לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2008, 17:30
  mark182 mark182 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
תשובה כמפקד וכמילואימניק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי War_Machine שמתחילה ב "מצב "אש אוטומטית" בגדודי ארה"ב"

נצא מהנחת יסוד בסיסית -התחמושת עולה כסף ולכן יש להימנע מבזבוז יתר של תחמושת שלא למטרת חיפוי או תקיפה מדוית של יעד!
הנחת יסוד שניה - בירי אוטומט יש בעיה בניהול נכון של התחמושת ואתה עלול להיקלע למצב של "אחד על אחד" עם מחסנית מרוקנת
כן אתה יכול לשמור על חידוש קשר אולם בירי צורור בלתי מוגבל קיימת בעיה לספור את הכדורים שניצלת

"דוגמא מהעבר - היה הסיפור של המפ בגבעתי שנטען כלפיו שווידא הריגה בילדה בטווח אפס על אוטומט וכמות הכדורים שמצאו בגופה ביו מעל ומעבר
גם הדו"צ שהיה למגלן בזמנו (לא זוכר במדויק) נמצאו כמויות בלתי סבירות של פגיעו באחד מכלי הרכב עליהם ירו.

כמפקד- השמירה על "הרלוונטיות" שבירי על מנת להרוג לעיתים נמדדת במספר הכדורים שהאויב ספג לעיתים זהו הדבר הבולט ביותר בעת תחקיר אירוע
נהוג לחנך את החיילים שלא לירות סתם מתוך בזבוז של תחמושת וניהול אש נכון.

כמילואימניק - האילתורים חוגגים נגיד אצלי בפלוגה יש חייל שהוא א.תחמושת יש אחד בכול צוות והוא עם ארגז תחמושת בפאוץ גב ועוד מספר מחסניות. חוץ מזה שקרה לי בזמן המלחמה לנהל אש מאגפת או מחפה על אוטומט כי המאג נגב היה "עסוק" ולכן בזמן מלחמה כול החוקים שווים ל...

מקווה שעניתי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2008, 21:46
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "ברוב הסרטים האלו מעירק..."

דבר ראשון התו"ל של צה"ל לגבי ירי בודד נקבע אחרי מלחמת יום הכיפורים שבמלחמה התבזבזו המון תחמושת רק כדי לפגוע בחייל אויב אחד (כפי שאני זוכר ההרצאה נורו כ- 15000 קליעים ורק אחד פגע בחייל אויב, זאת סטיטסטיקה כמו שהבנתי מהמרצה) אז בגלל זה צה"ל החליט על עקרונות הקליעה וזה לחנך את החיילים על ירי בודד אח מדיוק ויציב כדי שיהיה יותר אפקט בפחות כסף.

בארה"ב ברוך השם יש להם כסף לבזבז ולכל חייל יש מלאי תחמושת מכובד אז הם יורים אותו איך שרוצים, הרי הם במלחמה.

ישן 30-01-2008, 22:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי 777 BigD שמתחילה ב "דבר ראשון התו"ל של צה"ל לגבי..."

זו ממש, ממש, ממש לא הסיבה. וממש לא כולם יורים באוטומט. זה נראה טוב בסרטים, אבל לא אפקטיבי משהו בתכלס.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-01-2008, 16:06
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "גם לי העבירו הרצאה דומה..."

בעיקרון איפסו. אני לא הייתי חייל חי"ר ובעוזי שהיה לי לימדו אותי לירות בעיקר "אינסטינקטיבית מהמותן". למיטב ידיעתי, הדגש היה אז על מהירות התגובה ולימדו ירי מעל הכוונות (בנוסף לירי הרגיל). הדגש היה על לחימת יעד מבוצר והשאיפה היתה לנשק קצר שיורה מהר ובלי תקלות. התוצאה היתה הגליל שאופיין לפני מלחמת יום כיפור וכמעט היה מוכן לפניה (ההפעלה הניסיונית שלו בשתי פלוגות חי"ר היתה לפניה, הוא נחשף ביום העצמאות לפני המלחמה, ויחידות היו איתו במצעד בירושלים). אחרי המלחמה היה קצין שעלה מארה"ב בשם דייב כמדומני ששינה את הגישה בצה"ל לכיוון של דגש על הקליעה. בשירות המילואים שלי (עדיין שריון אבל בעיקר קוי חי"ר) הייתי עד לשינוי הגישה. השינוי הזה גרם גם לשינוי ההעדפות לנשק החי"ר לכיוון הM-16 שהינו יותר מדוייק מהגליל (בבדיקות לפני המלחמה הושווה הגליל לM-16 ובדגשים של אז נחשב יותר טוב בעיקר עקב האפשרות לקפל את הקת ואמינותו הגבוהה).
ישן 30-01-2008, 23:10
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "זכורני בתקופת השירות בלבנון......."

התרגולת של ארגז אש היתה גם בזמני, אבל כעיקרון זו תרגולת שמיושמת בעיקר ע"י המא"גיסטים.

באופן רגיל אין שום צורך בירי באוטומט כיוון שאינה משיגה שום דבר מעבר לבזבוז תחמושת, אתה פוגע פחות טוב כי אי אפשר לירות אוטומט דרך כוונות וגם לא "ביישור מקורב".

יש מקרים שבהם ירי באוטומט נדרש לצורך חיפוי או "הורדת ראשים", ברוב המקרים גם בודדת מהירה תיתן תוצאה דומה.

מכיוון שחיילינו אינם יורים באוטומט, והמחבלים כן (כפי שניתן לראות גם בסרטוני התדמית שלהם בטלוויזיה, סליחה, בסיקור האובייקטיבי שלהם בטלוויזיה) זו דרך נוספת להבחין בין יריב לידיד.

חיילים אמריקאים לא יורים תמיד באוטומט, וירי באוטומט לא קשור לכסף, הוא קשור לכמות התחמושת שיש עליך והמהירות שבה אתה מבזבז אותה.

ודבר אחרון, לגבי כמות הירי/חיילים הרוגים. אין הכוונה שירו 15,000 כדור כדי לפגוע באדם אחד, אלא סה"כ התחמושת שנורתה במלחמה, אל מול סה"כ הנפגעים. זו סטטיסטיקה מקובלת, והיא שומרת על המאזן הזה (פחות או יותר) בכל המלחמות, בכל העולם.

ישן 30-01-2008, 23:24
  remolus remolus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.07
אחת הסיבות היא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי War_Machine שמתחילה ב "מצב "אש אוטומטית" בגדודי ארה"ב"

שירי מתמשך בבודדת יותר מדיוק מאשר ירי מתמשך באוטומט. לדוגמא אם תכוון את הנשק אל המטרה במטווח ותירה עליה בבודדות מהירות כשיש לך מכסה של 10 כדורים , כניראה שתשיג מקבץ טוב יותר מאשר אם תעשה את זה על מצב אוטומטי.
עכשיו אם ניקח את אותה דוגמא ונקביל אותה אל פעילות מבצעית אז אנחנו נרצה מקבץ טוב יותר ולא כדורים מפוזרים. נסתפק בזה שייפגעו במחבל אחד , שניים או שלשה קליעים בשביל שינוטרל. סביר להניח שהמחבל יסתתר מאחורי מכסה מה שייגרום לבזבוז תחמושת ללא תועלת. אם נרצה אש אוטומטית אז יהיה לנו את הנגביסט או המאגיסט שייתנו את צרורותיהם.

בכל מקרה מה שאותי לימדו בצה"ל זה ירי בבודדת וכמו שmark182 כתב , במלחמה הדברים הם אחרת.

וד"א התחמושת גם נגמרת מתישהו.

ישן 31-01-2008, 12:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי mark182 שמתחילה ב "הייתי רוצה להוסיף דבר.."

ציטוט:
עוד דבר
בארוע של מגלן נמצאו למעלה מאלף כנסיות של כדורים ברכב של השומר בגבעת האנטנה סלח לי אין שום סיכוי שמדובר רק בנגב אם כול הכבוד.

אפשר לירות 1000 כדור בבודדת או באוטומט. זה ממש לא משנה, מה גם שניתן לירות בבודדת בצורה אפקטיבית מהר מאוד, כמעט כמו באוטומט.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-01-2008, 22:42
  mark182 mark182 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
מידע אז חשבת
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אלף כניסות של כדורים? קשה לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אלף כניסות של כדורים?
קשה לי להאמין (וראיתי את תמונות הרכב, שלא לדבר על כך שחבר של אחי הוא בן ההרוגים..).

בכל מקרה, שני נגביסטים יכולים לעשות את זה מצויין.

אתה שוגה בכול קנה מידה א.
ב. אני מאוד מקווה ומצר בשבילך שאכן אתה מקורב באיזה שהיא צורה להרוגי התאונה הזאת כמפק"צ יחידה מקבילה אני אומר לך מה שאני יודע ומה שאני לא אני שותק ומקשיב (קרדיט) ולכן אם אינך מקורב אנא ממך

במרץ 2003 קיבלה מגלן ידיעה על האפשרות שמבוקש פלסטיני נמצא באחת הגבעות הסמוכות לישוב פני חבר, בהר חברון. בהתלהבות רבה הכינה היחידה מבצע ללכידת המבוקש - בלי לדעת שבאותו אזור שוכן מאחז בלתי חוקי שמכונה "גבעת האנטנה", שמאובטח באופן קבוע על ידי שני שומרים ישראלים.

הכוחות שיצאו לשטח זיהו בטעות את המאחז כיעד לפעולה. אחד המאבטחים, יהודה בן־יוסף - בעצמו חייל משוחרר מאגוז - נכנס לרכב שלו, ודקה אחר כך ספג הרכב יותר מאלף קליעים שירו חיילי מגלן. חברו, יואב דורון, קצין באגוז שהיה בחופשה וישב במאחז, נהרג אף הוא

( קרדיט YNET)

נערך לאחרונה ע"י mark182 בתאריך 31-01-2008 בשעה 22:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:47

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר