לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2008, 07:23
  shalom77 shalom77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.03
לא להיסחף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "טורפדו שיוט?!?"

טורפדו מבצע את כל פעולות החיפוש שלו כשהוא מתחת למים, ולכן ה- GPS לא רלוונטי בשלב הזה. הרעיון, כפי שאני מבין אותו, הוא שאחרי שה- P3 מזהה צוללת, נגיד באמצעות מצופי הסונאר שהוא זורק, הוא ישגר למקום טורפדו כשרכיבי הביות מבוססי ה- GPS רק משפרים את הדיוק של נקודת הכניסה למים. משלב הכניסה למים, כאמור, ה- GPS לא רלוונטי. למה דומה הדבר? בגלל שלטורפדו נגד צוללות יש טווח מוגבל שנמדד במיילים בודדים, הומצא [כבר לפני שנים רבות] ה- Asroc - טורפדו המורכב על רקיטה ובאמצעותה הוא משוגר מספינות שטח לכיוון המגע החשוד. שיגור באמצעות רקיטה מאפשר גישור על הפער הקיים בין יכולת הגילוי של ספינות השטח את הצוללות - לפעמים גם עשרות קילומטרים ביום טוב במיוחד, לבין הטווח הנמוך, יחסית של הטורפדו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2008, 10:35
  shalom77 shalom77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.03
ממה שאני מבין את האמריקאים מטריד משהו אחר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הכיוון שונה לחלוטין"

אמנם מדברים היום הרבה על יכולת שיגור טק"א מצוללות נגד כלי טיס נצ"ל, אבל ידיעה שאני קראתי מדברת על פתרון של שתי בעיות אחרות -
במטוס האוריון, P3 של לוקהיד קיימת כיום בעיה לתמרן את המטוס לתוך פרופיל השיגור של הטורפדו נצ"ל. פרופיל השיגור של טורפדו מחייב הנמכה לגובה של 100 רגל מעל לפני המים בגלל, כנראה, חשש להתפרקות של הטורפדו אם ישוגר מגובה רב יותר (ולמרות שהוא משוגר עם מצנח האטה מן המטוס). תמרון של מטוס בסדר גודל כזה, ארבעה מנועי והמבוסס על מטוס הנוסעים "אלקטרה" - מיוצר החל מתחילת שנות הששים, לפרופיל השיגור הזה יוצר עומסים על גופי המטוסים המזדקנים והאמריקאים חיפשו פתרון לבעיית התמרון הזו. שיגור באמצעות ערכת Longshot מאפשר שיגור בפרופיל "רגוע" יותר ומגובה רב יותר.
במחליפו המתוכנן של ה- P3, הלא הוא ה- P8 "פוסידון", המבוסס על הבואינג 737, בכלל אין יכולת לתמרן לפרופיל השיגור של 30 מ' מעל פני הים. שוב, ערכת השיגור המכונפת תאפשר יכולות שיגור חימוש גם של מטוס הנוסעים המסיבי הזה (מסיבי במובנים של כלי נצ"ל ושל החימוש שהוא נושא).
את הידיעה שמדברת על הנושא הזה מצאתי באתר DID:
http://www.defenseindustrydaily.com...torpedos-03340/

ככה זה כשזונחים פלטפורמות טובות, אמנם בעלות מנועי טורבו-פרופ, אבל בעלות יכולת מוכחת ופונים לתחליף סילוני. מקבלים יתרון בזמן השהייה מעל לתא השטח הנסרק וגם ביכולת נשיאת האוויוניקה, אבל מפסידים במקומות אחרים.
ישן 02-01-2008, 23:01
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מדובר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shalom77 שמתחילה ב "מזל שסולו הקדים אותי.."

מדובר בקיט כנפיים עם הנחיית GPS שנועד לאפשר הטלת טורפדו מגובה רב, אל יעד מוגדר מראש, כאשר מנגנון מנתק את הערכה מן הטורפדו, כאשר הגיע לגובה הטלה "סטנדרטי".

איני יודע אם זה קשור למעבר אפשרי ל-737 או לא, וגם נושא התימרון נראה לי קלוש משהו, כי הטלת חימוש מתוך תא בגחון, אינה פעולה שדורשת יעף מורכב המאמץ את המטוס, והעובדה שמטורפדו אמור להתביית על המטרה - מקנה לו יכולת תימרון מסויימת שכנראה מפצה על מיקום המטוס בעת ההטלה.

הגורם העיקרי (עליו מדברת לוקהיד) היא יכולת הטלה מינגד (STAND-OFF), כאשר המטוס אינו נכנס לגיזרה מאויימת, או לחילופין (וזו כבר פרשנות שלי) אינו נכנס לטווח המתורגם כאיום על המטרה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר