לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2008, 21:09
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ולאף-אחד מהם אין נעלי מרינס.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ירי בתנוחות לא שגרתיות"

הסיבות עלולות להיות פוזה של יחידות מיוחדות, אבל סביר יותר שזה בגלל שיחידת סיור בד"כ נושאת הרבה ציוד ורצה פחות מחי"ר ממוצע, אז התמיכה חשובה יותר מהמהירות.
מה שעוד מעניין - הווסטים. אלה לא MOLLE, כמובן, אבל גם לא מבוססי מערכת ה-ILBE של המרינס, ומזכירים יותר את הווסטים הבריטיים והדרום-אפריקאיים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 19-01-2008 בשעה 21:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2008, 21:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ותזכיר לי בבקשה מה דעתך על..."

מיש מש רציני, ללא שיקולים מקצועיים מאחורייהם. את זה גם אני יכול לומר לך (ואתה יכול לכלול גם כמה מהיחידות היותר נחשבות, לא רק פלס"רים)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-01-2008, 21:19
  YGH YGH אינו מחובר  

גרועה מאוד, בדרך-כלל, מכמה סיבות:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ותזכיר לי בבקשה מה דעתך על..."

1. אצלנו נוהגים לא להבדיל בין משימות של משקל כבד למשימות של הסתערות, ולומר "נעלי הרים תמיד יותר טובות". גם במשימות עם משקל קל בשטח עירוני, ואפילו במשימות שבהן למהירות חשיבות עליונה.
2. אצלנו מסתמכים לרוב על החלטות קנייה בסגנון "כולם יודעים שאסולו הכי טוב".

גלריית התמונות שלי

ישן 21-01-2008, 11:38
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
אתה לא מצפה שלכל חייל יהיו 4 זוגות נעליים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "גרועה מאוד, בדרך-כלל, מכמה סיבות:"

ואז הוא יעצור בין התנועה אל היעד עם המשקל ובין ההסתערות ויחליף נעליים או שהוא יצעד נניח לבינת ג'ביל עם נעליים למשקל כבד וסבך ואחרי הכניסה לעיירה הוא ינעל את נעלי המשקל קל האורבניות שלו.
מנסיוני [הלא מועט] עם נעליים צבאיות ועם כמה סוגים של נעלי הרים ובמגוון משימות - אין מה להשוות.
הנעל הצהלית - לא נוחה, מתבלה במהירות, לא תומכת כלל בקרסול וחדירה למים - לא הייתי בוחר בה בעדיפות ראשונה לשום סוג של משימה.
נעל הרים ברמה גבוהה עונה על כל הקריטריונים הנזכרים. קיימות נעלי הרים בקטגוריית הTREKKING המהוות פתרון מעולה לנעל רב תכליתית ונמצאות בשימוש ביחידות שונות.
דע עקא- נעל מסוג זה עולה בחנות בממוצע פי 3 מנעל צהלית......

[איש דגול אחד]

ישן 21-01-2008, 17:38
  YGH YGH אינו מחובר  

אני מצפה,
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "אתה לא מצפה שלכל חייל יהיו 4 זוגות נעליים"

שצה"ל יידע לא להשקיע בפיתוח נעל שמפגרת אחרי נעלי הצבא שכבר קיימות על המדף בחו"ל,
יידע להבדיל בין יחידות ומשימות שתפקידן העיקרי מצריך נשיאת משקל ארוכה ליחידות שתפקידן העיקרי הוא הסתערות,
ויידע להתאים נעל *שונה* לכל אחת מסוגי המשימות הללו והיחידות השונות.

(ולא, ההערצה חסרת הביקורת לנעלי הרים מכל סוג שהוא אינה מוצדקת. יש לא מעט מקרים בהן נעל כזו שווה לסחיבת משקולת על הגב, רק כי אפשר).

גלריית התמונות שלי

ישן 22-01-2008, 09:11

מסכים לגבי הפיתוח
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני מצפה,"

אבל האר את עיני - למעט יחידות משטרה/לוט"ר איזו יחידת חי"ר לא זקוקה לסחיבת משקל ולתנועה ארוכה איתו בשטח ותפקידה העיקרי הוא "הסתערות"? האם אתה מכיר חייל חי"ר כלשהו שנדרש לסחוב פחות מ25-30 ק"ג [וזה רק אפוד+פק"ל בהרבה מקרים] ובדרך כלל אותו חייל נדרש גם להסתער כשהוא מגיע ליעד. והמשקל הזה הוא מינימלי אני לא זוכר יציאה למבצע בלבנון שבה לא נדרש כל לוחם בצוות לשאת אפילו יותר מכך עד ליעד שלא לדבר על מלחמה.
דגש - אני לא מתנצח איתך אני באמת לא מבין את הכוונה.
לגבי נעלי ההרים- ייתכן שיש צורך במנגנון בחינה יותר מסודר שלהן אבל איכות המו"פ, החומרים והייצור של חברות אזרחיות והצורך לעמוד בשוק תחרותי [כמו גם היכולת לתמחר גבוה יותר] מוציאות דרך כלל נעליים טובות בהרבה מכל נעל צבא בעולם [ואני מכיר את הנעליים של הצבא האמריקאי ולא מצאתי בהם איזו בשורה גדולה ביחס לנעל הצהלית]

[איש דגול אחד]

ישן 22-01-2008, 10:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "מסכים לגבי הפיתוח"

האם שריונאי או תותחן נדרש למאמצים ועומסזהים לשל חייל חי"ר? מה עם ההבדל בין לוחם איסוף לחי"רניק?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-01-2008, 10:20

למיטב ידיעתי צה"ל עושה את ההבחנה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "האם שריונאי או תותחן נדרש..."

ויש נעליים שונות למערך הממוכן ולח"יר. לגבי ההבחנה בתוך אלו שצריכים ללכת הרבה ברגל - היא כמעט לא משמעותית שכן חייל נדרש היום למגוון משימות ולכן יש צורך בנעל אחת רב תכליתית ולא במגוון נעליים. מה שנכון - אין מערכת רצינית של בחינה של המוצר והתאמתו לצרכים. אני עבדתי עם לפחות 5 סוגים של נעלי הרים מהשורה הראשונה [חלקן קניתי מכספי] ובאמת לא תמיד כל הנוצץ זהב אבל נעל טובה [ושוב- הנעל הצהלית היא בשום אופן לא כזו] היא נעל רב תכליתית לחלוטין.
נעל טובה יכולה לעשות את ההבדל באופן מאוד משמעותי עד להשפעה על הצלחה במשימה.

[איש דגול אחד]

ישן 22-01-2008, 18:03
  YGH YGH אינו מחובר  

נתחיל עם ההבדל היסודי בין נעל צבאית (טובה!) לנעל הרים:
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "מסכים לגבי הפיתוח"

נעל צבאית, באופן מובהק, היא עם סוליה בעלת גמישות פנימית (כלומר, אתה יכול 'לקפל' את הסוליה קדימה-אחורה, כמו בנעל ריצה), ויש לה פחות תמיכה בקרסול. בנעל הישראלית, למרבה הבאסה, יש גם גמישות צידית, וזה זוועת עולם. אבל נעזוב את זה.
נעל הרים טובה, לעומת זאת, היא בעלת קשיחות פנימית, כל גמישות בה היא חיסרון, ויש לה תמיכה טובה יותר לקרסול.
הסיבות? נעל צבאית חייבת להיות פשרה בין נעל ריצה לנעל לנשיאת משקל, נעל הרים מוותרת לגמרי על יכולת ריצה - כי מטייל ממוצע סוחב משקל, ולא מעניינת אותו ריצה והסתערות. כך שנעל צבאית צריכה להיות פשרה טובה ככל האפשר; היא תמיד תהיה פחות טובה בנשיאת משקל מנעל הרים, אבל היא אמורה להיות הרבה יותר מהירה ויותר יעילה בהסתערות (נסה בהזדמנות להסתכל על *צורת* הריצה בנעלי הרים ובנעלי צבא טובות, ותראה הדגמה טובה לכך שצורת התנועה אחרת).
אז כמו שאמרתי, זו פשרה - מפסידים קצת (ונעל המרינס היא אחלה פשרה), ומרוויחים הרבה. ליחידות תצפית ומיוחדות, שבד"כ תפקיד ההסתערות פחות מהותי והמשקלים מטורפים לגמרי, לרוב עדיף לפיכך נעלי הרים. לחי"ר ממוצע - לרוב עדיפה נעל צבאית טובה (אגב, בשטח עירוני - לא מעט לוחמים רוסים בצ'צ'ניה ואפילו כמה בעיראק וגם אצלנו גילו נטיה לעבור לנעלי ספורט!).
באשר לנעל צבא אמריקאית - יש כל-כך הרבה דגמים, שהייתי נזהר מההצהרה שלך. הנעל הישנה שלהם, שעדיין אפשר לראות אותה על אנשים, היא באותו דור של הנעליים החדשות של צה"ל. אבל נעלי המארינס ונעלי ה-ACU - הן כמה דורות קדימה, ומבחינה טכנולוגית ותפיסתית הן טובות הרבה יותר מאשר הנעל הצבאית הישראלית (וזה אני יכול לומר גם מנסיוני).

גלריית התמונות שלי

ישן 20-01-2008, 23:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "מכוון"

1. לא נכון.
3-5. זה בגלל שמתעקשים להשתמש במחסניות שהן בלאי (ומכאן אגדת ה-29 כדור במחסנית)

ישן 23-01-2008, 07:09
  jesh jesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.05
אני לא חושב שזאת ממש הסיבה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "חסרות סיבות?"

היי,

אני לא מכיר את אופי האימונים של לוחמים אלו, אבל מהכרותי עם ירי בתנוחות לא שגרתיות, הוא לא ממש מכין אותך לאותו מקרה שמרפי מזמן לך.

לא ממש מכין. מכין רק קצת. היות ובד"כ לא מתאמנים על מצבים אלו לעומק, אלא "מכירים" אותם, יורים קצת, עוד קצת ועוברים למצב הבא, לא מגיעים לרמת הטמעה גבוהה של המצב.

אז למה זה בכל זאת דבר טוב? לתפיסתי, זה מחזק את הדבר שאקרא לו "אני והנשק שלי אחד הם".
כלומר, להוציא ללוחם מהקופסא ש"יורים רק בעמידה מטחים של שלוש"... לתת לו לטעום דברים מוזרים,
ולחזק את הביטחון בעצמו ובכלי.
לטעת בלוחם את ההבנה שהוא והנשק שלו עושים הכל בכל מצב, והוא לא צריך להתאים את עצמו "למצב הרגיל שבו הנשק צריך להיות".

יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י jesh בתאריך 23-01-2008 בשעה 07:10. סיבה: טעות כתיב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר