לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פרסום האשכולות בפורום זה יעשה רק לאחר אישרור המנהלים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > הצעות לפורומים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2008, 11:33
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "גם אם נשכור רופא זה עדיין בעייתי"

העובדה היא שישנם רופאים שעונים לגולשים דרך האינטרנט, מכאן אפשר להסיק שאולי ברמות מסויימות על ידי פירוט שטחי של הגולש או בלעדיו כן ניתן לתת מענה מסויים לבעיות כלשהן (בהתאם לשיקולי הרופא), וניתן לראות את הביקוש הרב בפורומים מסויימים שבהם כן ישנו רופא תורן..
אני מבין את ההיסתייגות, הרי למה להכנס ל"צרה" שאפשר להמנע ממנה מלכתחילה? אך בכל זאת זהו תחום ברומו של עולם, שלדעתי באמת יכול לעשות הבדל כלשהו, אם זה בשיפור אורח החיים של גולשים, או במתן פתרונות לבעיות של גולשים אובדי עצות (אפילו אם זה רק בהפנייה למקום הנכון). לדוגמא, אני רואה ברוחי אשכול עוגן המפרט כיצד לעשות החייאה, זה מעניין וחשוב ביותר! הרבה מאד אנשים בארץ לא יודעים לעשות החייאה.
אתה יודע מה, הצעה, גם אם תחליטו בכל זאת לא להתעסק בזה, לפחות לעשות בלובי הפורומים איזה לינק בולט ואדום שכזה שיפנה לעמוד הסבר כיצד לעשות החייאה, המלייך ח"ע למיניהם וכדומה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2008, 22:18
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Jony-G שמתחילה ב "העובדה היא שישנם רופאים..."

ספציפית לגבי הרעיון שהעלית - גם נושא החיאה הוא נושא שנלמד עם מדריך מול כיתה ועל בובת-אימונים, ולא בהתכתבות.
זה מאוד קל להגיד "שימו 2 אצבעות על מפתח הלב, זוזו ככה וככה סנטימרים לכאן ועסו את הלב בעדינות X פעמים, אחרי זה הרימו את הראש, הטו אותו קלות אחורה ובלה בלה בלה"
כל-עוד לא ראית/למדת ומישהו מיקצועי בדק שעשית זאת כמו שצריך (ו/או קיבלת תעודה שעברת הסמכת עזרה ראשונה), אין סיבה שבעולם שתיתן החייאה.

לגבי שאר הטענות, כפי שאמרו מעלי רבות, גם אם ל"רופא" או כל גורם מוסמך מטעם הפורום יש את כל הנתונים שאתה כחולה יכול לתת לו, עדיין זה לא מספיק תמיד לקביעת דיאגנוזה, בין אם זה תרופות עבר, רגישויות לחומרים, צורות טיפול וכד', זה עניין מאוד מסוכן.
מה-גם שכול אחד יכול לקפוץ לפורום ולהגיד "כן, אני רופא מוסמך, אתה סובל משחפת אקספוננציאלית, קח גסטרופוביה 400 מ"ג 5 פעמים ביום אחרי שתשתה 2 כוסות מים" (וכן, בכוונה הגזמתי), אי אפשר לשמור על זה 24/7, מספיק קשה לשמור על פורומים כדוגמת צו"ב

ישן 25-02-2008, 23:51
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "ספציפית לגבי הרעיון שהעלית -..."

אתה צודק בנוגע להחייאה, אבל מה בנוגע להכשת נחש? שבץ? התחשמלות? ובכלל, מקרים בהם הנחיות ההתנהגות הן פשוטות ומכילות בעיקר מה לא לעשות. ספציפית בקשר להחייאה רק כתיבת השלבים ויחסי העיסויים-הנשמות למי שכן עשה קורס בעבר יכול לעזור. הנחיות במצבי חירום, רעידות אדמה, טילים, אין מה להמציא פה, רק לעשות קופי פייסט מהאתר של מד"א ולתת לינק.
אני יודע שאולי כל הקטע הזה נראה מוגזם או מיותר.. אבל אני לא סתם מתעקש, לפני שבוע נפטר מכר שלי, מוות שהיה יכול להמנע כמעט בוודאות אם חברו שהיה איתו היה יודע מה לעשות כדי שלא ימות עד שמד"א יגיעו. אחרי קצת קריאה של סקרים וכתבות בנושא, הבנתי שהמודעות בארץ למתן עזרה ראשונה מאד נמוכה ביחס למדינות המערב, וזאת למרות שכמעט כולם עושים שירות צבאי. פורום כמו פרש שמכיל אלפי גולשים בטווח גילאים יחסית רחב יכול לפרסם לעיני כל כתבה, לינק או שתיים ולעלות אפילו אם במעט את המודעות לעניין. אנשים מגלגלים עיניים עד שזה קורה בקרבתם. ובדיוק פה, בידע הזה של עזרה ראשונה יפול ההבדל שבין חיים ומוות.
בנוגע לעניין הרופא, שוב, אם זה כן קורה בפורומים אחרים באינטרנט, כנראה שכן ישנה נוסחא שעובדת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר