לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אתם יודעים שאתם רוצים את זה... אתם יודעים שאתם מסוגלים... אז שבו. התמתחו..בחרו לכם כלי, ותתחילו ללמוד לנגן :) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כלי נגינה ונגנים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2008, 21:37
  -elad- -elad- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.08
כמה שאלות לגבי גיטרה

אני בן 15.5 לפני כמה חודשים התחלתי לנסות ללמוד לבד ות'אמת לא כ"כ הולך לי.. כסף למורה זו לא בעיה אבל כל המורים רוצים ללמד עם תווים.. השאלה שלי זה אם זה באמת הכרחי ללמוד תווים ?? כי ממש אין לי זמן וכח לזה.. וגם יש מורים שאני לא מבין אותם הלכתי לפני איזה שבועיים לשיעור גיטרה באס הוא נותן לי לנגן ואני לא מצליח ויוצאים לי צלילים גרועים והוא לא מכוון אותי המפגר הזה ואומר לי לא להסתכל על הגיטרה, להסתכל רק על התווים (כן, כאילו שאני באמת קורא מה שרשום שם..)

בזמן הזה שאני מנגן לא השקעתי בזה כ"כ מקסימום 20 דק' ביום ככה סתם.. ואני כבר יודע לעבור בין איזה 8 אקורדים ממש טוב למדתי מהספר ד"ר גיטרה.. ולמה כולם אומרים לי שבשביל באס עדיף ניסיון קודם על קלאסית \ אקוסטית \ חשמלית ?? אני מסתכל על רגילה ועל באס, אלה שני כלים שונים לגמרי.. אז מה זה יעזור לי אם לפני כן אני אדע על קלאסית ?? כי האמת אני רוצה לדעת לנגן על קלאסית וחשמלית אבל יותר על באס ולא בא לי לבזבז יותר מדי זמן הייתי מעדיף לעבור ישר לבאס.. המורה ההוא קצת הוריד לי את החשק עם התווים האלה ועם הקצב המהיר שלו אבל עכשיו החלטתי עוד פעם שאני רוצה.. המורה הזה גם אהבל רציני הוא מוחא כפיים איזה 10 פעמים בכזה קצב ורוצה שאני אחזור אחריו.. מי לא יכול לעשות את זה ?? זה עניין של זיכרון.. אז הוא אומר לי "טוב, יש לך קצב..".. חחח איזה חרטטן..

מישהו פה התחיל לנגן על באס בלי ניסיון על גיטרות קודמות ?? אני מאמין שאין לי כ"כ כשרון לזה חחחח אז כמה זמן בערך אמור לקחת ללמוד לנגן על באס ?? אני אקדיש לזה בערך שעה ביום אם זה יהיה נטו נגינה ולא דברים מעפנים כמו תווים שמוציאים ת'חשק לחיות.. כי לגיטרה רגילה אני יודע שזה לא ממש חובה אבל אולי לבאס זה חובה ואז נראה לי אני כבר ארד מהרעיון..
חזרה לפורום
ישן 01-02-2008, 04:46
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -elad- שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי גיטרה"

קודם כל מזל טוב, שנית כל המורים רוצים ללמד עם תוים
כי זה מה שתפקיד של מורה למוסיקה ללמד.

אם אין לך כימיה עם המורה שלך אתה חייב לעזוב אותו בהקדם האפשרי
כי אתה סתם טוחן מים. לא סתם אומרים שמורה טוב זה מורה לחיים,
אם המורה שלך לא מצליח להתחבר אליך אז חבל על הזמן והכסף שלך.

שאלת אם חייבים ללמוד תוים, אז לא לא חייבים, אבל מאוד רצוי,
במיוחד אם נראה לך שתרצה להתעסק במוזיקה כפרנסה בעתיד,
אבל אם זה רק בשביל הכיף, ולמידת תוים מעיקה עליך ומרחיקה אותך, אז לא חובה ללמוד תוים.

לגבי בס, אתה לא חייב להתחיל מגיטרה רגילה
אבל אין לך מושג כמה זה יעזור לך אם כן תתחיל מגיטרה רגילה.
כרגע הידיים שלך הן עדיין "בתוליות", שזה אומר שאין לך טכניקה, אין לך מושג איזה תו נמצא איפה,
ואתה לא במצב של לאלתר בעצמך על גיטרה, במצב כזה לעבור לבס זה רק יקשה עליך.

נכון שבס וגיטרה רגילה בנויים אחרת, אבל הטכניקה ביד שמאל דומה מאוד לטכניקה של גיטרה,
וההתמצאות תבוא לך הרבה יותר קל אחרי שתנגן גיטרה רגילה, לדעתי אם אתה רוצה לנגן בס
קח לך חצי שנה עם גיטרה קלאסית, תתמקד באקורדים, תנסה לנגן קצת סולואים איטיים,
תצפה הרבה ביוטיוב ללמוד ליקים (שזה אומר קטעי סולו כללים שאפשר ליישם בכל דבר),
ואחרי חצי שנה או אפילו שנה, כשאתה תעבור לבס - המעבר יהיה חלק יותר.

אבל אני אומר לך מעכשיו שאתה לא תגיע לשום מקום ב 20 דקות ביום, זה כלום
אתה חייב להתאמן שעות כל יום, ולרצות לרוץ קדימה, יכול להיות שאחרי חודש חודשיים
אתה תרגיש צורך למצוא מורה שוב, ואולי הפעם אחרי שתתקדם קצת תוכל לעבוד עם מורה על טכניקה כהכנה לבס.

בכל מקרה, מילת המפתח בנגינה זה כיף - שכיף לך הזמן לא משחק תפקיד ואתה מתאמן המון,
מה שאני תמיד מייעץ למתחילים זה לנגן ביחד עם שירים שאתם אוהבים ברקע,
זה כיף, זה נותן לך דחף להתקדם כדי להשתפר, וזה הרבה יותר מעניין מלנגן לבד

שיהיה בהצלחה.
Lance
חזרה לפורום
ישן 01-02-2008, 17:25
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -elad- שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי גיטרה"

בתור בסיסט 10 שנים אני יכול להגיד לך שהגישה ההתחלתית שלך כבר לא נכונה.

אתה צריך לרצות לדעת ולהכיר את המוזיקה, אחרת כל מה שאתה עושה זה ללחוץ במקום הנכון ובזמן הנכון, וזה עדיין יישמע זוועה.

גיטרת בס זה לא סתם כלי.
אם אתה לא טוב - אתה פשוט נותן את התו הבסיסי של כל אקורד, פעימה אחת או יותר בכל תיבה, ומקווה שזה יספיק (פאנק רוק למיניהם).

אם אתה טוב - אין גבול.

וההבדל בין טוב ללא טוב נמצא רק אצלך וכמה תרצה להשקיע בזה.
החוכמה של בסיסט טוב היא לתמוך במוסיקה המובילה / סולן, ועדיין לבוא לידי ביטוי (קח לדוגמא את רד הוט צ'ילי פפרס).
בשביל זה צריך ללמוד מוסיקה, ולא יעזור.
תווים זה רק ההתחלה של זה.

אם אין לך כוח כבר עכשיו, אתה תהפוך מהר מאוד לנגן ל"ג בעומר (כאלה שהגיטרה עוברת מסביב למדורה וכל אחדמהם זורק איזה שיר מסכן שהוא למד פעם לנגן).

וזה, ידידי - לא שווה את המאמץ.

בהצלחה

חזרה לפורום
ישן 01-02-2008, 19:37
  -elad- -elad- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "בתור בסיסט 10 שנים אני יכול..."

אני אגיד לכם את האמת, מהתווים פשוט נבהלתי כי זה לא כזה כיף ללמוד את זה וגם עכשיו יש לי לחץ של מבחנים אז ממש נלחצתי כאילו איך אני אצליח גם ללמוד למבחנים וגם את זה וגם לנגן.. אז חשבתי עוד כמה חודשים שיהיה לי זמן פנוי אני אחזור לזה.. אני חוזר הבייתה ב-5, לפעמים ב-6 בערב ועוד יש לי מלא מבחנים להתכונן אליהם.. אז קצת נלחצתי מזה.. חשבתי אולי עכשיו ללמוד לנגן ואח"כ כשיהיה לי זמן ללמוד את התווים האלה כי זה נראה לי ממש קשה..

והייתי מאוד שמח לנסות להפוך את זה בעתיד למקצוע ואם הייתי יודע שזה אפשרי הייתי כל היום יושב עם הגיטרה ולומד גם תווים חחח אבל הגיל הזה לא קצת מאוחר מדי ??

וזה נראה כ"כ קשה.. ראיתי פעם וידאו עם התמקדות על היד של פול מקרטני שהוא מנגן על הבאס.. עוד 20 שנה אני לא אדע לנגן ככה חחחח ועזבו באס, יש דברים שאפילו על קלאסית נראים קשים.. לראות סרטונים ביוטיוב רק מדכא יותר כשרואים כמה זה קשה לנגן כל מיני שירים..

ו-fritz2 בן כמה אתה ?? כאילו נגיד שכל יום אני אנגן איזה שעתיים ואקח את זה ברצינות.. כמה זמן לוקח ללמוד לנגן ?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:09

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר