לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2008, 14:00
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
נשיא ונצאולה,הוגו צאבס: אני לועס קוקה כל בוקר

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז יזכה בקלות בתואר אחת הדמויות השנויות במחלוקת בהנהגה העולמית. הוא רואה באמריקה אויב, חבר קרוב של נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד, קורא לג'ורג' בוש משוגע ללא היסוס וכעת מתברר - צ'אבז נוהג ללעוס עלי קוקה, המקור לסם הקוקאין, על בסיס קבוע.

"אני לועס קוקה כל בוקר, ותראו איך אני נראה", הצהיר הנשיא בפני חברי האסיפה הלאומית של ונצואלה, בעודו מבליט את זרועותיו השריריות. "קוקה זה לא קוקאין, קוקאין זה מה שצורכים בארצות הברית, הצרכן מספר אחת בעולם של הסם", ציין צ'אבז, שלא פספס הזדמנות להשתלח באמריקה, שנואת נפשו.

צ'אבז, שידוע כמי שמתנזר מאלכוהול, ציין כי את עלי הקוקה הוא מקבל מידידו איוו מורלס, נשיא בוליביה, יצרנית הקוקאין השלישית בגודלה בעולם. "הוא שולח לי משחת עלי קוקה אני מאוד ממליץ לכם על זה", הוסיף הנשיא.

בחירתו של מוראלס, מגדל קוקה בעברו שרץ בראש רשימת מגדלי הקוקה, לנשיאות, הציבה את נושא הסמים במרכז תשומת הלב. מאז בחירתו הוא מנסה לנקות את צמח הקוקה מהתדמית השלילית שדבקה בו, ובשנת 2006 אף ניסה לשכנע את האו"ם להוציאו מרשימת הסמים המסוכנים בעולם ולהכריז על מוצרי הקוקה שהם לא סמים כחוקיים למסחר בעולם.

הוידוי של צ'אבז כי הוא צורך משחת עלי קוקה עורר, כצפוי, ביקורת עזה ותהיות לגבי כושר השיפוט שלו. בעוד שלעיסת עלי קוקה מותרת במספר
מדינות בדרום אמריקה, המשחה המופקת מהעלים נחשבת למוצר שמתקרב בפוטנציאל ההתמכרות שלו לקוקאין. צמח הקוקה מוכר בעולם כחומר הגלם של סם הקוקאין. אבל חוץ מהאבקה הלבנה, לצמח שגדל בדרום אמריקה יש שימושים רבים, החל מהקלה על מחלת גבהים ובעיות בעיכול, דרך תעשיית המזון, וכלה במשקה הכה פופולרי, קולה. בעלי הקוקה יש תכולת ברזל גבוהה שעוזרת לספיגת החמצן בדם, מה שהופך אותם לפופולרים במיוחד באזורים הגבוהים של האנדים, בהם האוויר דליל.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/686/789.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2008, 20:40
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אני מקווה שאתה לא רציני
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "מה רע בלעיסת עלי קוקה?"

ובכל זאת...

הנה מספר ציטוטים מהערך "קוקה" בויקיפדיה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקיפדיה
...הרכיב הפעיל בעלי הקוקה הוא האלקלואיד קוקאין הנמצא במינון של כ- 0.2% בעלים טריים. בנוסף, העלה מכיל את האלקלואידים מתילאקגונין צינמט, בנזואילאקגונין, טרוקסילין, הידרוקסיטרופאקוקאין, טרופאקוקאין, אקגונין, קוזקוהיגרין, דיהידרוקוזקוהיגרין, ניקוטין והיגרין....
...
בשנת 1999 הקצה הקונגרס של ארצות הברית 247 מיליון דולר אמריקאי להשמדת יבולי קוקה בקולומביה, בוליביה, פרו ומקסיקו, והציב יעד של הפחתת הסחר בסמים אסורים ב-80% עד 2001 (מטרה שלא הושגה). באוגוסט 2000 הקציב הקונגרס 1.3 מיליארד דולר ל'תוכנית קולומביה' - תוכנית המשתמשת בצבא ובמשטרה הקולומביאניים לצורך השמדת יבולי הקוקה.
...
לעיסת עלי קוקה

העלים נשמרו באופן מסורתי בשקיקי בד הנקראים צ'וספה (chuspa) או הואלקי (huallqui) ביחד עם כמות קטנה של אילוקטה (ilucta) חומר העשוי מסיד חי מפורר או מאפר צמח הקינואה. לעיסת כמות קטנה של אילוקטה עם עלי הקוקה ממתנת את טעמם החזק ומפעילה את האלקלואידים. למעשה אין מדובר בלעיסה - עלי הקוקה מגובבים לכדור גדול, אבקת האילוקטה נבזקת עליהם והכדור ממוקם בתוך הלחי. זרימת הרוק על הכדור משחררת קוקאין, המטפטף אל תוך הגרון.

ללעיסת עלי הקוקה, פרט להשפעות הפסיכואקטיביות, ערך תזונתי רב, במיוחד באזורים הדלים במקורות מזון בהם הוא גדל - הוא עשיר בחלבונים ובוויטמינים. תוספת האנרגיה המורגשת בעת לעיסת העלה חשובה גם היא באזורים בהם החמצן מועט ויש צורך בהליכות ארוכות. למעשה, לעיסת העלים כה מקובלת בקרב שבטי היונגה והאסימרה עד שהם משתמשים ביחידת מרחק בשם 'קוקדה', שהיא המרחק שאדם הולך עד שהוא מסיים ללעוס מלוא הפה עלי קוקה....

מקור: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%A7%D7%94

וקטע מתוך הדף בנושא קוקאין באתר אגודת אל סם:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אל-סם
קוקאין הינו סם ממריץ רב עוצמה, המופיע בצורת אבקה לבנה, מזוקק מעלי צמח הקוקה, גדל ונפוץ בדרום אמריקה. הסם יוצר תחושת התרוממות הרוח (אופוריה), והשפעתו הפסיכולוגית על המשתמשים בו אינטנסיבית ביותר, אך הינה קצרת זמן באופן יחסי. (כעשרים דקות). לאחר שהתחושה האופורית פגה, (תחושת התרוממות רוח לא מציאותית) ישנה כמיהה מידית למנת סם נוספת, עקב תחושת הירידה במצב הרוח. הדחף לחזור לתחושה "הטובה", הופך להיות כפיתי, עקב הפחד מהדכאון המופיע לאחר שההשפעה האופורית פגה. זהו מעגל הסם או מעגל ההתמכרות.
המשך: http://www.alsam.org.il/info.asp?id=3

אני מקווה שכעת ברור למה לא כדאי למנהיג מדינה לצרוך קוקה בכמויות גדולות
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 22-01-2008 בשעה 20:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר