לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2008, 16:30
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מידע 5.2.08 סק"ם (תרגיל רב חיילי) בשיזפון היום

היום התקיים בשטח אש בדרום תרגיל סק"ם (תרגיל רב-חילי), שבד"כ נחשב לתרגיל גדול וחשוב. אך בניגוד לשנה שעברה, בה נעשו שינויים רבים במתווה התרגיל הקלאסי כתוצאה מהפקת לקחי המלחמה - בתרגיל שנערך היום לא נעשה כל שינוי למרות שמאז התרגיל הקודם הופקו לקחים רבים וחשובים. בנוסף, התרגיל היה כל כך חשוב שהרמטכ"ל (שכרגע יושב בבית עם שפעת) ראה לנכון לוותר על נוכחות בתרגיל.
ואנחנו שואלים שאלה פשוטה: כן רמטכ"ל או לא רמטכ"ל - מה הטעם בתרגיל שמתכונן למלחמה הקודמת?!
פרטים נוספים יובאו בהמשך - תזכרו איפה קראתם על זה לראשונה!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונת אילוסטרציה, תמונות מהתרגיל היום יובאו מאוחר יותר. אולי לא ממש משנה ממתי התמונות, התרגיל גם ככה לא השתנה...

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 05-02-2008 בשעה 17:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2008, 17:28
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש גבול למידע שאני חשוף אליו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
אך העובדות ברורות:
1.בין התרגיל הקודם לתרגיל הנוכחי הופקו לקחים נוספים שהביאו לשינויים בתו"ל
2.השינויים האלה לא מצאו את דרכם אל מתכנני התרגיל
3.העובדות הנ"ל היו ברורות וידועות עוד לפני קיום התרגיל, מה שהביא ליחס מזלזל מצד הקצונה הבכירה שפשוט בחרה לא להיות שם.

אכן, כמות המידע שאתה חשוף אליה משפיעה על הביקורת, וכאן אני לא רואה שהיית חשוף למספיק מידע, ואם כן אז לא הסברת ולא נימקת..
האם אתה יודע שזה מה שקרה? שינוי התו"ל? בגלל מלחמת לבנון? והמלחמה הבאה תיראה כמו מלחמת לבנון? נראה לי שאתה הוא זה שדורש שנילחם את המלחמה הקודמת ולא את הבאה....כחוק אצבע, נכון להתכונן אחורה שתי מלחמות מאשר מלחמה אחת אחורה, לכן נראה לי שזה שלא יישמו את "כל הלקחים" לא אומר משהו, אלא עם עשו זאת שלא בהחלטה מודעת..אז זה מעיד על רישול ובלאגן, אבל אתה לא ממש הסברת למה זה נעשה, פשוט ירית מהמותן.
הבכירים? מה איכפת לי הבכירים ומה זה בדיוק אומר שהם לא היו? לא הייתי מסיק מזה מסקנות יותר מדי גדולות ואפילו ההפך, בצה"ל שחוזר להתאמן בצורה נורמלית, לא כל תרגיל רב חיילי הוא סיבה למסיבה שבה כל גנרל צריך להראות את פרצופו...

אם כל מה שכתבת אכן נכון,אז ראשית קבל את תמיכתי אבל נא תפרט קצת יותר בתגובות הראשונות שלך כי האשכול כמו שפתחת אותו לא נראה רציני מספיק.

ישן 05-02-2008, 19:24
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
סירפד ידידי- אתה חייב לרדת מהביקורת הזו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "מימתי זה תרגיל?"

כרגע חזרתי מהרב"ח.

רמטכ"ל חולה? - נאחל לו בריאות. שר הביטחון, אלוף דן הראל ואלוף אבי מזרחי היו. זו נוכחות הולמת.
הביקורת שלך אינה במקומה.

תו"ל שמול, מלחמה קודמת. אנא ממך. לא חייבים להיות פופולרים כל הזמן ולהיות וינוגרד קורקט.
זוהי הצגת יכולות ולא תרגיל. התרגילים לא מתבצעים מול עיניים אזרחיות. זה היה הרב"ח הטוב , המדןייק, המלוטש, המקצועי, המגוון, ביותר שראיתי עד היום. (ראיתי אחד או שניים). תצוגות אחרות הציג הרמטכ"ל הנוכחי בעצמו לפני אוכלוסיה רלוונטית בתצוגה אחרת.
הביקורת שלך אינה במקומה.

אינני מבין למה כל הזמן צריך להיות צינים, ביקורתיים, ומלאי קיטונות של תלונות.

היית בתצוגה? נהנית? ספר לחבר'ה.
יותר מזה, אין מה לדון כאן. אין מה לספר כאן ובמיוחד לפרט מה היה , מה יש ומה חסר.

זו דעתי. אתה המנהל. תעשה מה שאתה רוצה.
ישן 06-02-2008, 09:30
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
הנה התמונה של דובר צהל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "5.2.08 סק"ם (תרגיל רב חיילי) בשיזפון היום"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/5B56AEE1-6430-4E09-8E01-F3A59276D702/0/DSC_0096s.jpg]
מימין לשמאל:הקשנ"ר חלוצי, סגן הרמטכ"ל דן הראל, ברק, ?(אולי מפקד מז"י אבי מזרחי) ואחרון הוא מח"ט שיזפון גיא גולדשטיין
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 07-02-2008 בשעה 09:10.
ישן 06-02-2008, 09:36
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "הנה התמונה של דובר צהל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hge

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/5B56AEE1-6430-4E09-8E01-F3A59276D702/0/DSC_0096s.jpg]
מימין לשמאל:הקשנ"ר חלוצי, סגן הרמטכ"ל דן הראל, ברק, ?(אולי מפקד מז"י אבי מזרחי) ואחרון הוא המח"ט האפס של שיזפון ג'

ההערה האחרונה שלך על המח"ט היא פשוט לא במקום ולא ראויה (ואני אין לי מושג בכלל מי זה).
אם יש לך טענות כלפי קצין כזה או אחר (לא מדבר אפילו על אלוף ובטח לא על פוליטיקאי שבהגדרה הוא אישיות ציבורית) אז תכתוב זאת בצורה בוגרת עם הסברים וטיעונים וסימוכין אם אפשר.
סתם לקרוא לקצין אפס זה פשוט מתחת לכל ביקורת כאן בפורום והאמת שגם כמעט בבכל מקום אחר.
אמיל

ישן 06-02-2008, 19:15
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
פשוט בושה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "אמיל ידידי"

אני מנהל פורום במקום אחר , ותגובות או שימושים בלקסיקונים המתחילים להופיע כאן היו "זוכים" לתגובה אחת בלבד.

החוצה.

אמיל , אתה עדין וממלכתי מידי.

יוסיפון וסירפד... חברים יקרים (ואני מתכוון לכך)

-אם מישהו מהמשתתפים היה שם את החתימה עם אות הקלון, הייתם חוסמים, מצנזרים או נכנסים בו בכל כוחותיכם. הכנסת מחאה כזו לחתימה של מנהל, אינה ראוייה לפורום מכובד כזה. יוסי ידידי, הייתי שמח לראות את מחאתך מוסרת, ולו בגלל היותך מנהל פורום וצריך לשמש דוגמא באוביקטיביות וניקיון בהתבטאות.
כותב כמו HGE צריך להיות מוזהר. את הודעתו חייבים לערוך. התבטאות כזו אינה ראוייה לפורום שלנו. (מכובד.. אמרנו כבר?)

אינני יודע מה קורה לקלות האצבע על לוח המקשים. מה המרירות הזו? מה ביקורתיות הארס הזו?
אי אפשר לבקר בטעם? בשכל ישר והתבטאות מתונה?

להתפלץ...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר