לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2008, 22:35
  משתמשת אנונימית משתמשת אנונימית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.04
איך להפסיק עם סיגריות ?

הודעה זו נכתבה באופן חד פעמי למשתמשת זו בשם אנונימית בת 13 .
להלן הבעיה שהתבקשנו להעלות :
יש לי בעיה עם הידיד הכי טוב שלי
הוא התחיל בזמן האחרון להסתובב עם אנשים שחברים גם שלי, אבל הם לא מהשכבה..
וכולם שם מעשנים
אין לי אף חבר אחד שהיה בחברתם ולא התחיל לעשן [חוץ מימני כי אני לא אוהבת את הריח]
הבעיה היא שהוא אמר לי שהוא שונא את זה, וישתדל להתחיל לעשן, אם כבר, בגיל יותר מאוחר. והוא בן גילי, 13
ועוד בעיה - אני דיי מעוניינת בו.
אני בתור חברה צריכה לדבר איתו
ואיכשהו לנסות לגרום לו להפסיק.
פעם אחת תפסתי אותו עם סיגריה, הוא אמר שזו פעם ראשונה
אני לא יודעת אם להאמין לו או לא..
החברה הכי טובה שלי הייתה היום גם באותו מקום ואחרי זה התקשרה אליי
היא אמרה לי שהוא עישן סיגריה שלמה.
אני לא יודעת מה להגיד לו או איך לנסות לגרום לו להפסיק
איך בכלל אני ניגשת לבנאדם ואומרת לו את זה?

צריכה עצות..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2008, 01:17
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
החברים שלך הם מראה לאיך שאת נראית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משתמשת אנונימית שמתחילה ב "איך להפסיק עם סיגריות ?"

האם למעשה גם את תיגררי בסופו של דבר למעגל הקסם הדוחה שיגרום לך לעשון בגיל כ"כ צעיר?,בסופו של דבר אני מאמין שהלחץ החברתי יעשה את שלו אלא אם את תעשי קאט ותבחרי את החברים שלך בזכוכית מגדלת.

את בוחרת במי להתאהב,לא הסטייל שלך תתרחקי!,את לא חייבת לאהוב מישהו שאת לא אוהבת את הסגנון שלו.את בגיל שעוברים בו ונחשפים בו להכל,הזמן שבו את מתפתחת טוב ביותר.את מגלה את עצמך ואת המיניות שלך.את נעשית מודעת לבנים סביבך ומגלה משיכה כזאת או אחרת.נחשפת לעולם חדש,שאולי מפתיע עם לחץ חברתי להיכנס לעשן כי זה מגניב אחושילינג אלק!.את מגל שהמורים שלך בני אדם עם כל הפוזה שלהם וגם הם יכולים לכעוס מתוך דאגה.את מגלה שלהורים שללך יש קריירה ואת מבינה מה הם עושים סוף סוף,זה לא אבא בהייטק אלא אבא עובד בIBM כסמנכ"ל שיווק ואמא רואת חשבון ולא עובדת בבנק.

ישן 07-01-2008, 21:51
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "החברים שלך הם מראה לאיך שאת נראית"

זאת אמירה די כוללנית. אני לא מסכימה איתך.

נכון, אתה מתחבר עם סביבה שאתה מוצא איתה מכנה משותף, שיש לכם ראש טוב ביחד. אבל לא. זה לאו דווקא משקף מי שאתה! יצא לי להתחבר עם אנשים שלצערי הרב לא רוצים להתגייס לצה"ל מסיבות שונות. אני עדיין חברה שלהם, האם אני גם רוצה להשתמט? לא! חד וחלק. אני ממש ממש לא מסכימה איתם ולדעתי זה מעשה שגוי.
יש לי חברות שהן ממש ממש ביישניות ושקטות ולא אוהבת להתבלט. האם אני כזאת? לא. אני לא טיפוס שנבלע בשטח כשיש לידי חברים.
יש לי חברים שמאלנים, נחש מה? אני לא שמאלנית!

באותו אופן- אחותי מעשנת. בתור אחות גדולה היא לא רק חברה, היא גם הדוגמא האישית שלי ובכל זאת, לטעמי סיגריות זה גועל נפש. ובחיים אני לא אגע בזה.

לא כל מישהו שעושה משהו שגוי יש להתרחק ממנו לגמרי. חשבת אולי על האפשרות שהיא תדבר איתו ותנסה להשפיע עליו? שאולי בעזרת עוד חברים הם יוכלו להראות לילד הזה שהוא עושה מעשה טיפשי בגיל נורא צעיר? למה ישר לקבוע שהיא תקלע ללחץ חברתי. נכון, הלחץ החברתי קיים וכבר הוכיח את עצמו. אבל אפשר לפחות לנסות, עד שמוכח אחרת. אני גם מניחה שאם הוא היה עבריין ואי אפשר היה לעשות איתו משהו, היא לא הייתה פונה. לפי דעתי עצם הפנייה מעידה שכן אפשר לפעול נגד עישון.

ישן 07-01-2008, 18:39
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משתמשת אנונימית שמתחילה ב "איך להפסיק עם סיגריות ?"

כולם מעשנים,זה לא אומר שהוא גם יתחיל לעשן,השאלה,מהי ההערכה העצמית שלו.בגילים טיפשים אלה היא כנראה לא יציבה ותר מדי,מה שיכול להביא אותו להיצטרף לחב"רה עם כל הצדדים השליליים שלהם ורק כדי להיראות כמוהם,לא להיות נבדל.
לא נראה לי,שעל ידי מתן מידע רפואי על השלכת העישון זה ישנה את החלטתו אלא שצריך להסביר לו שזה כבר עכשיו נראה דפוק,אולי להגיד,שבמקרה ויתחיל עם סיגריות,תצטרכי להיפרד ממנו כי את לא סובלת את הריח ולא מכבדת הרגל זה.
אבל בסופו של דבר,המילה האחרונה תהיה שלו.תלוי גם,איך הוריו מסתכלים על זה,האם הם יודעים על זה בכלל.

ישן 08-01-2008, 12:45
  pinielbaz pinielbaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.03
תפסת אותו פעם אחת את תתפסי אותו עוד הרבה פעמים

אני לא מאמין לשטויות האלה שילדים בני גילו ויותר גדולים ממנו שאומרים אני מעשן מדי פעם,זאת פעם ראשונה שלי,אני בכלל לא אוהב את זה,ואני אומר לך את זה בתור אחד שגדול ממך ב4-5 שנים.
גם אני הייתי כזה,כל החברים שלי היו כאלה,זה התחיל מסיגריה פה סיגריה שם ועכשיו חברים שלי מפרקים קופסא ביום וחצי-יומיים.אני לפני שנתיים הפסקתי עם השטויות האלה.
אני יכול להגיד לך כבר עכשיו שאותו בחור יעשן,ואם לא עכשיו,אז עוד חצי שנה-שנה.
ואת צריכה לעשות את השיקולים שלך,אם לקבל אותו כמו שהוא או לחתוך את הקשר

ישן 19-01-2008, 20:14
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי t0m17 שמתחילה ב "מה רע בלעשן אם זה גורם לו..."

תתבגר, אף אחד לא צריך לעשן כדי להרשים אנשים אחרים, למה שלא יעשן סמים כדי להרשים אנשים אחרים? ואז הוא יהיה מאושר כי כולם מסטולים והוא חבר של כולם, מזה הטימטום הזה?
ברור שהוא יעשה מה שהוא רוצה, כי זה הטבע של הבן אדם לחשוב שהוא יודע הכי טוב, גם אני מחזק את התגובות שנכתבו, הוא עוד יעשן אם לא עכשיו עוד חצי שנה אלא אם כן הוא נגעל מהסיגריה או נחנק (מה שלא קרה לפי דברי הכותבת).

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 26-01-2008, 15:06
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי t0m17 שמתחילה ב "אז אל תגיב בהודעות מתנשאות..."

הלו הלו תרגעו מה נהיה?!
ככה לא מתנהגים בפורום של אנשים שצריכים עזרה ובתך ובטח לא כשכולנו כאן לעזור ולהתייעץ ביצ'ז!
תרגעו חבר'ס...

תום- מה זה שווה לעשות דברים לחברה שמסיבבך אם זה לא מי שאתה בכלל,
איזה הרגשה זה להסתובב עם חברה שאתה עושה דברים שאתה נגעל מהם/לא אוהב רק כדי להיות בסביבתם? האם הם שווים את סביבתך בכלל?! לעטות מסכה כל הזמן כשאתה איתם ובבית להתבאס שאתה לא יכול להיות מי שאתה רוצה להיות?!ולא נולדת מעשן תאמין לי- לא סמים ולא סיגריות!
כולם יכולים לא לגעת בזה- ואם כבר התחילו- כולם יכולים להפסיק!
כ=ו=ל=ם=!
גם הבנאדם הכי 'חלש'.
תחשוב על זה.

ישן 26-01-2008, 15:03
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
התגובה שלי היא..

שאני הייית באותו מצב עם חבר שניסה סמים כדי להיות 'מקובל' , אני לא מתפלאת על החבר הזה, הוא בנאדם חלש אופי, הוא היה אנורק(בגל שרצה להיות יותר בעניינים של החבר'ה והם לא הכי קיבלו אותו-הוא היה רזה ונהיה רזה פי שתיים, הוא ממש נעלם!) אחרי שנה וחצי שהוא לא ראה אנשים חוץ מאותי ואת המשפחה שלו, שונה וחצי בבית חולים הוא נכנס לבצפר, והרגיש שאנשים מדברים איתו בגלל שהוא 'מסכן' והיה הרבה זמן בבית חולים והכל!
בכל מקרה- מישהו הגיע אליו יום אחד ואמר לו: וואי אתה ממש מגניב וזה. רוצה לבוא לעשן איתי סמים?!
אחרי זה:הוא בא אלי ואמר לי בהתלהבות: אני הולכת לעשן... ואני כזה:ממתי אתה מעשן?!
הוא: סמים...

בלי לחשוב פעמים תפסתי אותו מהחולצה סובבתי אותה הדבקתי אותה לקיר-כן כן אני משוגעת-
אמרתי לו: בחיים שלך! אבל בחיים שלך! אל תדגע בחרא הזה!
לאט לאט לא יגייסו אותך לצבא, אתה תאבד את המשפחה שלך! לא תוכל להסתכל להם בעיניים, תאבד את החברים שלך! ואותי אתה תאבד ראשונה.
גררתי אותו לספריה, והראתי לו את הספר 'אני כריסטיאנה פ' (שהוא מאוד מאוד מומלץ-לכל בנאדם! זה על ילדה שבגיל נורא צעיר(משהו כמו 12 התחילה סמים, ובגיל 13 כבר התדרדרה לזנות והתחילה להזריק..כולם מסביבה מתים ורק היא נשארת בית כל הבבלאגן-ועד עכשי היא חיה(בת 40 ומשהו אם אנלא טועה) והיא בריאה.
והראתי לו המון המון מאמרים על סמים ועל הסכנות שלהן.

במקרה שלך זה משהו שיותר 'קל' לצאת ממנו כי הוא לא סמים.
אבל התמכרות זאת התמכרות,
תראי: קחי דף של מדפסת, קחי K300, קחי 43 חומרים מסרטנים(קחי 43 חצאי דפים שתכתבי עליהם:חומר מסרטן, חומר מסרטן חומר מסרט-על כל חצי דף תרשמי חומר מסרטן).
קחי 48.0000 חומרים רעילים(ומלא מלא מלא מלא גזרי נייר קטנטנים-שאפילו תתני לו להכין אותם!)
קחי רעל עכברים. (תרססי המון המון K300 מעל)
שימי ספוג בקצה הדף, וגלגלי ביחד איתו את הדף לסיגריה הדוקה...
תגידי לו קח! תעשן....
זה מה שיש בסיגריה- אם אתה מוכן להכניס את כל החרא הזה לגוף רק בשביל להחשב 'מגניב' ומקובל- אני לא יודעת עד כמה אני חשובה לך- אבל אני מבטיחה לך שאתה תאבד אותי.
ואתה חשוב לי ואני לא רוצה שזה יקרה!
שיתן לך את המילה שלו- שיש לה כח ענקי אצלך(ותגידי לו את זה) שכל פעם שהוא חושב על לקחת סיגריה הוא יחשוב עלייך,
אני עישנתי שנתיים וידיד שלי הכי הכי טוב בא והשביע אותי(אחרי שנתיים של עישון) שביום שאני אגע בעוד סיגריה אנחנו נאבד אחד תשני- באותה שניה הפסקתי ! אחרי שנתיים! זה היה קשה אבל שווה כל שניה!

שיגיד לך את האמת, שאם הוא כן בטעות נגע בסגריה שישא בתוצאות כדי שלא תשמעי את זה ממישהו אחר ואז בכלל לא רק שלא תדברי איתו זה גם יוריד את הערך שלו ל-0 ואת הערך מילה שלו למינוס 9.

תביאי לו מאמרים,תמונות של אנשים או כתבות על אנשים שמתו מסרטן ריאות(אם אתם מכירים כמה -שלא נדע- זה יעזור להמחשת הכאב), תביאו לו כתבות על סרטן ריאות, על הרבה מאוד נזקים שהסגריות עושות, את התמונה עם הריאות השחורות, תמונת רנטגן של ריאות של מעשן- עם גושים שחורים,
תראי לו שיניים של אנשים שמעשנים.
תראי לו שזה פוגע כמעט באותה מידה של זה של מעשן ויושב לידו.
תשאלי אותו איך הילדים שלו בעתיד יראו אותו כשידעו שישלהם אבא מעשן, הם יחשבו שגם להם מותר כי המודל חיקוי שלהם עושה את זה.
השאלה האם הוא רוצה להמשיך לפגוע באנשים קרובים לו? ובעיקר בילדים שבעתיד יהיו לו ובאשתו?!
שיחשוב על זה.

וכמובן:תחזרי לעדכן אותנו!
אנחנו סומכים עלייך- את בנאדם שאכפת לו, אחרת לא היית מגיעה לכאן!
ואחרי זה, כשתוציאו אותו מהחרא הזה תספרי לו שאת שמחה שהוא עשה את זה בשבילך, ותספרי מהאת מרגישה, ואם הוא לא עשה את זה ואל הפסיק: הוא לא שווה אותך- ואני אישית מציעה לך להתרחק מהחברה הזאת.

אל תשכחי לחזור!
בהצלחה!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר