לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2008, 06:43
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
הכל פוליטיקה!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לונגען שמתחילה ב "מתי הפעילות בעזה הופכת ל'מלחמה' בהגדרתה?"

כשנוח לממשלה וצה"ל זה מבצע, וכשנוח אחרת זה יהפוך למלחמה.
לדעתי עצם זה שלא קוראים לזה מלחמה עושים אבל לתושבי שדרות ועוטף עזה כשבעצם שמים רסן על פעולות צה"ל. משל קטן: אמא מגיעה עם תינוק בן שנתיים לרופא. לאחר הבדיקה היא שואלת, "ד"ר מתי אתה חושב שאני צריכה להתחיל לחנך אותו?" הוא ענה לה:"איחרת בשנתיים!" החינוך של החמאס היה צריך להתחיל בדיוק לפי מה שהבטיחו דאז. הממשלה אמרה שאחרי ההתנתקות,אם יהיה קאסם אחד עזה תבער! אנחנו חינכנו את הפלסטינאים שלקאסם אין משמעות ואף פעם לא תוכרז עליהם מלחמה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2008, 09:21
  חולגי חולגי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.07
דעתי כדעתך.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "הכל פוליטיקה!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedGti07
כשנוח לממשלה וצה"ל זה מבצע, וכשנוח אחרת זה יהפוך למלחמה.
לדעתי עצם זה שלא קוראים לזה מלחמה עושים אבל לתושבי שדרות ועוטף עזה כשבעצם שמים רסן על פעולות צה"ל. משל קטן: אמא מגיעה עם תינוק בן שנתיים לרופא. לאחר הבדיקה היא שואלת, "ד"ר מתי אתה חושב שאני צריכה להתחיל לחנך אותו?" הוא ענה לה:"איחרת בשנתיים!" החינוך של החמאס היה צריך להתחיל בדיוק לפי מה שהבטיחו דאז. הממשלה אמרה שאחרי ההתנתקות,אם יהיה קאסם אחד עזה תבער! אנחנו חינכנו את הפלסטינאים שלקאסם אין משמעות ואף פעם לא תוכרז עליהם מלחמה!

ספרו זאת לאנשי שדרות/תושבי איזור הקסאמים. אם בשבילם זו מלחמה-אז גם בשבילי.
מוגבלת-אבל מלחמה, סוג של מלחמת התשה.
ישן 19-01-2008, 17:45
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
לדעתי ..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לונגען שמתחילה ב "מתי הפעילות בעזה הופכת ל'מלחמה' בהגדרתה?"

השוני בין מלחמה למבצע .
זה ניטו בהגדרה של כלל האוכלוסיה בראשות הממשלה כמובן .

כלומר הממשלה יכול להכריז על המצב בדרום כמלחמה(תקנון לשעת חירום די כאוס וכוח לראש הממשלה ללא יכולת להפיל תממשלה לידעתי ) לגייס מילואים פעולה נרחבת וכו' כמובן שבלי הסכמה של האוכלוסיה זה לא יקרא מלחמה בתחילתו של הלחימה בלבנון במלחמת לבנון השניה לא ידעו אם זה מלחמה ? או מבצע גדול (כמו חומת מגן) תושבי הצפון והעם לדעתי קבעו שזה מלחמה למה ? כי נוחתו בכל הצפון טילים יש פלטים וכלכלה נפגעת, והכי חשוב נהרגו עשרות אזרחים .

עכשיו לגבי האינטרנט של הממשלה להחשיב פעולה כמבצע או כמלחמה(מבחינת פיצועים) זה כלל לא משנה כלומר אם נפל לי טיל על הבית המדינה מחויבת לשלם לי פיצוים כי זה מפעולת אייבה בלי קשר למלחמה מבצע פיגוע וכו' . (כמובן לצערנו זה לא תופס על אובדן ימי עבודה לפי מיטב ידעתי לפחות)

עכשיו האינטרס של הממשלה להחשיב תמלחמה כ"מבצע" ולא כמלחמה יכול לקרות כתוצאה מספר טעויות של הדרג העליון כגון אי גיוס מילואים, אי תמיכה מספקת בעורף, חוסר בבנית אוהלים מלונות ומגורים לתושבי הצפון שנסו על נפשם, והכי חשוב העובדה שהצבא לא השיג תוצאות נוח להחשיב כשלון במבצע לעומת כשלון במלחמה בהגדרתה הכואבת לעם "הפסדנו במלחמה " או "מבצע לא מוצלח " מה נשמע יותר גרוע ?

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 19-01-2008 בשעה 17:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר