לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2008, 14:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
משהו דו ספרתי, אם אתה באמת רוצה לדעת
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "ואללה הרגעת אותי"

אבל הכי טוב זה שתיקח מהר אוטובוס (אתה לא מאלה שנעלבים שמציעים להם אוטובוס?) לאיזט שכונה מסודרת מאוד צפונית מזרחית לת"א עיר הקודש (צפונית למדינת פ"ת). עמוד בשערי היוצאים בטרמינל והקשב לקריאות לטיסה ברמקול. טייל בשדרות הישרות ועצור להתבונן בארכיטקטורת הבאואהוס המודרנית וכיצד צלליתה הנמוכה משתלבת בנוף. אם יתמזל מזלך, עצור ליד אתר בניה טרי: הבט לתוך מה שעתיד להיות חניון של שכמותך. התרשם מארכיטקטורת בלטות הבטון הסדורות, מן הבוץ ומצפיפות הדיור העתידית. אולי אפילו תזכה לצפות בצוות הנמל כשהוא מלווה נוסע חדש.

עצום את העיניים ושים את האייפוד על ווליום מקסימלי. חזור הביתה בדרך בה באת... בזמן הקרוב לא תתעניין עוד בתוחלת חיים ממוצעת...

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 21-01-2008 בשעה 14:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2008, 14:43

כן, כן... גם אני אוהב את קו 367 מצומת בית קמה למשמר הנגב...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "תודה על ההמלצה"

אבל חזרה לעניננו: כבן לאב שהיה בעברו הרחוק (מאוד) נצר לעכו"ם, ושמהצד ההוא יש לי, באופן תאורטי יותר או פחות, לא מעט עכו"מים שמקורבים אלי מבחינת שרשרת ה DNA, אני חייב לציין שהיהודים הם בין הדבקים ביותר בחיים מכל האנשים שפגשתי: אני לא מתכוון לרצון לחיות כמו לרצון שלא למות כאשר באמת חושבים על זה. אני חושב שהעובדה שב-12 שעות (בממוצע) שיעברו בין החזרת הציוד שלך (בשיבה טובה) ובין הרגע שרפה השכל, עם המבטא הזר ופאות הפרא יניח עליך בלטות זולות שמוחמד בן ה-12 עשה שלשום בחצר בכפר קאסם, יבכו אותך מרות ובפראות 5-10 דקות (ואז ידברו על "הסידורים") ידחפו לך זרנוק לחורים שלא ידעת שיש לך בכלל (יתרון עצום לאשה היהודית כאן...), יעטפו אותך בסמרטוטים ומי יודע מה עוד.... המחשבה על כל זה ועל החמרה הבוצית של מישור החוף - אין פלא שגורמת לך להחזיק בכוח בחיים. העכו"ם - וצריך לראות את זה מקרוב - פשוט מקבלים את זה כמין חופשה שאין דרך לברוח ממנה. הם חוסכים כסף לארון יפה, נוסעים לבקו"ם על רכב קטן וחביב ומסביב לא עושים היסטריה בכלל. 20-25 שנה אחרי זה מחסלים את הפנטהאוס שבנו עליך ובונים לך על הראש עוד קומה. יש מדינות שאפילו מוציאים את מה שנשאר ממך וזורקים לקטקומבה (עוד לא גיליתי מה בדיוק עשו לאבותי המסויימים מבין האופציות הנ"ל...). מה שכן אתה יכול ללכת שם ללוויה ולא לחזור עם מחשבות.

בתאבון

ישן 21-01-2008, 15:01
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כן, כן... גם אני אוהב את קו 367 מצומת בית קמה למשמר הנגב..."

דווקא היהדות היא זאת שמגדירה באופן מסודר את סידרי הקבורה והאבל.
ע"פ היהדות אסור להתאבל יותר משנה. כי זה ברור שאדם לא יכול להמשיך לחיות כאשר הוא מתאבל.
מסיבת שתיה אחרי ההלוויה זה דבר נורא נחמד, השאלה למי זה מתאים.
השבעה שיושבים אחרי עוזרת לאבלים להתמודד עם הימים הראשונים של האבל כאשר הם מוקפים חברים ומשפחה., אצל משתמשי הקטקטמבות יש טקסים שאם תנתח אותם תראה שהם מזכירים.

ד"א אצל היהודים שחיו בתקופות קדומות יותר היה נהוג ללקט את העצמות אחרי שהבשר נרקב/נאכל ע"י תולעים. ולשים אותם בבור משפחתי משותף. מכאן בא הביטוי "נאסף אל אבותיו".

ישן 22-01-2008, 10:01

צריך לא לחבר חיצונית... זה מה צריך...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "נו טוב,"

בכל מקרה לגבי העדפות אכסון, פירוק ותסיסה בהחזרת הציוד: אין לי העדפה... אני לא איש מאמין וברור לי שהחידלון הוא מוחלט - באיזו צורה העגלה שסוחבת את ה,אני" שלך כל החיים מתפרקת לא ממש חשוב לי.

הבעיה "שלי" היא שמזה כמה שנים מצתלבים אצלי כמה עיסוקים שבכולם המוות מרחף כל הזמן מלמעלה. אני גם "עובד" הרבה מאוד עם קשישים, ובמיוחד הצברים שביניהם מדברים על זה הרבה. עניין הצד הפיסי של המוות - שאף פעם לא הטריד אותי - עולה אצלי מדי פעם ופעם, ולא בצורה מדעית. מצחיק, אבל ליד אופני הגסיסה, מוות וקבורה אצל ה"חברה" שאני מכיר, מוות טראגי במלחמה ממש לא נראה לי נורא... מחשבות.

ישן 22-01-2008, 10:45

למיטב הבנתי (וכאמור חשבתי על זה כמה פעמים)
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "1.אז יגידו. אז מה? 2.אני חושב..."

בזיקנה מעורבים תהליכים שונים - פיסיים ופסיכולוגיים - אשר "מחלישים" (מנקודת מבטוח של "הצעיר") את האדם במידה "נכונה" ומאפשרים חיים רגילים בצילן של תופעות, שלא לדבר על המוות, שאדם צעיר היה מצוי בחרדה מהן (מה שמאוד בולט אם תסתובב בהוספיס של "צעירים" חולי סרטן ולחילופין במחלקה גריאטרית). במשהו, ובלי לקרוא מחקרים, זה מזכיר לי את השינויים שמכינים אישה - כמעט כל אישה, גם "פחדנית" - לשלב הפיסי של הלידה.

דודה זקנה שלי נפטרה בשנתה בבית אבות (דווקא לא במחלקה סיעודית, למרות שכבר הייתה מאוד גבולית) בגיל שיבה טובה. כשטיפלתי בכל העניינים במחלקה, חשבתי על האנשים מסביב שאכלו אז ארוחת בוקר: על השותפה לחדר (שכמובן העירו אותה והוציאו אותה למקום אחר) ועל שאר האנשים שארבע פעמים ביום ישבו לידה בשולחן. אם היו מכניסים אותך לעמדה ולפניך הייתה רואה 4-5 חברים שכל אחד מהם יצא ונהרג מייד, אני מניח שאפילו אדם חסין היה לוקה בשיתוק מסויים. הקשישים, משום מה, מקבלים את זה טוב בהרבה, ולא נראה לי שבהדחקה.

ישן 22-01-2008, 11:08
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "למיטב הבנתי (וכאמור חשבתי על זה כמה פעמים)"

ידידי, לצערי הייתי בכל כך הרבה מקרים של חברים שנפלו סביבי (מלחמות) - חוץ מצער רב על אבדנם -לא לקיתי בשום שיתוק והמשכתי בשירות הצבא והמדינה שנים רבות .
לעומת זאת אמי ז"ל עברה את השואה בצורה מאד קשה ולא הצליחה להשתקם באמת וסבלה כל חייה אח"כ מדכאונות אקוטיים שכללו אישפוזים וערימות של תרופות עד שהחליטה בעצמה לשים קץ לסבלה.
הענין אינדיבידואלי..לכל אדם יש נקודות התיחסות שונות ,חיסון שנה ויכולת התמודדות שונה.
אני מניח שאנשים בבתי אבות -חייהם אינם נפלאים, אפילו אם מדובר בבתי האבות היוקרתיים. הזקנה מנוולת את האדם וסוף הסבל לא ממתין שום דבר טוב אלא רק סיום מוחלט.
אם לי לא תהיה אפשרות אחרת אני מניח שאפתור את הבעיה בדיוק כמו אמי. פתרון מהיר, נוח ונקי.

ישן 24-01-2008, 19:48
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
לעזור לא פחות?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "ת'גיל - ההורים שלך יכולים..."

את מתכוונת לא לעשן, לא לאכול שומן רווי, לעשות ספורט וכאלה?
הגנטיקה עוזרת אבל בחיים צריך גם מזל..

אני מאמין שמנטליות חיובית וסביבה אוהדת "משפרים" את הגיל. זכורני שבצעירותי, לפני כ-300 שנה..אולי 40 הגיל הממוצע למות מסיבה זאת או אחרת היה בסביבות ה-70 והיום כבר מדברים "ברגיל" על סביבות ה-80.
נדמה לי שכבר כתבתי בפורום, שלדידי "האריכו" את הזקנה על מחלותיה. במקום להיות קשיש וחולה 10 שנים, אתה קשיש וחולה 20 שנה..

יתכן מאוד שעם כל הטכנולוגיה והרפואה המתפתחים בקצב, בעוד 100 שנים, אנשים גם יגיעו לגילאים אסטרונומיים בשל "ביוניות יתר", הורמונים מהונדסים, השתלת תאים וזריקות ישירות למח ומי יודע עוד כמה הפתעות בדרך לישום נמצאות באמתחתם של העוסקים בנושא?

בינתיים, סיימתי לאכול ארוחה דשנה מלאת קלוריות וקינחתי בקפה חזק וב"ווינסטון לייט".

ישן 03-02-2008, 18:42
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "לamit2: כנראה שפיתחתי..."

לשומר סוד: רק שתדע שעשית לי את הערב...
עשרת הספרים של 'מחזור החיים השני' היו אתמול אחר הצהרים בערימה מצד שמאל לכניסה בין 'תיקונפש' משמאל ל'אדיפוס שגדל' מימין - 2 ספרים שקראתי בהכנה לכתיבה והתייחסתי אליהם בפרקים 3, ו'אחרית דבר', בביקורת ובהערכה.
אשר ל 5 ספרי בשפיים של ל'מות כלכלית להישאר בחיים-ספר חובה למנהל המצליח' הרי בצומת ספרים הם בדרך כלל בספרי עיון של כלכלה וניהול - בצדק מבחינתי, כי זה בהחלט ספר הדרכה למנהלים ועצמאיים מצליחים, למרות החלק האוטוביוגרפי בספר.
אגב, תחילתו של ספרי הראשון פורסם בכמה וכמה אתרי אינטרנט ועדין באומדיה וסימניה
כפי שהסברתי כאן ללופי, בספרים יש מאמץ אדיר ואין כסף. אז מה שנשאר לי זה לשמוע הערות או התייחסות ממך. תודה לקניה.

ישן 07-02-2008, 12:50
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בעוד 35 שנה 'העולם שייך לצעירים' תהיה סיסמת עבר נשכחת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "תוחלת חיים 2007: ישראל במקום ה 21 המכובד עם 79.59 שנים בממוצע"

הנה מאמר שממש נכתב בשביל האשכול הזה...

פרופ' וידנפלד, מומחה עולמי להזדקנות האוכלוסייה: "בעוד 35 שנה 'העולם שייך לצעירים' תהיה סיסמת עבר נשכחת - ויהיו הרבה מנכ"לים מעל גיל 75"

פרופ' ורנר וידנפלד, יו"ר המרכז לחקר מדיניות יישומית של אוניברסיטת מינכן, בראיון ל"גלובס": "ב-2035 האנשים מעל גיל 60 יהיו הרוב במערב, ובעולם כולו יהיו 2 מיליארד קשישים" * "חברות טכנולוגיה שייצרו מכשירים פשוטים יזכו בקהל לקוחות ענק"

כיום חיים בעולם רק כ-675 מיליון איש שעברו את גיל 60. כן, זה הכל. אבל בעוד 40 שנה, עקב המודעות לתזונה ואיכות חיים, לצד ההתפתחויות ברפואה ובביוטכנולוגיה, מספר האנשים בני 60 ומעלה יגדל פי שלושה (!) ובעולם יהיו מעל 2 מיליארד איש בגיל זה. לנתון זה משמעויות כלכליות וחברתיות מרחיקות לכת, הרבה מעבר לעלויות מערכת הבריאות והפנסיה, שאותן חוקר פרופ' וורנר וידנפלד. וידנפלד הוא יו"ר המרכז לחקר מדיניות יישומית של אוניברסיטת מינכן, מכון המחקר האוניברסיטאי הגדול בגרמניה ומהגדולים מסוגו באירופה, ונחשב לאחד המומחים המובילים בעולם להשלכות הכלכליות והחברתיות של הזדקנות האוכלוסיה בעולם, ולמומחה לאסטרטגיה, שמייעץ גם לקנצלרית גרמניה אנג'לה מרקל.

הראיון עמו מתקיים בישראל, לכאן הגיע במסגרת תפקידו כחבר דירקטוריון שחל הישראלית, לרגל ציון 20 שנה להיווסדה של החברה.

עד לפני כחצי מאה, אנשים מעל גיל 60 נחשבו זקנים. היום, לפחות בדמוקרטיות המערביות המתועשות, זהו הגיל הממוצע של המנהיגים, המנהלים ואנשי המקצוע הטובים והמובילים בתחומם.

- מה יקרה לנו עם הזדקנות האוכלוסייה, במה זה ישנה את חיינו?

"המחקרים על העלייה בתוחלת החיים שבוצעו במכון שלנו (CAP - Center for Applied Policy Research), מטילים צל כבד על המשך קיומה של החברה המערבית כפי שאנו מכירים אותה.

"השורה התחתונה, המעניינת ביותר, היא שבעוד פחות מ-40 שנה, ב-2035, יהיו בעולם המערבי הרבה יותר קשישים מאשר צעירים, ולכך יש השלכות כלכליות, חברתיות ופוליטיות".

מעתה אמרו: גיל הביניים

עצם הגדרתה בשפה של המילה "קשישים" ביחס לבני 60 ומעלה, היא כיום מנותקת מהמציאות, אומר וידנפלד, שבעצמו בן 55. ואמנם, כנראה שהגיע העת להחליף את שמה של קבוצת גיל זו, אולי ל"גיל הביניים". שכן, לדבריו, "כמעט אין דבר שבשבילו קבוצת גיל זו קשישה מדי, כי בחברה מערבית מודרנית ומתקדמת טכנולוגית אין כמעט עבודה פיסית, הכושר המנטאלי הוא המשמעותי ביותר ברוב העבודות, כל הנתונים והמידע ממוחשבים ולכן לזיכרון המיידי יש פחות ופחות ערך, והחשוב מכל, זוהי חברה שבה לניסיון ולתובנות המתווספים עם הגיל ערך גבוה יותר מאי פעם".

- מה צפוי לנו כשאוכלוסיית בני 60 ומעלה תמנה מעל 2 מיליארד איש בעולם?

"בעוד פחות מ-40 שנה, 'העולם שייך לצעירים' תהיה סיסמת עבר מעורפלת ומנותקת מהמציאות, ואם החברה המערבית לא תכין את עצמה כראוי לעלייה בתוחלת החיים, 'פשיטת רגל חברתית' יהיה המושג הרווח.

"רק מנהיגים שיכולים לזהות מגמות ולקבל על פיהן החלטות לטווח ארוך יזכו להצלחה פוליטית ארוכת טווח. בגרמניה, למשל, שהיא הכלכלה השלישית בגודלה בעולם, וגם בשאר מדינות המערב המפותחות, ההשלכות של תופעת הזדקנות האוכלוסיה עומדת במרכז סדר יומן של ממשלות - בשל השינויים מרחיקי הלכת שהיא צפויה להביא על כל המערכות הכלכליות והחברתיות.

"שינוי שכבר היום מתחיל להתרחש בחלק מהסקטורים ומהמדינות הוא הגמשת גיל הפנסיה, כך שאנשים יכולים לבחור לפרוש בגיל שנקבע בחוק או להמשיך לעבוד כל עוד הם נמצאים בכושר שמאפשר לניסיונם ולכישוריהם לתרום. ואפילו הגיעו לגיל 80 ויותר, כמו שופטי בית המשפט העליון ומרצים באוניברסיטאות.

- איך תשפיע הזדקנות האוכלוסיה על הטרנדים, שעמוסים בטכנולוגיה מתוחכמת?

"מבחינה צרכנית, זה יתרום ליצירת דור חדש של מוצרי אלקטרוניקה ותקשורת, שיצניעו את הטכנולוגיה המתוחכמת במקום להתפאר בה. זאת אומרת, שבמקום שהשאלה תהיה 'איך להביא טכנולוגיה יותר מתוחכמת וחדשנית', הדור הבא של המפתחים ישאל את עצמו 'איך לפשט את השימוש במכשירים?'. מגמה זו תאפשר לפנות לקהל הולך וגדל זה, שבמקום כלשהו בדרך הפסיק להבין או לרצות להבין את ההתחדשויות הטכנולוגיות.

"היות שהאוכלוסיה של אלה שאינם יכולים להשתמש במכשירים החדשים הולכת וגדלה, השוק של מכשירים פשוטים - כמו סלולרי עם כמה כפתורי הפעלה פשוטים או מחשבים ידידותיים - ילך ויגדל. חברות חכמות מתחילות כבר היום בפישוט מכשירי העתיד וזה רק ילך ויגדל, כי גם אדם בן 90 ב-2050, שגדל בדור המחשב והאינטרנט, לא יצליח להדביק את קצב ההשתנות הגבוה של הטכנולוגיה בעשור האחרון לחייו. ולכן, החברות הראשונות שישכילו להציע פשטות, יזכו בקהל זה קודם".

- כיצד מדינות צריכות להיערך חברתית וכלכלית להזדקנות האוכלוסייה?

"הדרך בה מדינה מערבת אנשים מבוגרים בחברה תשפיע על החיוניות של החברה ועל המבנה הכלכלי שלה. חיוניות משמעה, האם אתה יכול לערב מבוגרים בחברה או שאתה משאיר אותם בבית. בהקשר זה אני פועל לשילוב רפואה מרחוק, תחום שגם שחל מספקת בו שירותים, בכמה שיותר שירותי בריאות בעולם המערבי. טלרפואה, למשל, עוקבת מרחוק אחר הנתונים הפיסיולוגיים והבריאותיים של אדם, באופן שרופא יכול לתת הנחיות רפואיות בטלפון בכל רגע נתון. כך ניתן לשחרר אנשים מבתי-חולים ולאפשר להם חיים נינוחים בביתם.

"החקיקה הכלכלית הקיימת במדינות המערב המובילות נקבעה בתחילת המאה ה-20, תקופה שבה רוב האנשים עבדו קשה בחלק היצרני של החברה וסיימו את יכולתם הפיסית לעבוד קצת אחרי גיל 50. היום אנשים עובדים במשרדים, בתעשייה מתקדמת, בתעשייה פשוטה שגם היא ממוכנת כולה, בהיי-טק, במקצועות ובשירותים שמצריכים חשיבה, ויש אנשים חיוניים שכבר אינם בשימוש בשוק העבודה".

- מהו המענה הראוי לדעתך?

"לא לכפות על אנשים להמשיך לעבוד, שכן בכל מדינות המערב שונו החוקים והועלה גיל הפנסיה בחוק, אלא לאפשר תקופת ביניים בחקיקה, שבה אנשים יחליטו האם לפרוש בגיל הפנסיה הקבוע בחוק או להמשיך בשיעור משרה מלא או חלקי. הדיון בנושא יעלה בשנים הקרובות בעוצמה הולכת וגוברת בכל מדינות המערב".

- מה יהיה השלב לאחר תקופת הביניים?

"החקיקה תאפשר לאדם אחד לפרוש בגיל 52 עם פנסיה מופחתת, ולאדם אחר, שבגיל 75 חושב שהוא עדיין בכושר מלא, להמשיך לעבוד ולהשתכר מעבר למה שמגיע לו מהפנסיה בחוק. זה יוביל לדפוסים חדשים של גמישות בשוק העבודה ובדפוסי העבודה, וכמובן יגמיש את שוק העבודה עבור כל קבוצות הגיל".

- מנהלים וחברות יסמכו על כושרם המנטאלי של אנשים בני 75?

"כבר היום מוכח במחקרים, באופן ברור, שאנשים שומרים על הכושר המנטאלי כשהם ממשיכים לעבוד. יו"רים מובילים של חברות הם בני 75, כי יש להם הזדמנות להמשיך. בגרמניה, פרופסורים באוניברסיטה מחליטים בגיל 65 אם הם ימשיכו לעבוד ובאיזה היקף משרה, ויש לי חברים בני 80 בכושר מלא וגם חברים בני 65 שהתמוטטו פיסית ואף מתו צעירים".

http://www.globes.co.il/serve/globe...000307294&fid=2

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:49

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר