לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2008, 10:16
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
לינוקס סיגריות. לא חבל על הכסף???

בהמשך לאשכולים הקודמים של: "מה אתם מעשנים" ו- "למה התחלתם?"...

אז הנה, בואו תראו כמה אתם מבזבזים, ע"י חשבון פשוט, את כספכם על הדבר הזה.

http://www.goleango.com/show_calcul..._id=9&art_id=37

מי שמעשן שיגיד כמה הוא מבזבז וכמה יוצא לו אם ימשיך כך ל-10 שנים הבאות.
אין לכם דבר אחר לבזבז את הכסף הזה עליו??? תחשבו קצת - במקום להוציא את זה על חפיסת סיגריות- תשמרו את זה בקופת חיסכון... אני בטוח שתמצאו לזה שימוש בעוד כמה זמן... (מדובר על מיליונים).
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2008, 10:57
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "דרך אגב, רק אתמול ראיתי מישהו..."

לא יודעת. אף פעם לא הגדרתי את עצמי כמכורה. (מאותה סיבה שכבר הוכחתי שאני יכולה להפסיק מתי שבא לי לתקופות ממש ארוכות, ושהסיבה שאני חוזרת לזה בסוף זה כי אני נהנת מזה). ככה שאני לא הייתי מגדירה את זה כ"דחף", ויותר כמו "רצון".
אם נתעלם כרגע מהעובדה שגם אם אני אשים את הכסף הזה בצד, הרכב הכי מפואר שאני אוכל לקנות כעבור 10 שנים זאת טרנטה שעברה 50 ידיים, כי אני לא מעשנת הרבה, זה בד"כ משהו כמו 3 סיגריות ביום פלוס מינוס.
למה אני צריכה לשים את הכסף הזה בצד בשביל משהו שאני אוכל להנות ממנו בעתיד? אם אני יכולה להנות ממשהו כרגע? מי אמר שההנאה שאני מקבלת מכל אותן סיגריות לא שווה להנאה של רכב שאני או כל בנאדם מעשן אחר נקנה בעתיד?

כל הסיבות ל"לא לעשן" מוכרות לי. והן לא משכנעות מספיק (לא אותי בכל אופן, ביחס לכמויות המזעריות יחסית שאני מעשנת כשאני מעשנת). בדיוק כמו שאני מניחה שעודף כולסטרול בגוף (לדוגמה) , לא משכנע אנשים שאוכלים ג'אנק פוד בכמויות.

לדעתך אולי זה עדיף. אבל יש לא מעט אנשים בעולם שלא חושבים כמוך. מישהו אמר שלהם יש פחות ראש על הכתפיים משיש לך?

ישן 15-01-2008, 14:57
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "השורה שלך מיותרת כי זה כמו..."

אלכס, ז'אנה אומרת לך שתנקה את המשקפיים ותקרא שוב.

אמרתי שאין נזקים בעישון? שזה חיובי? התווכחתי עם העובדה שזה פוגע בבריאות?
בבקשה תפסיק להגיב בהודעות שלך אלי, עם דברים לא רלוונטים למה שאמרתי בכלל.

אנשים עושים בחירות בחיים. וכל עוד הבחירות שלהם לא פוגעות בך (אלא אם כן אתה מעשן את זה פסיבית ואז אתה יכול לבקש מהם לעבור למקום אחר וכו) אתה לא יכול להתלונן בפניהם שהבחירות שלהם שגויות ושאתה חושב שהם צריכים לפעול בדרך אחרת, או לנסות לגרום להם לבחור במשהו אחר. או בעצם אתה יכול, אבל לדעתי זה לא בסדר ולא הוגן, כי אני חושבת שלכל אחד צריכה להיות הזכות לעשות תטעויות שלהם. וזה למה אני לא חושבת שזה היה מיותר. אבל תמשיכו להתווכח.. יאללה.

ישן 15-01-2008, 16:28
צלמית המשתמש של Jeanne D'Arc
  Jeanne D'Arc Jeanne D'Arc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Jeanne D'Arc Facebook profile
עריכה: ז'אן אצלי, ושכחנו להתנתק מהמשתמש שלה. זאת אליאנה.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "שטויות, מה כבר אפשר לעשות עם..."

סבבה.
קפה או כל משקה אחר שצורכים בצורה יומיומית. בואו נפסיק לשתות קפה (אפילו שאני אישית שונאת את זה) ונחסוך כסף, ובעוד כמה שנים, נשתמש בכסף הזה לקניית אוטו. יופי.

לא באתי להשוות בהתחלה בין סיגריות ללונה פארק כדי להראות שסיגריות זה לא פוגע או משהו.
אבל יש לא מעט דברים שאנחנו מוציאים עליהם כסף, בשביל ההנאה שלנו.
דוגמה נוספת היא כל האנשים שיש להם אוספים. 500 בובות פו הדוב עולות לא קצת.
אחרים יכולים לקרוא לזה בזבוז כסף, סבבה להם, אני לא מבינה מה הכיף בלספור כסף של אחרים. ככה שהדוגמה עם הלונה פארק היא מספקת לדעתי, כי אני חושבת שזה די ברור גם ככה בלי לתת לכם הוכחות בעובי של ספרים שדומות לעישון בכל אספקט.

אני בסה"כ באתי להראות כמה שהסיבה הזאת ללהפסיק לעשן, היא אבסורד.
האם ניסית לפתוח חשבון בשקית לפני שפנית לבנק? זה בלי עמלות ובלי הגבלות על המשיכה.

ישן 15-01-2008, 16:35
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Jeanne D'Arc שמתחילה ב "עריכה: ז'אן אצלי, ושכחנו להתנתק מהמשתמש שלה. זאת אליאנה."

אבל מדובר בשילוב של סיבות.
את גורמת לעצמך נזק בלתי הפיך ומשלמת על זה כסף.
זה נכון גם לגבי קפה ואלכוהול, למרות שאלכוהול נצרך לעיתים יותר רחוקות ולא על בסיס יומיומי, וקפה.. לא יודע, לא קראתי
מספיק על נזקי הקפה ואני לא צרכן נלהב שלו, אולי כוס קפה פעם ביומיים-שלושה.

אני לא מחפש רציונליזציה לעישון, כמו שחלק מהאנשים מנסים לעשות, כי אין לזה שום סיבה רציונלית.
רוצים לעשן - תעשנו, לא רוצים - אתם בטח לא מעשנים ממילא, אבל להגיד שזה דומה ללונה פארק במובן הכספי, או לצרכים
אחרים כמו קפה ואלכוהול, זה לא בהכרח נכון.
כל עוד לא מעשנים לי בפרצוף או בתוך הבית - לבריאות
ישן 15-01-2008, 16:58
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "אבל מדובר בשילוב של..."

רציונל זה דבר מאד יחסי למה אנשים מתחילים לעשן? מתוך סקרנות, עקב לחץ חברתי.. בתור אינדיווידואל, זה מאד רציונלי לרצות להיות מקובל בחברה, בתור חברה לעומת זאת, זה מאד לא רציונלי שעישון יהווה קבלה לתוכה.. למה אנשים ממשיכים לעשן? בגלל ההשפעות הכימיות ו\או הסיבה שהם התחילו לעשן מלכתחילה. מה גם זה מנהג עתיק יומין.. שלצער המנהג הוא מתנגש עם תקופת "הבריאות" האנושית. לשמחתנו המדע מאפשר לנו לדעת איזה מהמנהגים שרכשנו לאורך ההיסטוריה מועילים לבריאות ואילו לא, לדוגמא, פעם חשבו שאוננות זה דבר לא בריא ואסור, היום ידוע שלא רק שזה בריא, זה אפילו מומלץ לשם שמירת הפוריות, מנגד פעם חשבו שהעישון זה הרגל בריא (לראייה תראה פרסומות מתחילת המאה הקודמת) והיום ידוע שזה לא בריא בעליל.
כנראה שמבחינת אדם מעשן יתרונות העישון (הרגשת סיפוק [למרות שהצורך בסיפוק נוצר מלכתחילה מהעישון], הטעם, התוסף החברתי וכו וכו) פשוט עולים על חסרונותיו, וכל עוד אותו אדם מודע לנזקים שעישון עושה לטווח הקצר הבינוני והארוך, אז אני דווקא לא רואה בזה פסול.
לצורך העניין אני לא אעשן מכל הסיבות הבריאותיות, שהעיקרית היא הפגיעה המהותית בסיבולת לב ריאה, בשבילי סיבולת זה ערך עליון (מסיבות כאלה ואחרות שלא נדון בהם ).
ישן 15-01-2008, 14:23
  משתמש זכר eliadfer eliadfer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.06
לפי דעתי
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי S-a-r-a-y שמתחילה ב "אוי נו באמת זה כמו שאני אגיד..."

מה שאמרת בסוף ואומרים את זה הרבה אנשים זה בסה"כ תירוץ לנחמה על זה שאתם מעשנים.
הרי כולם יודעים טוב מאוד כמה זה פוגע, אז מה הקטע לבוא ולהגיד יש כאלה שלא עישנו והם חלו, נו נכון יש כאלה אבל העישון מגביר את זה פי כמה, מעבר לזה שזה מסריח ובלה בלה בלה.. אתם יודעים הכל.

ועוד משהו, נהנים נהנים אבל אחרי כמה שנים אני רוצה לראות כמה תהנו מהעישון, כל מי שמעשן היום שהוא בן 30 - 40 ,לרוב לפחות, מצטער על זה שהוא התחיל, מצידי תעשו סקר שוק זה לא ממש מעניין אותי , אבל זה כל כך בולשיטט לומר שאתם נהנים מזה, תנסו לחשוב גם קצת קדימה, הרי כולם יודעים שזה לרוב לא משהו זמני אלא הרגל מתמשך.

אז תתחילו לחשוב בהגיון.

כל הזכויות שמורות לי !

ישן 15-01-2008, 15:38
צלמית המשתמש של S-a-r-a-y
  S-a-r-a-y S-a-r-a-y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.07
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי eliadfer שמתחילה ב "לפי דעתי"

אני לא יודעת איזה אנשים אתה מכיר ועל סמך מה אתה אומר את זה בדיוק אבל לגביי טעית..
כי אני לא מנחמת את עצמי שאני מעשנת ..אני מעשנת מתוך בחירה..כיף לי לעשן זה עושה לי טוב
אף אחד לא מכריח אותי
ולגבי הפוגע בבריאות ומסוכן..עישון מסוכן בדיוק כמו כל דבר אחר שאני עושה ביומיום:
אני נוהגת בכביש? אני מסתכנת
אני יוצאת בלילה? אני מסתכנת
אני הולכת ברחוב? אני מסתכנת
אני אוכלת? אפילו כאן אני מסתכנת
אתה יודע כמה אנשים נחנקו בזמן הארוחה השנה? המון...
אז מה זה כבר עוד סיכון אחד שגורם לי להנאה?!

קיצר,אם תתחיל לחשב את כל הסיכונים שאתה לוקח בכל יום ויום אז אתה לא תחיה אתה רק תשב בבית מתחת לפוך ותחשוש שמא יקרה לך משהו
כי גם לצאת לרחוב ולשאוף עשן אוטובוסים זה מסוכן.

ישן 15-01-2008, 17:49
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי S-a-r-a-y שמתחילה ב "סבירות נמוכה? אחוז האנשים..."

נראה שלא הבנת את כוונתי, אני התכוונתי שתעשי את ההפרדה בין משהו שיש בו סיכון, לבין משהו שפוגע בבריאות באופן וודאי.

נור אמר זאת כבר מעלי, אבל בגלל שבקשת בדקתי שוב בשבילך, חומד:

עפ"י הדוח הסטטיסטי השנתי של תאונות דרכים ואכיפה של משטרת ישראל (לשנת 2006)

לאורך השנה התרחשו 17,499 תאונות עם 36,241 נפגעים (כולל 447 ההרוגים)

בישראל נכון ל2006 היו על הכביש 3,198,000 נהגים.

האמת שלצורך החישוב נניח שרוב תושבי ישראל משתמשים בכלי רכב (בין אם פרטי או ציבורי) ואפילו ניתן הערכה גסה שרק 90% (אני מאמין שיותר)

עפ"י סקירה דמוגרפית בישראל לשנת 2006 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

בסוף 2006 מנתה אוכלוסיית ישראל 7,116,700 נפש, כלומר 90% יהוו 6,405,030 נפש

מכאן, אם היית תושבת ישראל שנהגה או ישבה ברכב בזמן נהיגה, או ברכב ציבורי, הסיכוי שתחווי תאונת דרכים ותפגעי מכך הינו 0.56% (וזה בלי להתייחס לחומרת הפגיעה, ולכך שהאחוז משתנה בהתאם לרמת הנהיגה של הנהג).

כך שהסיכויים פה לא מזהירים גם אחרי שעשיתי הנחה לטובת הטיעון שלך.

ושוב, זה לא קשור לנושא, סתם בגלל שביקשת כל כך יפה.

נערך לאחרונה ע"י Jony-G בתאריך 15-01-2008 בשעה 17:51.
ישן 15-01-2008, 19:36
צלמית המשתמש של S-a-r-a-y
  S-a-r-a-y S-a-r-a-y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.07
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "מעשנים, דיי עם התירוצים...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
מעשנים, דיי עם התירוצים. לעישון יש חסרונות שעולים על היתרון של הנאה זמנית.
לכו דברו עם חולה סרטן ריאות ושאלו אותו אם הוא היה במצבכם מה הוא היה עושה.

אני כבר יודע שלדבר להגיון של מכורים זה טימטום אבל לפחות אני ארגיש טוב עם עצמי שניסיתי להציל מישהו.

"אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה" - קלאסי.

אוי נו...ההדגמות הקורעות לב האלה לא ממש עובדות..
זה כמו שאני אגיד לך "לך תסתכל על צמחים בבית לוינשטיין ותחשוב לעצמך מה הם היו עושים לפני שהם נהפכו לצמחים"

וכל עוד לא מדובר בהזרקות ישירות לוריד/ הסנפות - כל אחד יכול להפסיק
וגם אז...אפשר להפסיק תלוי באופי של הבנאדם.

ישן 15-01-2008, 20:19
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "סיגריות. לא חבל על הכסף???"

בקיצור חברי'ה,

למעשנים שבכם יש הרבה תירוצים יפים ונהדרים. בשורה התחתונה אתם מזיקים לעצמכם - וזאת עובדה.

אם בכל זאת אתם בוחרים ללכת בדרך הז - בחירה שלכם. אבל על תעבדו על עצמיכם עם טיעונים בשביל לשככע את לא יודע מי.

ה"הנאה" הזאת שבעישון- לא שווה את זה - תשאלו את כל חולי הסרטן והלב שלא מצליחים לעלות קומה אחת בגיל 40, אם מישהו אומר לכם שהוא כיר מישהו בן 100 שעישן כל חייו והוא בריא ביותר- הוא אדם שאומר לכם מה שמעשן אחר אמר לו- שמעשן אחר אמר לו וכן הלאה- עד שמגיעים לאיזה מנהל חברת טבק שחוגג על חשבונכם ועל חשבון הבריאות שלכם.

בסופו של דבר, הבחירות שלנו הם הבחירות שלנו -ורק אנחנו נישא בתוצאות.

בהצלחה לכולם!
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 15-01-2008, 21:05
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "כי הם לא הגיוניות בעליל!!!..."

מי אמר שאני מתחמקת מזה!?

אמרתי מתישהו שסיגריות עושות פלאים והכל וורוד וזורח? אני יודעת טוב ויפה מה הסיכונים והבעיות שזה יכול לגרום. אבל גם, בניגוד אליך, אני יודעת שאני נהנת מזה. ואני לא מנסה לרמות את עצמי, ואני גם לא רואה שום סיבה הגיונית למה לי לעשות זאת.
רוב האנשים שהתחילו לעשן פעם לא היו מודעים לסכנות. היום כבר מודעים לזה יופי. היום יש יותר בחירה כשאתה נכנס לעסק הזה. ומי שבוחר ביודעו את כל הסכנות, יכול לקחת אחריות מלאה על מעשיו. מה שהוא בטוח לא צריך זה אנשים כמוך שידחפו לו בכל חור מידע שהוא גם ככה יודע. ואז עוד יגידו לו שהוא זה שמנסה לשכנע אותם.

ועכשיו אם תסלח לי, אני נאלצת להתנתק.
אתה יכול להמשיך להתנשא מעל המשתמש המנותק שלי. לבריאות.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 15-01-2008 בשעה 21:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:27

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר