לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2008, 16:03
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "Floating Barrel או קנה צף,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
Floating Barrel או קנה צף, מדבר על קנה שמחובר בנקודה אחת לגוף הנשק, מה שמגביר את הדיוק שלו, בלי קשר לקנה מעובה או לא.

אגב, זה אמנם מגביר את הדיוק, אבל הנשק יוצא מאיפוס בהרבה יותר קלות. (? אילן)

קנה צף
עובדות - דיוק נמוך מקנה שאינו צף ואחוז לאורכו.(נבדק)
אחידות / אמינות נפ"מ גבוהה מקנה אחוז.
לצלף חשובה עשרת מונים אמינות ואחידות נפ"ם על הפרשי דיוק מינוריים.
קנה מעובה מדויק עשרת מונים מקנה דק.

כשלמאן דהוא יש חום זה התסמין - הסיבה היא תחלואה.
כשנשק צליפה יוצא מאיפוס יש לבדוק את מתאם הטלסקופ / הטלסקופ / הצלף(על תרוציו) תחילה.
הסיכוי שהסיבה היא הנשק היא בד"כ קטנה ואחרונה ולא קשורה לקנה צף.
אם הקנה הצף אינו מחוזק כראוי ואין לו בדינג צריך לבעוט במי שאחראי עליו לכל הרוחות.(ואני רציני)

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 03-02-2008 בשעה 16:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2008, 16:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]Floating..."

אילן, אולי תתחיל בקצין חימוש ראשי?
הידעת שמבחינת בוחן נשק, קנה שאינו צף לא נחשב לתקלה? נשקים בימ"ח סירבו לתקן רוב"צ, כי אין מה לתקן....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-02-2008, 06:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mark182 שמתחילה ב "הבהרו לי פה כמה עקרונות א...."

הירי במשתיקול משפיע על הירי עצמו - הבליסטיקה, טווח וכו'. אם לא תתאמן בזה, לא תדע לירות בו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-02-2008, 09:03
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא הבנתי אותך
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mark182 שמתחילה ב "הבהרו לי פה כמה עקרונות א...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark182
ג. פה אני מתייחס לדבריו של סירפד - אם המשתיק מתאים ל SR הרי שכול M16 M4 מסוגל עליו פה אני רוצה לספר שבאחת המצגות של הלוטר הם הראו כזה משתיק עתיק לא הבנתי מדוע צהל לא רוכש משהו מתקדם עד שהיחידה הביאה משהו כזה.

מה בדיוק אתה מנסה לומר פה?
המשתיק הזה ייעודי לרובה הספציפי הזה, ולא לאף רובה אחר. הסיבה שהוא קיים היא לתת לצלף את היכולת להשתמש במשתיק בעת הצורך, ולהרכיב/להסיר אותך תוך מספר שניות.

אין שום קשר בין רוס"ר לרוב"צ מכל בחינה שהיא, גם אם אחד מבוסס על השני.

ובהתייחס להודעה שפותחת את האשכול: משתיק קול נחוץ למקרים מאוד ספציפיים, בלי קשר לטווח הירי ולמיקום (בין אם זה גג של בניין, או חדר בתוך בניין, או שיח באמצע הדיונות).

התייחסות לג'ון רמבו ניתן לפרסם בפורום קולנוע, לא פה. בבקשה תתנסח בצורה רצינית ונורמלית.

ישן 03-02-2008, 13:25
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark182
א. ידעתי שאני צודק - למרות שאני לא ממש מבין מה הרעיון לירות עם משתיק במטווח ?
אם ידעת שאתה צודק אז למה שאלת ? ירי עם משתיק במטווח הוא כדי לתרגל ירי עם משתיק במטווח, לא כדי שיהיה שם יותר שקט.
ב. הר ידוע שיש מצבים שבהם צריך להרכיב משתיק מטווח זה לא אחת מהן.
"הרי ידוע" זה יפה, ומשתלב היטב עם "ידעתי שאני צודק", ושניהם מעידים על כך שאינך יודע. כיוון שכתבת פעמיים את אותה שאלה/הצהרה אז אענה לך פעמיים - במטווח מתאמנים בירי בכל המתארים, כולל ירי צלפים וירי עם משתיק.
ג. פה אני מתייחס לדבריו של סירפד - אם המשתיק מתאים ל SR הרי שכול M16 M4 מסוגל עליו פה אני רוצה לספר שבאחת המצגות של הלוטר הם הראו כזה משתיק עתיק לא הבנתי מדוע צהל לא רוכש משהו מתקדם עד שהיחידה הביאה משהו כזה.
אם המשתיק מתאים ל- SR אז הוא מתאים ל- SR, לא לנשק אחר, אלא אם הותאם ביצורו כך שיתאים לעוד כלי נשק. משתיק איננו סוג תחמושת, ולא כל מה שמתאים לנשק א' יתאים גם לנשק ב'. אני לא יודע איזו מצגת לוט"ר ראית, ואיזה נשק הופיע שם. לי היה משתיק לאקדח 0.22, בזמנו זה היה חדש, היום אחרי 20 שנה זה "עתיק", זה עדיין יהרוג אותך בלי שמישהו יבין למה נפלת.
ד. כול צלפי הקרטון ראו את חתימת יוספון והפנימו
פה איבדת אותי ..... ??

ישן 03-02-2008, 16:16
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mark182 שמתחילה ב "שאלת צלפים + תמונות"

אין אפשרות להשתמש בעמעם ( suppressor ) להשתקה מלאה אלא בתחמושת תת קולית לטווח (ואנרגיה) מוגבלים.(משתיק הוא משתיק רק כאשר אין שומעים את קול הירי כמעט ואינם קיימים לגבי נשק עם קמ"ג).

הרכבת עמעם משנה הצנפה ולכן איפוס ולכן התנהגות שונה בטווחים שונים.

צלף היוצא למשימה עם עמעם חייב להכיר את ביצועי נשקו עם העמעם.

למה עמעם?

בהכשרת הצלף יש פרק לאיתור צלפי אויב הנקרא צליף - תך.

כנראה שכל צלפי העולם לומדים פרק זה.

כאשר על רובה מורכב עמעם הקול המגיע ממנו לא רק מעומעם אלא בעל תהודה מקוטעת המקשה על זיהוי הכיוון והמרחק ממנו נורה הקליע.

עמעם - הוספת אותו יש צורך ביותר ידע, יותר תרגול ויותר תחזוקה.

לפעמים כל המוסיף גורע (ראיתי אצלו רוצה גם כן) ולפעמים כל המוסיף יודע (למה הוא מוסיף).

השיקול המבצעי היה תמיד זה המכתיב את אופי הצטידות הצלף לקראת המשימה.

לצלף סער על פי טעמי אין צורך בעמעם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר