לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2007, 07:03
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Adrenaline* שמתחילה ב "האם ניתן למות כתוצאה מחשיפה לתדר תהודה של גוף האדם?"

כשאנחנו למדנו את הנושא בפיסיקה, המורה שלנו נתן דוגמא - במכוניות ישנות המושבים היו עם קפיצים (בניגוד להיום) ונהגים רבים היו סובלים מכאבי גב כתוצאה מרטט המושבים בתדר הנכון. אני לא יודע לאמת את הסיפור הזה, אבל זה נשמע הגיוני. אני מניח שברמות קיצוניות יותר של חשיפה יכול להיגרם נזק גדול יותר.
ללא קשר למוות, קיים מיתוס ה-"תו החום", לכאורה קיים תדר שחשיפה אליו גורמת לאדם לאבד שליטה על צרכיו, אבל מכסחי המיתוסים בדקו את זה פעם ולא הצליחו לשחזר. לא יודע אם מישהו הצליח.
ובאופן עקיף לחלוטין, יש מיתוס על יחידה צבאית גרמנית שצעדה בתיאום מושלם על גשר, הכניסה אותו לרסוננס ונפלה אל מותה .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2007, 07:59
  משתמש זכר LinkBomber LinkBomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.02
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי The Arcane שמתחילה ב "כשאנחנו למדנו את הנושא..."

אין לי מושג לגבי היחידה הגרמנית, אבל זה לא מיתוס שבד"כ כאשר חיילים צועדים בתיאום, אומרים להם להפסיק לצעוד כיחידה כאשר הם חוצים גשר. תאורתית, גם הכוח אשר מופעל על הגשר כאשר הרבה חיילים דורכים בכוח יכול לגרום לנזק אם הגשר אינו מיועד לעומסים כבדים מאוד, כגון גשר הליכה יחסית קטן, אבל הסיכוי שכולם ידרכו בדיוק באותו הרגע הוא די קטן. ב-1831, לפי אתר שמצאתי, האנגלים נפלו קורבן לרזוננס של גשר, ומאז הנוהל של הליכה חופשית על גשרים התקבל. מעבר לזה אני לא יודע, אבל גשרים יכולים להכנס לתהודה גם כתוצאה מרוחות חזקות אם הגשר אינו מתוכנן ו\או בנוי כראוי, מה שעלול לגרום להרס קטסטרופי (ודברים כאלה אף קרו, לדוגמא ראה: http://en.wikipedia.org/wiki/Tacoma_Narrows_Bridge)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=29/04/1987]

ישן 31-12-2007, 08:53
צלמית המשתמש של קול האמת
  קול האמת קול האמת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.07
מקרה אמיתי בשגרירות בפריס.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Adrenaline* שמתחילה ב "האם ניתן למות כתוצאה מחשיפה לתדר תהודה של גוף האדם?"

בשגרירות של אחת המדינות הנמצאת בפריס התלוננו העובדים על כאבי ראש, בחילות,
ובעיות רפואיות נוספות, במספרים לא מקובלים.
לאחר זמן הבינו שמדובר בבעיה במבנה עצמו, במקום.
דבר ראשון בדקו אפשרות של הימצאות גזים מזיקים, וגזים כאלו לא נמצאו.
באותו הזמן (שנות ה-50 או ה-60) נושא הגלים הארוכים לא היה מוכר דיו ומעטים מאד עסקו בו.
עד שמומחה העלה את הרעיון שמדובר בגלי קול הגורמים את הצרות.
הביאו ציוד מתאים, בדקו, ומצאו שבנין השגרירות מוצף בגלים כאלו, בתדר של 2 הרץ.
עד כמה שזכור לי מקור השידור או מקור הקול לא נמצאו,
ובנין השגרירות נהרס ונבנה מחדש.

בתקופת המלחמה הקרה היו האשמות על שימוש בתותחי קול, בין שתי המעצמות.

ניתן להרוג אדם בעזרת שימוש בגלים כאלו.

ישן 01-01-2008, 06:16
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אם נקיש על אדם נשמע אאוץ' לא?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "כולכם עושים קצת סלט. תדר..."

חשבתי קצת על מה שאמרת, ולמרות שאני לא מסכים עם הטענה הבסיסית שלך שתהודה קיימת רק בגופים קשיחים, אני מניח שלגוף האדם אין באופן מעשי תדירות עצמית. אני מעריך שזה נובע משני גורמים עיקריים: גוף האדם הוא תווך מאד לא הומוגני, יש בו רקמות קשות ורכות בהרכבים שונים ובצורות שונות, והוא גם תווך שמגיב להפרעות חיצוניות - שרירים נדרכים ומתרפים, הגוף כולו יכול לשנות תנוחה וכו'. למרות זאת, מצאתי בחיפוש קצר מספר מאמרים שמתייחסים למציאת רזוננס של רקמות או איברים ספציפיים, והצעות לעשות בזה שימוש דיאגנוסטי. סביר שאם רקמות קריטיות, כמו המוח, יכולות להיות ברזוננס אזי אפשר לעשות נזקים לגוף, אבל צריך מן הסתם להפעיל כח מקומי, או לחילופין להפעיל כוחות גדולים מאד. אם מפעילים כוח גדול נשאלת כמובן השאלה האם הנזק הוא תוצאה של רזוננס, או סתם של טילטול הגוף. אני לא אופתע אם אגלה שנעשו ניסויים חולניים כאלה, אבל אני ממליץ לא לנסות את זה בבית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר