לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2008, 22:25
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
העדפה למראה מאשר אופי/שכל

כתבה ישנה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3153553,00.html

הכל בסדר חוץ מהחלק הבא: "תורמים נאים במיוחד עשויים להיות פופולריים יותר מאחרים: רוב
הנשים דורשות שהתורם יהיה בגובה 1.80 מ' לפחות, בעל עיניים כחולות, שיער בהיר
(בלונדיני) ומבנה גוף אתלטי."

עין צרה של בנות ישראל, דעה קדומה שעדיין חיה ובועטת, בנות הגזע היהודי דורשות בעלי מראה ארי בלבד?
למה שלא תלכנה לבנקי זרע בשוודיה על מנת להבטיח תינוק ארי העומד בדרישות המדעיות
המופיעות בחוקי הגזע? (אין כאן שום השוואה למי שאתם חושבים שאני משווה, זו רק דוגמא)
אפשר לעשות על זה עבודת מחקר בסוציולוגיה, כל כך צפוי לבעלות עין צרה.
מוסכם חלקית, שיהיו יפים, מי לא רוצה שהצאצאים שלו יהיו מדהימים ביופיים,אך מה בדבר שכל?
אופי? יש המון מקרים בהם אנשים, בוא נגיד, לא נראים כמו גרמני/שוודי סקסי בטירוף, אך יש להם
כשרון מולד נדיר מסוים והוקפצו כיתה בביה"ס יצאו פרופסורים המציאו תרופה לסרטן או יצרו את רוב
עולם המחשבים (כמו ביל גייטס החננה) בזכות כשרון מסוים שלהם שלא קשור כלל וכלל למראה, אבל
לא! בנות ישראל יעדיפו אדם פחות חכם העיקר בעל מראה ארי חושני.. אחד שיגדל לדוגמנות
מצליחה מבוזבזת שלא תורמת לעולם בגרוש מאשר אדם כשרוני בתחום כלשהוא למרות מראהו,
שיכול לתרום משמעותית לעולם 20 שנה אחרי שיוולד. כמובן שכל ראשי ממשלות בעולם כל כך יפים
עיניים כחולות ובלונדינים, וזה בהחלט מה שהביא אותם לאיפה שהם היום.. בטח שכל המהנדסים
הבכירים הדוקטורים הפרופסורים טייסי הקרב לוחמי שייטת וסיירת מטכל או סתם חייל מצטיין בשריון
עוברים כולם במלואם את המטר שמונים עם פרצוף של דני זוקו המקורי על הכתפיים (למרות שהוא
לא בלודיני, אבל הבנתם תכוונה). לא כל המוצלחים בעולם שריריים באופן גנטי, אבל האמא תעדיף
לפסוח ברשימה על אותם איכותיים למרות שהיא יודעת טוב מאוד שרוצה שבנה יהיה רופא, מהנדס
בכיר, שחקן כדורגל (שלא חייב להיות חתיך בכלל) וכו', כמובן שאין לפסול אפשרות שיצא אדם מראה
של דוגמן ושכל של גאון, אבל המילה "רוב" למעלה במקום "חלק" מעידה על צורת מחשבה מעוותת,
שאומרת כי מראה קודם לכל. אגב שימו לב מי היה נפסל כבר בסינון הראשוני ע"י בנות ישראל -
המפרי בוגרט, אלברט איינשטיין, קרי גרנט, ועוד כמה מהאנשים הנבונים ביותר.

עריכה: ציון אינשטיין ההורס..

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 21-01-2008 בשעה 22:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2008, 06:37
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה כמה הגיוני ככה מקומם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "העדפה למראה מאשר אופי/שכל"

אני מניחה שהבחירות שהנשים עושות מבטאות את כמיהתן האינטימית ביותר. כשזה מגיע לת'כלס - אתה רואה בדיוק מה נמצא בפנים. אין מה לעשות - לכולנו חשוב מאוד המראה החיצוני, אחרת בפגישות עיוורות לא היינו משקיעים כל כך, ורק היינו הולכים עם תעודות בגרות/אוניברסיטה או תעודה שאנחנו עובדים במערכת הביטחון ומנפנפים בהן . כשחושבים על זה, לא ניתן לצפות למשהו אחר מהנשים הללו, כי הן הולכות להכניס לתוך אחד החלקים האינטימים ביותר בתוכן משהו בעך ערך לא יסולא בפז עבורן.
לי יש משהו אחר שמקומם אותי. יש לי חברה והיתה לי עוד חברה שפעם שאלתי אותן לגבי בן הזוג שהן יפגשו במהלך פגישות עיוורות. הדבר שהתמיה אותי ביותר היתה העובדה שאם הבחור עובד כעובד ניקיון, באוטו זבל, או צבעי, או שאין לו השכלה על תיכונית, או מוכר בשוק, הן יסננו אותו מיד. סליחה??? מה קרה לאהבה? גם כאן שוק הבשר לא פוסח על מקצוע. אני יכולה להבין שיש מקצועות שלא מכניסים כסף, אז חשוב הבסיס הכלכלי, אבל יש מקצועות שלא נחשבים כל כך, כמו שרברבות, או צבעות שדווקא כן יכולים להכניס, תלוי כמה עבודות אתה מקבל. לא יודעת, אותי זה מקומם גם כן. לא מסתכלים על האדם, לא בוחנים אם הוא איש טוב ויכול להתאים, הוא נפסל על הסף. אני מניחה שאם יתאהבו באחד כזה הן יהיו בדילמה מאוד לא קטנה עם עצמן, כי יש להן את העקרונות שלהן. גם כאן: כמה הגיוני ככה מקומם.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 22-01-2008, 11:44
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
החברה נוטה להעדיף מראה על נתונים אחרים.

ככה שאני לא רואה למה שתפתיע או תקומם אותי העובדה שגם נשים עושות את זה. כה כה, גם אנחנו חלק מהחברה, אני יודעת שקשה לשים לב [=

ותכלס, אני חושבת שיש בזה אולי משהו הגיוני.
לא נראה לי ששכל ואינטליגנציה עוברים בתורשה (יכול להיות שאני טועה כמובן). אם יש בן חכם, לאב חכם, אני חושבת שזה בגלל החינוך של האב, לא הגנים שלו. ומאחר שהאב במילא לא יגדל את הבן\בת, זה לא ממש משנה אם יש לו שכל או לא. וגם אם יש אנשים עם כשרונות מולדים, הרבה פעמים האב שלהם היה "אף- אחד".
מצד שני, מראה כן עובר בתורשה.

חוצמזה, אולי אותן אימהות לעתיד מעדיפות שהבן דווקא לא יהיה רופא, אלא יהיה דוגמן, או איש ציבור, ששם המראה הרבה פעמים תורם. אני לא חושבת שלאדם מסויים יש את הזכות לקבוע מה כן תורם לעולם שלנו ומה לא, מה חשוב יותר וחשוב פחות. אם הדוגמנות למשל לא הייתה תורמת לאף אחד, היא לא הייתה קיימת.

בכל אופן אני חושבת שזה מיותר לשפוט החלטות של אחרים שלא נוגעות לנו בכלל.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 22-01-2008 בשעה 11:57.
ישן 22-01-2008, 20:49
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "החברה נוטה להעדיף מראה על נתונים אחרים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
ככה שאני לא רואה למה שתפתיע או תקומם אותי העובדה שגם נשים עושות את זה. כה כה, גם אנחנו חלק מהחברה, אני יודעת שקשה לשים לב [=

ותכלס, אני חושבת שיש בזה אולי משהו הגיוני.
לא נראה לי ששכל ואינטליגנציה עוברים בתורשה (יכול להיות שאני טועה כמובן). אם יש בן חכם, לאב חכם, אני חושבת שזה בגלל החינוך של האב, לא הגנים שלו. ומאחר שהאב במילא לא יגדל את הבן\בת, זה לא ממש משנה אם יש לו שכל או לא. וגם אם יש אנשים עם כשרונות מולדים, הרבה פעמים האב שלהם היה "אף- אחד".
מצד שני, מראה כן עובר בתורשה.
חוצמזה, אולי אותן אימהות לעתיד מעדיפות שהבן דווקא לא יהיה רופא, אלא יהיה דוגמן, או איש ציבור, ששם המראה הרבה פעמים תורם. אני לא חושבת שלאדם מסויים יש את הזכות לקבוע מה כן תורם לעולם שלנו ומה לא, מה חשוב יותר וחשוב פחות. אם הדוגמנות למשל לא הייתה תורמת לאף אחד, היא לא הייתה קיימת.
בכל אופן אני חושבת שזה מיותר לשפוט החלטות של אחרים שלא נוגעות לנו בכלל.

ואת רק מחזקת את דברי, כפי שכתבתי, צורת מחשבה מעוותת ביותר, לפיה החיים על כדור הארץ
קיימים רק בשביל דבר כל כך שולי - מראה חיצוני, לפיה עצם הקיום בעולם הוא תחרות על מראה
חיצוני תוך התעלמות מתכונות פי אלף יותר חשובות, והאנושות שואפת לחסל את האדם הפחות יפה
ואפילו המכוער המכיל כשרונות גנטים חשובים הרבה יותר, על סמך דעה כל כך רדודה שנמצאת בתת
מודע של הרוב.
ישן 23-01-2008, 20:18
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "לא בטוחה שאני מחזקת את דבריך...."

אין קריטריונים? טוב שלא פירטת למה את מתכוונת במילה קריטריונים.
מראה חיצוני דבר שולי ביחס לתכונות חיוביות אחרות, מראה חיצוני רק בריא לעין ולאפקט הפסיכולוגי שיש לו
על אנשים, אותו דבר כמו אופנוע יפיפה אבל חרא של אפונוע מכל הבחינות, תאוצה, בלימה, בטיחות,
מהירות, צריכת דלק, מרחק נסיעה מקסימלי וכו', מראה חיצוני רק משלה אנשים וקובע שווי של בני אדם
בעולם רק מהסתכלות ראשונית עליהם לשנייה וחצי ולא יותר. לעומת זאת שווי של ציור אם אני לא טועה כן
נמדד מבחינת היופי, אבל ציור ובן אדם שני דברים שונים ששווים נמדד משני דברים שונים, אדם לא ציור,
למרות שיופי ללא ספק בונוס מעולה.
מה בדבר האנושות, מה איתה? ואיך היא מתייחסת ליופי? תפרטי, לא הבנתי למה את מתכוונת, ואיזו
תודעה?
ישן 23-01-2008, 20:37
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "אין קריטריונים? טוב שלא פירטת..."

חחח גמאני לא הבנתי את השורה הראשונה בהודעה שלך.

בקשר לאנושות ולתודעה.
היום האנושות הרבה יותר מודעת לכך שיש לה נטייה לשפוט אנשים לפי איך שהם נראים. ככה שהיום הרבה אנשים מנסים לא לעשות את זה, ואפשר לומר שהמצב שלנו משתפר לעומת העבר.
מבחינת ציור, דווקא לא, מי שמבין קצת באמנות, יגיד לך שאמנות לא חייבת להיות יפה. ובטח שזה לא יקבע אם היא טובה או לא.
מבחינת השוליות של המראה החיצוני, בוא נגיד שגם אני לא הייתי מתחברת לאנשים רק על סמך המראה שלהם, אבל לא הייתי מזלזלת במראה ישר. מראה חיצוני יכול לומר לך הרבה דברים על האדם. על חוש האסתטיקה שלו, על השתייכותו לקבוצה מסויימת, וגם על כימיה שיכולה להתפתח בינך לבין אותו אדם.

ישן 24-01-2008, 12:34
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "ולפי מה בדיוק את קובעת שיש..."

אוי נו, תשמור לעצמך את הגישה המזלזלת. הייתי צריכה לחיות בתקופת היטלר נגיד, כדי לדעת איך הוא התייחס ליהודים?
לא צריך לבצע מחקרים ברמה האישית, יש דברים שהם ידועים. לפני כמה מאות שנים, האנשים שתואמים פחות את הנורמות של החברה, חיו בד"כ בשוליה. אולי באמת כדאי שתברר, כי מבחינת כל מה שקשור לדעות קדומות וסטריאוטיפים (ולא רק מבחינת מראה חיצוני), אנחנו הרבה יותר מתקדמים מבעבר. הדוגמה הכי פשוטה שאני יכולה לתת לך זה שהיום קיימת הסברה בכל מיני תחומים וכתוצאה מזה, מישהו שחולה במחלה כזו או אחרת, לא מנודה מהחברה ונכלא בבידוד. היום גם החברה לא תאשים חבורה שלמה של בני אדם בכישוף על סמך שמועות, ותידון אותם לתלייה.
ככל שהאנשים משכילים יותר, הם נתמכים פחות בדעות קדומות ושופטים פחות. (אפילו שגם ביימינו יש לא מעט פאקים לדעתי, אבל ברמה הכללית, אני חושבת שהשתפרנו).

ובקשר לפסילת בני אדם על סמך מראה. הסברתי בהודעה הראשונה שלי באשכול למה אני חושבת שזה לגיטימי במקרה הזה, ככה שבוא לא נוציא את זה מפרופורציות.

ישן 23-01-2008, 20:27
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "זה ממש לא נכון. בימינו יש..."

אם מבוגרות רווקות באות לקבל זרע, משמע הן לא נראות טוב כל כך סליחה על הביטוי ואף אחד לא ירצה
אותן בגיל הזה וגם לא במראה החיצוני הזה, למרות שיש כמה שלא רוצות מערכת יחסים, יש כמה שכן רוצות
בגיל הזה ויצא לי לראות כמה מהן בטלויזיה.
בנוסף יש כאלה שנראות לא מי יודע מה כבר מגיל צעיר ולכן מתקשות בהשגת גבר, לכן יש הערכה שיש כמה
שמגיעות לקבל זרע בגלל הסיבה הזו ורוצות שדורות ההמשך לא יסבלו מאותה תופעה ולכן צריך שיתערבבו
עם גנים של אדם יפה יותר.
אבל שוב, ההערכה שלי שיש כמה ממש בודדות מהכיוון הזה ומהמקום היותר בולט שמבקשות זרע הן
לסביות ומבוגרות, או חולות ספוניות שלא יודעות מה יקרה להן עוד שנה ולא יוכלו בשל כך למצוא מישו
למערכת יחסי ארוכת טווח לילודה טבעית.
ישן 23-01-2008, 22:54
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

קיימים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "בקשר למבוגרות, ההערכה שלי..."

אבל מי בגיל הזה מחפש בנות, יש, ומי שכן יחפש בדר"כ גילאי 40 לכל היותר.
בשורה התחתונה מקס אומר "הנשים שפונות לבנק הזרע הן בדרך כלל בתולות זקנות או נשים מתוסבכות
(חבר של אבא שלי עובד בבנק הזה והוא אמר)", גם אם זה נאמר בהגזמה, זה הכיוון של אותן בנות, רק
מעניין למה התכוון כשאמר מתוסבכות..
בדיוק מה שטענתי, על סמך תסבוכת מסוימת הן באות לפצות על כך שיהיה להן ילד כל כך יפה שיגרום להן
להערצה ופיצוי על החיים המתוסבכים שלהן.
מילא היו מבקשות בעל מראה נאה, אבל הן לא רוצות מראה נאה הן רוצות דוגמן על - "בלונדיני, עיניים
כחולות" (מה שאין למרבית שחקני הוליווד ומרבית הדוגמנים בעולם), שרירי, גוף מראה אתלטי" -
בקשה שכזו מעידה על תסכול פסיכולוגי מסוים - אולי בגלל גברים בעלי מראה דומה שכל כך חשקו בהם אבל
לא הצליחו להשיג מסיבות מסוימות, תסלחי לי אבל בדר"כ ילדות בנות 16 מבקשות כאלה שטויות.. מה
שמעיד על רמת הבגרות שלהן.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 23-01-2008 בשעה 23:08.
ישן 24-01-2008, 12:48
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "קיימים"

חח אל תתנהג כאילו רק לצעירים מותר להתאהב. גם למבוגרים מותר, ואם אתה תרצה אני יכולה לתת לך דוגמה אישית בפרטי שתוכיח שהטענה שלך לא נכונה. בכל אופן, גיל 50 למשל, זה לא כזה גיל מבוגר.

זה שהן מבקשות את המאפיינים האלה לא אומר שהן רוצות דוגמן על. לדעתן זה פשוט אידיאל היופי (ושוב, אני מאמינה שמראה מועבר בגנים בצורה הרבה יותר וודאית משכל). חוץ מזה שעכשיו נכנסתי לכתבה וגם קראתי שם קצת, והופ, צץ לו הציטוט הבא:
"הסינון הראשוני של המועמדים מתבצע בטלפון. תחילה מברר צוות בנק הזרע האם התורם עונה על הקריטריונים הבסיסיים של רווקות וגיל, וכן מקצוע חופשי והשכלה על תיכונית, שהופכים את המנה לאטרקטיבית יותר."
כך שאני חושבת שעשית מכל התופעה הזאת הגזמה שלא תיאמן.

ישן 24-01-2008, 16:14
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "חח אל תתנהג כאילו רק לצעירים..."

יא מתחמקת.. אל תתכחשי לעובדות, עובדות האומרות כי הן רוצות דוגמן על, בלונדיני עיניים כחולות
שירירי ואתלט זה נקרא דוגמן על בימינו, זה לא אידיאל, זו, בפעם האלף, דרישה מוגזמת המעידה על
נשים מתוסבכות, והסברתי בתגובתי הקודמת ממה התסבוכת נגרמת ומעניין שבחרת להתעלם ממנה
לחלוטין..
אל תדאגי שמתי לב לשאר הקריטריונים אך מה זה קשור בכלל? לא קשור בגרוש לנושא המרכזי, למה?
כי גם אנשים בלי תעודת בגרות מתקבלים לשם, מספיק שיש להם 12 שנות לימוד ועובדים כנהג משאית
אך בריאים גופנית, זה מספיק לקבלה שלהם ואני מכיר אחד כזה, לא הבנת את המטרה המרכזית
בכתבה והיא שהסינון בעיקרו מתבצע ע"י הנשים עצמן, הן בוחרות אם לקבל זרע מנהג משאית או
כדורגלן, זה לא שאותו בית חולים קובע, "יש תורם נהג משאית נפסול אותו כי הוא אפס מאופס.."
אלא רק הנשים קובעות מה שבא להן, לא מדובר על סינון כראשי ממשלות מתקבלים להתרמה, מדובר
באנשים גם מהמעמד הנמוך יותר אך לא כאלה שמובטלים כבר כמה שנים למשל או סתם בעיות אחרות.
תדבקי לנושא עצמו ואל תנסי לעקוף בטיעונים לא קשורים.
ישן 24-01-2008, 13:23
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אני לא מבין על מה המהומה..."

מחזק, עם סייגים בקשר לניסוח.
(הגבתי לך כהמשך לדברים, לא בסתירה )

יופי רחוק מלהיות דבר שולי.
כל התיאוריות סביב היופי קיימות בכל תרבות שהיא, כך שזה דבר חוצה תרבות.
אמנם בתרבויות שונות דברים שונים עשויים להחשב מושכים, אבל כשמתמצתים את כל המרכיבים
לכדי משהו מאד מגובש, מגלים שהדמיון בין אידאלים שונים קיים בכל תרבות שהיא, ואנשים מתרבויות
שונות עדיין יזהו פרטים יפים שמגיעים מגזע אחר, גם מבלי להכיר אותם.

אידאלי יופי קיימים לא בשם האסתטיקה, אלא בשם השרדות וסיכויים להעמיד צאצאים בריאים.
מוכח, גם אם רק באופן סטטיסטי, שלנשים שמשמרות יחסים מסויימים בין היקף המותן להיקף האגן
(בערך 7-10,7-11) יש סיכויים טובים יותר להכנס להריון (משמע הן פוריות יותר) וגם לצאת מההריון
בשלום. באורח פלא, נשים שנחשבות יפות לפי אידאלים נשיים משמרות את היחסים האלו, החל בדוגמניות
כחושות, המשך בשחקניות וכלה במודלי יופי אחרים, כוכבניות וכן הלאה. היחס הזה משתמר גם בקרב
נשים מלאות יותר והוא מופיע גם בציורים מתקופות קודמות.

דבר נוסף, יחסים בין חלקי פנים שונים. גם לאלו יש נוסחאות שמתנתחים פלסטיים מנסים להגדיר,
הוכח שבני אדם נמשכים מאד לסימטרית גוף וסימטרית פנים, ולא רק זה, אלא שהציגו תמונות פנים
של אנשים מגזעים שונים ותרבויות שונות, בפני אנשים מגזעים שונים ותרבויות שונות, ובכל זאת הרוב
הצביע על אותם אנשים כמושכים, כלומר הנוסחה הזו של יופי קיימת בכל תרבות והיא אינה תלוית
תרבות, בלי קשר לגזע ומין.

יתר על כן, מראה ייצוגי יותר, שמתקשר עם בריאות (למשל גוף חסון או גוף חטוב) קשור קשר ישיר
ליכולת (בעבר אמנם, אבל אנחנו עדיין מכונות השרדות, ראו ערך אגירת שומן) לשרוד ולהגן על הצאצאים.

בשורה התחתונה, אידאלי יופי אינם קשורים לאסתטיקה בלבד, אלא יש להם יכולת השפעה על פריון
ויכולת להעמיד צאצאים בריאים וכן להגן עליהם ולכלכל אותם.
יש קשר ישיר בין יופי ובין סיכויי השרדות, ולכן הטענה שיופי הוא דבר שטחי לא עומד במבחן המציאות,
שמעמיד אותנו כמכונות השרדות.
בתרבות מודרנית של פוליטקלי קורקט מנסים לבטל את החשיבות של המראה החיצוני ולטעון שפנימיות
זה הדבר החשוב ביותר, אם לא היחיד, אבל לאורך של 2.5 מליון שנות אבולוציה אנושית (החל מדמוי
האדם הראשונים באפריקה - אוסתרלופיתקוסים) וכלה במין שלנו, למראה החיצוני הייתה השפעה
גדולה
על בחירת בני הזוג ועל היכולת לשרוד ולהמשיך את הגזע (או אם לדייק - את הגן).

מי שזה מעניין אותו מוזמן לקרוא:
-השרדותם של היפים ביותר\ננסי אטקוף
-הגן האנוכי\ריצ'רד דוקינס.
ויש עוד הרבה ספרים בנושא, אבל אלו מספיק מלמדים.
ישן 24-01-2008, 16:38
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

תגובה מבוזבזת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "מחזק, עם סייגים בקשר..."

חבל על המאמץ שבזבזת בכתיבה או מציאת המאמר הזה..
כי לא טענתי שזה דבר שולי ביחס לכלום, אם היית קורא בין המילים, אמרתי שולי ביחס לתכונות
אחרות הרבה יותר נחשבות, ואם אתה ממש רוצה דוגמא קונקרטית, שאול מופז הוא לטעמי וגם
לטעמך, אחד האנשים הכי מכוערים שקיימים אבל מה, לאן שהגיע לא היתה שום השפעה מהמראה
החתיך שלו, גאידמאק, גם מכוער, לאן שהגיע לא היתה השפעה ממראהו, שרון השמן והקשיש הצליח
בקריירה צבאית ענפה, להיבחר לראשות הממשלה, לשכנע את רוב העם לביצוע תכנית ההתנקות
(שהתגלתה אחר כך כטעות רצינית), ומשום מה לא התקדם באמצעות המראה הכל כך מ-ה-מ-ם שלו,
לא עם זהבהצלחות לאורך הקריירה שלו.
תן לי רק 100 שנה רצופים עכשיו באשכול הזה ואני מפרט לך את כל הדוגמאות מכל האנשים הלא
יפים שמוכיחים כי השפעת מראה השפעה שולית ביחס לתכונות חזקות הרבה יותר, ולא צריך לתסבך
את העניין, זו עובדה קונקרטית, ולכן דעתי היא, אמא שרוצה ללדת בן כשעיקר הנאתו בחיים תהיה
מגאווה ומהערצת המראה שלו מזרים אחרים, שתעשה מה שבא לה, אבל אם חושבת כי הדבר יביא
אותו למקומות הרבה יותר גבוהים במעמד כלשהוא, בחירה ביופי בעיקר על סמך תכונות אחרות
חשובות יותר ממש לא חייבת להיות הבחירה, בינתיים רוב האנשים העשירים והסתם מוצלחים בעולם
ממש לא טיפוסים יפים, אם תסתכלו טלויזיה ותראו אותם תוכלו להיווכח, מה שכן, אותו ילד יקבל
הרבה מחמאות וחוות דעת רדודות רק מהסתכלות עליו לשניה וחצי, והתחבבות ע"י בנות לאורך
החיים וסתם עוד הערצות מתוסכלות מילדות קטנות בתיכון, זה כל היתרון בכך, חוץ מזה שיחשב בעיני
אמא שלו כמלך...
ישן 24-01-2008, 17:47
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "תגובה מבוזבזת"

אני לא Seo ואני לא מתכוון להתחיל איתך בדיון הילדותי הזה.

חצי ממה שכתבת כאן הוא שטויות ואם אין לך מושג בסמנטיקה - כדאי שתלמד.

אף אחד לא שלל את זכות הקיום של אנשים מכוערים, אלא דיברו פה על העדפות אנשים על סמך מראה
מסיבה אחת פשוטה - זה מתקשר לפריון והשרדות, קרי משיכה מינית.

אם כבר בזבוז בדבר כתיבת תגובה כלשהי, הרי שאתה בזבזת אחת עכשיו. שאול מופז, בן גוריון ושאר
ה"מכוערים", לא קשורים לדבר מהנאמר כאן. למראה יש חלק מכריע בסיכויי ההצלחה וההשתלבות של פרט
בחברה, גם אם זה לא החלק החשוב ביותר, הוא נמצא בין השלושה הראשונים.
ניכר שאתה מנהל ויכוח למטרות ויכוח, כי אפילו הדוגמאות שהבאת לא ממש מתאימות מסיבה פשוטה,
אנשים כמו נפוליאון, יצחק ושמיר וכן הלאה פיתחו עור עבה ואישיות כריזמטית דווקא על מנת לפצות על
מראה פחות מוצלח. אם כבר דיברתי פה על אבולוציה ואנתרופולוגיה, הנה הזדמנות להכניס גם פסיכולוגיה
לסיפור הזה.

יפתיע אותך אם אומר לך שאמהות לילדים לא יפים הזניחו את ילדיהם בשיעור גדול בהרבה מאמהות
לילדים יפים? קרא את הספר "אהבה תלוי בדבר" של מאירה וייס.

יופי הוא גורם מכריע שלא בהכרח מקביל לשטחיות ורדידות ולעיתים אף להפך.

ציטוט:
חבל על המאמץ שבזבזת בכתיבה או מציאת המאמר הזה..

ובניגוד למה שכתבת, אני לא אצתי רצתי לחפש מאמר, בניגוד אליך אני קורא להנאתי, כנראה.
ישן 24-01-2008, 17:58
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

שתה כוס מים ונשום עמוק
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "אני לא Seo ואני לא מתכוון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Au79
אני לא Seo ואני לא מתכוון להתחיל איתך בדיון הילדותי הזה.

חצי ממה שכתבת כאן הוא שטויות ואם אין לך מושג בסמנטיקה - כדאי שתלמד.

אם כבר בזבוז בדבר כתיבת תגובה כלשהי, הרי שאתה בזבזת אחת עכשיו.

ניכר שאתה מנהל ויכוח למטרות ויכוח

ובניגוד למה שכתבת, אני לא אצתי רצתי לחפש מאמר, בניגוד אליך אני קורא להנאתי, כנראה.

חצי מהתגובה שלך עוסקת בהתנגחות אישית, ולי אתה קורא ילדותי?! רק אל תבכה מכעס בתגובה הבאה..
אין לי בכלל סיבה טובה להתייחס לתגובה לא עניינית, כרגע אעדיף לנהל דיון עם SEO למרות שהיא בת 17
והרבה פחות קטנה ממך, היא ראויה ליותר קבלת תשומת לב מהבידור שלך.
ישן 24-01-2008, 21:29
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "מחזק, עם סייגים בקשר..."

אהבתי את התגובה שלך, את כל המידע שהבאת. באמת מאיר עיניים ומאיר את כל התופעה בעיניים אחרות.
בלי קשר, עלה בדעתי רעיון איך אפשר לתחמן אישה לבחור בבחור מסויים, כך שבלי התערבות חיצונית היא לא היתה בוחרת בו ולא מסתכלת עליו פעמיים: קראתי בספר על חקירה של הריח, שאם מורחים תמונה בפירומונים אז היא אטרקטיבית יותר.
וכשאני חושבת על זה עוד קצת, אז לדעתי בכל הקשור ליופי, כי כל תו פנים וכל גוון שיער מזכיר הרבה אסוציאציות שגורמות להימשך או לסלוד מאדם שסה"כ הוא תמונה בינתיים. זה מזכיר מישהו שהיא היתה מאוהבת בו קודם והגוון הזה של השיער - מישהו שמאוד הכאיב לה. כל זה בלתי מודע וגם יש לו השפעה מכרעת בבחירה, וזה אך ורק בקטיגוריה של היופי, עוד לפני שבאים לדבר על השכלה וכו'.

ישן 24-01-2008, 21:47
  מריאל מריאל אינו מחובר  

האמת, חבל שנגררת סתם לתוך וויכוח שכל מה שעושים בו זה התחפרות בעמדות במקום להרחיב את הנתונים שידועים לנו.

כל מה ש-SEO ניסתה להגיד לך זה שאתה נתפס לסטיגמות לגבי הסיבות שבעטיין נשים פונות בכלל לבנק הזרע וגם לגבי הסיבות שבעטיין הן עושות את הבחירות שלהן. אתה מבקר נשים אלה ושופט אותן, ולפי דעתי שלא בצדק.
מה שאסף ניסה להגיד לך זו גישה אחרת וראייה אחרת לדברים, ואכן דיעה מעניינת שכדאי לקחת בחשבון ברצינות.
אף אחד מאיתנו הוא לא פסיכולוג או פסיכיאטר או מנתח מוח כדי לנתח למה ומדוע נעשית בחירה כזו וכזו בתוך נבכי מוחה המיסתורי והמסובך של כל אישה ואישה.
אז חבר של אבא של שעובד בבנק הזרע אמר. מיהו בכלל? נציג של כל בנקי הזרע בעולם? הוא עשה איזו סטטיסטיקה מדעית? וגם אם קיימת ססטיסטיקה מדעית בנושא והיא מוכיחה בדיוק את מה שמקומם אותך - זה ישנה משהו בעולם? זה רק יגרום לנו להגיד על עצמינו "איזה חרא אנחנו", רק יגביר את רגשות האשמה.
הבחירות של הנשים מקוממות אותך. אחלה - זו דעתך כפי שאתה רואה אותה. אבל מכאן ועד לתקוף אנשים שדעתם שונה משלך?

ישן 25-01-2008, 15:52
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "האמת, חבל שנגררת סתם לתוך..."

SEO יכולה להגיד מה שהיא רוצה, אני לא חייב לקבל כל מה שהיא אמרה ואל תצאי מנקודת הנחה שבאופן אוטומטי אני חייב לקבל את מה שאומרת, בעטיין ושמבעטיין, פירטתי כבר למה הבחירה שלהן רדודה, אמרתי שיעשו מה בראש אבל חבל שהעין הצרה והבועה התודעתית בה הן חיות תפגע להן בעתיד שנים רבות לאחר הבחירה הזו, תוכיחי לי שזו סטיגמה במקום לקפוץ ישר ולהגיד שזו סטיגמה, זו אכן סטיגמה אבל לצערך מתבררת נכונה, אף אחד בעולם לא חסין מפני ביקורת, גם לא אנשים הומלסים וגם לא מסכנים אחרים, ביקורת זו ערך שבזכותו בעיקר אפשר לתקן את העולם, אותו גולש למעלה, כבר אמרתי שאותה גישה לא משתווה בשווי לגישה שאני הצגתי, אפשר להרחיב על הנושא מפה ועד, ניסיתי ממש לקחת בחשבון אבל לא יצא לי שהיא הגישה הנכונה, תאירי את עיני ותגידי לי פרט אחר פרט עד כמה משמעותית הגישה שלו בהשוואה לשלי, אף אחד מאיתנו לא צריך להיות פסיכולוג כדאי לראות שלמישהו יש בעיה נפשית כשמתנהג מאוד מאוד מוזר כמו שלא צריך להיות רופא כדי לראות רק בעיניים אדם שמתעטש ומשתעל הרבה ולדעת שהוא מצונן, ותסלחי לי אבל אם את לא פסיכולוג איך זה שאת מרשה לעצמך בכלל להגיב בפורום מה שבלב שעיקרו ככולו עוסק בעניינים פסיכולוגים רבים ואת בעצמך לא פסיכלוג, איך את מרשה לעצמך להגיב פה באופן קבוע לפי טענתך?
בחירה שכזו הנ"ל ע"י בנות נדרשת ידע כל כך בסיסי שממש לא מחייב להיות פסיכולוג כדי לדעת שאותה בחירה נובעת ממצב נפשי מסוים, תסכול או עין צרה שיש ללא מעט נשים, כן אותו אבא שלו עובד שם וכן הוא כנראה מבין בעניין אם הוא יושב שם ואם אמר מתוסבכות כנראה שזה נכון, מה עם מנתח לב? גם הוא מנתח לב שלא מבין מהחיים שלו בענייני בעיות לב למרות שהוא מנתח לב? את סתם מוציאה משפטים בלי משמעות כדי לצאת ידי חובה, רופאים ואנשי מקצוע לא קובעים "סטטיסטיקות משלהם" כמו שאת טוענת, הם קצת יותר מבינים ממנו כי עובדים בתחום ולמדו לפני זה רבות, ככה שלפי משפט היוצא מפיהם אין לך זכות לשפוט באיזו רמה אותם רופאים נמצאים, כי אחרת הם לא היו עובדים באותו מקצוע שדורש ידע מעמיק, ואם ישנו מחקר מדעי שתומך בגישתי ושל שאר אנשים החושבים כמוני, זה ישנה בהחלט, יחזק את טענתי ודבר שני יוכל להתפרסם בתקשורת כעוד הוכחה באמצעות מחקר, שאנשים עדיין עושים טעויות עד כמה שזה קשה לקבל, ככל שנגיד איזה חרא אנחנו כך נשאף לעולם יותר תקין עם דעות וגישות יותר מתוקנות, אדם שירגיש כי הכל טוב בו ולא חרא וכל החלטה שלו היא פיקס, אין שום טעויות, בטח שלא יטען על עצמו כי הוא חרא, ואז בכלל לא תהיה לו סיבה טובה לתקן את העולם "המושלם" הזה, כי אין החלטה חרא בעולם, לפי דבריך אסור שתהיה ביקורת גם על מעשי שוד למשל, כי זה דבר חרא ואם שודדים ידעו שזה לא דבר טוב לשדוד אז יגידו על עצמם שהם חרא אז שימשיכו לשדוד העיקר לא לפגוע בהם חס וחלילה, רק כדי שלא יקללו עצמם, עם גישה כזו בטוח כולנו היינו היום במקום אפל.
בואי תוכיחי כל משפט שעכשיו זרקת לאוויר, זו לא חוכמה להגיד אתה טועה בלי לפרט כלום.
ישן 25-01-2008, 07:53
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
הויכוח המפורסם

יופי מול אופי
זה ידוע שיופי יכול לעזור ולפתוח דלתות וכמו שאומרים בטוח לא יכול להזיק ׁ(או לפחות בדרך כלל) אבל הוא לא הכל בחיים ואדם שמסתמך על היופי שלו בלבד הוא טיפש
גם במערכת יחסים בהתחלה מתפעלים מהיופי ומאוד שמחים אבל אם אין מאחוריו כלום הזוגיות לא תמשך

בקשר לנשים שהולכות לבנק הזרע אני לא יודע אם מישהו עשה סקר ומחקר על זה בכל מקרה זה לא הופיע פה בכתבה אבל אני בטוח שלכל אישה שמגיע שם יש סיפור שלהם של למה היא בחרה ללכת לבנק הזרע ולא לעשות את זה בדרך הרגילה
בין אם זה בגלל הגיל או בעיה רפואית אצלה או דרך והשקפת חיים
ולכן אני גם מתנגד לכל ההכללות שרצו פה שזה חייב להיות רק רווקה זקנה ומכוערת, גם דוגמנית יכולה להגיע לשם בין אם יש לה בעיה או לא מצאה אף אחד וזה שהיא יכולה למצוא המון גברים שיסכימו לשכב איתה לא אומר שהיא תצליח להכנס להריון מהם בניגוד לבנק הזרע שאני מאמין ששם הסיכויים יותר גבוהים
בנוסף אני מאמין שלבנק הזרע יש יותר מידע על התורם מאשר אותה דוגמנית תוכל לאסוף מהבחור שאיתו היא הולכת לעשות את זה (בהנחה שזה המטרה העיקרית ולא שהם בקשר עכשיו) כך שלפסול ישר שנשים חתיכות לא מגיעות לשם הוא לא נכון

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:00

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר