לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2008, 10:30
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
טוב ליהודים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "הגבול הפרוץ בין הרצועה למצרים , האם זה טוב ליהודים או לא ?"

טוב זה בטוח לא....

מכיוון שאם בעבר ארגוני הטרור היו משקיעים משאבי ענק בפיתוח מנהרות להובלת אמל"ח, היום הם פשוט יכולים לעבור את הגבול עם משאיות ורכבי שטח, ולצורך העניין הם גם יכולים להעביר רקטות זילזאל בלי שמישהו יידע(לצורך הרעיון כמובן-למרות שזה יהיה להם קשה מאוד להשיג רקטה בסדר גודל כזה, ועוד בלי שהמודיעין שלנו יידע).

בגדול אני חושב שגם לישראל יש חלק במחדל הזה, מכיוון שהמצרים כבר שונים רוצים לתגבר כוחות באיזור הזה, אבל ישראל לא מסכימה, מכיוון שהיא חוששת שריכוז כוחות מצריים גדול ליד הגבול יכול להביא להיתרון צבאי מסויים בעת מלחמה עם מצרים-אומנם מדובר בתרכיש אפוקליפטי שרחוק מלהתקיים, אבל אל תשכחו שיש עשרות מליוני מוסלמים במצרים שקוראים להשמדת ישראל, ככה שמצרים לא בדיוק נחשבת למדינת שלום עבור ישראל.

היחידים שצריכים להיזהר מכל המצב החדש הם המטיילים הישראלים בסיני, והמתגוררים בישובים הסמוכים לגבול מצרים.

וצה"ל צריך לשם שינוי לבנות כבר גדר נורמאלית בגבול, ולתגבר את הקו בחטיבות חי"ר סדירות(כמו כל קו אחר)אחר אנחנו לא רחוקים מהיום שיהיו פשיטות של כנופיות טרור פלסטיניות על ישובים ישראלים באזור...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2008, 18:32
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
עזה לא הייתה שתח מצרי יותר מכפי שהגדה המערבית היתה שטח ירדני
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אבא שלך צודק מאוד. והיה צריך..."

וחבל שכך כי אז הכל היה יותר פשוט.

עזה, כמו גם הגדה, שייכות למה שהיה פלסטין המנדטורית (או פלשתינה). אחזקתן בידי מצריים ועבר הירדן לאחר מלחמת העצמאות היתה בגדר כיבוש לא לגיטימי של טריטוריה שכנה מבחינת הקהיליה הבין לאומית אבל בגלל שאלו היו זמנים אחרים זה עבר (כמו גם ההישתלטות של היהודים על חלקים שהוקצו לערבים).

למעשה, גם הרצועה לאורך הגדה המזרחית של הכנרת היתה בסטטוס דומה ולפעמים חולפת בי המחשבה שאם ישראל תצליח לשמור על ריבונותה על חוף הכנרת בהסכם עתידי עם סוריה הפלשתינאים עלולים לנצל זאת ע”מ לדרוש חזרה לגבולות החלוקה במקום לגבולות 49.

ולפני ששוחטים אותי פה בפורום, זה לא מה שהייתי רוצה שיקרה או שניראה לי כפתרון צודק, רק נקודה למחשבה.
ישן 26-01-2008, 19:15
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
זה מעולה ליהודים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "הגבול הפרוץ בין הרצועה למצרים , האם זה טוב ליהודים או לא ?"

כי עוד טון חומר נפץ או עוד כך וכך טילים\רקטות ברצועה זה לא יותר מדי משנה.
מה שמשנה הוא תחום הפקת המשמעויות, והבנה של מגבלות הכח.
בחודשים האחרונים הרגנו מאות לוחמי אויב בעזה, הרעבנו את האוכלוסיה, והטלנו מצור כלכלי כואב על האוכלוסיה האזרחית של רצועת עזה.

פריצת הגדר היא אקט חיובי מבחינת ישראל, כי אולי סוף סוף ירד האסימון ונכיר בכך שקיים צד שני, עם רצונות, שאיננו מסוגלים להמשיך לעשות בו כרצוננו כבשלנו. אולי נבין סוף סוף שיש לנו בעיה בקריאת המפה המזרח תיכונית, ושלהלום שוב ושוב בבסיס הפירמידה של הצד השני לא מניב ולא יניב תוצאות.
ואולי גם תמנע הפעולה הקרקעית העקובה מדם, המיותרת וחסרת התכלית שגנרלי ישראל חפצים בה כל כך.
ישן 26-01-2008, 20:04
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
זוהי תוצאה הכרחית של ההתנתקות. ואני חושב ששרון כיוון אליה בדיוק

כשעשה את ההתנתקות. אחרת אני לא יכול להבין את האיוולת הגמורה שבעצם האקט החד צדדי של שרון.

לדעתי, שרון הפנים את קיר הברזל של ז'בונטינסקי. פשוטו כמשמעו.
הוא הקים להם קיר ברזל סביב עזה. אנחנו שם - הם פה.
אלא שהוא לא היה תמים. לא הוא: הוא ידע שהם הולכים לירות קסאמים ומרגמות ומכל הבא ליד.
וידע שישראל מעמדת כוח של התקפה על שטחה הריבוני - בגיבוי העולם כולו שלא יוכל הפעם לגלגל עיניים - תהיה חייבת להגיב וללחוץ שוב ושוב על הפלשטינים.
הוא ידע שהוא יוצר סיר לחץ.
ולסיר הלחץ של שרון היה רק כיוון אחד להתפרץ: דרומה. מצרימה.
בכך שרון כיוון לתקן את הטעות האיומה של בגין ש"שמר על עזה בידינו".
והיות ולא רצה לפתוח את הסכם השלום ומצרים לא היתה מעוניינת בכך - הוא זרק להם את עזה הישר לתוך גרונם. שייחנקו איתה הם.

לדעתי, וזו דיעה שלי בלבד, הגובלת בקונספירציה, שרון תכנן את הכל מראש. הוא לא ידע אמנם את הפרטים הקטנים - אבל הכיוון הכללי היה : בנה חומה/קיר ברזל. עצור כל צורה של קשר כלכלי / אזרחי של הפלשטינים בעזה לישראל, ולאט לאט הם יבינו: הכיוון הוא דרומה.
וכך תיעלם למה למעשה המדינונת המסוכנת והממארת של הפלשיטנים בעזה שייספגו וייטמעו במצרים במשך השנים.
שרון היה אסטרטג לא קע שראה למרחוק.
הוא חיסל את הטרור מהגדה.
ורצה לפתור את בעיית עזה בדרך מקורית במיוחד: שעזה תלך למצרים...ירצו המצרים או לא ירצו.
ישן 27-01-2008, 09:23
  שטורס שטורס אינו מחובר  

אמנם כתבתי שזו דעתי בלבד. אבל גלעד שרון -הבן של - כתב מאמר מעניין הבוקר
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "אני בספק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הובס
אם זו הייתה התכנית, למה לא סגרו את כל המעברים מיד אחרי ההתנתקות? למה לחכות שנתיים?

אני מכן לקבל את האמירה שהייתה תכנית מעורפלת כלשהי שתכננה על פתיחת הגבול למצרים... השאלה היא למה שום דבר כזה לא קרה עד עכשיו, ולמה עד עכשיו הגבול למצריים היה די סגור...

באחד העיתונים - ידיעות או מעריב. ובו הוא טוען שזה טוב לישראל - ושבעצם מצרים ייצאה את הטרור אלינו, וכעת הפכה ליבואנית שלו.
את דעתו של שרון על מכחשי השואה אבו מאזן בפרט ופלשטינים בכלל כולם הכירו.
לדעתי, שרון קיבל החלטה לחסל את הטרור ביו"ש - כי שם אנו שולטים, בשיטות חדשות שהצליחו מאד. חומת מגן, הגדר, כוחות מיוחדים, וכו'. וזה רק מפני שאי אפשר ולא כדאי ולא עלה על דעתו של שרון לזרוק את יו"ש לידי ירדן. הוא הלא כל הזמן טען שירדן היא פלשתין. את יו"ש הוא השאיר לעתיד, ולא ברור מה היתה תוכניתו.

אבל את עזה הוא החליט לזרוק לכל הרוחות: דהיינו, למצרים. שהם ישברו את הראש.
בשביל זה הוא היה חייב לבצע הינתקות חד צדדית.
וכרגיל - אף אחד לא הבין את תוכניתו.
בשל"ג ב- 82, השמאל הכשיל אותו כפסע לפני יישום תוכניתו הגדולה, עם ההפגנה אחרי סברה ושתילה וועתד החקירה ההיסטרית. כבר נאמר שאז הוא התכוון להעיף את הפלשטינים ואש"ף מלבנון לירדן. ובכך ליצור מדינה ידידותית בצפון, בעזרת ברית עם הנוצרים והדרוזים שם. לשם כך, הוא היה חייב לרסק את הצבא הסורי ולחסל את אש"ף.
אחרי שעלה לשלטון שוב ב- 2001, הוא לא התמהמה. ראשית- פתח במערכה נגד הטרור מיו"ש.
חיסל את ראשי החמאס ולמעשה הביא לחיסול הטרור כמעט באופן מוחלט.

בהינתקות ב- 2005 הימין לא הבין את שרון...וניסה להכשיל אותו.
אני משוכנע ששרון ראה בהיצמדות של בגין לעזה בקמפ דייוויד טעות אסטרטגית איומה. והיא אכן היתה כזאת. המצרים השאירו לנו עצם בגרון: לא לבלוע ולא להקיא.
וכעת שרון הצליח במאמץ אדירים להקיא אותה - עליהם.
שיהיה להם "לבריאות" כמו שאומרים.

ו
ישן 27-01-2008, 11:40
  שטורס שטורס אינו מחובר  

נו, חבל מאד. לעולם לא נדע. אולי הבן שלו יכול לשמש עד לכוונות האמיתיות של שרון
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE]בשל"ג ב- 82, השמאל..."

והבן שלו בכל הזדמנות כותב ומתבטא. (גלעד).

אני חולק עליך בקשר לאיכות התכנית האסטרטגית של שרון ב- 82.
אהוד יערי ושיף כתבו כבר על הכוונה - אם כי גם הם לא ממש הבינו - שלא לדבר על הסכימו - את מלוא והיקף ועומק התכנית.
כך למשל הם תארו את התנגשות בסורים, חיסול הטילים וכו' כאיזו אפיזודה מתוכננת, מאחורי הגב של בגין, משהו שסוטה מיעדי המלחמה.
ובאותה נשימה הם כותבים ששרון התכוון לחסל את אש"ף בלבנון, וליצור גל של פליטים שיהגרו בלית ברירה לירדן -יהפכו אותה למדינה הפלשתינית דה פאקטו.
מה ששיף ויערי לא הבינו אולי הוא שאתה לא יכול ליצור מציאות כזאת - שירדן תיהכפך לפלשתין - מבלי לרסק את סוריה תחילה - שאמורה היתה לשמש פרוזדור למעבר הפלשתינים ויכולה היתה בכוחה הצבאי לשבש את התכנית הגדולה של שרון.
מה שטרף את הקלפים בסופו של דבר היתה סאברה ושאתילה והתגובה ההיסטרית של השמאל , בג"צ והממשלה. הם העיפו את שרון - ואחריו החלה ההתמוטטות הגדולה של המדיניות הישראלית שם, שאיבדה את המנוע שלה , ואיבדה את יעדיה.
אני חושב שמעטים מאד מאד הבינו או היו שותפי סוד לעומקן של הכוונות של שרון, עד היום. אבל מעשיו מדברים. ולא דבריו או דברי שונאיו ויריביו.
כולם אז דיברו על ירדן היא פלשתין , קונפדרציה, תכנית אלון - -פתרונות לא רחוקים כל כך מרוח הדברים.
אלא שאף אחד לא עשה שום דבר בנדון.
משמונה שרון לשר הבטחון, הוא החל כמעט מיידית בביצוע תכניתו, והדפוס מוכר:
תחילה- נסיגה חד צדדית כואבת מסיני , הרס הישובים שם.
אח"כ -הסכמה שבשתיקה עם ארה"ב על תכנית גדולה שתשנה את המצב הנפיץ פה, ותפתור את הבעיה הפלשתינית (על חשבון ירדן - ירדן היא ירושה של המנדט הבריטי שלארה"ב לא היה כל חלק ועניין בגורלה).
מיד אח"כ - יצירת סדר חדש בלבנון, סילוק הפלתשינים והסורים, והשלטת הנוצרים.
באמצע- הפצצת הכור העיראקי...
ולבסוף - אחרי קריסת סורים ואש"ף - יצירת התנאים שיאפשרו לפלשתינים להקים את מדינתם בירדן, דה פאקטו.

ומה הוא עשה בעזה? אותו דבר!
תחילה- ויתור עצום. הרס ישובים יהודיים.
הסכמות עם ארה"ב.
בניית קיר ברזל בין הפלשתינים ובינניו: מניעת כניסה לשטח ישראל תוך ניצול פיגועים וירי הקסאם כעילות בינלאומיות מוצדקות במשפט העמים להטלת סדר ומצור כולל.
ואז -הפלשתינים החנוקים מתבשלים בסיר הלחץ שהם עצמם יצרו בסיועו האדיב של שרון, ומתפוצצים דרומה לכוון מצרים.
התוצאה: עזה זולגת למצרים. ניצול כוחם התעמולתי האדיר של הפלשתינים ומעמדם הרגיש של המצרים בארצם נגדם הם. בסיועה האדיב של אל גאז'ירה.

אז מה יש לנו פה? הגירה המונית, תחילתה של מגמה היסטורית שאין ממנה חזרה, כל עוד ישראל תשמור על מתח בטחוני איתם, וגבולות סגורים לגמרי, מכוח החוק הבינלאומי.

כעת ממה נפשך: ירצו הפלשתינים והמצרים לסכל את התבשיל שבישל להם שרון? כל כורחם ייאלצו לספק שקט, מזון, להשקיע בכלכלה, להפסיק את הטרור. ומה יותר טוב לנו מזה?!
לא ירצו בשקט ושגשוג? הלחץ בסיר הלחץ יעלה ויעלה עד שיתפוצץ שוב, ולא יעזור שום דבר: הסיר יתפוצץ. עד שמצרים תיאלץ -בעל כורחה, תרצה או לא -לקחת אחריות על עזה ולהשליט בה סדר.
ישן 27-01-2008, 16:59
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
השאלה עודנה נשארת
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "אמנם כתבתי שזו דעתי בלבד. אבל גלעד שרון -הבן של - כתב מאמר מעניין הבוקר"

שוב, אם זו הייתה התכנית- למה לא נסגרו הגבולות הרמטית מיד אחרי היציאה מעזה?

הימין לא הבין את תכניתו של שרון בדיוק כמו שאף אחד אחר לא הבין את התכנית, אם בכלל הייתה כזו- (ואם כבר, שמעתי ממספיק ימניים שגם אמרו "אם כבר יצאנו משם למה אנחנו ממשיכים לתת להם להכנס? שיחנקו ברצועה ואם המצרים כל כך דואגים לאחיהם העזתים- שהם ידאגו להם". (כלומר, לא צריך לדעת את התכנית שלכאורה שרון הגה כדי להבין מה שנחנו צריכים לעשות.

ואגב, אם אני לא טועה, היום אולמרט בקש ממובארק לסגור את המעבר. הידד לתכנית המהוללה, כנראה ששרון לקח את סודה עמו...
ישן 27-01-2008, 14:42
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "זוהי תוצאה הכרחית של ההתנתקות. ואני חושב ששרון כיוון אליה בדיוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שטורס
וכך תיעלם למה למעשה המדינונת המסוכנת והממארת של הפלשיטנים בעזה שייספגו וייטמעו במצרים במשך השנים.

בדיוק כמו שהפלסטינים בלבנון ובירדן נטמעו בתוך האוכלוסיה ולא נשארו במחנות "הפליטים" (עלאק פליטים - כבר שישים שנה הם שם, דור רביעי ועדין בעיני האו"ם נקראים פליטים. אין לזה אח ורע בכל היסטורית הפליטים בעולם והיו הרבה "היסטוריות" כאלו. מלחמ"ע 1 ומלחמ"ע 2 הן רק דוגמא)

האינטרס של העולם הערבי ושל הפלסטינים הוא להנציח את מצב הפליטים והפלסטינים ולא לפתור אותו. מי שחושב כי הם "ייטמעו" או "ייספגו" באוכלוסיה, טועה לחלוטין. העובדות מוכיחות אחרת.

הדבר היחיד שטוב הוא שאנחנו מגלגלים את הבעיה לפיתחם של המצרים. משום מה אני שומע כי גורמים מדיניים מבקשים לסגור את הגבול כי "זה בניגוד להסכמים".
א. ממתי המצרים עומדים בהסכמים? (ע"ע היציאה והחזרה לחאג', המנהרות, הברחות האמל"ח וכו')
ב. ממתי הפלסטינים מקיימים הסכמים? (אוסלו א', אוסלו ב', וואי, קהיר, חברון וכו' וכו')
ג. עד שקורה משהו טוב, ישראל ממשיכה לירות לעצמה ברגל.
ישן 26-01-2008, 20:25
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לדעתי זה מצויין. אם זה יימשך.

כי הרצועה היא שטח שלא מקיים את עצמו*, ובמצב מאז ההתנתקות הייתה לנו אחריות בלי סמכות. היו שתי אפשרויות - או להפוך אותה לבעיה שלא רק שלנו, או להשתלט עליה. אנחנו בחרנו בשלישית. העימותים האלימים ברפיח בין השוטרים המצריים לפלשתינים מעידים שגם הם חוששים מאוד ממצב בו הרצועה הופכת לסניף מצרי, או שהשטח עד אל-עריש הופך למדינה פלסטינית.
בכל אופן, הרווחים מהמשך מצב זה נראים לי קרוב לודאי עדיפים על הנזק.

(אזהרה: כותב שורות אלו איננו נביא).

*כן, הפלסטינים יכולים היו להשקיע את כל כספי הסיוע בפיתוח כלכלי כמו כמה מקומות אחרים בעולם. זה לא רלוונטי - הם לא עשו את זה

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-01-2008, 08:43
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

לדעתי, הגירה פלסטינית המונית מהרצועה היא בהחלט אינטרס ישראלי (אם כי אני הייתי מעדיף שתהיה למקום רחוק יותר מסיני, נגיד אלסקה או איי מרשל). המשך הלחץ על הרצועה לאורך זמן (במינונים משתנים) תוך שילוב דרך יציאה החוצה עשוי להביא למצב שבו עזה מפסיקה להוות את האיום שהיא מהווה היום. לו הדברים היו תלויים בי, הייתי מעביר את כספי הסיוע של הרש"פ או למצרים, לטובת בניית יישובים ופיתוח תשתיות עבור המהגרים (עדיף, בגבול עם לוב ) או לטובת גוף בי"ל שיסייע לשיקום המהגרים במקומות אחרים.

http://www.baking.co.il

ישן 27-01-2008, 15:18
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "גדר בדרום - מבצע עצום. אני..."

כן. שורת תצפיות "רואה-יורה", ולהרוג כל מה שזז.

מעבר לזה, רק גדר מעכבת + מכשול אלקטרוני שיתנו אידיקציה וזמן לתגובה, עיבוי הכוחות המפטרלים לאורך הגדר ומיסוד דרכי הפטרול.

השיטה הקיימת היום של סיור פעם ב.. ולסמוך על הגששים שיובילו אותנו בשבילי שטחי האש, זה כבר לא יעזור. המרחק בין הישובים לגבול הצטמצם, ואנחנו יודעים בדיוק כמה שווים הסיורים שאנחנו עושים היום. עשיתי את הגזרה של shlomz לפני כמה שנים, זה היה פשוט ביזיון ! עם כל הכבוד לקשתות, הגששים, וכל "היחידות המיוחדות", הגבול פשוט פרוץ לחלוטין.

הפתרון היחיד הנוסף הוא שהמצרים יתחילו באמת לעבוד, מהצד שלהם יש הרבה יותר מרחב תמרון, אבל לצערינו זה ממש לא יקרה בשנים הקרובות.

ישן 27-01-2008, 10:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
(רצועת) עזה היא שן בינה עם שורש שמגיע עד גזע המוח

או במילים אחרות (עבורינו) סיפור עצוב. המזל היחיד הוא שכמו שן בינה, היא אמנם עמוק בפה, אבל לפחות בקצה ולכן יכולה להקרין רק על שן אחת, ולא שתיים.

אין "טוב ליהודים" מעזה: גם אם מחר צונאמי ענק ישטוף אותה ויעצר, כמו בחציית ים סוף, בדיוק על שערי היישובים היהודים שסביב לה, אני בספק אם יצמח משהו טוב מהמקום הזה בהעדר אלה שיושבים בו כיום.

גם אם יכנס מחר צבא מצרי לרצועה אני לא רואה איך יוכל (או ירצה) להשליט שם שקט שייטיב עמנו.

מה שכן, יתרון עצום שיש בכל המהלך של פריצת הגבול הוא ברמה שבעצם היא מעל למצב הנקודתי דהיום: בפעם הראשונה מזה עשרות שנים מדינה ערבית "מגלה" בהפתעה שהיא יכולה לסייע לפתרון מסויים של המשבר ההומניטרי הארוך, המפוברק והרצוי ביותר בהיסטוריה המודרנית. כשרואים איך הדב הסנילי למחצה מקהיר מגמגם - כאילו הוא עושה את יצפאן ולא הפוך - מבינים את זה היטב. שנים עבדה האשליה שהבעיה ההומניטרית של הערבים בתחומי א"י המנדטורית היא דלקת שישראל חייבת לסבול ממנה כמין עונש סיזיפי על חטא קדמון. עכשיו פתאום מסתבר שמי שעזר מאוד לשמר את הבעיה המופרזת הזאת, לא יוכל להתחמק ממנה עוד.

ישן 27-01-2008, 11:54
צלמית המשתמש של iamshay
  iamshay iamshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "גזענות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller
קרקע זה קרקע ..
אדמה זה אדמה
אדם זה אדם
גם אויב הוא אדם אז תתן לו תיחס המינמלי שמגיע לאדם .
לדעתי לרצועת עזה יש פוטנציאל להיות ערי חוף ממש מדהימים ואני מדבר ממה שראיתי בהתנקות נכון כרגע זה בעיה שיש שם מליון פלסטינים אבל אם לא היו פלסטינים ברצועה אז מה רע ברצועת חוף המדהימה הזאת ?

"אין "טוב ליהודים" מעזה: גם אם מחר צונאמי ענק ישטוף אותה ויעצר, כמו בחציית ים סוף, בדיוק על שערי היישובים היהודים שסביב לה, אני בספק אם יצמח משהו טוב מהמקום הזה בהעדר אלה שיושבים בו כיום."

אני בספק לגבי ספקותך... כל עם שישב שם עדיף על פני טרוריסטים ומחבלים הרוצחים בדם קר.

ישן 28-01-2008, 12:12
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
שאנטי מה הקשר
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "או קיי.. אז למחפשי השאנטי יהיה סבבי בבי"

רצועת חוף מדינה שתוכל לבנות עליה ערים בדיוק כמו תל אביב הרצליה וכו' .

שמע ברור לי שרוב האנשים הם "גזענים" בצורה כזו או אחרת אחרת ברור לי שאתה ואפילו אני לא חושבים דברים חיובים על תושבי הרצועה כיום.

אבל מפה ולבוא ולדבר על דבר שמזכיר השמדה טוטלית .? זוכר תשוואה ?..

אין לי בעיה שבנאדם מדבר על להרוג מחבלים ברצועת עזה וגם לקחת סיכון לפגוע בחפים מפשע בצד הפלסטיני זה הסבר שאתה עוד יכול לשמוע כי זה או אזרחים חפים מפשע שלנו או שלהם אבל השמדה זה דבר מוגזם גזעני ולא הומאני ואנושי .
ואני לא רוצה לחנך אותך וכו' פשוט האמירה שלך לדעתי לא היתה במקום זה הכל .

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 28-01-2008 בשעה 12:18.
ישן 28-01-2008, 12:07
צלמית המשתמש של אפרתי
  משתמש זכר אפרתי אפרתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.04
Facebook profile
איך משהו מעזה יכול להיות טוב או רע ליהודים?

מישהו כאן היה בעיר שדרות לאחרונה?!
בשנים האחרונות?!

כשהייתי שם לסופ"ש הלב שלי פירפר בצורה מטורפת! אני לא יודע איך תושבי שדרות חיים עם הפחד הזה יום יום. אנשים לא מבינים שמדובר בעיר שנמצאת בארץ, אפילו לא במקום שמעבר לקו הירוק. לשגר טילים זה הומאני, לא?

זה שפרצו את הגבול למצרים היה רק שאלה של זמן, הרי יכלו לעשות זאת גם לפני המצור, וברור שיוכלו לעשות זאת גם עם הגבול בישראל, אם ירצו.
מעצבן אותי שהמצרים משחקים אותה כאילו הם לא קשורים לכלום, כאילו זה גבול בין מדינות ארה"ב, והם רק עוזרים לאחיהם הפלסטינים עם מצרכי מזון שהשטן הקטן מונע מהם.

ישן 28-01-2008, 22:57
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07

יוסיפון מתרעם על אמצעי התקשורת שלנו בגלל אי דיוקים.

תראו מה קרה לעיתונים לא פחות מכובדים:

שבועון האינטרנט של אל-אהארם המצרי פרסם שעזה זקוקה ל 680,000 טון חיטה ליום (!!!!).
זה יוצא 1/2 טון חיטה ליום לכל עזאתי.
כמו כן אל אהארם טוען שישראל קיצצה את אספקת החיטה ב 99% (!!!) ל 90 טון ליום בלבד (!!!).

http://weekly.ahram.org.eg/2007/869/re81.htm

הידיעה המופרכת הזו מיד עשתה את דרכה למאמר המערכת של הבוסטון גלוב המכובד (!!!)

http://www.boston.com/bostonglobe/e...lehold_on_gaza/

ולסיום:
למישהו נגנב לאחרונה אופנוע כזה?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ak.imgfarm.com/images/ap/MIDEAST_ISRAEL_PALESTINIANS_BORDER.sff_AXLP157_20080125172202.jpg]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר