לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2008, 13:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "נראה לי שמדובר בישראל (סורל)..."

מישהו שאל כאן על העיטור הזה לפני כמה ימים.
הוא סיפר שאבא שלו היה מכונאי בסוללה הזו. הסוללה הוצבה הרחק מרמת הגולן והמפקד שלה, עצמאית ובניגוד לפקודה עלה לרמה. והרבה מאד אנשים מהסוללה נהרגו.
כשניסיתי למצוא תיעוד לסיפור הזה לא מצאתי.
אני אנסה למצוא את השאלה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2008, 13:23
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "נראה לי שמדובר בישראל (סורל)..."

יוסיפון נראה שלא מדובר באותה סוללה. אביו של הבחור שירת בסוללת הוק במילואים ופה לעומת זאת מדובר על סוללת 20 מ"מ נייד סדירה שפרסה בתל-אביטל שבוע לפני המלחמה ולא דלגה אליו על דעת המסו"ל. גם לא הייתי מהמר על זה שנהרגו שם הרבה לוחמים, מאחר ואאל"ט בכל המלחמה הזו בשתי החזיתות גם יחד הנ"מ לא איבד יותר מ 20-30 לוחמים, רובם דווקא בהפגזות ובהפצצות באזור ראש הגשר בתעלה. בכל מקרה, עופר, באתר שלך יש SPELLING קטנה שמנע ממך למצוא את הבחור ששמו הנכון הוא גולדשטיין ולא גולדנשטיין וסיפורו הובא כבר לפני 4 שנים גם בבטאון ח"א (שעסק ב 30 שנים למלחמת יוה"כ) והנה מצאתי את הכתבה באתר הבטאון (שים לב לחובבנות של הכתב אסף ולדן "מפקד פלוגה" במקום "מפקד פלגה")
http://www.iaf.org.il/Templates/Jou...213&docID=21486

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 06-01-2008 בשעה 13:31.
ישן 06-01-2008, 22:07
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "שלחתי לך דואל עם בקשה תודה"

עופר שים לב שבכתבה בבטאון מופיעים גם סיפורים אישיים ופרטים נוספים לגבי אנשי צוות האוויר שזכו בעיטורים במלחמת יוה"כ אותם אפשר ורצוי להוסיף לאתר "הגבורה" (הכוונה מעבר לציטוט "היבש" מאתר אכ"א) במידה ולא מופיעים שם עדיין (בדקתי לגבי דוד רגב למשל). בכלל הייתי ממליץ לך לבצע חיפוש/סריקה יסודית באתר הבטאון אחרי זוכי צל"שים נוספים מקרב אנשי ח"א. חלק ניכר מאנשי צוות האוויר המופיעים באתר אכ"א בכינויים סתומים כמ.א. וד.ג. כבר מזמן הפסיקו טיסות או לפחות טיסות מבצעיות וניתן לחשוף אותם.

בתור אוטוריטה בתחום הצל"שים בצה"ל אשמח אם תעזור לי בפתרון תעלומה. באפריל 1995 ביצע מחבל ארור מחמאס פיגוע התאבדות בטכניקה הנפוצה דאז של הצמדת רכב התופת לאוטובוס נוסעים (שיטה שנוסתה בבקעה, בעפולה, בחדרה ובמקומות נוספים). האוטובוס היה עמוס בחיילי גבעתי בדרכם לבסיסיהם ברצועה, בחיילי חיל הים בדרכם לבסיסי אלוף ותל רידן ובאזרחים תושבי גוש קטיף. 7 חיילים ואזרחית נהרגו בפיגוע ורבים נפצעו. אחת מחיילות חיל הים באוטובוס חובשת במקצועה טיפלה בפצועים בקור רוח ובהמשך אף זכתה על כך (בהיותה כבר קצינה) בצל"ש מפקד חיל הים או אולי אפילו צל"ש הרמטכ"ל. אאל"ט, נראה ששמה נפקד מאתר אכ"א "בעוז רוחם" וכן מאתר הגבורה. האם פרטי המקרה מוכרים לך?
ישן 06-01-2008, 23:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

חיילת בשם קרן (או שקרן הייתה אחת ההרוגות) שעלתה מארה"ב ושירתה כחיילת בודדת.
עד כמה שאני זוכר קיבלה רק תעודת הוקרה ממפקד האוגדה או הפיקוד.
אז הבירו לנו ש"כרגע לא נותנים צל"שים, גם אם אתם עושים מעשים מהימים, זו לא מלחמה". במקום זה חילקו מכתבים ותעודות מהאוגדונר או האלוף שחלקם הלך לפח עוד באותו היום שנמסרו.

ישן 07-01-2008, 21:06
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

הייתה כתבה ב24 שעות על ההורים שהגיעו מארה"ב לראות את המקום לפני הפינוי.
אני יותר ויותר משתכנע שהחיילת עליה אני מדבר זו אחת ההרוגות ולא המצולשת אני זוכר שבשל היותה אזרחית אמריקאית ההורים תבעו את אירן בארה"ב וזכו.
ועדיין למיטב זיכרוני החיילת המצולשת לא קיבלה צל"ש אלא תעודה.

ישן 08-01-2008, 08:56
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
האזרחית האמריקאית שנהרגה הייתה אליסה פלאטו,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הייתה כתבה ב24 שעות על ההורים..."

והוריה אכן תבעו את איראן וזכו (אגב, לא לפני הרבה סחבת ממשלתית אמריקאית, כולל התערבות של קלינטון נגד התביעה) היא לא הייתה חיילת אלא תלמידה במדרשת 'נשמת'.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 07-01-2008, 21:16
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

קודם כל התנצלות על התגובה המאוחרת, אבל מנגנון ההתראות של פרש לא מתפקד...

לעצם העניין, צרפתי כבר שלשום את כל המידע מהכתבה לאתר הגבורה , כל אדם למקומו

לגבי ראשי תיבות, זו בעיה ידועה ופניתי מספר רב של פעמים לקוראים בבבקשה לסייע לי באיתור השמות המלאים. את כולם אני "מלבין" דרך הצנזורה שמאוד משתפים פעולה ומסייעים. אז אם יש לך שמות מלאים אנא העבר לי בדואל ואטפל בחשיפה שלהם בצורה מסודרת.
לגבי בטאון חיל האוויר, פניתי אליהם יותר מפעם אחת אבל הם לא ממש טורחים להגיב, אז ירדתי מהם, אם תאתר כתבה ספציפית אשמח לקישור ואצרף אותה עם קרדיט מתאים.

אני משקיע המון בהוספת מידע אבל תמיד שמח לעזרה ולהפניות מתאימות כמו שעשית עם הצלשים של הנ"מ.
תודה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר