לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2008, 10:12
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
יש לגנות פיטורי חיילי מילואים אך בוא נודה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gili1234 שמתחילה ב "פוטר בעקבות מילואים"

אנחנו בפורום החפ"שים, גינינו ונאבקנו על מנת להגן על חיילי המילואים מפני תופעת פיטורי חיילי מילואים עקב שירותם. יחד עם זאת, הצבענו על כך שהמדינה חייבת להגן גם על המעסיקים - לפצות אותם במלוא עלות העסקת המילואימניק, מתן תמריצים ועוד.

במקרה שפורסם היום, כולם צודקים. אין שום סיבה שמעסיק קטן יישא במלוא מחיר העסקת מילואימניק ופגיעה בעסק. אין שום סיבה שצה"ל יזמן מילואימניק (שאפילו הוא לא קצין) ל- 100 יום בשנה וחצי ושיצפה שמעסיק קטן יסבול את זה. אין שום סיבה שאותו חייל מילואים יחשוש לצאת למילואים עקב סכנת הפיטורין.

בהצעת חוק המילואים של ארגוני המילואים הוצע הן להגביל את ימ"מ, הן לקבוע שהם יושקעו בשמירה על כשירות לחירום ולא בתעסוקות שאינן תורמות לכך, הן לפצות ולתמרץ מעסיקי מילואימניקים, הן לשנות את סדרי הדין במקרה של פיטורין אך, יותר קל לא לעשות שום דבר, להגדיל את העומס על המשרתים ולהפיל את התיק על המעסיק, על המשפחה ועל "המשתמטים".

מי שמתעלם מטענותיו של המעסיק במקרה הזה ונופל למלכודת הפופוליסטית ודורש רק ענישה וקנסות, יביא בעצמו לכך שללא חוק הוגן, מעסיקים יימנעו מראש מלקבל מילואימניקים לעבודה. אז, לא יהיו בעיות.

חברים, כשתשארו ללא עבודה, תמצאו את עצמכם לבד. לא המג"ד, לא צה"ל ולא משרד הביטחון ישלמו לכם את החובות ויפרנסו את המשפחות שלכם. יש לדרוש חקיקה והגנה לכולם.

עלה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2008, 11:19
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "יש לגנות פיטורי חיילי מילואים אך בוא נודה..."

ציטוט:
לקבוע שהם יושקעו בשמירה על כשירות לחירום ולא בתעסוקות שאינן תורמות לכך
צריך להזהר שלא לשפוך את התינוק ביחד עם המים. התעסוקות בהחלט תורמות לכשירות בחירום, בהנחה והן מפעילות את החיילים במסגרת יחידתית אורגנית. כך משיגים לכידות ומקצועיות, מעבר לכך שזהו אמצעי מצוין לבחינת החיילים והמפקדים. זאת מבלי להתייחס לעובדה שאם הסדיר צריך להתאמן (והוא צריך) מישהו צריך להחליף אותו בקו...

נכון שבעולם מושלם היינו מתאמנים מספיק (=שבועיים בשנה לפחות) ומתעסקים רק בכשירויות הנדרשות מאיתנו בשע"ח. נכון שיש המון מה לשפר באופן הפעלת המילואים ע"י צה"ל. בוודאי שיש לדאוג לכך שחיילי המילואים לא ייפגעו כתוצאה משירותם (אגב, לשכירים קל בהרבה לעומת עצמאים).

http://www.baking.co.il

ישן 22-01-2008, 11:47
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE]לקבוע שהם יושקעו..."

ציטוט:

חזר ממילואים - ופוטר משני מקומות עבודה

בשנה וחצי האחרונה ביצע יוסי חבר יותר מ-100 ימי מילואים. בשירות האחרון היה שותף לסיכול פיגוע, אך כשחזר למקומות בהם עבד הוא פוטר. "נותרנו קבוצה קטנה - לא מפרגנים לנו, אלא פוגעים", הוא אמר ל-ynet. המעסיקים בתגובה: "הוא היה כמו תייר - עובד חודש כן וחודש לא"
רועי מנדל
גדוד המילואים בו משרת יוסי חבר, נחשב לאחד הגדודים המצטיינים והמובילים ששיעורי ההתגייסות בו גבוהים. החודש הוא היה שותף למעצרה של החוליה, שתכננה לפוצץ רכבת בין תל-אביב לירושלים. אלא מרגע ששב משירות מילואים, הוא מובטל מעבודה.

חבר, בן 38, אופטומטריסט במקצועו, נקרא בחודש שעבר לשירות מילואים. בשנה וחצי האחרונות הוא ביצע יותר מ-100 ימי מילואים, אך כמו חבריו לגדוד, גם הפעם הוא התייצב לפעילות המבצעית בשטחים בלי להניד עפעף. במקביל לשירות המילואים ולעבודה, משלים חבר את לימודיו כאופטומטריסט ויוצא מדי כמה חודשים להשתלמויות בחו"ל למספר שבועות. ההיעדרויות לצורך ההשתלמות סוכמו מראש עם מעסיקיו, בטרם החל את עבודתו.

בתום המילואים, כששב חבר למקומות עבודתו - "אופטיקה עיניים" ברמת-גן ו"משקפיים" בתל-אביב, בהן עבד בחצאי משרות, בישרו לו מעסיקיו כי הוא מפוטר. "הגעתי לעבודה ברמת-גן, ואחרי שלושה ימים בא אלי הבעלים והודיע לי שהוחלט לפטר אותי מסיבות מקצועיות", מספר חבר ל-ynet. במכתב הפיטורים שקיבל, נכתב שחבר מפוטר עקב צמצומים. את מקומו של חבר, אגב, תפסה ממלאת מקומו בזמן שהיה בשירות.

באותו יום הגיע חבר למקום עבודתו הנוסף בתל-אביב, שם גילה כי ממלאת מקום עובדת במקומו. "חזרתי למחרת לעבודה, אך המעסיקה הודיעה לי שהוחלט להיפרד ממני", מסביר חבר. המעסיקה, הוא טוען, סיפקה נימוק משלה: "הוחלט להעסיק את העובדת המחליפה, אף על פי שהיא אם חד-הורית, משום שהיא יותר יציבה ממני ולפחות לא נעדרת לשבועות ארוכים למילואים ולימודים. כשרק חלק עושים מילואים וחלק לא, אפשר להבין את המעסיקים, שמעדיפים עובדים שלא נעדרים לתקופות ארוכות. נותרנו קבוצה קטנה שלא רק שלא מפרגנים לה, גם פוגעים בה".

מפקד הגדוד של חבר, סגן-אלוף בני ינאי, שהתבשר כי חייל בגדוד פוטר, לא נותר אדיש. "זה מרתיח את דמי. כל הגדוד גועש והבטחנו לצאת להפגין נגד הפיטורים הללו. אנו יודעים להילחם עבור המדינה, אבל גם עבור ערכים. לא נחיה במדינה שבה מפטרים חיילי מילואים, כמו שלא נגור במדינה שבה מכים זקנים". חבריו של המילואימניק מתכננים להפגין מול אחת החנויות ביום שישי.

"הוא היה כמו תייר, בא וחוזר"

שרה דגן, מנהלת חנות "משקפיים" בתל-אביב, טוענת כי חבר לא פוטר בגלל שירות המילואים. "בחודשים הספורים שהוא מועסק אצלי הוא נסע לחו"ל ויצא למילואים. שיתפתי אותו ברגשות שלי ובעובדה שנגרם לי נזק כלכלי בגלל ההיעדרויות הללו. ראיתי שהעובדת השנייה יותר יציבה ובחרתי בה".

לדבריה, ההחלטה להיפרד מחבר נבעה ממגוון סיבות: "לא הייתה לו תעודה, והוא נעדר לתקופות בגלל הלימודים בחו"ל. למרות שהחלטנו להיפרד, השארתי אותו כי ריחמתי עליו לאחר שהוא פוטר ממקום העבודה הנוסף. אבל כעבור מספר ימים, כשהוא ביקש להתחלף ממשמרת שישי, אמרתי די, אני לא יכולה עוד. זו תוצאה של הכל יחד".

גם לטענת אורן שירי, בעלי "אופטיקה עיניים", חבר פוטר מסיבות מקצועיות ואישיות ולא בגלל המילואים. "בזמן האחרון הוא לא היה מרוכז והבדיקות שערך לא היו תקינות. בנוסף, הוא היה כמו תייר - בא וחוזר בכל פעם, עובד חודש כן וחודש לא. הוא ידע שאני לא מרוצה, וחודש וחצי לפני שיצא למילואים, היו לנו כמה שיחות".

שירי מסכים כי המחליפה שמילאה את מקומו של חבר, בזמן שהיה במילואים, היתה זמנית, אבל "היא מצאה חן בעיני והשארתי אותה", לטענתו. באשר לפיטורים מסביר שירי: "עוד לפני שיוסי יצא למילואים הודעתי לו על כוונתי והוא ביקש ממני לשקול את זה שנית. אמרתי שאשקול זאת, אבל המחליפה תפסה את מקומו. כמה ימים אחרי שחזר קראתי לו ועם חיבוק, בצורה הכי יפה ותוך מתן פיצויים, אמרתי שדרכנו נפרדות".

מדובר במקרה מיוחד ומאד ספציפי. חייל מילואים (לא קצין) שביצע יותר מ- 100 ימי מילואים בשנה וחצי זה נדיר ולא תקין. החייל הנ"ל גם היה באותו זמן בהשתלמויות בחו"ל, ואין ספק שהמעסיק הקטן נפגע מאד.

אני בהחלט יכול להבין את המעסיקים, ויש לאמץ את שנאמר ע"י עלה - פיצוי למעסיקים, והגבלת כמות ימי המילואים.

ישן 22-01-2008, 17:01
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE]לקבוע שהם יושקעו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
התעסוקות בהחלט תורמות לכשירות בחירום, בהנחה והן מפעילות את החיילים במסגרת יחידתית אורגנית.

צר לי, אך דעתי שונה. גם כאשר החיילים מופעלים במסגרת פלוגתית, עדיין אין אנו עובדים במסגרת הצוותים והמחלקות: מישהו עושה שבועיים ראשונים, אחר שבועיים אחרונים ושלישי עושה מפוצל.
אין ספק כי כך משיגים
ציטוט:
לכידות
או בעיקר הווי וחברה.
לגבי
ציטוט:
מקצועיות
- לא ממש נראה לי. גם לא עובדים במסגרת האורגנית, וגם לא עוסקים בתפקיד המיועד למלחמה ולא בשום מתאר מלחמתי. החיילים מתרעננים לגבי שימוש בנשק אך כל זה מושג ביומיים-שלושה הראשונים של האל"ל. שאר התעסוקה הינה בעיקר קפה....
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 22-01-2008, 22:05
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
אני נאלץ להסתייג

אני איש מילואים פעיל בעצמי. כאחד (וגם אילו לא הייתי אחד), אני נוטה לצדד בתביעות ובדרישות לצדק בכל הקשור להפעלת אנשי מילואים (תשלומים הוגנים, הפעלה נכונה וכו'). אבל, במקרה הנ"ל, החייל המדובר שירת שירות רציף של 100 ימים בשנה. ראשית, על מנת לעשות כן - היה חייב לחתום "טופס התנדבות". שכן, תקופת שירות בת 100 ימים רלוונטית רק למצב מלחמה, או צו-8.

אני לא בטוח שזה הוגן לדרוש ממעסיק לעמוד בסוג כזה של "רוח התנדבותית" של עובד נאמן למולדת.

אם כי, בהחלט ראוי טיפול נכון של המדינה. פיצוי ראוי מצד המדינה למעסיק בהחלט היה פותר את הבעיה לדעתי.

ישן 23-01-2008, 16:49
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
יפה כתבת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אני נאלץ להסתייג"

גם אני איש מילואים פעיל ביחידה קרבית, ומאחר שגם אני עושה תקופות מדי פעם, אני נוטה לקבל בהבנה זימון של עובדים למילואים - אבל 100 ימים ??? זה טירוף. בבנק, שירות ממשלתי או גוף ציבורי עם אלפי עובדים אפשר להסתבר, אבל מה עושה מעסיק פרטי כ"כ הרבה זמן ? הסיפור הזה של פיצוי ממשלתי לא רלוונטי. ברוב המקרים לא מדובר בעובדי הניקיון העירוניים שמוצאים ומכשירים בתוך שנייה, אלא באנשים קבועים עם מיומנות רלוונטית. לא תמיד אפשר לקחת עובד זמני מכ"א, גם אם יש מישהו שמשלם על זה !
אני מסתכל על החברה שאני מנהל. יש לי שלושה עובדים בתחום ספציפי, שהוכשרו במשך תקופה ארוכה, שניים מהם לוחמי חי"ר במילואים. בעבר כבר זומנו לי שניהם יחדיו, והגשתי ולת"ם (לאחד לא נענו, השני בסוף הסתדר עם המ"פ). עכשיו - שוב שניהם הוזמנו עם תקופות חפיפה ויחד עם זה שאני במילואים חלק מהזמן, זה שוב בעייה. שוב אנחנו מסתדרים עם טובות של המ"פים של כולם ...

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 23-01-2008, 13:57
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04

ודרך אגב,

איך מגיע חייל פשוט לאיזור 100 ימ"מ בשנה?
אתן דוגמא מאחד מהגדודים אצלנו בחטיבה:
עשו תע"מ ביולי 2005 (איזור 25 יום)
עשו אימון קצר באיזור דצמבר 2005 (3 ימים. ניצול של יתרות ימ"מ חטיבתיות)
עשו תעסוקה במרץ-אפריל 2006 (איזור 25 יום. שנת כספים חדשה)
צו 8 ביולי-אוגוסט 2006 (30 יום)

והנה הגענו לקרוב ל100 ימ"מ לחייל פשוט.
תוסיפו עוד 4-5 ימים לקצינים/סגל ....
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר