיע לרמת הבנה מסוימת בשביל לדעת להתאים לעצמך את הקראטה לרחוב, ולרוב זה לוקח לא מעט זמן.. עם קיוקשין מסתבר שהרבה יותר קל להסתדר ברחוב כמתחיל, מפני שהמחסום המנטאלי של לא לפגוע/להפגע נשבר שם הרבה יותר מהר.

לקרוא לקיוקשין "הקראטה החזק ביותר" - זה ילדותי.

לגבי הקאטות, זה מכעיס לראות המלצה לא ללכת לאומנות שכוללת בתוכה כאלה.. לא הכל חייב להיות פרקטי, לא הכל חייב להיות קרבי. אם יש כאלו שכן רוצים שהכל יהיה כך, הם יכולים פשוט להגיד, אבל לא צריך ישר לקפוץ עליהם עם ההמלצה הנ"ל.
יש כל כך הרבה רבדים באומנויות לחימה.. אהבה, משמעת עצמית, יכולת התמדה והשקעה, מסורתיות, רוחניות, דרך חיים.. אתה יכול לקרוא לזה שטויות, אבל להתחיל לחלק המלצות לאחרים מהשרוול, ולקרוא לקאטות בזבוז זמן, פשוט מכעיס, כי יש אנשים שכן אוהבים את זה וכן רואים סיבה להשקיע וללכת בשאר הרבדים.

קאטה, ד"א, תורמת לשיווי משקל, זריזות, ניצול כוח, עבודת מותן, נשימה נכונה, ליטוש טכניקה.. כל מה שאפשר להתייחס אליו כ"ציוד נלווה" לקרב אמיתי.
אתה יכול לטעון שיש אימונים יותר פרקטיים בשביל לשפר דברים אלו, וזה נכון, אבל שוב, מדובר באהבה, ומי שלא מוצא חן בעיניו - בבקשה, אף אחד לא מוחזק שם בכוח.

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 19:58
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי DonJenove שמתחילה ב "בוודאי. בשוטוקאן יש..."

הקיוקושינקאי הינו סגנון אשר שם לעצמו הדגשה יותר מהרגע הראשון שבו המתאמן שם את רגלו באימון את העיקרון של חישולים וקרבות מגע מלא אשר הופכות את המתאמן לאיש מחושל פיסית ומנטלית להתמודד עם אדם אשר מתקיף אותו וכך הוא לא יקפא במקום בסיטואציה קרבית.
בנוסף לך המתאמן בשיטה בשל אופי האימון יגיב באופן תקיף וקשוח והקרבות ידמו מצב של קרבות רחבות כאלו ואחרות שבהם העוצמה תיהיה מרכיב חשוב עם יכולת ספיגה עם רצפי הכאה.
לפני שכל שיטה הגדירה מה הוא חלק מה "שיטה " לא היתה שיטה.
לפני שמישהו ציירבסיגנון מסויים לא היה הסיגנון אלא הוא נהג לאלתר.
השיטה היא זאת אשר שמה את המסגרות ואילו מורה מחליט מה תיהיה המסגרת והאם ללכת לפי דוקטרינת השיטה.
האם מורה אשר ללא מסגרת או אשר לא הולך בתלם הוא לא מורה כמובן שלא.
כמה בתי ספר למשחק יש ולא כולם יוצאים שחקנים מפורסמים, אבל הרבה שחושבים שהם יודעים משחק כן אבל לדעתי הם יותר נפל ופוזות מאשר שחקנים כי לא תמיד כפייה לסטייל מסוימת תועיל באומנות.
תלמיד מתחיל ומיקרי לחלוטין עם תנועות בלתי צפויות הוא המסוכן ביותר ולכן לעבוד מול מתחילים יש לפעמים יתרון כי הם לא עובדים וחושבים לפי תבניות צפויות כאלה ואחרות.
אויאמה היה "רק " דאן 2 בגוגוריו ודאן 1 בשוטוקאן והפך למאסטר אז לפי "תורת המסגרות" הוא לא היה יכול כי הוא לא גמר את לימוד המסגרות.
זה שיש בית ספר ו"שיטת" לימוד כזו או אחרת לא אומר שמישהו אינו יכול לפתח או להתפתח אחרת.
גימי הנדריקס נחשב לאחד מטובי הגיטריסטים ויש לו טעות בכל סיגנון גיטרה קלאסית מהחזקה לא נכונה וסדר תווים שאינם לפי הסדר הנכון.
אבל בראי התוצאה אני מוכן להיות מסוגל לנגן כמוהו כך שאם מישהו קבע סיגנון או שיטה אין זה פוסל אחרים הגעה "לאמת" בדרך אחרת כולל ללא לווי מורה מסורתי.
לדעתי באומנות לחימה כל מה שעומד בראי התוצאה ועובד זו אומנות לחימה וכל השאר זה בתי ספר למשחק. הבוגרים הם לא אומנים הם תלמידים אם הם רק חוזרים על הדברים ולא מפתחים ומקדמים שום רעיון משל עצמם. בעוד שאאושיבה שוב לדוגמה זו למד מה שלמד ופיתח משהו שונה מתבסס על הרעיון שלו וכך לגבי רוב השיטות.
יש לחפש גם לצאת מהמסגרת וכיום יש שיטות שמלמדות יציאה מהמסגרת מהשלבים הראשונים ולכן הן שיטות גם.
לגבי השוטוקאן במיוחד בזרם של אושימה שהוא הנפוץ ביותר בארץ חשיבות הקאטה היא מכרעת ואף היא אימון כמעט בלעדי.
אדם אשר לא רואה כל חשיבות בחזרה ומושלמות ביצועית של הדגמת הקאטה אין לו מה לחפש בזרם ולהתאכזב.
לגבי מגע מלא הדרך בשוטוקאן היא כמעט ההיפך הגמור כל מגע בכל סוג של תרגול רשמי הוא אסור לחלוטין.
מצד שני מתורגלות התקפות וטכניקות בעוצמה מלאה וללא כל מגבלה על אזור בגוף או סוג טכניקה.
ההתפחות וההתקדמות בשוטוקאן היא איטית מאוד ויסודית מאוד במיוחד בכל הנושאים הקרביים ועובד על קאטה וקרבות טכנים ספורטיבים.
הדעה בקראטה היא שהמסגרת השיטתית צריכה להיות מדוקדקת וברורה כמו שפה שלכל אחד יש את שפת האם שלו והיא מאוד מסודרת וברורה עם דקדוק ותחביר ככה גם השיטה וכל הניסוח והדיבור מבוצע במסגרת אותה שיטה.
לכולם יש סלנג אבל מה שמחבר אותם הוא ההבנה הרחבה ותרבות משותפת מובנת במסגרת השפה.
חזרה לפורום
ישן 03-01-2008, 19:46
צלמית המשתמש של NMW
  NMW NMW אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי kime שמתחילה ב "אוי לך . תפסיק להיות חכם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kime
אוי לך .
תפסיק להיות חכם בלילה כי אתה לא ממש כזה.
משום מה יש לי הרגשה שאתה טרול .
להזמין לקרב ...מה אתה ילד קטן שמה שלא נראה לך אתה מזמין לקרב?
בוא צא מזה אתה מתוסכל ...שוחח עם משה אולי הוא יתן לך טיפ איך לא להיות מתוסכל.
תענה תשובה עיניינית למה אתה חושב שזה לא יעיל?
KIME

חכם בלילה ?
אתה מכיר אותי ?
אתה יודע מי אני ?
אני מניח שלא !
להזמין לקרב זה לא ילד קטן להפך אומנות לחימה עובדת על לחימה ובכדי להוכיח אותה נלחמים ולומדים זה מזה זאת הצעה נורא טובה (=
אני מתוסכל ואתה כותב שטויות שאני לא מבין בכלל מה הם קשורות !
ולמען האמת השיחות שלי על משה הם על לימודים לא על השטויות שיש לך בראש O.ם ...
לדעתי הגנה עצמית זה לא קארטה !
כמו שקרקע לא יעבוד גם כן ...
בגלל שאם תשים לב קרקע מתחילים מישיבה על הברכיים ..
חח אני רוצה לראות אותך יושב על הברכיים כשאתה רב אם אנשים ברחוב ..
גם כן קארטה יש לו את האופן לחימה שלו שלא מתחברת לדברים נגד רחוב או לפחות נגד הדברים שקורים כאן בימינו (=

חזרה לפורום
ישן 03-01-2008, 17:13

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NMW שמתחילה ב "אני משווה אומנות לחימה לדרך..."

הקאטה היא פועל יוצא של הבונקאי, ולא ההפך
היא נבנתה על בסיס של טכניקות ותגובות למצבים, ולוקטה לתוך מצגת, מתוך כמה סיבות.. אחת מהן שאני זוכר, היא בכדי לעשות הצגות ראווה בחצר הקיסר.
סיבה אחרת שאני זוכר במעורפל, היא לרכז את הטכניקה של הקראטה לתוך אותן קאטות בכדי להעביר את הטכניקה הלאה למקומות שונים.
זה לא בדיוק משנה כרגע לנושא הדיון, מה שכן חשוב הוא שהקאטה היא מצגת, אומנות, ומאחוריה יש פילוסופיה שלמה של טכניקות של "מה קורה באמת" אם יוצאים מתוך תחומי המצגת.

בקשר לקרב - זהו נושא שנלמד בפני עצמו בקראטה, לכן זו טעות מהבסיסית שבבסיסית לחשוב שקרב בקראטה צריך להראות או להדמות לקאטה.

חזרה לפורום
ישן 03-01-2008, 20:17

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי NMW שמתחילה ב "חחח אתה אשקרה אמרתה משהו..."

למה אתה טוחן מים?
איפה אתה רואה שאני מסכים אתך? אני אומר בדיוק את ההפך, שהקאטה היא לא לב השיטה, אלא פועל יוצא של טכניקה שהייתה קיימת ונלמדה כהגנה עצמית. לא ממנה יצאה האומנות אלא היא הורכבה כמצגת של אומנות.
להזכירך הטענה שהבאת, ובעקבותיה התחיל השרשור הזה, היא שהקרב לא דומה לקאטה, כשהוא בכלל לא צריך להדמות.

תעלה בבקשה את רמת השיחה שלך, בגלל שיהיה קשה לשמור על כזאת בהמשך עם הזלזול שלך.
ודווקא ממך, כשהרוב כאן מזלזלים ב-ISAI, הייתי מצפה להיות בעל תובנה גבוהה יותר, ולהבין שללכת על שחור ולבן ולהשמיץ אומנות לחימה שלמה ולקרוא לה לא יעילה כאילו בר ניסיון אתה - מכעיס, וכמובן מניפולטיבי ושיקרי.

מעניין אותי דרך אגב מהיכן הזלזול בקראטה? זה מגיע מהמכון בו אתה נמצא? דעות אישיות שלך? או אולי ניסיון [מה שאני לא מאמין לפי העובודת הלא נכונות שקבעת]?

חזרה לפורום
ישן 03-01-2008, 22:21
צלמית המשתמש של NMW
  NMW NMW אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי DonJenove שמתחילה ב "למה אתה טוחן מים? איפה אתה..."

טוב אני אשתמש באותה המילה המוזרה שאתה אמרתה O.ם
למה אתה טוחן מים ?
אני לא זילזלתי בקראטה !
ולא מעניין אותי כמה מזלזלים באיסאי אני לא נשאר באיסאי לשב ...
אני יודע אם איזה מורה אני מתאמן (=
אני רואה שזה פועל לי ברחוב ונגד אמני לחימה אחרים והוכחנו לעצמנו את זה לא פעם ולא פעמיים ..
ובגלל זה אנחנו בכיף מזמינים אנשים לבדוק אותנו ולא בדיוק מעונינים בלעשות קרבות מסודרים !
כל פעם שיש הזמנה לקרב איזה אחד קופץ ואומרר אההה .. אתם לא בסדר בלע בלע בלע ..
בזמן שזה הדבר הכי סבבה לעשות ככה אפשר ללמוד המון לדעתי (=
ואין שום זילזול !
זאת דעה ..
שאל שאלה עניתי !
שאלה ששואלים עונים ..
יש דעה ......
ויש דעה ...
שאלה תשובה !
Question answer !
Pregunte Respuesta !
Sohal jabave !
Pergunta cartões !
דעה !
Opinion !
Opinión !
Fekre !
Opinião !

תודה וביי (=

חזרה לפורום
ישן 05-01-2008, 17:33
צלמית המשתמש של NMW
  NMW NMW אינו מחובר  

בבקשה !
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי kime שמתחילה ב "..."

תשמע עשינו קרבות אם אנשים לא כל אחד !
ולעלות את הסירטון יהיה עינין מביך לחלוטין וגם יכול לסגור לאנשים את העסק בעיקר את זה אני לא רוצה !
לא מאמינים לי לא ממש אכפת לי ...
אפ אחד מכם לא מעונין בלעשות קרבות מסודרים אם מישהו מאיסאי .
כל מה שאי פעם שמעתי מכם זה מילים נגד וירידות על הסרטונים.
שאנשים ברמות גבוהות נורא מעריכים כמו :
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dear Mr. Gorelik,
I viewed your website and found what you are doing most interesting, unique and creative.I like the flow of technique to control moves.One of the problems many Uechi practitioners have, is their inability to take the basics and translate these movements into ones that can be used in the real world.I would say that your "sets" approach the problem in a workable manner.
Congratulations on creating something very unique and effective.
Stay in touch,
Best,

George E. Mattson
9th Dan Uechi-ryu Karate
President
International Uechi-ryu Karate Federation

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear Moshe,
After watching and even participating a little in the training sessions of ISAI, I have found that ISAI is a very innovative Martial Art with extremely flowing, continuous and relaxed movements. ISAI also is very effective as a Self-Defence Art.
Best regards,

Avner Shalom
World 2nd place, Thai Boxing,1994 and 1995
Asian Champion , Thai Boxing,1993
Europe 3rd place, Savate

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ועוד תגובות נמצאים בדף הזה !
http://www.isai.info/ma.html

רוב המגיבים הם אנשים שדווקא מתאמנים באומניות לחימה דיי ידועות ואהובות עליכם !
מואי טאי , איגרוף , קאראטה , יוצ'י ריו ועוד !
והרמות שלהם בוא אני יגיד לכם הם לא חגורות שחורות או שום רמת מתחיל אחר ..
אני בטוח שהם יודעים מה הם חושבים ....
שיהיה לכם לילה טוב תמשיכו להגיב !

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:12

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר