לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2008, 10:03
  borison borison אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
הסיפור שלי

שלום לכולם!
אני לפני הכל מבקש.. רק מי שבאמת יכול לעזור לי שיגיב..
ובכן.. התחלנו..
בכיתה י'.. התחלתי ללמוד בקורס המכשיר אותי לטכנאי רשתות.. CCNA
שזאת תעודה בינלאומית שכל המוסדות המכובדים מכירים בה..
בכיתה יב'.. עשיתי את מבחן ההסמכה.. ועברתי אותו.. יש לי תעודה של טכנאי רשתות..
בספטמבר 2007.. אני עשיתי צו ראשון..
עשיתי את המבחנים הפסיכוטכניים..לא חיפפתי.. כמו שצריך עשיתי אותם.. עשיתי את הבדיקות הרפואיות וציינתי שיש לי בעיות בגב(עקמת) -באמת יש לי..
ובראיון אישי ציינתי שיש לי ת'תעודה ושאני ארצה להגיע לתפקידים של מחשוב או מודיעין.. בצבא.. אבל ציינתי שאם לא תהייה ברירה אני אלך לקרבי..
ובכן.. קיבלתי פרופיל 72.. ולאחר חודש קיבלתי את הצו גיוס ל16.3.08. אוקיי.. סבבה..
בחודש 6 באותה שנה.. 2007 הכוונה.. קיבלתי את המנילה שלי..
שכמובן הייתה מנילה קרבית.. (יש לציין אני לא בן יחיד. ואין לי בעיות במשפחה) או משהו שיכול להשפיע עליי לא ללכת לקרבי.
המנילה הכילה את התפקידים הבאים.. "תותחנים,שריון,נ"מ,הנדסה קרבית,מוד"ש וחילוץ והצלה"
דיברתי עם אחותי. והיא אמרה שזה שאני אמלא את המנילה לאו דווקא אומר שאני דווקא אלך לשם.. ובכן.. מילאתי תותחנים,מוד"ש וחילוץ והצלה ככה זה כשתותחנים ראשון..
כיוון שהבנתי שבצבא הכל לוקח זמן.. התחלתי כשבוע לאחר שליחת המנילה.. לשלוח לחיל התקשוב,לחיל המודיעין מכתבים ופקסים והראתי להם שיש לי תעודת טכנאי רשתות.. כדי לקבל זימון למיונים..
מחיל התקשוב לא ענו לי בכלל.. אבל המשכתי לשלוח מכתבים ופקסים.. ושלחתי גם העתק של התעודה שלי..
רק לאחר כמה זמן.. איתור חמ"ן ענו לי וכתבו במכתב משהו כזה"לאחר בדיקה מקיפה.. נמצאת לא מתאים לנו.. נקווה שתנצל את כישורייך בתפקידים אחרים" אבל לא ויתרתי והמשכתי לשלוח פקסים וזה..
הפסקתי לתקופה של איזה חודש וחצי.. כי אמרתי צריך לתת להם זמן.. ואז אפילו ביקשתי מהמדריך שלי של החוג.. שישלח להם המלצה כי הוא היה מקושר אליהם..
למרות הכל.. הם לא התייחסו הכוונה לחיל התקשוב פה.. ופשוט כלום.. אחרי זה החלטתי להתקשר ולדבר איתם.. ואז הם אמרו לי.. שהמיונים לשנתון שלי נגמרו..
למרות שאני שלחתי אליהם את הפרטים שלי.. והייתי רשום אצלהם..
אמרתי טוב.. ננסה אולי בחילות אחרים..
ניסיתי להגיע לחיל האוויר לפרוייקט שחק אבל הם אמרו לי שיש לי פרופיל 72.. ואני לא יכול להגיע כי זה מפרופיל 64 ומטה.. אז כתבתי להם מכתב אם אני אוריד את הפרופיל הם יוכלו לשלוח לי זימון.. אז הם ענו לי "אנחנו מעדיפים שלא תוריד את הפרופיל. כי צה"ל צריך אותך בקרבי לשמור על המדינה וכו'.." ,שלחתי בקשה לחיל הים לקבל תפקידים של מחשוב.. לאחר בדיקה גיליתי שיש להם תפקידים כאלו.. והם בכלל הודיעו לי.. שיש לי סעיף פוסל בפרופיל שלא נותן לי להגיע לשם.
חשוב לציין שהנסיונות להגיע לשחק ולחיל הים.. נעשו בחודש,חודשיים האחרונים..
התקשרתי לבית הספר למקצועות המחשב.. ודיברתי עם מש"ק המיונים והוא בכלל שלח אותי לקד"צ ,דיברתי איתם והם גם הודיעו לי... שאין לי שום מיונים וזימונים וכי המיונים לשנתון שלי נגמרו.. למרות שביקשתי מהם גם זימונים ומיונים!..
בחודש האחרון.. דיברתי שוב עם חיל התקשוב והם אמרו לי שהפרופיל שלי הוא קרבי וכי הם לא מקבלים אנשים בעלי פרופיל 72.. רק 64 ומטה..
אבל אמרתי להם ואם אני אוריד את הפרופיל ל64 אני אקבל ת'מיונים והם עם אותה תשובה שפספסתי ת'מיונים.
גם חבר שלי ניסה לארגן לי פרוטקצייה לאיתור חמ"ן יותר נכון איכשהו להגיע ל8200 וגם לו אמרו שפספסתי ת'מיונים בחצי שנה לשנתון שלי..
אני כבר מיואש ואין לי מושג מה לעשות.. אני נורא רוצה להגיע לתפקידים האלו..
שלחתי בקשה לפני שבוע.. לראות קצין מיון לפני הצבא.. כדי שאני אסביר לו ת'מצב שלי..
כי חבל שהצבא מוותר עליי סתם ככה.. אני מבין שאני מיועד לקרבי.. אבל תסלחו לי לא רוצה להיות בחילות האלו.. הייתי רוצה להגיע למשהו יותר גבוה. כמו גולני,גבעתי..
אני מבין שהפרופיל שלי לא מאפשר.. אבל לי אישית נורא חשוב להגיע לתפקידים של מחשוב.. כי יש לי הרבה ידע ומוטיבציה לשרת ביחידות האלו . מה האופציות שלי..אם בכלל? לדוגמא להגיע למודיעין ביום הגיוס.. האם אני יכול להגיד לקצין מיון באותו יום.. שיש לי ידע ומקצוע ביד.. ואני רוצה להגיע לתפקידים של מחשוב או מודיעין.. ואם הוא לא יסכים אז לאיים שאם אני לא אלך לתקשוב.. אז אני לא מתפנה?

את הסיפור הזה כתבתי בפורום צבא.. אבל אממ אני רוצה לדעת מה אתם חושבים.. כמה שהצבא מסריח..
זה נכתב בערך לפני חודשיים..
יש המשך עכשיו חחח
לפני בערך חודש וחצי.. ביקשתי ועדה רפואית כדי שאוכל להוריד פרופיל ואז ככה אולי לא יוכלו לטעון שיש לי פרופיל קרבי..
קיבלתי סיכום פרופיל.. והייתי צריך להתייצב בלשכת גיוס.. כדי שרופא בכיר לא יודע כמה הוא בכיר חח..יבדוק אותי..
נכנסתי.. אני מתיישב הצגתי לו מסמכים מהאורטופד.. האורטופד כתב לי חוות דעת ובה כתוב.. "יש להקטין עמידה,הליכה וריצה ממושכת" והעובדה שיש לי בעיות בגב.. עקמת קלה.. אבל עליי אישית היא משפיעה הרבה..
נכנסתי הצגתי לו את המסמכים.. והייתה לי עוד מחלה כשהייתי קטן.. ששמעתי שהיא מוריד פרופיל.. מסתבר שלא.. הוא רשם לי את זה רק בתור סעיף.. אמרתי לו סליחה.. אני לא יכול לשרת בקרבי.. יש לי עקמת בגב.. ונורא קשה לי במאמץ פיזי..!! אני סובל מזה.. הוא בא אומר לי.. אין מה לעשות זה המקסימום שאני יכול להביא לך.. אמרתי לו אני לא יכול.. עזבתי 3 עבודות כי היו לי כאבים נוראיים בגב.. (באמת נכון) הוא אמר לי אין מה לעשות.. אמרתי לו איך אני אמור להסתדר ככה עם כל הכאבים האלו.. אמרתי לו שעשיתי כבר פיזיוטרפייה וכל זה.. ובאמת עשיתי וזה לא עוזר.. הוא אמר לי תסתדר כמו כולם.. אמרתי לו תזכור זה באחריותך אמר לי ברור וזהו..

לא מספיק כל המאבק שלי עם הצבא.. לא נותנים לי להוריד פרופיל.. מכריחים אותי ללכת לקרבי וזהו.. לא רוצים לשמוע שום דבר חוץ מזה..
הצעד הבא שלי הוא לא להתפנות.. ניסיתי באמת הכל.. אפילו אני שוקל לא להתגייס וזהו.. מה אתם חושבים..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2008, 16:45
צלמית המשתמש של Atex
  משתמש זכר Atex Atex אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל Atex
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי borison שמתחילה ב "הסיפור שלי"

טוב אחי,מה שבאמת יגדיל את הסיכוי שלך להתקבל לאחת היחידות שאתה מעוניין (מודעין,חיל האוויר וכו')
זה לדחות את הגיוס בשנה,זאת אומרת אתה יכול ללכת לעשות שנת שירות (בתנועת נוער,בעמותת אתגרים וכו')
אתה יכול ללכת למכינה קדם צבאית....וככה אתה תוכל לדחות את הגיוס בשנה (ולא סתם לבזבז אותה) כי סה"כ אתה תרכוש ניסיון לא משנה באיזה דרך תבחר (גם במכינה הקדם צבאית וגם בתנוער נוער - הדברים יתרמו לך המון),כי לפי מה שהבנתי אחת הבעיות שרוב המיונים לשנתון נגמרו...
כי אין פה ממש בררה,הפקסים לא יעזרו כי המיונים נגמרו..אז אני לא ממש יכול לחשוב על רעיון..
בקטע של פרופיל,ושחקים לא נראה לי מתאים כי לפי מה שהבנתי עתודה זה כל פרופיל ולא מתחת ל64,תבדוק את העניין..
טופס 55 שזה לעבור מיחידה ליחידה,לא נראה לי לעבוד כי זה לעבור מקרבי למודעין,לא נראה לי זה יעבוד לך..
סה"כ לפי מה שאני קראתי יש לך רצון מאוד גדול ללכת ליחידות שקשורות למחשב,אבל אני רוצה להגיד לך לקחת את זה בפרופורציה,כי מה שאתה תעשה בצבא זה לא מה שאתה תעשה באזרחי,נכון שאם תלך בצבא למחשבים זה יעזור לך אולי בקטע של הניסיון והידע,אבל מצד שני אם תלך לקרבי אז אתה תצבור "אינטלגנטציה רגשית",שזה דבר שלא להרבה יוצא לרכוש..אז תחשוב על זה טיפה..

אם יש לך שאלות או משהו על מה שכתבתי..תשאל..
מקווה שעזרתי.
שיהיה לך בהצלחה.
חרשני כרצונך – מגל, גלגל – חרושת
או חרב ופגיון.

הנדר הבית"רי ,זאב ז'בוטינסקי, פאריס, תרצ"ד

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר