לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2008, 11:42
  עדי-אילת עדי-אילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.06
בדוק מה מותר לך ומה אסור לך בפרטי רשיון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי NATANMIZRAHI שמתחילה ב "רישיון תוכנה"

אותו רכשת עור התוכנות ערתם אתה ונה את היישומים. עליך לבנות בעצמך את היישומים כך, כי אם ברצונך למכור אותם - לכל אחד מהם תיצור מספר רשיון אחר טבוע בתוך כל עותק של התוכנה לפי רצונך ואפשרות לחייב את הקונה לפי תנאים סבירים ומקובלים בתחום התוכנות, אך יחד עם זה גם נראים לך כדאיים. אחד מוכר תוכנות עם מנוי שנתי, אחר מאפשר הורדת DEMO ( מוגבל אופציות ), אחר מאפשר התנסות ללר תשלום לתקופה מוגבלת ( תוכל להשחיל לתוך היישום ספירת ימים מיום ההפעלה הראשון ו"הרס" היישום כולו בסיום התקופה, אפשרות של "אקטיבציה" עבור עותק נסיוני לאחר התשלום ועוד. כל אלה תלויים בכשרון ההמצאה שלך ובכשרון התיכנות שלך שתגלה בתחום, ועוד ועוד. לא הכל מסתכם בתיכנות ויצירת התוכנה עצמה הבדוקה 100% לעבודה ללא תקלות, יש גם הרבה פרטים נוספים סביב.
אני אישית לא מכיר אתרים בהם תוכל לקבל עוד הסברים. כל העצות שהבאתי אך ורק מנסיון אישי כמתכנת בכמה שפות, ביניהן VB , גם ++C, גם Turbo Pascal ועוד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2008, 09:19
  NATANMIZRAHI NATANMIZRAHI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.07
רישיון תוכנה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם התוכנה שלך משתמשת באופיס וללקוח מותקנת חבילת אופיס"

קודם כל תודה לכל מי שענה לבעיה שלי,היא קצת מורכבת בישבילי כי אני לא חזק עדיין בתחום הרישיונות

עכשיו ממה שאני מבין מההסבר שלך זה כך:

אני אתחיל בזה שיאמר שלי יש את מערכת האופיס חוקית עם רישיון ממיקרוסופט

דבר שני במידה ואני רוצה למכור תוכנה /מערכת מידע שבניתי במוצר האופיס למישהו שאולי יש לו אותה חוקית או שלא ,זה אני לא יודע.......האם זה אפשרי?....

והאם אני אמור לתת לו מספר רישיון ואיך אני עושה את זה דרך אופיס.....

עכשיו מה לגבי זכויות יוצרים שלי,איך אני מבטיח אותם שאף אחד לא יעתיק את מה שאני עושה חוקית וימכור לא חוקית למישהו אחר....

תודה רבה על הייעוץ והעזרה,אשמח לקבל תשובה שוב.......

נתי
ישן 09-02-2008, 22:41
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
נעשה קצת סדר בדברים:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NATANMIZRAHI שמתחילה ב "רישיון תוכנה"

א) העובדה שיש לך מערכת אופיס ו-VB חוקיים הינה קריטית. ברגע שאתה כותב תוכנה המיועדת להפצה (קל וחומר למכירה) משמע שאתה משתמש בחבילת אופיס ו-VB לצורך מסחרי והיחס אל אלו המשתמשים בתוכנה לא חוקית לצורך מסחרי הינו חמור ביותר מאשר משתמשים ביתיים העושים זאת.

ב) אם אתה מוכר את התכונה AS-IS, כלומר, הלקוחות יכולים להוריד ממך בתשלום את התכונה או לרכוש אותה בחנות וכל תהליך ההתקנה נעשה על ידם, אני לא חושב שאתה צריך לבדוק אם ללקוח יש חבילת אופיס חוקית או לא. זו כבר בעיה שלו מול מיקרוסופט.
אבל, אם אתה מוכר תוכנה + שירות כאשר מגיע טכנאי שלך להתקין את התוכנה, עדיף שתדרוש שללקוח יהיה אופיס חוקי כי עלול להווצר מצב שבתהליך ההתקנה הטכנאי יאלץ להתקין גם דברים הקשורים לאופיס, ואם הוא יתקין זאת מתוכנה לא חוקית האשמה תהיה עליך.

ג) כל עניין הרשיונות ומספרי הרשיון שדיברו עליו באשכול זה לא קשורים, למיטב הבנתי, לחוקיות מכירת תוכנה הקשורה לאופיס אלא למספר רשיון שאתה מנפק ללקוח (כלומר מספר סריאלי כדי למנוע העתקות וכו'). אתה לא חייב לעשות זאת אבל זה יכול למנוע מלקוחות להפיץ את התוכנה אותה יצרת מבלי לשלם לך.

הרעיון הוא שבתהליך ההתקנה התוכנה תדרוש מספר רשיון. כל לקוח מקבל בזמן הקניה מספר יחודי לו אשר מזהה את הלקוח. ללא מספר רשיון חוקי אי אפשר להתקין את התוכנית, ואם הלקוח הפיץ את התוכנה עם מספר הרשיון שהוא קיבל, תוכל לזהות אותו ולתבוע אותו.

יש שתי רמות הגנה בנושא זה:
1) שימוש בנוסחה שתבדוק אם מספר הרשיון הוא מספר חוקי - נניח שאתה קובע מספר רשיון בן 10 ספרות. יש 10000000000 אפשרויות שונות. נניח ואתה צופה שלא תמכור יותר מ-10000000 עותקים של התוכנה, אז אתה יכול לקבוע נוסחה שתצמצם את כמות המספרים החוקיים. היתרון, קל ליישום ע"י בדיקה פשוטה שתפעיל נוסחה על המספר שהלקוח הקליד ותגיד אם המספר חוקי או לא. חסרון: אפשר בדרכים שונות לעלות על הנוסחה ולכתוב תוכנה שתיצור מספרי רשיון חוקיים.

2) להוסיף אתר שיכיל מעקב אחרי מספרי רשיונות שנמכרו. כל פעם שאתה מוכר עותק של התכונה אתה מוסיף את מספר הרשיון שניתן ללקוח לרשימה הזאת. בצורה כזו גם אם מישהו פרץ את הנוסחה הוא לא יוכל להשתמש באותו מספר רשיון אלא אם כן הוא מופיע ברשימה. כמו כן, תוןכל לבצע מעקב אחרי מספר הפעמים שהשתמשו באותו מספר רשיון כדי להתקין את התוכנה. אתה יכול לקבוע שאם השתמשו באותו מספר רשיון מעל מספר פעמים מסוים, לא היהי ניתן להשתמש בו יותר.

ישן 10-02-2008, 21:35

רישיון תוכנה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נעשה קצת סדר בדברים:"

תשמע,אני בשוק טוטאלי

ההסבר שלך הוא ממש בשני מילים......"מכל הלב".......אני מאוד מודה לך

ואני אתאר לך את המקרה שלי......

אני מתכוון ליצור תוכנה ולמכור אותה לבתי עסק בשני אופנים:

1.במידה והוא יהיה מעוניין שאתקין לו את התוכנה אני אשרוש ממנו הוכחה אחד לאחד למערכת אופיס חוקית(במידה ואני יוצר את התוכנה רק במערכת אופיס)

2. במידה והוא יתקין לבד וללא שרות שלי מפרט ייעוץ טלפוני במידה והוא יסתבך אז זה ממש לא "מעניין " אותי מה יש לו על המחשב...חוקי או לא חוקי

אני צודק?...הבנתי נכון? פיספסתי משהו?

שאלה נוספת לי.......

האם ניתן או יש צורך ליצור זכויות יוצרים על התוכנה שאני בונה?

בברכה

נתי
ישן 11-02-2008, 22:48
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני, במקומך הייתי נזהר מלהכיל מנגנון השמדה בתוכנה.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NATANMIZRAHI שמתחילה ב "צודק,לא אומר שלא בגלל זה..."

הכי טוב זה פשוט לנעול את התוכנה שלא תתפקד במידה ואין רשיון מתאים.

ברגע שאתה נותן לתכונה שלך יכולת למחוק או להשמיד דברים, הדרך לתקלה שתגרום להשמדת מידע של הלקוח הוא קצר, ומשם לא צריך להפעיל הרבה דמיון כדי לראות את התביעה.

נושא זכויות היוצרים מתחיל, בעצם, מהוכחה שאתה יצרת את התוכנה.
אם זו תכונה שאמורה לעבור קומפילציה תשמור את קבצי קוד המקור ותדאג לחתימת זמן (לדוגמא, לשלוח את הקבצים באימייל לעצמך, כך שתוכל להוכיח שכתבת אותם בתאריך מסוים) ואם מישהו אחר בנה לך את התכונה, תדאג לציין בחוזה כי רכשת ממנו את הזכויות של התוכנה (ולדרוש את קוד המקור).

לאחר מכן יש לך את נושא הצרכן. תידע את הצרכן מה מותר ומה אסור לו לעשות עם התוכנה, על כמה מחשבים מותר לו להתקין אותה ואיזה שימוש מורת לו לעשות עם רכיבי התוכנה.
ברוב התוכנות יש בתהליך ההתקנה (או בהפעלה הראושנה) מסך המפרט זאת ועל הלקוח ללחוץ ולסמן שהוא מסכים לתנאים אלו. החתימה על המסמך אינה מחייבת באופן אוטומטית משפטית, ולא כל מה שתכתוב שם באמת תקבל (לדוגמא, אם תכתוב שמותר לך לקיים יחסי מין עם אשתו של הלקוח לפחות פעמיים בשבוע, זה לא יתפוס משפטית ).

כאשר אתה עובד עם עם לקוחות ולא עם מוצר מדף אתה יכול גם להחתים אותם על חוזה עימך.

בנוסף לכך יש עוד כל מני אפשרויות של רישום מסחרי של שם התוכנה ועוד כל מני טריקים, אבל עדיף שתשאל את החבר'ה מפורום משפטים וצרכנות, יש להם יותר ידע ממני בתחום זה.

ישן 12-02-2008, 19:19

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עדי-אילת שמתחילה ב "נתי - נראה לי, כי רק עם Office לא תוכל לבנות את כל התסבוכת"

כן אני מבין בערך את המכלול הזה ואני מנסה להתמודד איתו בכבוד :-))

האם ואילו תוכנות ניתן להוסיף ברכישה כמובן על מנת להגן על מערכת המידע שאני בונה באופיס?

במקביל אני בונה גם ב VB אך זה לוקח הרבה הרבה יותר זמן ושם כמובן יש את כל האפשרויות שעליהן מושתת בניית תוכנה מ- א' ועד ת' אך זה ייקח לי הרבה יותר זמן עד שאסיים שם.....

בינתיים אני רוצה לשחרר לשוק כמה מערכות מידע אשר יוכלו כבר להתחיל לעבוד איתם ואולי בעתיד של כמה חודשים קדימה להחליף אותם במערכות החדשות שאני יוצר ב VB.

אשמח לקבל חוות דעת על כך ועצות נוספות

תודה לכל המקצוענים שעונים כל הזמן

נתי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:42

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר