לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2008, 12:43
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE] דובר צה"ל מסר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
איזו רוח צה"ל, אילו ערכים ונורמות זה סותר ? סתם טמטום לשם טמטום.

אני חושב שועדת וינוגרד עדיין לא החזירה את המפתחות, אפשר לשהתמש בהם לצורך חקירת "האירוע החריג והחמור".

הקשר היחיד של הידיעה לפורום זה הנושא של "תעמולה ולוחמה פסיכולוגית, באינטפאדה השניה". אחרת הייתי מעיף את האשכול לפורום פוליטיקה. בכל מקרה, אגיב כפי שמתחשק לי, ושהמנהלים יעבירו את האשכול או יסגרו אותו.

הסיפור הוא המשך ישיר לסידרה של "תקריות מזעזעות" של "פשעי הכיבוש", כמו המתנחלת המקללת מחברון (כאילו בצפון ת"א אף אחד לא מקלל, וערבים בטח ובטח לא מקללים...) "הכרוז האיום והנורא" מכפר עזון, ו"סיפורי המחסומים"... . אירועים שוליים שמנופחים מעבר לכל פרופורציה.

חשיפת הישבנים יכולה להיות תגובה ילדותית משהו, לאלף ואחד גורמים (או גורמות) שאף אחד מהם לא ערבי. החל מפ"פ, סטודנטית שבדית או איטלקיה, מג"ד לא חביב במיוחד, או פלוגה יריבה. או שסתם נעמדו להשתין בשטח. אלא שמישהו החליט לנפח את הסיפור. צה"ל מצידו, משתף פעולה בזריזות מבעיתה.

הסיפור הוא, שיש איש יח"צ כלשהו עם משכורת שמנה במיוחד, שמקדם ידיעות שוליות לגמרי כדי להצדיק ולקדם את הדעה הפוליטית של לקוחו (אחרי הכל, לקדם ידיעות הוא המקצוע של איש יח"צ). התקשורת מצידה, מתעלמת בשיטתיות מכל המקרים ההפוכים (כנראה שעבור זה אין איש יח"צ עם משכורת גדולה מספיק), כמו של זריקת אבנים על מכוניות אזרחיות, מחסומי אבנים, דריסה ונסיונות דריסה, הטרדות מיניות שיטתיות של בחורות יהודיות במקומות ציבוריים, תופעת השב"חים ותופעות חמורות באמת שמגיעות מהצד השני, וגם לא מחברים את הארועים האלו לפוליטיקה. על כל אלו מדברים פחות מאשר על הגשם.

המוסר הכפול, הפך למכת גורל עבור רוב אזרחי המדינה.

בקיצור, אשכול פוליטי למהדרין שנפתח מסביב לידיעה לא חדשותית, תעמולתית גרידא.

לגבי החיילים:
הסיני הזקן והחכם כבר כתב (בערך בימי הנביא ירמיהו אצלנו) שעל המפקד לעורר בחייל חימה (על האויב), ו"חייל ייטיב להילחם אם יאמין בצדקת טענתו של אדונו (המלך, היום המדינה).

התקינות הפוליטית שוללת מהחייל את את הכעס על האויב, (ולפיכך עליו לקבל את צדקת האויב באופן אוטומטי, דבר שמוביל להרגשת חוסר אונים ו"אין פתרון צבאי"). מהצד השני, עריכה מגמתית של התקשרות מסננת החוצה דעות השונות מהקו המוכתב, ובכך שוללות מהחייל שיפוט מוסרי הוגן של טענות המדינה. התוצאה: פחד הדק, חוסר אחריות, מלחמת לבנון השניה, ושתי אינתיפאדות.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 03-02-2008 בשעה 13:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2008, 13:09
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני חייב לומר לך שאוסף כזה של..."

תקרא, תלמד תצליח!! אני מאחל לך הצלחה מכל הלב.

כתבתי שהסיפור שפתח את האשכול הוא לא רק מגמתי אלא תעמולתי.
אין יחס הוגן או הגיוני בין המעשה (ילדותי אך שולי) להתייחסות (כותרת ראשית).

כתבתי שהתעמולה מזיקה מפני שהיא פוגעת ביכולת של החייל להילחם.
זה קורה ברמה הפסיכולוגית.
מפני שכדי שחייל ילחם, לפי סון טסו, הוא צריך לכעוס על האויב והוא צריך להאמין בצדקת המדינה ששלחה אותו.
תקינות פוליטית הופכת את הכעס על האויב ללא מוסרי.
ביקורת מגמתית ומופרזת ללא יחס הגיוני הורסת את האמונה בצדקת הדרך.

התוצאה:
א. לא לוקחים אחריות. קצינים מפחדים להילחם (פן התקשורת תהרוג להם את החיים), הם פוחדים מבתי משפט והם פוחדים ממפקדיהם שלא יתנו להם גיבויי. פחד הדק של החייל הפשוט.
ב. השתמטות ואובדן מוטיבציה. סרבנות וסרבנות אפורה.
ג. בילבול והיעדר נחישות. "מה עושה ילד עברי במדינה זרה?".
ד. אמונה ש"אין פתרון צבאי". אבדן אמון בצבא.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 03-02-2008 בשעה 13:24.
ישן 03-02-2008, 14:21
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "נו מספיק עם השטויות, אז..."

בבקשה, כתבה מלאה "זעזוע" .... בהשתתפות הח"כים הערבים וארגון "בצלם" :

ציטוט:
החיילים שחשפו את ישבנם אותרו והושעו

בעקבות התיעוד של חיילים שחשפו את ישבנם בפני חקלאים פלסטינים, שפורסם ב-ynet, נמסר מצה"ל כי החיילים אותרו והושעו. פוליטיקאים וארגוני זכויות אדם הגיבו בזעם לפרסום. ח"כ מוחמד ברכה, אמר ל-ynet: "מהטיוח של וינוגרד והחיפוי של מזוז על אירועי אוקטובר, הצבא הישראלי הולך מן הפח אל תחת"
עלי ואקד ואמנון מרנדה

צה"ל הודיע בצהריים (יום א') כי החיילים שחשפו את ישבנם בפני חקלאים פלסטינים אותרו והושעו מפעילות מבצעית. הדברים נמסרו בתגובה לחשיפת ynet. דובר צה"ל מסר כי "מדובר במקרה מביש שאינו מאפיין את הערכים והנורמות עליהן מחונכים חיילי צה"ל. האירוע יתוחקר עוד היום ומיד בתומו ימוצה הדין עם כלל המעורבים".

גורמים בצה"ל אמרו מוקדם יותר ש"הנושא עדיין נמצא בבדיקה. מדובר באירוע חמור, שיטופל בחומרה רבה". פוליטיקאים וארגוני זכויות אדם הביעו שאט נפש ממראות החיילים שחשפו את ישבניהם באזור חוות מעון. ח"כ רן כהן ממרצ קרא לרמטכ"ל, גבי אשכנזי, לחקור את המקרה המביש: "זה עוד שפל מוסרי של חיילי צה"ל, שהידרדרו למצב שבו הפכו את ישבנם לכלי הנשק שלהם".

יו"ר חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, אמר ל-ynet: "מהטיוח של וינוגרד והחיפוי של מזוז על אירועי אוקטובר, הצבא הישראלי הולך מן הפח אל תחת. ברוח הזמנים האלו, מתברר שזו לא רק הרמה המוסרית של חיילי הכיבוש, זה הנשק האולטימטיבי והבלעדי שלהם".

חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר בתגובה לסרטון כי "תמונות אלה הן כלא אבו גרייב נוסח צה"ל. חיילי כיבוש הם לא מוסריים על-פי הגדרה, אבל עד כדי כך לא מוסריים הם חיילי צה"ל, שהתעטרלו מזמן מערכים הומניים".

לדברי טיבי: "לא מפתיע שמעשה הזוהמה הזה קורה באזור חברון, שם לא ברור מי גרוע יותר - צה"ל או המתנחלים, השותפים למעשים השפלים ביותר נגד פלסטינים. התמונות חייבות לגרום בושה וכלימה לחברה הישראלית, במיוחד למשפחות שגידלו מפלצות כאלה. החיילים המתוסכלים מהכישלון בלבנון יכלו סוף סוף לסמן 'וי' עם ישבן חשוף מול פלסטינים לא חמושים. זה ניצחון התחת".

חבר הכנסת טלב א-סאנע אמר כי "זו הוכחה נוספת לכך שהחברה הישראלית איבדה צלם אנוש. חברה המשלימה עם כיבוש, שליטה ודיכוי של עם אחר, חיסולים והוצאה להורג ללא משפט, תהפוך בסופו של דבר לחממה לגידול רוצחים, פושעים ופעולות מזוויעות כאלה. החיילים האלה במעשה המזוויע שלהם חשפו בראש ובראשונה את פרצופו של צה"ל ושל החברה הישראלית והדבר מעיד על פשיטת רגל מוסרית. על ראש הממשלה לסיים את הכיבוש המשחית לפני שזה יחסל את החברה הישראלית".

יו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, אמר כי "החיילים המתועדים חשפו את הפנים האמיתיות של הכיבוש הישראלי. הם עשו זאת בשליחות ממשלת ישראל וייצגו נאמנה את השפלות המוסרית של מנהיגיהם".

ח"כ נדיה חילו ממפלגת העבודה אמרה כי "שוב נחשף הצבא במערומיו. שום כסת"ח לא יעזור במקרה הזה. אני קוראת לשר הביטחון להתערב מייד ולפעול להדחתם של המפקדים האחראים בעניין".

ח"כ אבשלום וילן ממרצ אמר כי מדובר ב"אירוע לא מוסרי וחמור מאוד. אני קורא למשטרה הצבאית לחקור מיידית את נסיבות האירוע בצורה רצינית ובלתי מתפשרת".

גם בארגון ב"צלם" הזדעזעו: "ההתנערות הכמעט מוחלטת של המערכת מחובתה למצות את הדין עם אנשי כוחות הביטחון שפגעו בפלסטינים, יצרה תחושת חסינות מפני מתן דין וחשבון בקרב חיילים. תחושה שמובילה בין היתר לאירועים מעין אלו".

ישן 03-02-2008, 14:05
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חיילים חשפו את ישבנם מול פלסטינים (Ynet)"

אותי אישית הפתיע שYNET לא צירפו לכתבה תמונה של דוגמנית מעורטלת עם הכותרת "תחת (צילום אילוסטרציה)" כמנהגם.
YNET הוא אתר צהוב ונבוב, שבמידה ולוביסטים ויחצ"נים לא דחפו לו שטויות לפרסם ואין לו מאמרים סמי-פורנוגרפיים ישנים למחזר יחפש מאיזה שטות כדי לעשות רעש.
מה כבר קרה? שני ילדים בני 19 חשפו ישבן שעיר בפני כמה פלאחים שראו כבר ישבן שעיר אחד או שניים בחייהם. אז....? מה נפגע חוץ משכבת האוזון?
אני חושב שפעילי השמאל צריכים לשמוח ולעלוז על כך שאם פעם דו"ח בצלם ודומיו היו מלאים בחיילים שירו באזרחים, בחיילים ששברו עצמות לאזרחים ובחיילים שהפעילו גז מדמיע וכדורי גומי על אזרחים - היום הם יכולים לשחרר דו"ח שבו חיילי צה"ל סה"כ חשפו ישבן. ואללה, שהחיינו וקיימנו והגיענו ליום בו כמעט גר זאב עם כבש ופלאח עם תחת ירבץ.
ישן 03-02-2008, 18:01
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לבוש, מדים וצורה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חיילים חשפו את ישבנם מול פלסטינים (Ynet)"

משהו בכל זאת עובר על צה"ל שלנו. לעיתים קרובות יותר ויותר אני רואה חיילים וגם חיילות הולכים
עם מכנסיים מופשלים, אשר עוד רגע ונופלים להם.
הם נראים "קרביים" מאוד בהופעה מרושלת והרובה שהם נושאים מזכיר איזה חפץ מיותר שהם צריכים לשאת.
החולצה שלהם בחוץ הרישול חוגג ממש. אני קבעתי לי כלל. חייל עם הופעה מרושלת לא אוסף לטרמפים. מצד שני אני יודע כמה חשוב להם להגיע למקום שאליו נוסעים.
עצוב לראות בהופעה כזאת חיילים. משמעת העצמית מתחילה מכאן. לא צריך לחכות למשטרה צבאית.
מי שמתרשל כך בהופעתו, גם מזלזל בקרב. לפני כמה זמן נפגשתי עם מכרים מחו"ל, אשר הסבו את תשומת ליבי להופעה המרושלת ומלוכלכת של קבוצת חיילים. הם מתוך כבוד אלי לא אמרו מילה, עיניהם אמרו הכל.
ישן 04-02-2008, 06:22
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "ביזיון לצה"ל. להעניש חיילים..."

הכותרת של כל הסיפור הזה לא צריכה להיות "שני חיילים נכנסו לכלא בגלל חשיפת ישבן" אלא "שני חיילים נכנסו לכלא בגלל כותרת ב-YNET".
שוב פעם האתר הדלוח הזה עושה רעש מכלום, שוב פעם דו"צ לא יודעים להגיב (למה אני בכלל ממשיך לצפות מהם למשהו?!?!?) ושוב פעם צה"ל נכנס לפאניקה ודופק איזה ש"ג.
שני חיילים שטותניקים עשו משהו ילדותי ו-YNET ניפח את זה לפשעי מלחמה. עכשיו שייזהרו פושעי טבח חוות מעון (כך וודאי ייזכר אירוע חשיפת הישבן) לא לנסוע ללונדון או משהו אחרי השחרור כדי שלא ייעצרו על פשעים כנגד האנושות רק בגלל של-YNET לא הייתה כותרת אחרת.

יאללה, היום ב-12:00 התכנסות מול משרדי YNET לחשיפת תחת מאורגנת בפני העורכים. מי מגיע?
ישן 04-02-2008, 06:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "הכותרת של כל הסיפור הזה לא..."

לא נורא, החבר'ה האלה יזכו בשינה טובה ומנוחה לשבועיים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-02-2008, 14:48
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
חברים, לא יעזור שום דבר...

גם אני פעם לפני הרבה זמן הייתי בצבא. עשינו כל מיני מעשי ילדות.
שאף אחד לא יגיד לי, אם משהו הולך ברישול ובזילזול במדים מלוכלכים או חצי "על אזרחי"
השד יודע למה הוא הולך כך. המשטרה צבאית תעצור אותו לביקורת.
אזרחים לא יעצרו לו בטרפמידה בחושבם שהוא אזרח מתחזה.
אז תגידו מה מה לכל הרוחות הוא מנסה להראות ...
אותו מרושל, גם נוסע כמטורף במכונית שקיבל מהוריו לסופ"ש ומשתתף במירוץ לא מובן.
לצערי אותו מרושל גם נפגע בתאונות דרכים וחו"ח לא רוצה לכתוב יותר...
אז תגידו מה הוא מקבל חוץ מאגו טריפ שמתנפח ועושה "אבו-עלי" על חברתו...
ישן 04-02-2008, 16:00
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile

תצ'מעו סיפור.....
(קצת קולטורה לדיון )

כרוז עבר ברחבי הממלכה ובפיו הודעה

"הכליף הגדול והנורא
זקוק לבעל עצה,
לכליף חמור מחמד דואג לו כבבת עינו
אך צרה נפלה בהרמונו
זה מספר ירחים החמור עצב ובוכה
מי שאת בת שחוקו יחזיר ב1000 דינר יזכה".

הגיע השמועה לאוזני ג'וחה והוא לא הסס לרגע ורץ לבית הכליף
"תן לי דקה ביחידות עם השפוף
ומיד יצחק כמו אחזהו טרוף ".

לקח ג'וחה את החמור לחדר הסמוך,סגר את הדלת ותוך רגעים ספורים חזר עם החמור,זה האחרון מתגלגל מצחוק המרעיד את כל ביתו של הכליף.
הכליף עמד בהבטחתו,נתן לג'וחה את 1000 הדינרים ושילחו לדרכו.

בימים שלאחר מכן היה ג'וחה עסוק ועמל
ב1000 הדינרים כלה לקבל
בשעה שהיה בדרכו לבית השדכנית
שליחי הכליף השיגוהו והפריעו לתכנית
"אם אתה ג'וחה היהודי הפיקח שאת חמורו של הכליף שימח
יש בפינו פקודה,אתה בא איתנו ואין טעם להתווכח".

הביאו החיילים את ג'וחה מול הכליף
זה האחרון החל להטיף
"וואלה אכן שימחת את החמור
אבל מאז אללה ישמור
אין רגע שקט מלילה עד אור
צחוקו הרם נשיא בכל האזור
אין שינה אין שלווה ובעיניין הנשים
כשאת צחוקו אני שומע......לא עובד.....לא נעים
ולכן אני עליך מצווה
תחזיר לי אותו.....בוכה
,אם תצליח מיד 1000 דינרים נוספים תקבל
אם לא.......את כבודך נחלל"

הבין ג'וחה את גודל הסכנה הביט בעיני הכליף ובלי היסוס אמר
" תן לי רגע ביחידות עם המחר'ופ
תוך דקה ראשו היה כפוף"

נכנס ג'וחה עם החמור לחדר הסמוך,סגר את הדלת וכעבור כמה דקות, חזר עם חמור מיבב ושטוף דמעות.

הכליף סוף סוף שמח ונירגע,אבל אז סקרנותו גברה
"אני אעשה איתך עוד עיסקה,תמורתה אתן לך את בתי היפה
למדני את סוד השליטה בחמור
קבל את מילתי ,מהבטחתי לא אחזור.

אין בעיה ג'וחה אמר
ובליבו חשב "וואלה הדא איל כליף חמר"

"אז כשחמורך היה עצוב וקודר,לחשתי לו באוזן שהז.....שלי גדול יותר"
"אכן בדיחה חכמה"אמר הכליף
"נו ומה את מצב רוחו שוב החליף?"
"אההה,זאת פשוט היתה הברקה,אני.....הראיתי לו את ההוכחה"

חישב הכליף את המצב שנהיה
גילגל בראשו מה הפסיד ובמה זכה,
"הלך הכסף......והחמור שוב עצוב
לפחות אני יודע שבתי תקבל מכל-טוב"
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:28

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר