לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2008, 22:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "אני מניח שהוא היה אחד..."

אמת
גם במלחמה הזאת (הגעתי לבינת ג'בייל)
המלחמה האומללה הזו הייתה אסון ידוע מראש. אני לא נביא ולא בן נביא. על הדברים שאמרתי לפני המלחמה בע"פ (כולל לשר הביטחון, לרמטכ"ל ולקצינים בכירים אחרים) ובצ'אטים אין לי הוכחות. על מה שנכתב בפורום יש לי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון ב4.4.06
אם פרץ רוצה אי פעם להיות ראש ממשלה הוא צריך להציג עשיה בטחונית טובה ולפצות על חוסר הנסיון הצבאי שלו (גם אם הוא נכה צה"ל ושירת כמ"פ מפקדה בדרגת רס"ן בצנחנים זה לא מספיק כדי להיות ראש ממשלה, אפילו אם יהיה לנוט עוד מעט רוה"מ ששירת שירות חלקי ככתב במחנה), עשייה כשר ביטחון תקנה לו את הנסיון החסר ואת ההילה הבטחונית החסרה כדי להיבחר לרוה"מ (לאולמרט זה עבד, את ההילה הבטחונית הוא קיבל ישירות משרון, כאילו הוא בעצמו פוצץ את המבנים בקיבייה, נתן את הפקודות לחציית התעלה והתעלם מהרציחות בסברה ושתילה).

למה שקדימה יייצרו לעצמם יריב כזה לבחירות הבאות (הכל בשביל לא לתת לו את האוצר)? לא ברור לי. אולי הם מתכננים קריירה כושלת לשר הביטחון הבא (שלא תהיה תלויה במעשיו...)?
...
עמיר פרץ שר ביטחון?
סוג של פיגוע.
...
(בתגובה למישהו שאמר שפרץ מתכונן לבחירות ב2010) 2010? למה לא בחירות 2007?
אולי בגלל שב2007 תהיה מלחמה?

פעולות קרקעיות בעזה ובלבנון הן כבר כמעט בלתי נמנעות. בתוצאה שלהן תלויה מידת הפופלריות של שר הביטחון הבא (ככל שיהיו יותר הרוגים הוא יהיה יותר פופולרי).

את הדברים הנ"ל כתבתי באפריל 2006, שלושה חודשים ושבוע לפני המלחמה. כמעט שלושה חודשים לפני חטיפת שליט.
לי היה ברור, לאולמרט היה ברור ולחלוץ היה ברור שבקיץ 2006 הולכים למלחמה עם החיזבאללה. יצא לי לדבר על כך עם עמיר פרץ לפחות פעמיים.
הממשלה והרמטכ"ל ובעיקר אולמרט. עשו הכל כדי שניכשל במלחמה הזו, למרות שהייתה להם כמעט שנה להתכונן אליה.
כל מי שנראה שיש לו איזשהי אחריות לכשלי המלחמה קם ועזב את תפקידו: אודי אדם, גל הירש, עמיר פרץ ודן חלוץ רק אולמרט נדבק כמו ספחת. הפרצוף העגום שלו זה מה שצריך להיות על האות העלוב שמצפים ממני ומחברי הלוחמים לענוד. בשביל הפרצוף הזה רצנו להתאבד מול האש, מבצעים פקודות מבולבלות שהשתנו בלי הרף.
הפרצוף הזה גם צריך להחקק על כל המצבות של הרוגי המלחמה, האזרחים והחיילים. בעיקר על המצבות של שלושים ושלושה ההרוגים של שינוי כיוון 11 המיותר (12-13.8.06). גם אם לא יחקקו אותו שם רשמית אני יכול לראות אותו כשאני מסתכל לע לוחות השיש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2008, 22:52
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אמת גם במלחמה הזאת (הגעתי..."

טוב שיש אחרים שמזכירים לי.
ציטוט מהערוץ של פורום צבא וביטחון במירק של פרש מה31.3.06 שלושה וחצי חודשים לפני המלחמה:

[23:22:02] <Yehuda> ואני אגלה לך סוד שאולי אתה כבר יודע
[23:22:13] <Yehuda> משרד הביטחון הוריד הנחיה
[23:22:15] <Yehuda> למספר יחידות
[23:22:25] <Yehuda> לעשות שבוע הכנה לעזה
[23:22:30] <Yehuda> ולכן סחבק שבוע הבא
[23:22:39] <Yehuda> הולך לעשות תרגילים עם אכזריות טנקים ודיניינים
[23:22:43] <Yehuda> כמו בנזונה בגולן
[23:22:44] <Yehuda>
[23:22:48] <roman> יוסי זה סקופ
[23:23:11] <Yehuda> יוסי יודע על רוב הדברים האלה לפני שאני יודע תאמין לי חח
[23:23:25] <@yossifoon> אני יודע
[23:23:33] <@yossifoon> ועוד כמה דברים קצת יותר עצובים
[23:23:42] <roman> חוזרים ללבנון?
[23:23:44] <roman>
[23:23:45] <@yossifoon> כניסה לעזה זה כלום
[23:23:50] <@yossifoon> בדיוק!
[23:23:57] <@yossifoon> רומן רוץ למלא לוטו
[23:24:06] <@yossifoon> אתה פגעת היום כבר בשני ניחושים

כמה ימים קודם לחטיפה כתבתי ש"זה מתקרב" לא רציתי לפרט מה. מי שהיה צריך להבין הבין.
ומיד אחרי שהחטיפה פורסמה כתבתי
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון ב12.7.06
זה כבר לא מתקרב
זה הגיע!
כבר בפברואר כתבתי שאין ספק שבקיץ הזה תהיה מלחמה ולצה"ל לא תהיה ברירה אלא להיכנס לעזה וללבנון. אני מצטער מאד שלא טעיתי.
מהרגע שהחמאס פעל והסיט את תשומת הלב אליו היה ברור שהחיזבאללה ידרוש את שלו.
גם אירן וסוריה משפיעות על החיזבאללה לתקוף, כל אחת מהטעמים שלה.
אח, כמה רציתי לטעות.
אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להיפרד כבר עכשיו מאלו מכם שעתידים לההרג בעימות הנוכחי ולשלוח תנחומים למשפחותיכם.
להתראות.

אז עוד לא ידעתי מי יהרגו. עוד לא דימיינתי שרועי ויותם יהיו בין ההרוגים. היה לי ברור שיהרגו הרבה מאד על מזבח הגאווה וחוסר המסוגלות של מי שהגיעו להנהגת המדינה והציבו לצידם אנשים שלא מסוגלים לתפקד במלחמה.

הוספתי
ציטוט:
מאד מצער לראות שככל שהזמן עובר גלעד שליט פשוט הולך ונשכח, ממש כמו רון ארד (רק הרבה יותר מהר). הבחור יושב באיזו מנהרה טחובה, פצוע, בלי הרבה סיכוי לחזור חי הביתה. ואצלנו, המאהבות/מוטרדות/נסחטות של הנשיא מעניינות הרבה יותר.
תדע כל אם עבריה שהפקירה את בנה בידי ... הראויים לכך.
רועה שלא היה אף פעם עז עלול לקחת את העיזים לרעות בשדה הרדופים וקיקיון.

לא טעיתי כשכתבתי הפקירה במקום הפקידה. מה שהיה ברור לי עוד לפני שהתחילה המלחמה ברור היום להרבה יותר אנשים.
חלוץ אמר שלא צריך להיות כבשה כדי להיות רועה. וכך הוא הוביל את הכבשים שלו לתוך שדה מלא בצמחי רעל.
ועוד מה13.7.06:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
גם אם בתחילה חשבו לגייס את היחידה שלי מגייסים אוגדה אחרת. הייתי מאד רוצה לדון בהשלכות של הגיוס דווקא של האוגדה הזו, אולם לא ניכנס לכך כרגע. אולי זה יהיה חלק מהדיון בוועדת החקירה.

ישן 07-01-2008, 20:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "ליוסיפון"

לא אמרתי שום דבר חדש.
שים לב לתאריכים. את הדברים אמרתי עוד לפני שנפתחה המלחמה.
אני לא מדבר על המדיניות של אולמרט בשום תחום אחר למעט התחום הביטחוני. בתחום הביטחוני ניתן לראות בבירור כיצד, כמעט במסגרת כל החלטה שמתקבלת, טובתו האישית וההישרדות שלו בתפקיד קודמים לשיקול העינייני של ביטחון ישראל.
אם טובת הביטחון הייתה עומדת לפני טובתו האישית המלחמה הייתה מתוכננת ומתבצעת טוב יותר והתוצאות שלה היו טובות בהרבה. אולי אפילו הייתה נמנעת ובכל זאת החטופים, כולל גלעד שליט, היו עכשיו איתנו.
אני לא מצפה שראש הממשלה יהיה מומחה לביטחון. גם שר הביטחון לא צריך להיות מומחה לצבא, ואפילו לא הרמטכ"ל. אבל לדעתי נדרש שלפחות אחד מהם יבין בתחום הזה, שיעבדו עפ"י כללי ממשל תקין (צורת קבלת החלטות בממשלה ובמטכ"ל) או אפילו רק שיקשיבו ליועצים שמבינים בתחום יותר מהם.
ההבנה בלחימה של שלושת האנשים הללו לוקה בחסר (ואצל אולמרט עוד יותר מכולם). הם לא עבדו על פי כללי ממשל תקין (אולמרט התעלם מהמלצות המטכ"ל ושר הביטחון, שר הביטחון קיבל החלטות בלי לקיים עליהן דיונים, הרמטכ"ל אסר על האלופים להביע דיעה שונה מדעתו, הרמטכ"ל וראש הממשלה התעלמו מדעתו של שר הביטחון ובנוסף ישרו קשר ישיר עם מפקדי אוגדות ואפילו מפקדי חטיבות תוך עקיפת דרגי הביניים כמו שר הביטחון ואלוף הפיקוד ועוד ועוד) וסירבו להקשיב ליועצים שמבינים בתחום יותר מהם (מירי רגב תלשה שערות כשחלוץ התנהג הפוך ממה שהורתה לו בתידרוכים לתקשורת, בוגי יעלון חזר במיוחד מחו"ל כדי לסייע אך נדחה בבושת פנים, ציפי לבני יזמה תוכנית מדינית לפתרון המשבר כבר ביום הראשון למלחמה, אותה תוכנית שהתקבלה לבסוף, אך לכל אורך המלחמה התעלמו ממנה וזה רק על קצה המזלג).

גם לי ולעשרות חברים שלי למילואים יש מחשבות שניות אם ממשלה שכזו שוב שולחת אלינו צווי 8.
כיצד ראש ממשלה שכמעט ולא שירת בצבא (הוריד פרופיל בטירונות גולני, ישב בבית תקופה ארוכה ורק אחרי שהכריחו אותו חזר לשרת במערכת "במחנה") ושאף אחד מבניו לא שירת ולא משרת מסוגל לפקוד עלי להקריב את החיים שלי? בשביל מה? בשביל הישרדותו הפוליטית?

גם לי קשה להאמין שמישהו מעז לשלוח אנשים למות בשביל היוקרה שלו וללא מטרה בטחונית נדרשת. אבל אני כבר התפקחתי. זה קרה לנו רק לפני שנה וקצת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר