לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2008, 08:10
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
עוד דברי חכמה מבית "שטרן הפקות", לקחת תשלומים מחיילי עורף נזקקים ולהעבירם ללוחמים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/686/181.html

האלוף אלעזר שטרן, ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, פותח במאבק נגד החיילים הג'ובניקים הנזקקים לתשלומי משפחה בשל מצב כלכלי קשה. את הכספים שהוא מבקש להפחית מהם, הוא ממליץ להוסיף לחיילים הקרביים הנזקקים. האלוף שטרן הוביל עבודת מטה שתבחן לעומקה את סוגיית התשלום לזכאים, כשברקע עומדת טענתו כי בתקופה שבה צה"ל עומד בפני משבר של אי-התגייסות והשתמטות, יש לחזק את המערך הלוחם בצה"ל.

בתום עבודת מטה שנמשכה חודשים רבים גיבש האלוף שטרן הצעה, אותה הגיש לרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, לפיה יש לקצץ במתן ההטבות לחיילים עורפיים, למרות שהם מוגדרים כזכאים לתשלום משפחה (תשמ"ש). את התקציב שיתפנה הוא ממליץ להוסיף ללוחמים נזקקים ולבני משפחותיהם.

"צה"ל מתקצב בכסף רב את זכאי התשמ"ש, מעבר למה שמגיע להם בחוק, אבל מדובר בערך עליון כצבא העם", הסביר גורם צבאי.

עם זאת, הוא מוסיף כי "נוצר מצב אבסורדי שבו חייל המשרת בעורף בתפקיד שתועלתו למען הצבא שולית ביותר, שיכול להסתכם בחמש שעות ביום, יקבל הרבה יותר מחייל לוחם. בנוסף לכך הוא יכול לעבוד אחר הצהריים כדי לסייע לבני המשפחה בעוד חייל לוחם לא יכול. למרות זאת הצבא עדיין מגייס אותו".

כעת נבחנת האפשרות לקצץ את תקציב החיילים בעורף או לקצר את שירותם ל-24 חודשים, ואף לנסות להגיע להסכמה עמם שלא לגייסם כלל. בדרך זו ייחסך כסף רב שיעבור ישירות למערך הלוחם. עבודת המטה הוצגה בפני הרמטכ"ל אשכנזי ושר הביטחון, אהוד ברק, וקיבלה את אישורם.

כעת אמורה ההמלצה להגיע לממשלה ולקבל את אישור ועדת הרווחה בכנסת. "הרעיון המרכזי של התוכנית הוא להעניק פחות לעורפיים, אבל יותר ללוחמים", הסביר גורם צבאי. "המטרה היא להעניק לחייל הנזקק העורפי את תנאי המינימום ללא אקסטרות ושדרוגים. אבל יהיו מקרים חריגים שבהם חייל עורפי בעל תרומה משמעותית יהנה מהמשך ההטבות".

קבוצת החיילים הנזקקים בצה"ל מתחלקת לחיילים בודדים, יתומים וחריגים. בנוסף לכך ישנם זכאי תשלומי משפחות שעל פי חוק מקבלים סיוע כלכלי, בהם כאלה שהוריהם מובטלים, חייל נשוי ואב לילדים. בצה"ל יש כיום כ-5,500 חיילים שזכאים לתשמ"ש. ממוצע התשלומים נע בסביבות ה-5,500 שקל בשנה.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 21-01-2008 בשעה 08:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2008, 08:50
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "עוד דברי חכמה מבית "שטרן הפקות", לקחת תשלומים מחיילי עורף נזקקים ולהעבירם ללוחמים."

ציטוט מהכתבה.

"נוצר מצב אבסורדי שבו חייל המשרת בעורף בתפקיד שתועלתו למען הצבא שולית" - אז למה לגייס?

"כעת נבחנת האפשרות לקצץ את תקציב החיילים בעורף או לקצר את שירותם ל-24 חודשים, ואף לנסות להגיע להסכמה עמם שלא לגייסם כלל?" - ואחר כך יבכו בכירי הצבא שיש משתמטים. - וזאת כדי לשלול זכיות אזרח ליהודים תושבי ישראל.
למען האמת יש באמת לקצץ בגיוס של אנשים שלא מועלים לצבא כדבריו של שטרן - וזאת לא לאשים את אלה שצה"ל בחר לא לגייס.
אבל כנראה שקציני צה"ל הבכירים ואולי גם קצינים בדרג העורף הלא מועיל לפי דבריו של שטרן.
כי אחרת יהיו הרבה רס"נים , סרנים ואול דרגות אחרות שפתאום ימצאו את עצמם ללא עבודה.
וזה מזכיר שבזמן שירותי הסדיר יצא להיות תקופה מסויימת בבסיס עורפי שאיזה רנ"ג היה מחזיק קצינים קצר והם היו מתחנפים אליו , למה אתם שואלים כי הוא היה אחראי להנפקת רכבים.(שמור לי ואני אשמור לך)
אז בזה שטרן צודק יש לשחרר אנשים שלא תורמים באופן ישיר לצבא יעיל.
צה"ל בעיני הוא לא ארגון סוציאלי שמטרתו לגייס נכים , חולים ועוד אנשים עם בעיות.
טוב יותר עם ידאגו שבאזרחות אולי יעשו משהו מועיל לחברה ולמדינה.
פשוט זול יותר לצבא לא לגייס אותם.(ביטוח לאותם אנשים , אחזקת כוח אדם גדול שיכל לשמש למטרות אחרות מאשר להשגיח אל אותם אנשים.)
סתם זאת דעתי.
ומען הסר ספק אני כבר לא עושה מילואים כיוון שצה"ל החליט שהוא לא זקוק לי.
ואת המחיר שלמתי כוון שלקחו לי את הרשיון הנהיגה.(וזה ממש תורם לאהבת המולדת.)
תחשבו מה שאתם רוצים אלי.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 21-01-2008 בשעה 08:54.
ישן 21-01-2008, 09:23
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "לקחו לך את הרישיון בגלל..."

אתה יודע מלכוד 22.

אתה המפנה לרחוב הארבע ושם אם לא באת מוכן אחלת אותה.
פעם גם הייתה חברה שנותנת עצות איך לרמות את רחוב הארבע אשר דורשת משהוא כמו 2500 דולר נדמה במחירים של לפני כמה שנים.
לי באופן אישי נמאס ללהלחם בערצות הפקידות ששולטת במדינה.
וזה ממש גורם להרגיש "אהבה" למדינה ומשם השלכה לעם.
מה שהדבר יגרום לשלילת אזרחות למושחררי צבא שלא שירתו.
הגירה ושנאה בחוץ לארץ למדינה.
אני באופן אישי מכיר אחד שהיה פעם שכן שלי שעזב את המדינה לאוסטרליה ומידי פעם הוא פעיל בהפגנות נגד מדינת ישראל.
אתה יודע במצב כזה אולי עדיף להתנצר או לאתסלם כמלא נידו אותם מהיהדות.
מהכלל הפשוט איפה שלא רוצים אותי אני לא נמצא.
כמו כן אני צופה אזרחים שיבקשו "מקלט על רקע רדיפות במדינות אחרות" וזה ממש יגרום לאהבה למדינה בעולם בעיקר שיהו יהודים שישמיצו את המדינה.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 21-01-2008 בשעה 09:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר