לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2005, 12:14
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
שיעור האבטלה ב-2004 עמד על 18.1% - כ-485 אלף איש

עמותת מחויבות לשלום וצדק חברתי: שיעור האבטלה ב-2004 עמד על 18.1% - כ-485 אלף איש
12:02 | 02.3.2005 עינב בן יהודה (דה-מרקר)

מספר ימים לאחר שהתפרסמו נתוני הלמ"ס המצביעים על ירידה בשיעור האבטלה ב-2004 בהשוואה ל-2003, מפרסמת עמותת מחויבות לשלום ולצדק חברתי דו"ח המראה כי שיעור המובטלים והמובטלים חלקית נותר ללא שינוי.

מהדו"ח עולה כי שיעור המובטלים והמובטלים חלקית בישראל ב-2004 עמד על 18.1% - כ-485 אלף איש, בהשוואה ל-18% ב-2003. כאמור, נתוני הלמ"ס הצביעו על ירידה בשיעור הבלתי מועסקים ב-2004 ל-10.4%, כ-278 אלף איש, בהשוואה ל-10.7% ב-2003.

דו"ח האבטלה של העמותה מתבסס על נתוני הלמ"ס, אך כולל בתוכו את ה"מיואשים", מובטלים שהתייאשו מחיפוש עבודה ולכן אינם מוגדרים בסקרי הלמ"ס כבלתי מועסקים. על פי הנתונים, מספר המיואשים ב-2004 עמד על כ-54 אלף איש - כ-2% מכח העבודה.

עוד כולל הדו"ח של העמותה את המובטלים חלקית - אנשים העובדים במשרות חלקיות בעל כורחם, שהיו מעוניינים לעבוד במשרה מלאה. מנתונים אלו עולה כי מספרם של המובטלים חלקית עומד על כ-153 אלף איש כ-5.7%. מהנתונים עולה כי מספר המובטלים חלקית עלה בצורה משמעותית בשנים האחרונות - מכ-79 אלף ב-2001 לכ-153 אלף בסוף 2004. עוד עולה כי כ-75% מהמובטלים חלקית הינן נשים.

עוד עולה מהדו"ח כי כ-60 אלף מתוך 70 אלף מקומות העבודה שנוצרו בשנת 2004 הם משרות חלקיות בשכר נמוך שאינן מאפשרות קיום בכבוד. 81% מהעובדים שהצטרפו לשוק העבודה בשנת 2004 משתכרים עד 4,500 שקל וכ-75% מהם משתכרים שכר העומד על עד 4,000 שקל ברוטו.

עוד מציין הדו"ח, כי מספר הזכאים לדמי אבטלה בממוצע חודשי ירד מכ-104 אלף ב-2001 לכ-57.5 אלף ב-2004 - כ-20% מכלל המובטלים.

עמותת מחויבות טוענת כי יש לאמץ מספר עקרונות על מנת להתמודד עם שיעור האבטלה הגבוה, ביניהם: השבת מחויבות המדינה לתעסוקת אזרחיה על ידי קביעת יעד אבטלה במקביל לקביעת יעד גירעון ויעד אינפלציה, במטרה להוריד את שיעורי האבטלה ל-6%-7% בתוך 4 שנים; שינוי סדר העדיפויות - העלאת רמת ההשכלה ואיכותה והורדת הפערים החברתיים ורמות אי השוויון; מדיניות הוגנת להשבה לעבודה במקביל להגדלת היצע העבודה.

נערך לאחרונה ע"י Big Joe בתאריך 02-03-2005 בשעה 12:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2005, 12:59
  ntur ntur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.04
אתה פשוט מגוכך, אין לך מושג דבר או שניים על מה שאתה מדבר...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "אז מישהו משקר לציבור"

לעמותה הזאת אין אינטרס לשקר לציבור? אתה ממש מצחיק..

זה פשוט מגוכך מצד העמותה הזאת להכליל ברשימת המובטלים כ155 אלף איש שעובדים עבודה לא במשרה מלאה, ולקרוא להם "מובטלים חלקית".

באותה מידה אנחנו גם יכולים להוציא מרשימת המובטלים את האנשים שלא באמת רוצים לעבוד ואת האנשים שעובדים עבודות שחורות ואז נהיה אחת המדינות עם אחוזי אבטלה מהנמוכים במערב...

המשק הישראלי צמח בשנה האחרונה ב4%, מספר המובטלים יורד בהדרגה, רמת החיים עולה, איכות החיים עולה, וכל זה בזכות אותו "שקרן"...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.xbitlabs.com/forum/images/avatars/97584786240e88a2ba4213.jpg]

ישן 02-03-2005, 14:28
  ntur ntur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.04
סליחה על השגיאת כתיב, העקיצה שלך גם כן לדעתי לא במקום.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה יותר מגוחך. זה נורא מגוחך לכתוב מגוכך במקום מגוחך"

לכתוב באותיות אדומות בגדול ,"ביבי שקרן" "ביבי שקרן" זה לא במקום, אפשר לדבר עליו ברמה יותר גבוהה קצת..

אני מבין שאת הידע האדיר שלך מכלכלה אתה שואב מהכלכלנית הדגולה שלי יחימוביץ'?
תן לי לנחש, אתה קורא ותיק של עיתון "הארץ"?

אין לי כל רצון להכנס פה לויכחי יוקרה- מי אני ומה אני.. אני יכול להגיד לך שאומנם איני פרופ' לכלכלה ואיני קרוב לכך, אך על הידע שלי והדעה שלי אתה לא יכול ללגלג!
אני רק אומר לך שאני רחוק מלהיות בשכבה סוציו-אקונומית נמוכה, והידע שלי מבוסס על אנשים עם מעמד גבוה בכלכלה הישראלית..

איזה אינטרס יש לעמותה לשקר? אין לי כוח להכנס להסברים מעמיקים, בו רק נגיד שהיא בהחלט מעוניינת להציג אותנו האזרחים ואת החברה הישראלית כמסכנים וחלשים, ואנחנו חיים במערכת בירוקרטית שלא איכפת לה מאומה מהאזרחים..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.xbitlabs.com/forum/images/avatars/97584786240e88a2ba4213.jpg]

ישן 03-03-2005, 15:12
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
מה הקשר של האבטלה לאלטלנה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי simonun שמתחילה ב "התותח הקדוש ירה ואנשיו של רבין המשיכו לירות על"

כדאי שתצמד לעובדות:
1. שיעור העניים בישראל עלה למימדי אסון לאומי.
2. יותר מ15 מיליארד ברחו מהמשק ע"י משקיעי חוץ (נתניהו מנסה לתקן מלאכותית את הנתון בהפרטת הבנקים).
3. אחוזי הצמיחה ב4 השנים האחרונות היון מהנמוכות ביותר ב10 השנים האחרונות.
4. בחישובי האוצר להכנסה בנפש לא קוזז הגידול באוכלסיה ולכן יש הרושם שמישהו מבלף בנתונים.
5. הרפורמה במיסים שהכריז עליה נתניהו הועלתה בשעתו ע"י ממשלת ברק ועוכבה על ידי הליכוד כשעלה להצבעה בכנסת ( זה הוגש על סמך המלצות וועדת בן בסט) אמנם זה היה ל"מטרה טובה" כלומר להכשיל את ה"עבודה" ולהעלות את הליכוד, אבל בעצם זה עיכב את הרפורמה בכלכלה הישראלית ב3 שנים.
ובקשר לאלטלנה:
לא חשוב מה בגין אמר חשוב מה הוא עשה- בפועל זה היה מרד בעת ההפוגה במלחמת השחרור ונסיון לפעול נגד שלטון הרוב.
בקשר לרבין -אז רבין נקלע למקום במקרה. התרכזות של עשרות אנשי אצ"ל בחוף וירי לכיוון מפקדת הפלמ"ח הביא לקרבות שהיו בחוף. אז תנטרל את השנאה שלך ותלמד את העובדות.
ובקשר לזה שבגין אמר "שלא תהיה מלחמת אחים" אז גם יגעל אמיר אמר "סרק... סרק..." אז אמר...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר