לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2008, 10:19
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
זאת כבר שאלה צרכנית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אמממ"

קודם כל , אין קשר בין המיסים לשע"ח של הדולר ... המיסים תמיד ישולמו כנגזרת מהמחיר .

לגבי הירידה של הדולר - זאת כבר שאלה צרכנית , הרי ברור שאם שע"ח של הדולר יורד גם העלות לסוחר קטנה ומכאן גם אנחנו היינו צריכים להרגיש את ההורדה .

אבל , הכל שאלה של המוכר , אם המוכר ירצה להגדיל לעצמו את הרווח הוא לא יוריד מחירים .. ואם הוא ירצה שהציבור יחשוב שהוא אמין ונותן לציבור להרגיש שיש מישהו שמתחשב בזה - הוא יוריד.
זה שיקול עסקי נטו ..

כפי שבהורדת המע"מ היו כאלו שלקחו את ההפרש לכיסם , גם כאן זה קורה ואין מה לעשות מבחינה חוקית נגד זה.

אגב, אתה כן יכול לראות ירידת מחירים בשוק השכירות (לשוכרים קיימים כמובן , לא למי שמחפש לשכור) כיוון שהשוכרים עשו חוזה דולרי ומכיוון שהדולר יורד גם המחיר שהם משלמים יורד.

כמובן שבעלי הדירות ינסו להכניס "רצפה" לשע"ח של הדולר כדי לא להפגע מהירידה - בדיעבד מי שעשה את זה הרוויח (או יותר נכון - לא הפסיד)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2008, 14:34
  rollo rollo אינו מחובר  

שאלה טובה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אמממ"

אני לא יודע אם יש או אין חוק כזה , אבל אני יודע שיש למשל את הרשות להגבלים עסקיים וגופים אחרים שיכולים לדרוש (מכח היותם רגולטורים) את הביצוע של הורדת מחירים .

לגבי ירידת שע"ח אני לא חושב שיש אפשרות לדרוש מהם להוריד כיוון שלא מדובר במס שהממשלה הקטינה , הם מצידם יכולים לטעון שרוב ההתחייבויות שלהם הם גם בדולרים .

אני אתן לך דוגמא , לפני כמה שנים רצו להעלות מחירים בעל אל כיוון שלטענתם מרבית ההתחייבויות שלהם היו בדולרים ומכיוון שהדולר גבוה (בזמנו) לא היה מנוס מלהעלות מחירים.

לפני כמה שבועות קרה אותו דבר רק הפוך , הם שוב רצו להעלות מחירים רק שהפעם הם טענו שמרבית הנכסים שלהם הם בדולרים (כלומר , בניגוד לפעם הקודמת הם טענו שעכשיו הם מפסידים מזה שהדולר יורד) ולכן יש צורך בהעלאת מחירים.

בסופו של דבר , זה שיקול עסקי ואני לא חושב שיש חוק שמחייב אותם להוזיל עלויות בגלל שע"ח , אבל אני אשמח אם מישהו מהפורום יאשר את זה .

ישן 22-01-2008, 11:05
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
כוחות מנוגדים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "שאלה טובה"

היה וירידת ערך הדולר היתה האלמנט היחיד שמשפיע על מחירים לצרכן אז הייתם צודקים. אבל ישנם עוד מספר אלמנטים המשפיעים בעקיפין וישירות על מחירי הסחורות (בניגוד למחירי השירותים שנשארו יציבים למדי). עליית חומרי הגלם לתעשייה, עליית מחירי הנפט, עליית ביקושים.. כל אלו מקזזים את ירידת השע"ח. מה גם שהייבוא שלנו ברובו אינו מהגוש הדולרי אלא ממזרח רחוק ואירופה וכנ"ל הייצוא. כדוגמא לקשר עקיף אפשר להביא את מחירי התירס והחיטה אל מול נפט. עליית מחירי הנפט גרמה לברזיל לחפש תחליפים כדי למנוע מיתון בכלכלה המתפתחת שלה (חסרת עתודות נפט משמעותיות). הפתרון היה ייצור אתנול כתחליף לנפט על חשבון גידולי תירס לאוכל. זינוק של מחירי התירס וחיטה (גם בארה"ב המעבר מגידול חיטה למאכל לטובת אתנול נעשה משיקולי רווחים של החקלאים) משפיע ישירות על מחירי הלחם בעולם וגם על מחירי מוצרי החלב (תוצרים נלווים לחיטה ותירס למאכל זה אוכל לפרות). כך שאפשר לומר שירידת שער הדולר יצרה הוזלה מסויימת שהסוותה תהליכים אינפלציוניים שמתרחשים בכל העולם ועכשיו הנגיד צריך להסביר את החריגה מהיעד

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 23-01-2008, 16:46
  rollo rollo אינו מחובר  

גם נכון ..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "הסיבה לכך היא שחלק גדול..."

יש קונספירציה (שאני מאמין שיש בזה אמת) שאומרת שבעלי ההון הסעודיים ומשווקי הנפט מנסים להחליש את הדולר (בתואנה כמובן שהכסף שהם מקבלים עבור חבית נפט אחת בדולרים לא שווה את ערכה האמיתית כי המטבע חלש מידי).

מכאן גם , בין היתר, הצניחה בשער הדולר , הדולר נחלש משמעותית כי אנשים כבר לא עושים איתו עסקאות (מין אפקט מעגלי - דולר נחלש - פחות עסקאות בדולר - דולר נחלש עוד יותר).

ואז מה שקורה הוא שהמטבע הסחיר יותר הוא יורו ולא רק שכוחו עולה - גם המוצרים שעליהם היבואנים משלמים ביורו עולים (כפי שציין GOLDEN).

אני לא בטוח שהחישוב של האינפלציה הוא נכון (לא הנוסחא כמובן אלא המרכיבים והאחוזים בתוך הסל) מאחר והרכב הסל אינו תואם את המציאות לדעתי, אני מאמין שיש צורך לשנות את ההרכב באופן דינמי מכיוון ואופן הצריכה אינו קבוע - בחורף לדוגמא הצריכה של מוצר מסויים אינה כפי שהיא בקיץ.

אני לא כלכלן , אבל אני חושב שיש משהו לא בסדר בחישוב של האינפלציה כיוון שהוא לא משקף באופן נאות את השינויי במחירים .

ישן 24-01-2008, 20:58
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "גם נכון .."

הממ.. אין קשר ישיר בין האינפלציה כפי שאתה רואה אותה דרך העיתונים והתייקרות סל הצרכן. הסל נקבע עפ"י יחסי צריכה של משפחה ממוצעת כפי שמשתקף בסקרי הלמ"ס. חינוך, תקשורת, תחבורה, דיור וכדומה. ההצמדה של השכ"ע למדד הצרכן נובעת מהתאמה חלקית בלבד בין הכנסת הצרכן והוצאתו. נכונה הטענה כי האינפלציה המוסווית במדד הנובעת מהוזלה של מוצרי ייבוא למעשה מקטינה את יכולת הרכישה של מוצרי נוחות על ידי הצרכן הפרטי. זה בעיקר תקף לצרכנים מהשכבות הנמוכות שפחות חשופים לרכישת מוצרי ייבוא שאינם מיוצרים בארץ.
בעברית נורמלית, מי שעני, לא משלם ישירות על בנזין ואינו קונה מוצרי חשמל בתדירות גבוהה ולכן הוזלת הייבוא אינה משפיעה עליו ישירות. מה שכן משפיע עליו ישירות הוא עליית החשמל / גז / נפט לחימום, אוכל, וכדומה. צריך לציין שעלות השירותים כמעט שלא השתנתה (מעבר של עו"ד,רו"ח ומשכירים לתשלום בשקלים זה מבורך). רק עלות המוצרים. הועלתה הצעה ע"י ח"כ פופוליסט כזה או אחר ליצור מדד לעניים שישקף את השינוי במחירים אצלהם.
אני אומר על ההצעה הזו: "קודם תעמוד בהבטחות הקודמות שלך ותעלה את שכר המינימום!"
זה בטוח יפצה את העניים שעובדים ויעודד אנשים לצאת לעבודה. וכל הקישקוש הזה על עליית האבטלה כי העלו את שכר המינימום.. זה נשאר בגדר קישקוש שמתאים למי שחושב שהעולם אשכרה מתנהל עפ"י השטויות שמלמדים במבואות לכלכלה.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 25-01-2008, 08:16
  rollo rollo אינו מחובר  

הרי ..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "הממ.. אין קשר ישיר בין..."

בסופו של דבר יש 2 אפשרויות (לפחות ) לעודד את הצריכה (כמו שאני רואה את זה ) :
1. להוריד את העלות של מוצרי היסוד (אוכל למשל) או את העלות של הצריכה של מה שכולם צורכים ולא רק השכבה העליונה - זה כמו הויכוח העתיק , מה עדיף להוריד - את המע"מ או את מס הכנסה ?
מס הכנסה משולם על הכנסה - כך שמי שייהנה מזה הוא בעל הכנסה כלשהי , לעומת המע"מ שמהוזלתו נהנים כולם.
עוד נקודה היא העובדה שהוזלה במ"ה מתבטאת באחוזי מס יותר נמוכים שלכאורה משפיעים על סכום המס שהעובד משלם - כך שאם המשכורת היא נמוכה - בין כה וכה ההשפעה קטנה יותר עד כדי גיחוך.

2. לעודד אנשים לצאת לעבוד - העלאת שכר המינימום או הצמדות (לשכר הח"כים למשל) או לכל דבר אחר יכולים לעודד קצת לעבוד במקום לחשוב ולהתמרמר על שכר נמוך (שזה לגיטימי).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר