לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2008, 09:56
  פילטר פילטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.07
פיגוע 4.2.08 פיגוע בדימונה - מחבל נוסף חוסל ע"י שוטר

http://news.walla.co.il/?w=//1230027

מחבל מתאבד פוצץ עצמו במרכז המסחרי בדימונה. צוותים של מגן דוד אדום נמצאים במקום ומטפלים בפצועים, 5 מהם במצב בינוני

לפחות שלושה בני אדם נהרגו ולפחות חמישה נפצעו, בפיצוץ שאירע במרכז המסחרי בדימונה מעט אחרי השעה 10:30 בבוקר. גורם ביטחוני מסר לוואלה! חדשות כי אחת הגופות במקום היא ככל הנראה גופת המחבל.

במגן דוד אדום הכריזו על אירוע רב נפגעים, ועשרות אמבולנסים עושים את דרכם למקום. מפקד המחוז הדרומי ניצב אורי בר-לב אישר כי מדובר במחבל מתאבד שפוצץ עצמו במרכז המסחרי. במקום ישנם מספר נפגעים בדרגות פציעה שונות.

תושבת דימונה, העובדת באחת החנויות במרכז המסחרי סיפרה בגלי צה"ל, כי "הפיצוץ הרעיד את המרכז המסחרי כולו". כוחות הביטחון מסרו כי הועלתה הכוננות בגזרה הדרומית כולה כולה. מאז שנפרץ מעבר רפיח, היו מספר התרעות ממוקדות על כוונות של מחבלים לבצע פיגוע באיזור הדרום.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/171323
בדיקה ראשונית של הנתונים בזירת האירוע העלתה כי מדובר בפיגוע תופת שבוצע על ידי מחבל מתאבד שהגיע למקום כשחגורת נפץ לגופו. המשטרה ממשיכה לחקור את האירוע. ככל הנראה למקום הגיע מחבל נוסף כשגם לגופו חגורת נפץ אולם קצין משטרה שהיה במקום חיסל אותו עוד בטרם הצליח להפעיל את החגורה ולהעצים את הפגיעה בנוכחים במקום.

נערך לאחרונה ע"י פילטר בתאריך 04-02-2008 בשעה 10:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2008, 13:33
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
ללא מילים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פילטר שמתחילה ב "4.2.08 פיגוע בדימונה - מחבל נוסף חוסל ע"י שוטר"

"יריתי בו 4 כדורים לראש"

הקצין שהרג את המחבל מתאר את רגעי הדרמה שלפני הריגת המחבל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
"דרכתי את הנשק לכיוון המחבל ותפסתי מחסה. ראיתי שהוא זז, ומושיט את כף היד למטען"
מאת: עידן יוסף |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/envelop.gif]
| Nfc.co.il/blog/Idan

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NEW-657451808452607.jpg]
הרוגה בפיגוע בדימונה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NEW-639843165874482.jpg]
גיבור היום, פקד קובי מור, שירה במחבל המתאבד-השני בפיגוע בדימונה. יועלה לדרגת רב-פקד ויוענק לו ציון לשבח. כך הודיע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן.

בהצהרה מול עיתונאים גולל מור, המשמש כמפקד מג"ן, יחידה מובחרת של משטרת הגבולות החדשה, את שקרה. הוא סיפר כי היה באזור דימונה וקיבל דיווח מקצין המודיעין במכשיר המירס שברשותו על הפיגוע בדימונה, ומייד חש למקום.

"הזעקתי את הצוותים של היחידה למדרחוב ונסעתי במהירות. "העיר הייתה רגועה והכל נראה רגיל. לא היה רעש ולא הייתה בהלה. עצרתי את הרכב באמצע הכביש, ונכנסתי פנימה לכיוון המדרחוב. אזרח אמר לי שיש מחבל חי. דרכתי את הנשק לכיוון המחבל ותפסתי מחסה. ראיתי שהוא זז, ומושיט את כף היד לכיוון המטען. זה היה מטען חשוף שהתיילים יצאו ממנו מאחורה. הוא הסתובב בין הגופות של ההרוגים. יריתי בו.

"היד של המחבל צנחה והתחילה לפרכס. אחרי פרפור של שתי דקות ראיתי שהוא מתחיל להביא אותה לכיוון המטען. ירדתי למצב כריעה. יריתי בו ארבעה כדורים לראש וחיסלתי אותו".

היחידה החדשה שבראשה עומד מור הוקמה לאחרונה ומונה 20 שוטרים יוצאי יחידות מובחרות

ישן 04-02-2008, 15:13
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "ללא מילים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
...אזרח אמר לי שיש מחבל חי. דרכתי את הנשק לכיוון המחבל ותפסתי מחסה. ראיתי שהוא זז, ומושיט את כף היד לכיוון המטען. זה היה מטען חשוף שהתיילים יצאו ממנו מאחורה. הוא הסתובב בין הגופות של ההרוגים. יריתי בו .

"היד של המחבל צנחה והתחילה לפרכס. אחרי פרפור של שתי דקות ראיתי שהוא מתחיל להביא אותה לכיוון המטען. ירדתי למצב כריעה. יריתי בו ארבעה כדורים לראש וחיסלתי אותו"....

כשהתחילו השידורים החיים , התיישבתי מול הטלביזיה .
עפ"י מה שאני שמעתי , הובחן אדם חשוד - וקצין המשטרה חשד שהוא מחבל נוסף .

זה הבדל שמיים וארץ מגירסת "אזרח אמר לי שיש מחבל חי"...

ולמה אני חותר :

לדעתי זהו מקרה מובהק , מובחן ונדיר של " צל"ש או טר"ש " :
צריך ביצים מאוד גדולות כדי לירות באדם שהוא רק ח ש ו ד כמחבל ,
והסיכום כאן הוא צל"ש ג ד ו ל על מניעת קורבנות נוספים .

ישן 11-02-2008, 14:03
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי idan057777 שמתחילה ב "היחידה "מגן" זו יחידה ללוחמה..."

כתבה מהיום, תאונת דרכים במסגרת פעילות יחידת "מגן" :

ציטוט:

מפקד ימ"ר-נגב ושוטריו נפצעו במרדף בערבה

ליד עין-יהב, במהלך מרדף אחר סוחרי סמים, התנגש רכב החשודים בניידת המשטרה. אחד השוטרים נפצע קשה, מפקד ימ"ר נגב נפצע בינוני ושני שוטרים נפצעו קל. מסוק פינה אותם לסורוקה. מפקד המחוז הדרומי: ברכב החשודים מצאנו הרואין בשווי מיליוני דולרים
יונת אטלס

שלושה שוטרים נפצעו הבוקר (יום ב') בתאונת דרכים שאירעה בכביש הערבה, סמוך למושב עין-יהב. הבכיר שבהם הוא מפקד ימ"ר-נגב, סגן-ניצב יוסי כהן. הוא נפצע בינוני וסובל משבר בירך ובאגן. עם כהן נפצעו עוד שלושה שוטרים. אחד מאושפז במצב בינוני-קשה כשהוא סובל מפגיעת ראש, ושניים נוספים במצב קל.

התאונה אירעה במהלך פעילות מבצעית של יחידת "מגן" והיחידה המרכזית במרחב הנגב, בעת שהשוטרים ניסו לעצור חשודים בסחר בסמים. מסוק פינה את הפצועים לקבלת טיפול רפואי בבית-החולים "סורוקה" בבאר-שבע.

השוטרים שנפצעו עם סנ"צ כהן הם רס"מ דדי קינן, איש קשר בימ"ר; פקד יוסף צדוק ופקד ארז שביט, קצין מודיעין ביחידת "מגן". מפקד מרחב נגב, תת-ניצב יוסי פריינטי, אמר ל-ynet כי השוטרים שנפצעו רדפו אחרי חוליית מבריחי סמים תושבי הפזורה שבנגב. "השוטרים איתרו את החוליה בגבול ירדן, ובמהלך מרדף שגלש לערבה התנגשו המבריחים ברכב המשטרתי חזיתית.

"כתוצאה מכך נפצעו השוטרים. שלושת החשודים ניסו להימלט מהמקום, ושוטרים נוספים תפסו אותם ועצרו אותם. ברכבם נמצאו עשרות קילוגרמים של סם החשוד כהרואין".

סגן מנהל בית-החולים "סורוקה", ד"ר שלומי קודש, סיפר על מצבם של הפצועים: "לבית-החולים הגיע פצוע קשה הסובל מפגיעות ראש בעיקר. כרגע הוא מורדם ומונשם. שני הפצועים הנוספים, אחד מוגדר בינוני והשני קל, סובלים מפגיעות בצוואר ובגפיים בעיקר".

מפקד המחוז הדרומי, ניצב אורי בר-לב, ביקר את הפצועים בבית-החולים. הוא סיפר כי במהלך פעילות שנמשכה כמה חודשים נגד סוחרי בסמים בדרום איתרו לוחמי יחידת "מגן" - שמפקדם הוא קובי מור שירה במחבל בדימונה בשבוע שעבר - ושוטרי ימ"ר נגב חוליית מבריחים שחדרה דרך גבול ירדן. הם החליטו לבצע מעצר וחסמו את הכביש.

בר-לב: "כשהגיעה המכונית, שלושת סוחרי הסמים ראו את המחסום, עשו פרסה חזקה ונגחו במכונית שבה ישב מפקד הימ"ר. הסוחרים החלו להימלט מהרכב, והשוטרים שהיו במקום עצרו אותם. כמו כן נתפסו במכוניתם 26 ק"ג של הרואין בשווי מיליוני דולרים. נגיש כתב אישום חמור נגד הסוחרים בימים הקרובים".

מקור

ישן 04-02-2008, 21:03
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
קצת מצטער לקלקל את החגיגה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "קצת OFF TOPIC, אבל..."

ראיתי את הסרט, שמעתי את הראיונות ואני לא כל כך מבין על מה ההתרגשות.

בבוקר, לפי הדיווחים, היה אפשר לחשוב כי פקד מור היה בסביבה, בא מיד לזירה, זיהה מחבל מסתובב שמהווה איום ודפק לו כדור בראש. על זה מגיע צל"ש.
בערב, רואים את הסרטים ופתאום מבינים שקובי מור בכלל לא היה בדימונה אלא רבע שעה ממנה והוא הגיע לזירה אחרי הצוות הרפואי, החבלנים, השוטרים הפשוטים, הסקרנים, צוות הצילום ועוד.
כולם ידעו, בוודאות, שהמחבל הוא מחבל זאת לפי חגורת הנפץ שהיתה עליו, כך שהרבה סיכון הוא לא לקח.
החבלן ירה ראשון, כנראה פיספס חלק משיעורי הנשק שלו, או שהמסיכה הסתירה לו את הכוונת. קובי מור יורה כדור אחד מכיוון אחר. עד עכשיו 2 כדורים של שוטרים פוגעים במחבל. אחרי 2 דקות המחבל עדין מזיז את היד, קובי מור מחליף עמדה ויורה, בחצי כריעה (כריעה של חירבון - איפה הוא למד לירות ככה?) 4 כדורים במחבל. בלי מחסה, ללא ביגוד הגנה מתאים ומטווח קצר ביותר.
הדבר הטוב היחיד שאפשר לומר על זה, שהוא, להבדיל משוטרים רבים אחרים בזירה, לקח יוזמה וירה במחבל. לא הרבה יותר.
על זה שלחה אותו המשטרה הביתה להחליף מהר בגדים (הוא היה על אזרחי והחליף למדים), להתראיין לכל ערוצי הטלוויזיה ואת המפכ"ל להכריז כי יעלה אותו בדרגה.
לא יאמן מה יעשה ארגון שחסרים לו יחסי ציבור טובים. ספין.
ישן 04-02-2008, 22:19
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "קצת מצטער לקלקל את החגיגה"

לאחר שראיתי את הסרט (אגב, מדהים שהכל מוסרט, חומר מצויין לקורסים) אין ספק שהיה פה הרבה הרבה יותר מזל משכל.

קובי מור והחבלן לא פוגעים, רואים בברור פגיעה מאחד הכדורים של קובי במדרכה ליד בטן המחבל, ורק בנס לא פגע כדור במטען. קובי מור יורה מטווח קרוב מדי ולא נכנס מאחורי מחסה, למרות שיכול היה בקלות לתפוס מחסה מאחורי דוכן מפעל הפיס. עשרות שוטרים מסתובבים כאחוזי תזזית מצד לצד, לא מצליחים לחסום זירה, למרות שברור שיש כאן סכנה מיידית לחיי האנשים ....

זהו, הוצאנו אוויר, ועכשיו צריך להגיד כל הכבוד לקובי מור ולחבלן של כך שלקחו יוזמה והחליטו לנסות ולסיים את האירוע, וסיכנו את עצמם במהלך הנסיון הזה. אין ספק שיש כאן מקום לתעודת הוקרה לשניהם, ואין מקום לצל"ש (אבל יתנו לו כי זה היה בטלוויזיה).

אני מקווה שהסרט הזה ילמד בקורסי המשטרה, יחד עם הסרט על המחבל בקניון בחדרה, כדוגמא למה אסור לעשות.

ישן 05-02-2008, 05:15
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
זה ממש לא פשוט לירות במטרת ראש ממרחק כזה תחת לחץ וחשש לפיצוץ
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "לירות לו בראש."

לא נראה לי שלירות במטרת ראש ממרחק של כ 10-15 מטרים תחת לחץ וחשש שהוא הולך לפוצץ את עצמו כל רגע זה משהו פשוט כ"כ.

מספר כדורים למרכז גוף זו הדבר הרציונלי לעשות בכזה מצב, אם פיספס כדור אחד או שניים אף אחד מאיתנו לא נמצא במצב לשפוט אותו ולהעביר ביקורת כזו או אחרת על תפקודו באותן שניות, בסופו של דבר הוא זה שחיסל את המחבל לפני הפיצוץ השני וזו העובדה אבל נכון שהיה צריך לתפוס מחסה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 05-02-2008, 11:31
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זה ממש לא פשוט לירות במטרת ראש ממרחק כזה תחת לחץ וחשש לפיצוץ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
לא נראה לי שלירות במטרת ראש ממרחק של כ 10-15 מטרים תחת לחץ וחשש שהוא הולך לפוצץ את עצמו כל רגע זה משהו פשוט כ"כ.

אז תתקרב ותירה לו בראש ממטר, ממילא הוא "תפס עמדה" 2-3 מ' מהמחבל ולא ירה מ- 15 מ'.

מספר כדורים למרכז גוף זו הדבר הרציונלי לעשות בכזה מצב,

כאשר אתה יורה במחבל מתאבד ודאי עם חגורת נפץ על בטנו, הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לירות למרכז גוף ...

אם פיספס כדור אחד או שניים אף אחד מאיתנו לא נמצא במצב לשפוט אותו ולהעביר ביקורת כזו או אחרת על תפקודו באותן שניות, בסופו של דבר הוא זה שחיסל את המחבל לפני הפיצוץ השני וזו העובדה אבל נכון שהיה צריך לתפוס מחסה.

רואים בסרט בבירור שהירי מתבצע אחרי שהמחבל מנסה לפוצץ עצמו, ואז ישנה הפסקה של מס' דקות ואז הוא שוב מנסה ואז שוב מתבצע ירי ..... לא שניות ולא ממש ירי תחת לחץ.

והאמת ... לאחר שראיתי את כל הסרט כמה פעמים, כולל את הדקות בהן טיפלו אנשים במחבל, ואח"כ המשיכו להסתובב לידו, לא הבנתי למה לא פשוט אזקו אותו, ידיים מעל הראש, ולתת לחבלן לנסות ולטפל. או לחילופין, לירות לו בראש ממטר.

ישן 04-02-2008, 23:25
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
באמת עם כל הכבוד....
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "הערות בונות. ללא ציניות."

ארבעים ושלוש תגובות של מי?..
של מי שנכח באירוע?
של מי שמכיר את הנהלים המקצועיים הרלונטיים למקרה קיצוני שכזה?

אישית - לא מעניין אותי ה"ספין" של המשטרה (ואני עדיין כלל לא בא לטעון אם יש כאן בכלל "ספין") ולא מעניין אותי אם הוא או החבלן או שניהם יחד יקבלו צל"ש/תעודת הוקרה או אפילו העלאה בדרגה, ממש לא !

אני בספק גדול אם מי מארבעים וכמה המגיבים עד כה (ואני מכבד אותם איש איש כשלעצמו) נכח אי פעם בסיטואציה שכזו או מכיר את כל הבעיתיות והמשמעויות של אירוע שכזה !
במה שאין לי ספק הוא שכל מחלקי הצלשי"ם והדרגות למיניהם (עוד בטרם נערכו וסוכמו כל התחקירים של האירוע) מסתמכים על מה שראו בטלויזיה או שמעו מפי הכתבים או שלל המרואיינים שהופיעו בתקשורת !

אם הסיטואציה נוחה לך לצורך שחרור קיטור על המשטרה שאם אינני טועה כבר הבעת את דעתך עליה בעבר (ואם אני בכל זאת טועה אני מתנצל בכנות) אז אין לי שום בעייה עם כך, מאידך - טענות בסגנון של "המשטרה מאמינה בספין שהיא עצמה יצרה" הכרזה על זה או אחר כ"מרטיר" (יופי של דוגמא)... "ניסים גלויים" וכו'... וכל זאת רק לשם הכסת"ח במקרה הנל הן לא יותר מתלושות וחסרות כל אחיזה במציאות !
ישן 05-02-2008, 10:50
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

רפ"ק מור ביצע את תפקידו. נקודה.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "באמת עם כל הכבוד...."

הוא גם סיכן את חייו במהלך ביצוע תפקידו. מסכים. הוא גם לקח יוזמה, להבדיל מרבים אחרים.
הוא גם טעה בחלק ממעשיו - אבל מי שלא עושה - לא טועה. ישר כח לקובי מור. באמת ישר כח.

האם זה האירוע המצדיק את הכתרתו "גיבור דימונה"? (רזי ברקאי, לדוגמא, התנצל היום בשידור על כך שאתמול כינה אותו בתואר הזה. אחרי שראה את הסרט הוא טוען שהתואר לא מתאים במקרה הזה)

אממה, המשטרה מיהרה לתת לו צל"ש ודרגה. לפני שהתחילו התחקירים, לפני שכל האמת נודעה והכי חשוב, לפני שידעו שהכל צולם בטלוויזיה.
המטרה - למצוא גיבור שהציבור יכול להזדהות איתו, איש משטרה לדוגמא ומופת, שיסתיר את המחדלים והפגמים ואת הפירסומים השלילייים.
ספין.
ישן 04-02-2008, 23:05
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "עוד כמה הערות בונות?..."

ראשית - מילה על קובי, הבחור היה איתי בקורס קציני משטרה, סיים כחניך מצטיין מחלקתי, והוא באמת אחד הקצינים הטובים שאני מכיר - גם כאדם וגם מקצועית.
שנית - לגבי הירי. אכן היה פה מזל, הירי לא היה מדוייק במיוחד, וכולנו בטוחים שאם צלפים כמונו היו שם - היינו "סוגרים את העסק בכדור אחד". בחיים האמיתיים, אצל רוב היורים רמת הביצוע יורדת לפחות בחצי ממה שקורה באימונים.
ובשורה התחתונה - לדעתי בהחלט מגיע צל"ש. כמה מכם היו מוכנים, אחרי שגילו שהם לא פוגעים מטווח יותר גדול ומאחורי מחסה, להתקרב למחבל עם חגורת נפץ לטווח קרוב יותר כדי לוודא פגיעה??? וזה בהתחשב בעובדה שהאזרחים האינטיליגנטים מסרבים להתרחק (אני חייב לציין שלפי מה שנראה בסרט, השוטרים שניסו להרחיק אותם לא היו יעילים במיוחד), ויש עדיין פצועים שוכבים בקרבת המחבל. כלומר - עד כמה שהבנתי את האירוע, יש בעיה לבודד את המחבל ולחכות שהוא ימות, ובנוסף קיים החשש שהוא יצליח לפוצץ את עצמו, ורסיסים ממטען יכולים להגיע די רחוק. קובי לקח על עצמו סיכון, ומתוך היכרות אני בטוח שהוא היה מודע לסיכון העצום שלקח על עצמו. זה מצדיק צל"ש.

נערך לאחרונה ע"י אישגדול בתאריך 04-02-2008 בשעה 23:09.
ישן 04-02-2008, 23:12
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "[font=Verdana]ראשית - מילה על..."

כמו שאמרתי, אני מסכים עם הנקודה שהוא לקח על עצמו סיכון, בעיני סיכון לא מושב מכיוון שלפי מה שניתן לשפוט מהתמונות היה לו מחסה קרוב (דוכן הפיס). אני לא חושב שהיו שם עדיין נפגעים באזור, בסרט רואים שהוא הפצוע היחיד שם, ועד שקובי ביצע את הירי עברו כבר כ- 20 דקות מתחילת האירוע.

ובשורה התחתונה, ועם כל הכבוד (ואני כן הייתי במצבים כאלה ויודע מה נדרש ממנו) הבחור ביצע את תפקידו, זה מה שאני מצפה משוטר שמגיע לאירוע, על אחת כמה וכמה פקד ותיק ומפקד "יחידה מיוחדת". זה שרוב השוטרים שם היו בהלם, זו הבעיה, ועל היותו בן הבודדים שפעלו נכון אני אתן לו תעודת הערכה, כי צל"ש משמעותו שכל מה שעשו האחרים זו הנורמה, וזה שפעל נכון .... זו לא הנורמה.

וכדאי שהחבר'ה יתחילו לטווח הרבה יותר, רמת הקליעה שהפגינו קובי והחבלן היתה מאד נמוכה, במיוחד מכיוון שמדובר במטרה סטטית.

ישן 05-02-2008, 11:17
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
נו מה? לא הבנת?
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "עוד כמה הערות בונות?..."

ברור שהשוטרים צריכים לקחת יוזמה! הרי הם חיכו שיבוא הקצין (בדרך הרביצו בטח איזו מנת שווארמה), הרי להילחם ולנסות לפזר קהל סקרנים חסרי אחריות, שגם אחרי שהם מודעים לנוכחות מטען נוסף ומגלים אדישות מפחידה, זה סתם בזבוז זמן!
הרי להתנהגות האזרחים בזירה אין שום השפעה על התנהלות האירוע, וגם אם כן מה אכפת לאזרח הקטן? הרי יש את פראיירים שיעשו את העבודה השחורה והמסוכנת (לא רק השוטרים) ואם משהו יתפקשש, יהייה מי שיעביר "ביקורת".....

תודה וכל הכבוד לקצין, לחבלן, לשאר השוטרים, הכבאים ואנשי מד"א! כולם סיכנו את חייהם תוך כדי מילוי תפקידם.

את הביקורת על איך תפקדו (כל הכוחות), הפעם (למרות הביקורות שלי בעבר), אני משאיר למפקדים ולמערכת שבהם הם עובדים. (מי אני שיעביר ביקורת על התפקוד שלהם במצבים כאלה???)
ישן 04-02-2008, 23:59
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לאן אתה חותר בדיוק?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
אני מציע שתעצור כאן ועכשיו.

המפכ"ל לא עצר, אז שאני אעצור?

את מה יש כאן לעצור? בסך הכל מדובר בארגון גרוע לפי כל קנה מידה. התפקוד הלקוי המתואר, על כל רבדיו וחלקיו, הוא רק סימפטום למחלה. מי יבריא את הארגון הזה? העומד בראשו?
העובדה כי המפכ"ל לא היה האופציה הראשונה או השניה או השלישית של השר, כולם יודעים. זה פורסם בכל מקום.
דוברות המשטרה ייצרה היום ספין נהדר וכולם קנו אותו. זה בא בעיתוי טוב לדודי כהן אחרי פירסום "הקלטת הלוהטת" שצולמה ב"אופן פיראטי".
רק חבל שבאה מצלמת הטלוויזיה וקילקה קצת את החגיגה. לא נורא, אפשר לעבוד גם על מי שרואה את התמונות ולא מבין מה הוא רואה.
העיקר קיבל דרגה. יופי לו ולמשפחתו. עוד כמה אלפים למשכורת. אני מניח שהוא באמת ראוי לדרגה (אין ציניות).
ישן 04-02-2008, 23:20
  טנדם טנדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
אתה שוכח כי
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "זה בדיוק כל הענין."

בנושא בטחון התושבים ובמיוחד בנושא הפח"ע אחראים גופים נוספים כמו צה"ל שב"כ מוסד ולא רק המשטרה שיעודה הקלאסי הוא לתפוס גנבים ולא מחבלים.
מאחר והמחבלים הסתננו דרך מרחב צבאי קודם למשטרתי למה אתה מפנה אצבע מאשימה רק למשטרה? כי זה קל וזה נוח וזה תופס כי זה ארגון שבמשך שנים הוזנח הוחלש. מעניין אם חייל צה"ל היה מבצע את אותה פעולה מה היו התגובות והאם סיכות הצל"ש לא היו נשלפות?
ושלא תבין גם לי יש בקורת ובעיקר על תיזמון החגיגה שהגופה עדיין לא התקררה הפצועים מטופלים ביחידות הטראומה והדם עדיין לא נוקה. כאן לדעתי יש את הבעייה העיקרית הפיכת הארוע הכואב והאיום הזה לפסטיבל.
ישן 05-02-2008, 00:08
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי טנדם שמתחילה ב "אתה שוכח כי"

אני בכלל לא מפנה אצבע כלפי המשטרה באירוע הזה.
אני מדבר על המשטרה שהיתה לה שנה שקטה ביותר (יחסית) בכל הנוגע בטיפול בפח"ע, עם זאת היא לא השכילה לתת שירות לאזרח ולבצע תפקידי שיטור "קלאסיים" באופן שהאזרח ירגיש בטוח בסביבתו. עבירות הרכוש והאלימות הן כה יום יומיות, עד כי אנשים לפעמים כלל לא טורחים להתלונן במשטרה. ממילא היא לא תעשה דבר.
רק לאחרונה פורסמו נתונים על היחס בין כמות הפריצות והגניבות לבין כמות העבריינים שמועמדים לדין על עבירות אלו. נתונים מזעזעים. מתייחסים לגניבת רדיו דיסק ממכונית החונה בחניון על חוף הים כעל גזירה משמים. פרצו לך לדירה וגנבו ארנק ותכשיטים? הסיכוי שניידת מז"פ תגיע לביתך, הוא נמוך ביותר.
נכון, חלק מדובר בתקציבים, כ"א, שכר וכו'. אבל לא רק!!! יש הרבה מה לתקן מבפנים, ודודי כהן, אחרי שנה בתפקיד, הוא לא האיש שיעשה זאת.
ישן 05-02-2008, 08:34
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי טנדם שמתחילה ב "אתה כותב סיסמאות"

למשטרה יש הרבה מה לתקן, בייחוד מבחינה ניהולית של ארגון אזרחי שמנוהל בצורה סמי צבאית (מי צריך כל כך הרבה קצינים?)

אבל הביקורת של צ'ומפי לא קשורה לכלום.

כמות העמדות לדין לא קשורה בשיט למדיניות משטרה, זה קשור למדיניות בתתי משפט. במצב של היום, שגם ככה הליך פלילי נמשך כמה שנים, הכפלה או שילוש של העמדות לדין יסתום את מערכת בתי המשפט לחלוטין. מה גם שאם ישלחו יותר אנשים לבתי סוהר, אין בדיוק לאן לשלוח אותם כי השב"ס גם ככה בתפוסה מלאה.

אם פרצו לך הביתה, מז"פ יגיעו, אולי לא ימצאו כלום, אבל יגיעו. מניסיון אני יכול לומר לך שהאזרח הממוצע לא ממש מעוניין שמז"פ יתחילו לעבוד לו על הבית בצורה רצצינית כי בסופו של דבר מדובר בלמרוח את הבית בחומרים כימיים כמו לומינול, נינהדרין, ציאנו אקרילט וכו' וכו'...
לגבי פריצות לרכב, שינסה את מזלו במשטרת ניו יורק המהוללת- גם שם שולחים אותך ישר לביטוח (כן כן, גם אחרי ג'וליאני).

הארגון דפוק מבחינת מבנה וסמכויות, אבל צריך יותר ממפכ"ל בשביל לשנות דברים. לפני הכל צריך שינויי חקיקה בחסד"פ וסמכויות. הדבר השני זה לאזרח את הארגון ולהפוך את הקצינים למנהלים...
ישן 05-02-2008, 09:07
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "למשטרה יש הרבה מה לתקן,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432

אבל הביקורת של צ'ומפי לא קשורה לכלום.

כמות העמדות לדין לא קשורה בשיט למדיניות משטרה, זה קשור למדיניות בתתי משפט. במצב של היום, שגם ככה הליך פלילי נמשך כמה שנים, הכפלה או שילוש של העמדות לדין יסתום את מערכת בתי המשפט לחלוטין. מה גם שאם ישלחו יותר אנשים לבתי סוהר, אין בדיוק לאן לשלוח אותם כי השב"ס גם ככה בתפוסה מלאה.

לצערי, אתה לא כל כך מבין על מה אתה מדבר. שאלת העמדתו של אדם לדין קשורה, כמעט אך ורק, למשטרה. היא התופסת את העברין והיא זו שמגישה את כתבי האישום כנגדו (בעבירות שאינן חמורות). עד הגשת כתב האישום לבית המשפט אין בכלל נגיעה לתיק.

אתה למעשה אומר כי מרוב שיש עבירות רכוש ואלימות, אין טעם לתפוס את כולם כי אין מספיק שופטים בשביל לשפוט אותם וממילא אין איפה לשכן אותם. אני לא רוצה לחיות בחברה שזו המדיניות של גורמי אכיפת החוק שלה (ואני לא חושב שזו המדיניות הקיימת). לא תופסים - כי לא מקדישים מספיק זמן, מאמץ ומשאבים בשביל לטפל בעבירות הפשיעה שאינה חמורה.
אבל באמת, אנחנו חורגים כאן מהדיון.
ישן 05-02-2008, 09:30

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=lior432] אבל הביקורת..."

תן לי לנחש....אתה סטודנט למשפטים שנה א'?

משטרה מעמידה לדין על עבירות של 10 שנות מאסר ומטה.. כ"א במת"פ הוא בערך רבע מפרקליטות המחזו אבל כמות התיקים גדולה פי 10. ואלו רק תיקים שהולכים להעמדה לדין.

כמות התיקים שנגנזים גדולה מכל מיני סיבות שהן (חוסר ראיות היא העילה העיקרית לגניזה) גדול פי כמה ממספר התיקים שהולכים להעמדה לדין. עכשיו תעשה חשבון פשוט ותגיד לי מה יקרה אם התיקים הללו ילכו להעמדה לדין וכמה זמן יארך משפט ממוצע...

מדיניות העמדה לדין של המשטרה היא לא עצמאית והיא כפופה לשיקולי פרקליט מחוז והיועמ"ש. מדיניות מחוז ת"א (היינו מדיניות פמת"א) היא לא להעמיד לדין עבירות של שימוש עצמי בסמים, אלא אם יש נסיבות מיוחדות, לעומת זאת במחוז הצפוני כן מגישים תיקים כאלו לבימ"ש.

לגבי מדיניות האכיפה- כרגע לכלל מערכת אכיפת החוק אין יכולת להתמודד עם אכיפה מלאה של חוק העונשין. גם אם יהיה גילוי מוחלט של עבירות על ידי המשטרה, אי אפשר יהיה לטפל פלילית בכל כתבי האישום הללו ואם יהיו הרשעות אי אפשר יהיה לכלוא בגינן כי אין מקום בבתי סוהר. ההצגה שלך כאילו משטרת ישראל ודודי כהן הם האחראים היחידים לרפיסות מערכת האכיפה במדינת ישראל היא ילדותית במקרה הטוב.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 05-02-2008 בשעה 09:35.
ישן 05-02-2008, 10:36
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "תן לי לנחש....אתה סטודנט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
תן לי לנחש....אתה סטודנט למשפטים שנה א'?

ממש לא. תן לי לנחש, אתה הגעת, או חושב שהגעת, לשנה ב'?

משטרה מעמידה לדין על עבירות של 10 שנות מאסר ומטה.. כ"א במת"פ הוא בערך רבע מפרקליטות המחזו אבל כמות התיקים גדולה פי 10. ואלו רק תיקים שהולכים להעמדה לדין.

סמכות מדור התביעות במשטרה היא רק לבית משפט השלום (ונגזרותיו). במחוזי - רק בקשות ועררים. מאחר וסמכות השלום מוגבלת לעבירות שדינן 7 שנים - אז טעית.
למשטרה יש בעית כ"א, ידוע. אבל אולי גם חלוקת המשאבים וכ"א הפנימית היא שגויה.

כמות התיקים שנגנזים גדולה מכל מיני סיבות שהן (חוסר ראיות היא העילה העיקרית לגניזה) גדול פי כמה ממספר התיקים שהולכים להעמדה לדין. עכשיו תעשה חשבון פשוט ותגיד לי מה יקרה אם התיקים הללו ילכו להעמדה לדין וכמה זמן יארך משפט ממוצע...

אף אחד לא מבקש להעמיד לדין מי שסגרו נגדו תיק מחוסר ראיות או מחוסר אשמה. הבעיה היא אכן כל התיקים שנגנזים בעילה של חוסר ענין לציבור. חוסר ענין לציבור משמעו, יש עילה משפטית להגיש כתב אישום אבל אנחנו לא נעשה זאת מסיבותינו שלנו. הבעיות של מערכת המשפט ידועות, אבל לא בגלל זה צריך לסגור את התיק לילד בן 19 שבפעם המי יודע כמה שבר שימשה בחלון של רכב וגנב את הרדיו. אגב, משפטים כאלה הולכים מהר מאוד. 2 דיונים וזה נגמר. מקסימום שלושה. העבריינים הקטנים הם לא אלה שמחזיקים את עורכי הדין היקרים ומושכים דיונים.

מדיניות העמדה לדין של המשטרה היא לא עצמאית והיא כפופה לשיקולי פרקליט מחוז והיועמ"ש. מדיניות מחוז ת"א (היינו מדיניות פמת"א) היא לא להעמיד לדין עבירות של שימוש עצמי בסמים, אלא אם יש נסיבות מיוחדות, לעומת זאת במחוז הצפוני כן מגישים תיקים כאלו לבימ"ש.

למי אכפת משימוש עצמי? לציבור אכפת מעבירות הרכוש והאלימות - מהתפרצויות, גניבות, אלימות וכדומה. אלו העבירות שפוגעות בחיי היום יום של האזרח.

לגבי מדיניות האכיפה- כרגע לכלל מערכת אכיפת החוק אין יכולת להתמודד עם אכיפה מלאה של חוק העונשין. גם אם יהיה גילוי מוחלט של עבירות על ידי המשטרה, אי אפשר יהיה לטפל פלילית בכל כתבי האישום הללו ואם יהיו הרשעות אי אפשר יהיה לכלוא בגינן כי אין מקום בבתי סוהר. ההצגה שלך כאילו משטרת ישראל ודודי כהן הם האחראים היחידים לרפיסות מערכת האכיפה במדינת ישראל היא ילדותית במקרה הטוב.

לרגע לא טענתי שמשטרת ישראל נושאת באחריות הבלעדית. יש גורמים רבים וטובים נוספים שנושאים באחריות ולטעון כי זה מה שאמרתי זו דמגוגיה זולה.
לרגע אי אפשר לטעון כי המשטרה נוכחת ברחובות בכוחות מתאימים וידוע כי נוכחות מגבירה הרתעה. לרגע אי אפשר לטעון כי המשטרה מתמודדת בהצלחה עם עבירות הרכוש. מה הסיכוי שיגנב לך האוטו והמשטרה תחזיר אותו. עשית פעם מילואים בשטחים? נתקלת במכונית גנובה? תרים טלפון ל-100 ותבקש שילחו שוטר, תראה מה התגובה.
ישן 05-02-2008, 11:43

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]תן לי..."

קשה אתה

ציטוט:
סמכות מדור התביעות במשטרה היא רק לבית משפט השלום (ונגזרותיו). במחוזי - רק בקשות ועררים. מאחר וסמכות השלום מוגבלת לעבירות שדינן 7 שנים - אז טעית.
למשטרה יש בעית כ"א, ידוע. אבל אולי גם חלוקת המשאבים וכ"א הפנימית היא שגויה

אל תבלבל בין הופעות בבימ"ש שלום להופעות במחוזי. פרקליטות מופיעה גם בשלום. סוג העבירה משנה, לא הערכאה.

ציטוט:
אף אחד לא מבקש להעמיד לדין מי שסגרו נגדו תיק מחוסר ראיות או מחוסר אשמה. הבעיה היא אכן כל התיקים שנגנזים בעילה של חוסר ענין לציבור. חוסר ענין לציבור משמעו, יש עילה משפטית להגיש כתב אישום אבל אנחנו לא נעשה זאת מסיבותינו שלנו. הבעיות של מערכת המשפט ידועות, אבל לא בגלל זה צריך לסגור את התיק לילד בן 19 שבפעם המי יודע כמה שבר שימשה בחלון של רכב וגנב את הרדיו. אגב, משפטים כאלה הולכים מהר מאוד. 2 דיונים וזה נגמר. מקסימום שלושה. העבריינים הקטנים הם לא אלה שמחזיקים את עורכי הדין היקרים ומושכים דיונים.

הדוגמא שנתת היא דוגמא קלאסית לצירוף תיקים, לא לגניזת חע"צ. התפרצות וגניבה מרכב כשיש ראיות, בייחוד אם העבריין רצדוויסט דווקא מובילה ברוב המקרים להגשת כתב אישום.

ציטוט:
למי אכפת משימוש עצמי? לציבור אכפת מעבירות הרכוש והאלימות - מהתפרצויות, גניבות, אלימות וכדומה. אלו העבירות שפוגעות בחיי היום יום של האזרח.

זו דוגמא למדיניות מחוזית של העמדה לדין, אתה כמובן התייחסת למה שבא לך.

ציטוט:
לרגע לא טענתי שמשטרת ישראל נושאת באחריות הבלעדית. יש גורמים רבים וטובים נוספים שנושאים באחריות ולטעון כי זה מה שאמרתי זו דמגוגיה זולה.
לרגע אי אפשר לטעון כי המשטרה נוכחת ברחובות בכוחות מתאימים וידוע כי נוכחות מגבירה הרתעה. לרגע אי אפשר לטעון כי המשטרה מתמודדת בהצלחה עם עבירות הרכוש. מה הסיכוי שיגנב לך האוטו והמשטרה תחזיר אותו. עשית פעם מילואים בשטחים? נתקלת במכונית גנובה? תרים טלפון ל-100 ותבקש שילחו שוטר, תראה מה התגובה.

לגבי איו"ש, משטרת ישראל איננה הריבון אלא הצבא.רוב תעבורת הרכבים הגנובים עוברים במחסומים צהליים ואיש לא בודק. מחוז שי זה המחוז הכי קטן במשטרה והמשימות שלו לא פליליות כמו שאר המחוזות, בנוסף, יש לו נהלי תנועה שונים בצירים, תחנות מעטות ומרוחקות וכ"א אדם מוגבל.
לגבי נוכחות משטרתית ברחוב,, זה מה שיש כרגע. 17000 שוטרים על שבע מליון איש לא כולל מג"ב. אם תוציא יותר לרחוב, לא יהיה מי שיטפל בתיקים, לא יהיה מי שירשום מוצגים, לא יהיו עוד אלף ואחד פונקציות שהארגון צריך בשביל לתפקד ברמה הלא טובה בה הוא מתפקד היום. זה נורא קל לצווח, תוציאו אותם מהמשרדים לרחוב, אבל בפועל, זה לא מה שישנה משהו.
ישן 04-02-2008, 23:15
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "לעניות דעתי כן מגיע לו"

טוב, אז אנחנו לא מסכימים. אני מזמין אותך אלי הביתה לראות את תעודת ההוקרה שקיבלתי על הריגת מחבל, שהיה אגב חלק מחוליה שירתה בחזרה, ולא היתה סטטית, וסביבה היו הרבה אזרחים, ואפילו כמה נפגעים (רק תודיע שאתה בא כי אני צריך זמן לחפש אותה).

צל"שים צריכים להינתן על ביצוע פעולה יוצאת מגדר הרגיל. על ביצוע פעולה שאתה אמור לבצע אתה צריך לקבל לחיצת יד איתנה, טפיחה על השכם, ואולי תעודת הוקרה.

אבל מה אפשר לצפות אחרי שבמלחמה האחרונה היתה כזו אינפלציה של צל"שים שכל ההקונספט של צל"ש כמשהו יחודי איבד את מטרתו.

בינתיים קיבלו דרגה :

המפכ''ל העניק דרגה למפקד יחידת 'מגן' שחיסל מחבל
מאת : מוטי אקסמיט
תאריך : 04/02/2008 שעה : 18:17:29
המפכ"ל רנ"צ דודי כהן העניק אחר הצהריים בטקס שהתקיים במטה המחוז הדרומי, ובמעמד מפקד המחוז ניצב אורי בר-לב, דרגת רב פקד למפקד יחידת 'מגן' - קובי מור. כמו כן, הוענקה דרגת רס"ר לחבלן גלעד בסטיקר. השניים ניטרלו הבוקר בזירת הפיגוע בדימונה את המחבל השני בעת שניסה, להפעיל את חגורת הנפץ הצמודה לגופו. המפכ"ל ציין בטקס, כי: " מדובר באירוע של ניסיון פיגוע כפול אשר טופל במקצועיות ראויה לציון ואומץ הלב שהפגינו בטיפול באירוע מנעו אסון כגדול יותר ". עוד הוסיף המפכ"ל: " כל מפגש של שוטר עם מחבל, מחייב את נטרול המחבל ומניעת פגיעה באזרחי המדינה וזהו מענה של משטרת ישראל בכל תרחיש טרור".

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 04-02-2008 בשעה 23:29.
ישן 04-02-2008, 23:34
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "טוב, אז אנחנו לא מסכימים. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
טוב, אז אנחנו לא מסכימים. אני מזמין אותך אלי הביתה לראות את תעודת ההוקרה שקיבלתי על הריגת מחבל, שהיה אגב חלק מחוליה שירתה בחזרה, ולא היתה סטטית, וסביבה היו הרבה אזרחים, ואפילו כמה נפגעים.

צל"שים צריכים להינתן על ביצוע פעולה יוצאת מגדר הרגיל. על ביצוע פעולה שאתה אמור לבצע אתה צריך לקבל לחיצת יד איתנה, טפיחה על השכם, ואולי תעודת הוקרה.

אבל מה אפשר לצפות אחרי שבמלחמה האחרונה היתה כזו אינפלציה של צל"שים שכל ההקונספט של צל"ש כמשהו יחודי איבד את מטרתו.

בינתיים קיבלו דרגה :

המפכ''ל העניק דרגה למפקד יחידת 'מגן' שחיסל מחבל
מאת : מוטי אקסמיט
תאריך : 04/02/2008 שעה : 18:17:29
המפכ"ל רנ"צ דודי כהן העניק אחר הצהריים בטקס שהתקיים במטה המחוז הדרומי, ובמעמד מפקד המחוז ניצב אורי בר-לב, דרגת רב פקד למפקד יחידת 'מגן' - קובי מור. כמו כן, הוענקה דרגת רס"ר לחבלן גלעד בסטיקר. השניים ניטרלו הבוקר בזירת הפיגוע בדימונה את המחבל השני בעת שניסה, להפעיל את חגורת הנפץ הצמודה לגופו. המפכ"ל ציין בטקס, כי: " מדובר באירוע של ניסיון פיגוע כפול אשר טופל במקצועיות ראויה לציון ואומץ הלב שהפגינו בטיפול באירוע מנעו אסון כגדול יותר ". עוד הוסיף המפכ"ל: " כל מפגש של שוטר עם מחבל, מחייב את נטרול המחבל ומניעת פגיעה באזרחי המדינה וזהו מענה של משטרת ישראל בכל תרחיש טרור".

אכן אנחנו לא מסכימים. (למרות שההערה שלך כוונה למישהו אחר).
אני חוזר ואומר: אם תחשוב על זה שבהתחלה קובי והחבלן ירו מאחורי מחסה (כשהחבלן לבוש בשכפ"ץ), ולא פגעו, אז כדי לצאת מהמחסה, ולהתקרב למחבל שאתה רואה עליו את חגורת הנפץ כדי לבצע ירי מדוייק יותר - זה מצריך אומץ וקור רוח. ולדעתי זה מצדיק צל"ש.
וכן, אני מסכים אתך שיש אינפלציה בצל"שים, גם במשטרה.

ישן 05-02-2008, 17:42
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
לפי זה מגיע גם לרופאים, חובשים...
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "לעניות דעתי כן מגיע לו"

קראתי את השרשור ושמעתי ברדיו לפני שראיתי את הסרטון.
עם כל הכבוד לבחור, לירות בבן אדם פצוע ושוכב מטווח של 10 מטר זו לא כזאת גבורה. סך הכל פעולה הכי אלמנטרית שאתה מצפה מכל לוחם שיבצע אם הוא נקלע לכזאת סיטואציה.. לזהות איום ולהשמיד אותו.
כן, היה סיכון של פיצוץ מטען, או קיי, בואו לא נרטיב במכנסיים בגלל זה. לא עפו שם כדורים, פגזים או טילים, בקיצור- לא מדובר באיזה שהוא אקט של גבורה. זו ודאי סיטואציה מלחיצה, ויכול להיות שבגלל זה הוא החמיץ כדור או שניים, אבל בסופו של דבר, לא ברור על מה ההוא הא \ החגיגה.

ככה נראה וידוא הריגה, למי שלא מכיר (בלי לכבס מילים במבחני בג"ץ למיניהם- וידוא ניטרול, וידוא כסת"ח וכו'). זו אחת התרגולות הכי בסיסית של לוחם בהסתערות, ואפילו טפ"ש (טנקיסט פשוט) שכמוני מכיר אותה.
יפה שהוא לא היה בשוק כמו שאר בולסי הבורקסים שהסתובבו מסביב, חוץ מזה... פעולה בסיסית, טריביאלית, הבחור עשה את עבודתו, לא יותר.
ישן 05-02-2008, 22:22
  gilke gilke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "יש כאן משהו וולגארי, ומידה של שמחה לאיד."

לא קשור לשמחה לאיד ולא לשמחה בנפול אויבך. לא קשור בכלל. קשור לתיעוד עיתונאי נדיר של נסיון פיגוע באזרחים חפים מפשע, ואין למונחים מיליטריסטים (כמו "בנפול אויבך אל תשמח") שום קשר לסיפור הזה, ואני חוזר ואומר שהביקורתיות שלך ושל כמותך על אנשי משטרה אינה במקום, בעיקר כאשר אתם מנתחים את האירגון הזה על פי סטיגמות וכשלים (שקיימים ללא ספק) שנתקלתם בהם גם בזכות אותה העיתונות הוולגרית והמתלהמת (למרות שלדעתי במקרה הנדון היא לא הייתה כזו). אתה יכול להסיט את הדיון כמה שאתה רוצה, אבל למי שמכנה שוטרים שאמונים על ביטחונך כפי שכינית אותם (להזכירך לא כולנו שוטרי מקוף טיפשים ושמנים) אני לא מתכוון להגיב יותר.
לילה טוב.
ישן 06-02-2008, 14:40
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "לפי זה מגיע גם לרופאים, חובשים..."

אוף איתכם
קבעתי שבגלל הרמה הירודה של השירשור, אני אשתדל לא להגיב, אבל כשכותבים דברים כאלה, אז חייבים
אתה כותב לוחם, ובכן מה לעשות, הבחור שוטר ואמנם כותבים יחידה מיוחדת, אבל עדיין מדובר ביחידת סמים.
בשום מקרה לא יחידה ולא שוטרים שעיקר עיסוקם הוא ניטרול מחבלים ממולכדים בסביבה אזרחית.
על-כן צל"ש.
אתם שוכחים שלא מדובר בשוטר שלכד כייס בשוק, אלא בשוטר שניטרל מחבל שמנסה להפעיל מטען נפץ בסביבה הומת קהל.
כתבתי עוד קודם, יותר פשוט לנסות לפנות קהל (ואפילו קהל דימונאי "קשה") ברדיוס ולשלוח את הרובוט לירות בו מאשר לנסות לירות בו מאחורי מחסה, לראות שמפספסים , לצאת מהמחסה להתקרב לפצצה חיה ומתקתקת ולירות תוך ידיעה שאם אתה מפספס - אתה מת.

על אותו עיקרון שכותבים כי הוא לא ראוי לצל"ש - ניתן לשלול את כל הצל"שים במדינה - סה"כ כולם עושים את תפקידם (חלקם אפילו ממש אומנו לכך וזהו ייעודם...).

ישן 06-02-2008, 21:46
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
תגובתי לא נובעת מעלבון דווקא.....
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]לא סתם הוא נשלח..."

היא נובעת משיפוט לא נכון של חלק מהמגיבים שהוא עצמו נובע כנראה מחוסר הבנה בעניין המהות של אירוע שכזה !
מדבריך אני מבין שיש לך נסיון ב"עניינים" שכאלה ומכאן אני מקווה שלפחות אתה תסכים איתי שלא מדובר כאן בדיוק בהתקלות ב"סתם" מחבל חמוש אלא במצב שונה ומרכב קצת יותר .....

ובעניין "מי כאן הגיבור" - עזוב בחייך, זה ממש לא העניין (ורק לידיעה - לפני כארבע שנים אירע מקרה כל כך דומה במהותו בו בוצע ירי על ידי חבלן משטרה לעבר מחבל ששכב באותה הסיטואציה וגם אז לא החבלן "הוכתר כגיבור" אלא "פרסונה אחרת" ! זה אולי קצת מתסכל אבל כנראה שלומדים לחיות עם זה)... .

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 06-02-2008 בשעה 21:52.
ישן 07-02-2008, 11:02
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אני לא חושב שמדובר באירוע..."

ציטוט:
בחודש מרס 2003 נעצר ע"י שוטרי מג"ב מחמוד סלאח , הנ"ל היה בדרכו לי"ם ע"מ לבצע פיגוע התאבדות כשעל גופו חגורת נפץ .
ביום זה יצאה התראה כללית על כוונת מחבלים לבצע פיגוע בתוך י"ם ,כוח של שוטרי מג"ב איתר חשוד ביחד עם נהג שהסיע אותו סמוך לבית חנינה .
החשוד נעצר ונאזק והושכב על בטנו , במקביל הגיע למקום חבלן ואיש מערכת הבטחון שתחקר את החשוד , מחקירה קצרה עלה, כי אכן מדובר במפגע שנושא על גופו חגורת נפץ והגיע במטרה לבצע פיגוע התאבדות בתוך י"ם,חבלן המשטרה חשף את חגורת הנפץ,אבל לא הצליח להגיע אל מתג ההפעלה שהיה מורכב על בטן המחבל. החבלן העביר את הדיווח לחפ"ק המשטרתי בראשות קצין אג"מ של מחוז י"ם , וזה עשה דרכו למקום ביחד עם שוטרי יס"מ שהחליפו את שוטרי מג"ב בשמירה על המפגע ,כול אותה עת הוגדרה זירת האירוע כעויינת ואשר קיימת בה סכנת חיים ממשית לחיי החבלן שניסה כול הזמן כדי שכיבה על גב המפגע לנטרל את החגורה ושוטרי היס"מ שריתקו את גופו לקרקע שמה יזוז ויצליח להפעיל את החגורה .
קביעתו הסופית של חבלן המשטרה בזירת הארוע הייתה :

לא ניתן לנטרל את החגורה אלא אם כן ינוטרל המחבל בירי בראשו בלבד , כול ירי אחר שיבוצע על גוף המחבל עשוי להפעיל את החגורה .

קצין האג"מ במקום העביר את הדיווח לממ"ז י"ם ניצב מיקי לוי , וביקש ממנו אישור לבצע ירי ע"מ לנטרל את המחבל למרות שהוא אזוק ושכוב על בטנו ,ניצב מיקי לוי נתן אישור באלחוט לקצין האג"מ שלו לאחר שהובהר לו מעבר לכול ספק שמדובר בסכנה ממשית לחיי שוטרי מג"ב ויס"מ וחבלן המשטרה , במקביל הודיע שהוא בדרכו למקום ומותיר את ההחלטה באם להמתין לבואו או לא בידי קצין האג"מ

כול אותה עת ניסה החבלן תוך כדי שהוא שכוב ליד המחבל לנטרל את מתג ההפעלה שמעליו ניצבים אנשי היס"מ ומנטרלים בכוח את גוף המחבל לקרקע .

עם הגעת ניצב לוי הבין הנ"ל שאכן קיימת סכנה מיידית לחיי כול הצוותים ונתן הנחייה לפתוח באש אקדח - כדור אחד בלבד לעבר ראש המחבל , לאחר ביצוע ירי זה המחבל לא נוטרל וניתנה הנחייה לפתוח באש עד שהמחבל לא יזוז לחלוטין , בסה"כ נורו לעבר ראשו 4 כדורים

לאחר סיום האירוע , פורקה החגורת ונוטרל המתג מגוף המחבל .
עניין זה הועבר ראשית לביה"מ שלום בי"ם , שם הוחלט ע"י השופט שלא לפתוח בחקירת סיבת מוות המחבל ,ותיק זה הועבר למח"ש , במח"ש ע"ס הנתונים שהוצגו והעובדות הנתונות הוחלט גם שלא לפתוח בחקירה בעניין זה .

מקרה מעניין זה תומצת מהספר "פצצה מתקתקת" בעריכת אל"מ ד"ר שאול שי וחגי גולן

מתוך אשכול בפורום שדן בנושא כאן

ישן 07-02-2008, 16:40
  2c זקן 2c זקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.07
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אז אולי מספיק עם הגניחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
אז אולי מספיק עם הגניחות וההערות?
דבוק בהערה שלי ובצע אותה כראוי.
כל הכבוד לשוטר שירה וכך גם אני הייתי עושה ואני משתדל ללכת חמוש כל הזמן כדי שבפעם היחידה הזו יזקקו לי אני אבצע כמו שצריך , ומוותר מראש על כל ציון לשבח או שטות אחרת.
זו זכות לבצע את זה ומספיק לקשקש.

אם היו זקוקים לך היית שייך למסגרת שתפקידה לטפל במקרים כאלה. אם היית שייך בעברך אתה מודע למשמעויות...
בכל מקרה, בלי להכנס לפרטים, יש סיבה שאזרחים חמושים מפקידים את נשקם לפני כניסה לאזורים מאובטחים.
יותר מידי אנשים במדינה נושאים נשק ללא יכולת תפעול מקצועית באמת. הם מחכים ליום בו ידרשו ל"בצע כמו שצריך" ואח"כ יתנו ראיון לרפי רשף... בפועל זה יכול להגמר בראיון של בן משפחה מספיד .

אנשים נושאי נשק בארץ לא תמיד חשופים לכל המשמעויות של שליפת האקדח בסיטואציות כאלה לכן עדיף "להתעניין" אצל מקורבים רלוונטים.
ישן 09-02-2008, 11:27
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "אוף איתכם קבעתי שבגלל הרמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
אתה כותב לוחם, ובכן מה לעשות, הבחור שוטר ואמנם כותבים יחידה מיוחדת, אבל עדיין מדובר ביחידת סמים.
בשום מקרה לא יחידה ולא שוטרים שעיקר עיסוקם הוא ניטרול מחבלים ממולכדים בסביבה אזרחית.
על-כן צל"ש.
אתם שוכחים שלא מדובר בשוטר שלכד כייס בשוק, אלא בשוטר שניטרל מחבל שמנסה להפעיל מטען נפץ בסביבה הומת קהל.
כתבתי עוד קודם, יותר פשוט לנסות לפנות קהל (ואפילו קהל דימונאי "קשה") ברדיוס ולשלוח את הרובוט לירות בו מאשר לנסות לירות בו מאחורי מחסה, לראות שמפספסים , לצאת מהמחסה להתקרב לפצצה חיה ומתקתקת ולירות תוך ידיעה שאם אתה מפספס - אתה מת.

אני חושב שזה קצת ראש קטן לבוא ולומר "זה לא תפקידו". תפקידו של אדם, ובפרט שוטר\לוחם (זה היינו הך לדעתי, אני לא באמת רואה הבדל מהותי מבחינת מה שנדרש בתפקיד והערך של העבודה), הוא אמנם לפעול לפי נהלים הוראות וכו', אבל מצד שני להפעיל שיקול דעת וגם לסכן את חייו, בפרט במקרים של סכנת חיים לאחרים.
בן גוריון אאל"ט כתב פעם שכל חייל צריך לראות את עצמו כאילו גורל המערכה כולה תלוי בו. זה הענין.
כן, הוא הסתכן, אם המחבל היה מזיז את היד אל המתג מהר יותר.... אבל מצד שני זה בדיוק מה שהיינו מצפים ממנו (ומשאר השוטרים באזור), שיעשו כל לאל ידם למנוע סיכון שכזה, גם במחיר של סיכון עצמי.
ישן 06-02-2008, 20:01
  dato dato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.06
השתדלתי שלא להגיב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פילטר שמתחילה ב "4.2.08 פיגוע בדימונה - מחבל נוסף חוסל ע"י שוטר"

אך לא התאפקתי:
א. בידוד זירה והתמודדות עם ציבור סקרן ובלתי ממושמע זהו אחד הדברים הקשים ביותר לביצוע ומי שלא התנסה בזה מעולם אין לו זכות לשפוט את תפקוד כח המשטרה הקטן שהגיע למקום בהתחלה.

ב. ההודעה הראשונה על מחבל שעדיין חי התקבלה בשלב מאוחר יחסית ולא מיד עם גילויו.

ג. היריה הראשונה בוצעה ע"י החבלן ואחריה המחבל הפסיק לזוז. (קובי מור נראה עומד במחסה עם האקדח כלפי מטה וברקע שומעים את היריה).

ד. ברגע שנודע לקובי שהמחבל עדיין חי הוא שיפר את עמדתו על מנת לא לפגוע בחגורה ובזה חשף את עצמו לסכנה ממשית בצורה מודעת (לא הייתי שופט אותו על אי דיוק ביריה הראשונה).

אני מאוד ממליץ לכל הציניקנים וה"מומחים" להתעלות על עצמם ולפרגן לאנשים שעמדו בסיטואציה קשה וביצעו את תפקידם.

נ.ב מי שהתנסה בזירות כאלה יודע שחלק מאותם שוטרים ילכו לישון עם המראות הקשים של הארוע.
ישן 06-02-2008, 23:11
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי טנדם שמתחילה ב "מי זה ידידך מירושלים?"

רס"ב אברהם יהודה שריקי - מדליק משואה ליום העצמאות ה-59
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.police.gov.il/images/atributes/up.gif]

מ.א. 5 - 90630 חבלה ירושלים

פרטים אישיים:

ת.לידה: 5.7.1963.

נשוי לעליזה ואב לשלושה.

יליד ירושלים, מתגורר בגבעת משואה ירושלים.

ת.ז.: 058295825

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.police.gov.il/web_jerusalem/images/klaly/shriki_juda.gif]

במהלך שרותו הצבאי בגדוד שריון, השתתף במלחמת של"ג ולאחריה הוסיף ושרת בקבע.

תאריך גיוס למשטרת ישראל: 16.3.1986, משרת 21 שנים כחבלן משטרה.

החבלן החל דרכו בחבלה איו"ש שם שרת כשנה ולאחר מכן הועבר ליחידת החבלה ירושלים

בה הוא משרת כ-20 שנה.
מזה 8 שנים שאבי חבלן בכיר (דרגת המקצועיות הגבוהה ביותר).

במהלך שירותו, השתתף באין ספור זירות פיגוע, התמודד עם אירועי פח"ע מורכבים,

נטרל מטעני חבלה רבים תוך גילוי מקצועיות וקור רוח, כשהבולטים בהם:

נטרול רקטת "לאו" בגופו של חייל צה"ל (1997)- על כך הוענק לו עיטור המופת על גילוי אומץ לב.

נטרול רכב תופת ברחוב מאה שערים (2002).

נטרול מחבל מתאבד שנתפס באוטובוס כשעל גופו חגורת נפץ (2002) - על כך הוענק לו עיטור השירות.

בנוסף לעיטורים, צוין לשבח החבלן כמצטיין הנשיא ומצטיין ראש העיר.

יכולתיו המקצועיות ותרומתו להכשרת דור החבלנים הבא, ראויים לכל שבח והכרת תודה.

החבלן הנו דוגמא ומופת למשטרת ישראל, משטרת ישראל ומערך החבלה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.police.gov.il/web_jerusalem/images/klaly/JUDA_SHRIKI.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.police.gov.il/web_jerusalem/images/klaly/JUDA_SHRIKI1.jpg]

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 06-02-2008 בשעה 23:14.
ישן 08-02-2008, 21:58
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי dato שמתחילה ב "כל הכבוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dato
אם אתה איש של כותרות כנראה שאתה אדם שטחי אנא השתדל להתיחס לתוכן ההודעה ולא לכותרת.
בלי קשר אשמח לקבל ממך פרטים נוספים על הארוע בו היית מעורב, הוד גבורתך...בו ירית במחבל סמוך לציבור.

אני לא אוהב "מקטלגים", אנשים שקובעים מראש שאתה בעל תכונות X או אמינות Y, אתה דווקא נמנה עליהם, ולכן סלח לי על שאינני מסמפט אותך ........... אצלי רושם ראשוני כן קובע.

ורק כדי לסגור את פינת "האמינות" טרחתי ושליתי מהבוידם את תעודת ההוקרה, למרות שעברו כבר שנות דור. סלח לי על שאני מעדיף לשמר את אלמוניותי במידת האפשר, ולכן מחקתי את רוב חלקיה על מנת למנוע זיהוי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 08-02-2008 בשעה 22:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:26

הדף נוצר ב 2.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר