לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2008, 04:36
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי TheTech שמתחילה ב "[font=Verdana]אתה חייב לחלק..."

אין שום צורך לחלק את הביקורת שלי לשתיים. האחד נובע מהשני ולכן הביקורת מדברת על נושא אחד ויחיד.
האמת, שחבל לי לפתוח את הדיון פה משתי סיבות עיקריות:
1. זה כבר נדון בכל כך הרבה אשכולות אחרים - פשוט כנס לארכיון וחפש את האשכול של Au79 בנושא צילום כאמנות.
2. אני מקפיץ אשכול שלדעתי חבל שנוצר בפורום הזה.

הפורום הזה הוא פורום צילום. הוא מתייחס לתמנוה כצילום והביקורות בפורום הן כתוצאה מכך - על הצילום.
אני רואה רקע עם תאורה מאוד קונטרסטית, ודמות עם תאורה רכה מאוד. להשיג תוצאה כזו בשטח זו עבודה קשה (לא פלאשים בהכרח, אלא דווקא רפלקטורים היו עושים עבודה יותר נוחה).
הביקורת שהוא קיבל ממני, התייחסה לתמונה כאילו הוא צילום וכיוון שלא מדובר בצילום, ואין שום קשר בין הרקע לשרון, היא לא שווה שום דבר.

אני לא פוסל את התוצאה, אני פשוט מוציא אותה מההקשר של 'צילום' (שוב, חבל לפתח דברים בפורום הזה, קרא ת'דיון שאמרתי לך ותבין הכל).
בנוגע לניר, אני מרשה לעצמי לנזוף בו. הוא צלם מומחה שהיה פעיל מאוד בתחילת דרכו של פורום הצילום הזה, והוא הוכיח את יכולותיו כצלם תיעודי אין ספור פעמים. פרסום מניפולציה כזו היא, מבחינתי, ירידת רמה מהמצב בו ניר שהה, וזו לצערי קרתה רק בגלל שהוא גולש יותר מדי בפורומים אחרים שמרשים עריכות מהסוג הזה כעריכות לגיטימיות לפרסום בפורומים שמתיימרים להקרא "פורומי צילום"

התמונה (ולא צילום) שניר העלה לכאן מוכיחה את יכולותיו בפוטושופ, אך לא מוכיחה את יכולותיו כצלם.
לו ניר היה מצלם את הסיטואציה הזו עם עזרים כמו פלאשים / רפלקטורים / השד-יודע-מה, כך שהיא תראה כמו התוצאה הזו, אז ניר היה מוכיח את יכולותיו כצלם.
האשכול הזה, מבחינתי, לא רלוונטי לפורום הזה. אין שום הערה טכנית שניר יכול לקבל על הגשת עבודה ברמה הזו... זה לא שהיא לא טובה, היא פשוט לא רלוונטית לפורום הספציפי הזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2008, 13:01
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אין שום צורך לחלק את הביקורת..."

אני מניח שDavid Lachapelle, אולי גדול צלמי האופנה, גם הוא פסול להשתתף בפורום הזה. וכך גם רוב צילומי האופנה שנעשים היום.
כמובן שבעולם האמנות בכלל אין גבולות, כי מה שמשנה זה מה שהתמונה מביעה ומה שהיא עושה למתבונן. אבל לך מה שמשנה זה מה הExif של התמונה וזהו פחות או יותר.

אינני מסתיר את דרכי העבודה שלי, להיפך אני גאה בהן. אבל מסורתית אינני מיחס חשיבות רבה לשיפוט של תמונות לפי חוקי טכניקה. לא למדתי ולא מעניין אותי ללמוד אותם. כמו שלא עשיתי מעולם, גם בעתיד אני לא מתכוון לרשום כבקשתך את הטכניקה בהודעה הראשית. גם במוזיאון ובגלריה לא כותבים לך מה הExif ומה ההיסטורי של פוטושופ. אם אתה רוצה אתה מוזמן להתעמק ולחקור, אבל זה בטח לא הדבר שמעסיק את רוב המתבוננים באמנות.
אכן נוכחתי לדעת שיותר מעניין להציג את התמונות לשוחרי אמנות ולא לשופטי טכניקה. אני לא מחפש שיכתוב לי הרבה תגובות ולא אכפת לי שלא יכתבו כלל... העיקר שיתבוננו.

בעבודה הזו השקעתי עבודה הרבה יותר מאשר בצילום לא ערוך, ואני דווקא סבור שההתאמה בין השכבות טובה הן מבחינת קומפוזיציה והן מבחינת צבע ותאורה. אם בעיניך התאורה הייתה "משגעת" אז אתה לא יכול לחזור בך... והיא ממש לא קונטרסטית. אם הדמות ניצבת בתחום של צל והאור מגיע מפסים רבים וגבוהים כאלה משני צידי הדמות, זו התאורה שתקבל: רכה, מצידי הדמות וללא צל.

הפוטושופ בטח לא מפצה על מחסור שלי. א. כי לא הייתי הולך לעשות צילום כזה במקום הזה, ולמעשה אין שום משמעות למקור של השכבה היא בסך הכל חומר גלם; ב. כי העבודה היא פרי דמיון כמו רוב העבודות האחרונות שלי. עשיתי צילום סטודיו וחשבתי שיהיה יותר מעניין להחליף את הרקע האחיד ברקע וירטואלי. כמובן שעשיתי התאמות כמו שאפשר לראות ביחס למקור.

מה שאתה מגדיר כ"רמה" זה לפי סולם השיפוט הסובייקטיבי שלך אבל לכתוב "מאוד לא נהוג" זו תעודת עניות. היא מעידה על אי יכולת להבחין בין צילום חדשות/תיעודי, לבין צילום אמנותי. לגבי הסוג הראשון אתה צודק בהחלט, לא נהוג להוסיף טילים ועשן בצילומי חדשות. אבל בעולם האופנה זה כל כך נפוץ ובעולם האמנות אין גבולות - מה שמשנה זה התוצאה הסופית.

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 09-10-2008 בשעה 13:15.
ישן 09-10-2008, 15:18
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "אני מניח שDavid Lachapelle,..."

היי, ניר.
שים לב כמה דיעות קדומות יש לך עלי אישית ועל הפורום הזה בכלל... למעשה, אני מסכים עם כל מה שכתבת מלבד דבר אחד קטן שאתה פיספסת.
הפורום הזה אינו פורום אמנות.
זהו פורום 'צילום'.
ונכון, לרוב צלמי האופנה אין מה לחפש בפורום הזה. אם הם רוצים להציג 'תוצאה' בלבד, שילכו ל DA.
הפורום הזה מתעסק בצילום, מתמקד בצילום ושם את הצילום בפוקוס, ולא בבוקה.

כאשר לתמונה המוצגת אין אחיזה מלאה בצילום, אין לה מה לחפש פה.
אני לא אגיד לך להסתכל באשכולות אחרים שעולים לכאן כי בעבר היית פעיל מאוד והובלת את הפורום הזה בדיוק לכיוון של צילום. למעשה, כל כך סלדת מפוטושופ כך שלא היית מעביר אפילו LEVELS על הצילומים שלך. אני זוכר איך שהחברים ניסו להעיר לך ולעזור לך להוסיף קונטרסט לתמונות הדהויות שה 10D שלך היתה מייצרת.
הלכת לך לעולמות שמעניינים אותך, התרחקת קצת מהפורום והעולם שמסביב שינה את הגישה שלך בנוגע לאמנות וצילום. חזרת אלינו שונה, אבל אנחנו לא השתנינו מעולם.

בשונה משלומי, קרמר ו d-spot, אין פה מספיק תתי-פורומים כדי לתת במה לכל סגנונות הצילום, כך שהכל מתרכז למעשה בפורום אחד ויחיד - צילום.
שים לב שבפורומים שהזכרתי יש הפרדה בין צילום לעריכה גרפית ולמעשה גם בפרש יש פורום עיצוב גרפי שמתעסק גם, בין היתר, בדברים הללו.

ועוד מילה על 'צלמי אופנה', הם כבר מזמן לא צלמים. הם גראפיקאים. צריך לקרוא להם "גרפיקאי אופנה".
חפש בגוגל את "צחי וזאנה". אני מכיר אותו מהסצינה שבעבר הייתי חלק ממנה (צילומי אופנה / ביוטי / איפור). עבודות יפות מאוד - אמנם, אבל בפורום הזה אין לו מה לחפש.

מקווה שיותר ברור

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 09-10-2008 בשעה 15:20.
ישן 09-10-2008, 16:23
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "היי, ניר. שים לב כמה דיעות..."

סבבה אני לא בא לריב, לכן גם לקח לי זמן לנסח תגובה כי אני לא אוהב לשלוף מהמותן. עיקר העיסוק המקצועי שלי עכשיו הוא בוידאו, אבל בסטילס אני לא רוצה לעשות דברים שאלף אנשים עשו קודם, אני לא בתחרות, לכן היצירה האמנותית שלי עכשיו היא יותר בכיוון שמופיע כאן. חבל שזה כבר לא מתאים לפה, אבל זה בטח לא "עיצוב גרפי".
רק תיקון, לגבי הצילומים הלא קונטרסטים מה10די. הסיבה לכך לא הייתה סרבנות עריכה, אלא אחרת לגמרי. יש הרבה חובבים אוהבי קונטרסט, חידוד ורוויה אבל בצילומי פורטרטים, בעיקר מדובר בצילומים מחוף הים, מצאתי לנכון שפרמטר קונטרסט נמוך (בRAW) הרבה יותר מחמיא למצולמים. קונרטסט גבוה, בתאורה שהיא ממילא קונטרסטית מאוד יצר צלליות איומות בפנים. הפחתה שלו שיפרה את זה משמעותית. אכן מהם קיבלתי תגובות חיוביות ותסכים איתי שזה הכי חשוב.

ישן 09-10-2008, 16:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "סבבה אני לא בא לריב, לכן גם..."

אני דווקא דיברתי על צילומי טבע והצילומים מעזה, אבל זו לא הנקודה.
וכמובן שאנחנו לא 'רבים'... אין לי שום רצון לריב איתך, אני מכבד אותך מאוד וגם את הדיעה האמנותית שלך בנוגע לכל דבר.
אני לא מצטער שהיצירה האמנותית שלך לא מתאימה לפורום כי זה אומר שאתה מתקדם למקום אחר.
יש פורומים אחרים שיותר מתאימים ליצירה אמנותית מהסוג שלך וזה בסדר... ברגע שיהיה לזה ביקוש גבוה, נשקול בהחלט ליצור עוד פורום שיתאים לסגנון הנוכחי שלך כדי שתוכל לחזור הביתה (לפרש) ולהציג ולקבל ביקורת ולתת ביקורת גם ליצירות מהסוג הזה.
כרגע, כפי שאתה מבין, אנחנו מתמקדים בתחום מאוד צר בנושא צילום בלבד.

בכל מקרה, אשמח אם תרגיש שייך להגיב לצלמים שמעלים את האמנות שלהם לכאן ואולי, אם בטעות יהיה לך צילום נקי שתרצה להעלות לפה - יותר מנשמח לראות

ישן 10-10-2008, 06:01
צלמית המשתמש של RoseQuartz
  RoseQuartz RoseQuartz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "אני מניח שDavid Lachapelle,..."

אכן, בהכרח אתה לא במקום הנכון
ציטוט:
אכן נוכחתי לדעת שיותר מעניין להציג את התמונות לשוחרי אמנות ולא לשופטי טכניקה. אני לא מחפש שיכתוב לי הרבה תגובות ולא אכפת לי שלא יכתבו כלל... העיקר שיתבוננו.

הפורומים אינם מקום לתת לאנשים להתבונן במשהו. יש בזה מן הניצול
לשם כך יש לך הגלריה הדיגיטילית, גלרייות אמיתיות, ואיך אמרת? מוזיאונים!
אם לא איכפת לך אם יכתבו, והעיקר שיתבוננו, על כן חטאת פעמיים. גם נתת לצלמים לשפוט את היצירה שלך כצילום, להגיב את התיאורה האחורית (שהיא העיקר המדומה) למשל, וגם השתמשת במקום הרוצה ללמוד ולעזור לך ללמוד (על צילום!) בכגלרייה, כשבעצם הביקורת שתקבל כידוע היא לא רלוונטית והביטחון שלך בתמונה איתן על כל פנים - אין לך כל רצון ללמוד.

לרב, פורומים מוקיעים מתוכם אנשים כאלה. אין לי ספק שזה יקרה, למרות ההיכרות הרבה איתך
(בעוד אני כותב את ההודעה, אני מקפיץ את האשכול שלך למעלה ובכך יותר אנשים מתבוננים בה. שוב זכית לנצל את המערכת, כשאני בסך הכל רוצה להשמיע את קולי. ניחא, זה מחיר פעוט)
חבל שכך. התוצר הסופי ספק אם בכלל יעניין אוהבי אמנות כאן, מלבד ההתרשמות הטכנית לכאורה.

נערך לאחרונה ע"י RoseQuartz בתאריך 10-10-2008 בשעה 06:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר