לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2008, 19:21
  sarelg sarelg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07
מאוכזב מהצבא

טוב, רציתי רק קצת לפרוק את התסכול והכאב לב שגרם לי הצבא... אני פשוט מרגיש נורא וחסר אונים...
אני בעיקרון התגייסתי במרץ, יצאתי לדח"ש והתחלתי ביולי את קורס טיס 160, הייתי בקורס 4 חודשים ונפלתי בצ'קים.. מתי שנפלתי לא היו כמעט הקצאות לתפקידים של נפלי טיס בחיל האוויר, ולכן יצאתי לבקו"ם.. מכיוון שאני בן יחיד הגעתי למערך הקורסים של הבקו"ם ובגלל שהגעתי בתזמון גרוע (סוף נובמבר) אז לא היו ממש דברים "איכותיים" כביכול... הוצעו לי מספר קורסים שלא הייתי מעוניין באף אחד מהם ולבסוף הכריחו אותי לבחור במשהו (ממש בחרו בשבילי).. ניסיתי בעזרת פרוטקציות לצאת מזה אבל לא הצלחתי כי הקורס הזה בחיל האוויר ובלתי אפשרי לצאת משם, וביום ראשון האחרון התחלתי את הקורס.. עכשיו אני ממש לא מתחבר לחומר (מערכות קשר), ממש לא רציתי לעסוק בזה, והכי גרוע, אני מרגיש שזה פשוט לא המקום שלי.. יש לי תסביך נחיתות עצום.. אני רואה את כל החברים שלי מסודרים בצבא ואני תקוע במקום שאני ממש לא רוצה להיות בו..
עכשיו ביום ראשון אני נוסע לשבועיים ופשוט בא לי לבכות, דיברתי עם המפקדים ופשוט אין מה לעשות, אף אחד לא יוותר עליי כי אני נפל"ט..
פשוט חסר אונים...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2008, 23:06
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
התגובה שלך הצחיקה אותי - במקום להכעיס אותי.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "תראה את החיובי אתה לא קרבי,..."

אתה מבין, עשיתי את שני הדברים שאמרת. הייתי קרבי, רצתי בג'בלאות (מדהים שעדיין משתמשים במילה הזאת) עם משקלים כבדים. בגשם, בכפור, בחום, השכבתי מארבים בשכם. מצד שני, גם היה לי חדר מחומם ומועדון גדול ומשרד וכו' בחצי השירות השני שלי.

אהבתי הרבה יותר את החלק הראשון.

ולכן, זה הצחיק אותי. כי "החרא של אדם מסויים - הוא הזהב של אחר".

אז אם אתה מנסה לעודד אותו בגישה הזאת - תדע שזה יכול גם לעבוד לצד השני.

בנוגע למיקום פתיחת האשכול באתר.
אם פותח האשכול רוצה לדון בגישה לעניין - המקום הוא פה.
אם הוא רוצה לדון במה עושים על מנת לשנות את המצב - המקום הוא אכן, מו"ס (מתגייסים וסדירים).

ישן 03-02-2008, 17:59
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
לא אמרתי ולא ניסיתי לרמוז כך.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "אני לא מעודד השתמטות מקרבי"

ואני מצטער אם זה מה שהבנת ממה שכתבתי. זאת ממש לא הייתה הכוונה.

כמו שאמרתי - אני דווקא יותר אהבתי את הקרבי - כן, גם את ה8,9,10 שעות במחסום על פני יום העבודה מ8 עד 3,4,5. אבל, זה כבר טעם אישי. אני כתבתי רק על עצמי לחלוטין.

לשמירות יש טעם. וטעם מאוד גדול. כך גם לעבודות רס"ר (תלוי ברס"ר ובאיזה חלק משירות הצבאי) וכו'. יש טעם - אין מה לעשות.

אופי הלחימה קיום הוא לא אופי הלחימה של פעם. אופי הלחימה כיום כבר לא לחימה באויב סדיר (לפחות לא מאז מלחמת של"ג שאז נלחמנו בכמה יחידות סוריות - וגם אז, מדובר על בעיקר חיל האוויר) - אלא באויב בלתי סדיר או סדיר למחצה ומה לעשות לרוב הוא זה שבוחר את הזמן והמקום. מה שמאיר לנו שני דברים:
התגוננות - שזאת מילה מקסימה וגבוהה ל... שמירות.
והתקפיות - תקיפה ע"י חיל האוויר, תותחנים ומארבים ומשימות מיוחדות (כן, מעצר זאת משימה מיוחדת.).
והתקפיות, לרוב זה סיפור של מודיעין, יכולות, סיכון מול סיכוי, פוליטיקה...
מה שאני מנסה להגיד הוא שהמצב הזה... שאתה לא יורה כדור כל שבוע - זה טבעי במציאות הזאת לעומת מציאות של מלחמה.

אגב, עם זה
קוד:
אם הוא בשירות עורפי, אם כבר עורפי שיהיה בתפקיד מעניין.

אני מאוד מסכים.

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 03-02-2008 בשעה 18:13.
ישן 03-02-2008, 20:05
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בדיוק מה שהתכוונתי לגבי אופי הלחימה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "לא אמרתי ולא ניסיתי לרמוז כך."

בגלל שאין מלחמה גדולה כל יום ולא כל שנה, אולי פעם בעשור, פעילות לוחמנית בשטחים פה ושם,
ואימונים אין כל יום, וכל השאר מתבטא בהעברת הזמן, חלק בפעולות מבוזבזות וחלק בפעולות הכרחיות
יותר כמו שמירות שמה לעשות צריך לעשות למרות שזה ממש לא להסתער עם הרובה. כרגע אין
תסריטים של אחים לנשק ולהציל את טוראי ראיין כל יום בצבא, למרות שאם יש הרבה אימונים מרגישים
רמבו הרבה.
לכן יש נקודה מבאסת בשירות הקרבי - שחלק לא קטן ממנו לא מתבטא בקרביותו במהלך השירות
(שוב, אין כל יום מלחמה וטוב שכך), זו היתה הנקודה שלי, ובזה הגולש הנ"ל יכול להתנחם, למרות
שהשאיפה כמובן לגייס כמה שיותר קרביים בלי שום קשר לאופי התעסוקה החשוב או הלא חשוב.
ישן 02-02-2008, 10:39
  V.G V.G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל V.G
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sarelg שמתחילה ב "מאוכזב מהצבא"

אחי אפשר להבין למה התסכול, אבל אין לך מה להרגיש רגשות נחיתות. תחשוב על זה שרוב האנשים לא מגיעים בכלל לקורס טייס, וזה אומר עלייך דבר או שניים (אותי זרקו בכלל בצוות אוויר, המיונים לחמ"ן היה חוויה מתקנת מבחינתי).
לגבי התפקיד החדש, אני במקומך הייתי משלים עם זה ומנסה להתקדם משם כמה שיותר, הייתי יוצא לכמה שיותר קורסים ומתקדם צעד צעד לכיוון מה שהכי מעניין אותי מבין התפקידים שאפשר להתקדם אליהם עם הזמן ביחידה. אני מבין שזה לא קל ובהחלט לא נעים אבל אין הרבה מה לעשות, סתם להתבאס לא יעזור לך... וחוץ מזה אם התפקיד הוא עורפי ויש לך יציאות יומיות אתה תמיד יכול לנצל את הזמן הפנוי היחסית רב שיש לך בשביל דבריים אישיים ולהתקדם בחיים, כמו להתחיל קורסים באונ' הפתוחה ולעשות אפיק מעבר ודברים דומים לזה...

תזכור שהצבא זה תקופה של שלוש שנים מהחיים שלך אבל זה לא לנצח, יש אנשים איכותיים כמוך שהמערכת הדפוקה הזו שפועלת שם פשוט מאבדת ולא מנצלת את הפוטנציאל שלהם... וזה נורא חבל.... תזכור שמה שקרה לך לא מעיד עלייך שום דבר
ישן 02-02-2008, 19:12
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
מילים כדורבנות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי V.G שמתחילה ב "אחי אפשר להבין למה התסכול,..."

מצטרך לכל מה שVG אמר, אני לא יודע כמה אתה יכול לצאת מהמצב שלך ולכן תבדוק מה יהיה יותר קל להשלים עם המצב או למצוא דרכים אחרות שיוציאו אותך ואם כן אז תבדוק שלא תיפול בסוף למקום הרבה יותר גרוע

אני יכול להזדהות עם הבעיה שלך כיוון שלי היה בעיה בגדול דיי דומה אני באתי בראש של גובניק לצבא כיוון שכל החברים שלי גם היו כאלו ויצאו כל יום הביתה ואני הייתי הקרבי היחידי ונתקעתי במקום שלא רציתי (תותחנים) אך הסתגלתי והעברתי אותם למרות שהייתי סוגר שם שבתות חופשי ויוצא בדרך כלל פעם בשבועיים שלוש הביתה
במבט לאחור אני ממש לא מצטער על זה כי זה היה אחד המקומות שהכי ביגר אותי מילד של אמא הפכתי לבחור עצמאי שיכול לדאוג לעצמו וכשאתה רחוק מהבית זאת מעין מלחמת השרדות קטנה

כך שחשוב לקחת הכל בפרופורציה ולראות מה אפשר לעשות הכי טוב בין אם זה להשלים ולראות איך לנצל את המצב הכי טוב לבין כמו שVG אמר אם אתה יוצא כל יום הביתה פשוט לעשות מה שצריך בצבא ולהתחיל לארגן לעצמך את החיים באזרחות במקביל ותראה שהזמן יעבור שם מהר ואתה כבר תהייה דיי מסודר שתצא

בכל מקרה בהצלחה ותעדכן

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר