לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2008, 05:07
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
אמצעי פריצה חדש-"חטפן" מאתר דו"צ

"החטפן", אמצעי הפריצה, יגיע במהלך השנה הבאה • "החטפן" יידע לפרוץ שדות מוקשים ולאפשר מעבר כלי רכב קדמיים משוריינים (רק"ם) • הנגמ"שים יוכלו לשאת את האמצעי ולא ייאלצו להיות תלויים בנשיאת אמצעי פריצה בעזרת פלוגות שריון

בר בן-ארי

אמצעי פריצה חדש שיורכב על גבי נגמ"שים, צפוי להיכנס לשימוש בחיל ההנדסה במהלך השנה הבאה. אמצעי הלחימה החדש ייקרא "חטפן", וישמש את גדודי המילואים בשטח על גבי נגמ"שים. גדודי ההנדסה הסדירים שמשתמשים ברכב הכבד "פומה" פועלים כיום בעזרת אמצעי הפריצה צפ"ש, צפע-שריון, שתפקידו לפתוח קטע "נקי" בשדה מוקשים ולאפשר מעבר רק"ם. גדוד שנוסע כיום בנגמ"ש אינו יכול לשאת איתו אמצעי פריצה שונים חיצוניים, אלא תלוי בפלוגת שריון שתשא עבורו אמצעי פריצה.

"'החטפן' אמור לפתור את הבעיה, ולהפוך את הגדודים האלה להרבה יותר עצמאיים", הסבירה קצינת ההדרכה של מפקדת קצין ההנדסה הראשי, רס"ן מירב בן שושן. "זה יתרון מאוד משמעותי להפעלה שלהם בשדה הקרב".
"החטפן", לעומת זאת, נמצא בשימוש צבא ארצות הברית, ויכול להיגרר על ידי נגמ"ש לעומק השטח. באפשרותו לפרוץ שדות מוקשים ומכשולים, ולפתוח נתיבים למעבר על גבי רכב. אמצעי הפריצה החדש מתוכנן להגיע לגדודים עד סוף השנה ולהיכנס לשימוש בהמשך השנה הבאה.

מקור

מי שהוא יודע על מה מדובר?
סוג של צפ"ש?
או אולי משהו דומה לעגלה 34 "ויכול להיגרר על ידי נגמ"ש לעומק השטח"?
מה ההבדל בכלל בינו לבין הריצופים? הרי גם הם על הפומות ואורגניים לגדוד?

אולי כל החידוש זה התאמה של אחד מהם לM113 למילואים?
ואז זה יהיה ממש חבל- במקום לצייד את המילואים (להזכרינו- עיקר הכוח) בנגמ"ש כבד, מבזבזים את כספינו, זמנינו, ודמינו (כי בעצם, אם תשאלו אותי, גדוד הנדסה מלואים שיעודו פריצה, ביחד עם שריון, תחת אש, נמצא במקום הרבה יותר גבוהה בסדר ההצטידות בנגמ"ש הכבד מאשר עוד חטיבת חי"ר, מה גם שהמספרים אחרים לגמרי)

ופינת לימוד הזכות- אולי גם אחרי "הכבדת" השריון יש צורך בכמה כוחות קלים יחסית ועל ההנדסה שלהם מדובר?

אם משהו יוכל, בלי לעבור על ב"ש,פשוט ל"תרגם" את השם הזה למערכת האמריקאית המקורית, אני מניח שנבין את דו"צ יותר טוב...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2008, 11:23
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "אמצעי פריצה חדש-"חטפן" מאתר דו"צ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ה"שמל"

"החטפן", אמצעי הפריצה, יגיע במהלך השנה הבאה אז בוא נדבר בעוד שנה

"החטפן" יידע לפרוץ שדות מוקשים ולאפשר מעבר כלי רכב קדמיים משוריינים (רק"ם) רק"מ = רכב קרבי משוריין, לא "קדמי"

• הנגמ"שים יוכלו לשאת את האמצעי ולא ייאלצו להיות תלויים בנשיאת אמצעי פריצה בעזרת פלוגות שריון. שזה בעצם מה שקורה היום, אין שינוי, מתי בפעם האחרונה "נוכרי" פתח שד"מ ?

אמצעי פריצה חדש שיורכב על גבי נגמ"שים, צפוי להיכנס לשימוש בחיל ההנדסה במהלך השנה הבאה. אמצעי הלחימה החדש ייקרא "חטפן", וישמש את גדודי המילואים בשטח על גבי נגמ"שים. גדודי ההנדסה הסדירים שמשתמשים ברכב הכבד "פומה" פועלים כיום בעזרת אמצעי הפריצה צפ"ש, צפע-שריון, שתפקידו לפתוח קטע "נקי" בשדה מוקשים ולאפשר מעבר רק"ם. גדוד שנוסע כיום בנגמ"ש אינו יכול לשאת איתו אמצעי פריצה שונים חיצוניים, אלא תלוי בפלוגת שריון שתשא עבורו אמצעי פריצה. לא נכון, אלא אם מישהו יסביר לי מה הבעיה לגרור צפ"ש עם נגמ"ש, ואגב גם "פומה" זה סוג של נגמ"ש, ולא "רכב כבד". נראה לי שהם מתבלבלים עם ה"ריצוף" שמותקן על הפומות.

בקיצור, אני לא משתגע על איכות החומר בדו"צ. אגב, דיברנו על ריצוף וצפ"ש כאן

ישן 31-01-2008, 00:23
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
צנחוש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=ה"שמל"] "החטפן",..."

לידעיתך פומה זה לא בדיוק נגמש עם במיגון עם בעוצמה ובמשקל זה טנק מרכבה שתיים במבנה של הזחל מנוע וכו' בלי צריח ושיפורים ותוספות הנדסיות לפי הידע שלי (ואני מוהנדס)

צפ"ש ניתן לחבר גם על נגמ"ש וצבאות בחול עושים זאת אם כי אני לא בטוח במ100%
לגבי ריצוף הוא מחובר מאחורי הפומה ועובד כמו שכף אורדן אובדת כך שזה עובד על בפומה (והפומה נבנת במיוחד עם זה ) ולא בנגמ"ש רגיל ובאכזרית לא ניתן להוסיף תריצוף כי יציאת הלוחמים היא מאחורה .
כמו כן צפ"ש זה מעין "קופסא חיצונית " שפשוט מכוונים זויות ויורים אם כי צריך לתפוס מחסה חחח וריצוף זה מנגנון ממוחשב בתוך הפומה שמעיף רקטות ..
צנחן מצפה לתגובה

ישן 31-01-2008, 00:47
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "צנחוש"

מילקי,

תקרא שוב את התגובה שלי, זו שניסית לתקן.

1. "פומה", כמו חברותיה "האכזרית" וה"נמר" הינם סוגים של נגמ"ש, כלומר "נושא גייסות משוריין", בניגוד לטנק, תומ"ת וכו'.

2. "פומה" היא לבטח לא "רכב כבד" כפי שכתב הכתב, אלא אם אתה חושב ש"פומה" היא סוג של משאית.

3. כתבתי בהודעה שלי שצפ"ש יכול להתחבר לנגמ"ש "ברדלס", מכיוון שאבא שלי ושני אחים שלי הם מוהנדסים .... אני קצת יודע.

4. כתבתי בהודעה שלי שהכתב כנראה התבלבל עם ה"ריצוף" מכיוון שידוע לי שהרקטות הללו מחוברות ל"פומה" והן האמצעי שאכן לא יכול להיות נישא ע"ג נגמ"ש "ברדלס" (שוב, בניגוד לצפ"ש).

שים לב שצירפתי לתגובתי קישור לאשכול אחר ב"פרש", שדן באמצעים אלה, ושם ניתן לראות את הצפ"ש בפעולה, ואת ה"ריצוף" בפעולה.

לילה טוב.

ישן 30-01-2008, 21:27
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ה"חטפן" מתבסס על מטענים גדולים/כבדים יותר מה "צפע חי"ר"....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "א. ממתי מפרסמים אמצעי שיגיע רק בעוד שנה. ב. מה ההבדל"

(אם אינני טועה הם זהים/דומים מאוד בסדר גדלם למטענים של צפ"ש) ועקרון הפעולה שלו להבנתי דומה לצפ"ש.
התצורה שאותה אני מכיר הנה נגררת אך סביר שהוכנסו בה כמה שינויים, בכל מקרה האמצעי הזה לא ממש חדש (עניין של מספר שנים) אך כנראה שהוחלט להצטייד בו רק לאחרונה......

לגבי ההבדל בינו לבין ה"ריצוף" - כמובן שההבדל המהותי ביותר הוא בכך שה"ריצוף" מתבסס על רקטת ד"א ולא על שרשור של מטענים, מסיבות מובנות אני חושב שלא יהיה נכון לעסוק כאן במגבלות של אמצעי זה או אחר.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 30-01-2008 בשעה 21:29.
ישן 26-12-2013, 16:08
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "אמצעי פריצה חדש-"חטפן" מאתר דו"צ"

א. ה"חטפן" אינו אמצעי חדש בחיל- הוא קיים כבר כמה עשורים ומתאמנים בהפעלה שלו. היו תקופות בהן הוא לא היה בתו"ל... מה שעומד להגיע זה "חטפן משופר"- בוצעו בו כמה שיפורים טכניים שהעלו האמינות שלו והקלו על התפעול.
ב. לפומ"ה יש 2 אמצעים- ריצוף וצפ"ש. אף אחד מהם לא יכול להיות נישא/נגרר ע"י נגמש M-113.
ה"חטפן" זה האמצעי היחיד (בעולם עד כמה שאני יודע) לפריצת שד"מים שיכול להיות נגרר ע"י נגמ"ש M-113
ג. קיימים הבדלים טכנים בין הצפ"ש ל"חטפן"- גודל פיזי, יכולת פריצה וכו'. מעבר לכך שה"חטפן" מן הסתם קטן יותר (צריך להתאים לגדול ויכולת הגרירה של הנגמ"ש) לא אפרט כאן את ההבדלים ביניהם.
ד. על אף שה"חטפן" די "זקן" ולא "שיא הקידמה"-מה שמורגש בעיקר בכל נושא התחזוקה והנדסת האנוש, הוא עדין מתאים לעשות את העבודה. בסוף, חומר נפץ זה חומר נפץ ופיתחה בגודל X - הוא יפתח (בסבירות גבוהה) כפי שהוא תוכנן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר