לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2008, 02:02
  אבישג אור אבישג אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.08
שאלות בקורס בחירת תיקי השקעות - סיוע דחוף לאבודה

אז זה הולך ככה:
אני מנסה להגיע פלתרון של 4 שאלות בנושא האמור ולא מצליחה. האם יש כאן מישהו שמכיר את התיאוריות והמודלים וגם יהיה מוכן לעזור לי?
מדובר בסוג של מקרה חירום של לו"ז.
הנושאים בשאלות:
מודל מרקוביץ ו
SIM מודל - הגדרות מלאות שמשום מה לא הצלחתי למצוא בכל רחבי הרשת,
מודל
ZERO-BETA - האם תיק Z חסר או בעל סיכון. ואם כן או לא מה זה בעצם אומר.
מודל
CAMP - המניח שאין מסים על רווחי הון ודיבידנדים כשבמציאות לא כך הדבר -
מה ההבדלים בין מסים המוטלים על דיבדנד לאלו של רווח הון, מה השפעתם על המודל, ואיזה פתרון מציע לסוגיה בבחירת תיקי השקעות מודל
ZB.
(כמובן שקצת צמצמתי את השאלות והעליתי אותן כאן לחסוך זמן למי שיהיה מעוניין לסייע)

הבעיה שבזבזתי את כל הזמן בחיפוש חומש באינטרנט ולא מצאתי כלום.
כל עזרה תתקבל בשמחה וברכה!

אנא עזרו כלכלנים טובי לב.
תודה מראש

:-)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2008, 08:28
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבישג אור שמתחילה ב "שאלות בקורס בחירת תיקי השקעות - סיוע דחוף לאבודה"

דבר ראשון, גשי לכאן ותבדקי את המקורות: http://www.investopedia.com וגם http://shookrun.com
אני לא מכיר את השם של מודל SIM או מרקוביץ'. את מתכוונת להארי מרקוביץ' ומודל MPT?גם הפירוש של השם של מודל ZB יעזור.
לגבי מקדם בטא ב-CAPM: הוא מעריך את יחס הסיכונים בין סיכון הבסיס בשוק ההון (תשואת השוק) ובין התשואה על ההשקעה (ללא קשר לריבית על הזמן שהיא Rf). היה ואני קלעתי למודל המדובר, אז ההבנה שלי היא שזהו מצב מתמטי המשקף מבנה תיק המבטיח את תשואת השוק ומצמצם את החשיפה שלך כמשקיעה לתנודות ומבטיח (עפ"י המודל) תשואה חסרת סיכון לחלוטין (היצמדות כמעט מלאה ל-Rf). לכאורה, הוא מתאר יחס קטן ככל האפשר בין תנודות בתשואת השוק ותשואת התיק. לדוגמא, אם תשואת השוק עומדת על 5% ותשואת התיק המבוקשת עומדת על 7%, מכפיל בטא של 0.001 ייתן לך תשואה חיובית השואפת לאפס. לא מצב מומלץ יותר מדי. אבל אם ישנו זעזוע חד פעמי מהיר בתיק המוביל לצניחה מהירה של ההשקעה, כביכול התשואה שלך מוגנת בפני הזעזוע. אם נמשיך את הדוגמא, צניחה מהירה של תשואת התיק לכיוון 1% תקוזז ע"י המכפיל בטא 0.001 ותראי שהתשואה כמעט שלא נפגעה למרות הזעזוע בערך המניות. כאמור, נגזרת של המודל שמצמידה אותך לתשואת השוק (היה וקלעתי למודל הנכון). בכל מקרה רצוי גם לחפור קצת במבנה הסטטיסטי של בטא והמשמעות הכלכלית שלו. כמו מה זה אומר קורלציה אפסית בין מניות בתיק או כיצד מגיעים והאם זה בכלל רצוי להגיע לשונות אינסופית.
לגבי ההבדלים החשבונאיים אני משאיר את הבמה ל-rollo. מבחינה מתמטית, אני לא חושב שCAPM ממש מבטא את נושא המיסוי בנוסחאות הבסיס שלו. אני אחפש פיתוח למודל וממליץ בכל מקרה ללמוד את APT וגם את MPT כי הם ממצים יותר נכון את נושא חוסר היכולת לחזות במדויק את השוק.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 07-01-2008 בשעה 08:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר