לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2008, 07:54
  aviv5 aviv5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.07
צעדות המוניות לגבול ישראל-איך מתמודדים?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
לכל הגולשים לקרוא ולהפנים!
-הודעת הנהלה-
רבותי, נמאס לנו מההתלהמות ומהקטטות שמזהמות את האשכול הזה ולא מעט אחרים. סף הסבלנות שלנו יורד בהתאם, החל מרגע זה כל גולש שימשיך בהתלהמות ובליבוי מריבות ייחסם ללא הזהרה נוספת וללא קשר לותק שלו בפורום. מי מכם שלא מסוגל לנהל שיח מתורבת ומכובד, יתכבד וימצא לעצמו מקום אחר להתבטא. אם מישהו מכם מתעקש לראות זאת כאקט של סתימת פיות, שיתפנק - אנחנו לא מתכוונים לתת לפורום להרוס את עצמו בגלל כמה גולשים שלא מסוגלים לתת כבוד לעצמם ולאחרים.

great white shark, קיבלת צ'אנס נוסף ואחרון - אל תדפוק אותו
.

התרחיש הגרוע והמסוכן ביותר שמדינת ישראל עלולה להתמודד בקרוב-כיצד עליה להתמודד אל מול איום כזה?

חשש: בשל המצב בעזה אלפים יצעדו לגבול

יום ראשון ,24 בפברואר 2008,מאת:עמוס הראל, אבי יששכרוף,ויובל אזולאי,הארץ

בצה"ל מעריכים: המוני תושבים יפרצו בכוח את גדר הגבול עם ישראל, והניסיון לבלום אותם יביא להרג המוני. אתמול אזל הדלק ברצועה
בצה"ל נערכים לאפשרות שחמאס ינסה בימים הקרובים להצעיד אלפי אזרחים פלסטינים לגבול רצועת עזה, במחאה על המשך המצור הכלכלי שמפעילה ישראל. הבנזין למכוניות אזל אתמול לחלוטין ברצועה, מלבד למכוניות השייכות לשירותי החירום. אלפי מכוניות הושבתו, ומעתה ניתן למעשה לנסוע במכוניות הפועלות בסולר בלבד או בתחבורה ציבורית. בתחנות הדלק לא ניתן היה להשיג עוד בנזין, בעקבות החלטת ישראל לצמצם את העברתו לעזה.

החשש העיקרי בישראל הוא כי המוני תושבים יפרצו בכוח את גדר הגבול, וכי הניסיון לבלום אותם יביא להרג המוני. בסוף השבוע הקפיץ הצבא כוחות גדולים לגבול הרצועה כדי להיערך לצעדות, שלא יצאו אל הפועל עד כה. הכוננות נמשכת גם היום.

הדאגה מפני תרחיש של צעדות המוניות התעוררה בעיקר בעקבות הפלת הקיר בציר "פילדלפי" בגבול הרצועה עם מצרים, לפני כחודש. אנשי הזרוע הצבאית של החמאס פוצצו את הקיר במבצע מתואם, ובעקבותיהם חצו מאות אלפי פלסטינים את הגבול למצרים. מאז סגרה מצרים מחדש את הגבול - גם אם לא באופן הרמטי - והלחץ הכלכלי ברצועה התחדש. בישראל מעריכים כי חמאס מבקש ליזום מהלך חדש, הפעם בגבול עם ישראל, כדי לעורר תשומת לב עולמית למצוקה בעזה ולנסות לפרוץ את המצור.

"תקדים חיזבאללה"
מחשש כי העצרות יהפכו לתהלוכות רבות משתתפים לעבר הגבול, הזעיק צה"ל כמה גדודים שנפרסו בקרבת הגדר בצפון הרצועה. בשל כך גם בוטלו חופשות סוף השבוע ביחידות ממערך ההכשרה הצבאי. באוגדת עזה תירגלו בתקופה האחרונה תרחישים של צעדות אזרחיות המוניות, וכוחות צוידו באמצעים לפיזור הפגנות. בצבא מוטרדים מניסיון אפשרי להשתלט על המעברים בגבול הרצועה וכן מכוונת החמאס להצעיד המונים לתוך יישוב ישראלי סמוך לרצועה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-02-2008 בשעה 12:28. סיבה: הודעת הנהלה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2008, 09:49
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לפני כמה שנים טובות שאלו את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
התשובה שלו היתה "שזה היה משיג תוצאות הרבה יותר טובות מכל איתיפאדה חמושה, אבל מה לעשות, זה לא מתאים למנטאליות של העם שלי".

בספר (הגרוע, לדעתי) של טום קלנסי "כל הפחדים כולם", מצליחים הפלסטינים להשיג את רצונותיהם (כולל פינוי התנחלויות ובינאום ירושלים) ע"י פנייה להתנגדות לא-אלימה. כמובן, שעם עם שמעדיף התנגדות שכזו (ואולי מכבד את קדושת החיים?!), היו לנו כנראה פחות קונפליקטים, או לפחות קל יותר להגיע לפתרון.
מוטיב הפחד מ"מה יקרה כשתיהיה להם מדינה", לפחות, היה חלש יותר.

http://www.baking.co.il

ישן 24-02-2008, 13:40
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aviv5 שמתחילה ב "צעדות המוניות לגבול ישראל-איך מתמודדים?"

תוך כדי סיכון שאני איחשב כקיצוני סהרורי שחוזר על מנטרות בפורום אני נאלץ לחזור בפעם המי יודע כמה על הפתרון שלי לכמעט כל בעיה בעזה - שיטוח אווירי/ארטילרי/הנדסי של שכונות שמהן יורים קסאמים, הטמעת ההבנה בקרב הדרג המפקד והלוחם שכל מי שמסתובב בשטח לחימה הוא לוחם אויב כשמדובר בארגון טרור והפעלת אש בהתאם והשלב החשוב ביותר - מיקוש פזיר, מיקוש פזיר ועוד מיקוש פזיר אחרי השלמת השלבים הקודמים.

עוד אופציה קצת יותר סבירה לביצוע - כתבה ארוכה בשלושת הערוצים הגדולים על פריסת גדוד תומ"תים בגבול הרצועה עם סקירה מלאה של מטרות הפריסה, תכנית ההפעלה בעת הצורך ושוטים חוזרים ונשנים של מלאי גדול של "עשן זרחני" ומצרר על הפלאטים מאחורי התומ"תים.

אני רוצה לראות את הפלסטיני שיעיז לצעוד במקרה הזה (או את הלבנוני, הסורי או האיראני אם להתייחס לאשכול אחר פה).
ישן 24-02-2008, 14:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]תוך כדי סיכון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
תוך כדי סיכון שאני איחשב כקיצוני סהרורי שחוזר על מנטרות בפורום אני נאלץ לחזור בפעם המי יודע כמה על הפתרון שלי לכמעט כל בעיה בעזה - שיטוח אווירי/ארטילרי/הנדסי של שכונות שמהן יורים קסאמים, הטמעת ההבנה בקרב הדרג המפקד והלוחם שכל מי שמסתובב בשטח לחימה הוא לוחם אויב כשמדובר בארגון טרור והפעלת אש בהתאם והשלב החשוב ביותר - מיקוש פזיר, מיקוש פזיר ועוד מיקוש פזיר אחרי השלמת השלבים הקודמים.

עוד אופציה קצת יותר סבירה לביצוע - כתבה ארוכה בשלושת הערוצים הגדולים על פריסת גדוד תומ"תים בגבול הרצועה עם סקירה מלאה של מטרות הפריסה, תכנית ההפעלה בעת הצורך ושוטים חוזרים ונשנים של מלאי גדול של "עשן זרחני" ומצרר על הפלאטים מאחורי התומ"תים.

לדעתי אתה לוקח סיכון מיותר.
קח שורה של חי"רניקים, עם שרוולים מופשלים ומסכות גז, ותן להם את המקבילה הצה"לית של הM33A1.
ולא, זה בכלל לא קשור להפגנה השלווה הקטנה שבמקרה נמצאת שם, אנחנו בכלל בעד הפגנות שקטות.
המפגינים פשוט פלשו בניגוד לאזהרות לשטח צבאי סגור, מה לעשות שבמקרה אנחנו מאמנים את החיילים שלנו בהתגוננות מפני אב"כ באותו תא שטח?
תוך 15 דקות ההפגנה מתפזרת. אנחנו לא מדברים פה על רימוני M7A2 עם 155 גרם גז מדמיע, אנחנו מדברים על אמצעים שמשחררים ליטרים של גז במספר דקות.
אם נכריז על "שרשרת אימוני אב"כ לכלל הצבא" כחלק ממוכנות למתקפה אירנית שבוע לפני ההפגנה הזו, נוכל גם להרוויח פוליטית, במקביל לביסוס אליבי לעובדה שלא התכוונו שהגז יפגע בהם בכלל...

ישן 24-02-2008, 17:48
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
נדמה לי שחזרו והזכירו פה לא לתת עצות , רעיונות , ותגובות שלנו
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Elad..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
לדעתי אתה לוקח סיכון מיותר.
קח שורה של חי"רניקים, עם שרוולים מופשלים ומסכות גז, ותן להם את המקבילה הצה"לית של הM33A1.
ולא, זה בכלל לא קשור להפגנה השלווה הקטנה שבמקרה נמצאת שם, אנחנו בכלל בעד הפגנות שקטות.
המפגינים פשוט פלשו בניגוד לאזהרות לשטח צבאי סגור, מה לעשות שבמקרה אנחנו מאמנים את החיילים שלנו בהתגוננות מפני אב"כ באותו תא שטח?
תוך 15 דקות ההפגנה מתפזרת. אנחנו לא מדברים פה על רימוני M7A2 עם 155 גרם גז מדמיע, אנחנו מדברים על אמצעים שמשחררים ליטרים של גז במספר דקות.
אם נכריז על "שרשרת אימוני אב"כ לכלל הצבא" כחלק ממוכנות למתקפה אירנית שבוע לפני ההפגנה הזו, נוכל גם להרוויח פוליטית, במקביל לביסוס אליבי לעובדה שלא התכוונו שהגז יפגע בהם בכלל...

ישן 24-02-2008, 15:27
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]תוך כדי סיכון..."

סתם שאלה שאולי לא ממש התעמקת בה...

אתה מכיר טייס שמוכן להוריד פצצה של חצי טון לתוך תהלוכה של אזרחים?

אתה מכיר חירניק שמוכן לירות טיל לתוך בית כשהוא יודע שבפנים יש סתם אזרחים?

אתה אולי מכיר תותחן שאין לו בעייה לירות סידרה לתוך שכונה כשהוא יודע שהמטרה היחידה היא לפגוע בכמה שיותר מטרות אזרחיות שלא קשורות לטרור במאומה?

אתה אולי מכיר את מפעיל ה- D9 שמוכן לעלות עם הכלי על בתים מלאים באזרחים?

אתה מכיר קצין שמוכן לתת פקודה כזו?

אתה מכיר גנרל שיהיה מוכן לאשר פקודה כזו?

במילים אחרות, ההצעה שלך נראית נפלא, יש רק בעיה אחת- אני לא חושב שמישהו יהיה מוכן לבצע אותה.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 24-02-2008 בשעה 15:31.
ישן 24-02-2008, 16:01
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה שקרה בקוסובו זה שקודם כל..."

עזוב נו, בחייך.

ברצועת עזה קיימת מדינה שאוכלוסייתה פלסטינאית. המדינה הזו היא מדינה עצמאית דה-פקטו (למרות שהם לא מעיזים "להכריז"), למדינה הזו יש ממשלה נבחרת, מוסדות, צבא, משטרה וכו'. המדינה הזו נמצאת במצב מלחמה מול מדינת ישראל כבר מס' שנים, כאשר המלחמה מתנהלת בפועל מדי יום בירי של נק"ל, מקלעים ורקטות.

המדינה הנ"ל מקבלת את אספקת החשמל שלה מישראל, את אספקת הסולר והבנזין שלה מישראל, את אספקת המזון מישראל, את אספקת החומרים הדרושים לתעשייה הצבאית שלה מישראל, את הכסף שלו היא זקוקה מבנקים בישראל.

עכשיו .... מי כאן הלא נורמלי ? למה זה צריך לעניין אותי לאן הם ילכו עם הם ינסו להתקיף אותי באמצעים נוספים, ולמה זה צריך לעניין אותי כמה אוכלוסיה יש שם ? האם מישהו שם מנסה לארגן איזה שהוא סוג של תהליך שלום או חו"ח להכיר בכלל בזכותי לחיות כאן ?

ישן 24-02-2008, 16:21
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה הקשר בין זה לנושא ההודעה? ..."

ציטוט:
אז הם לא אוהבים אותנו, אז מה...גם אנחנו לא ממש מתים עליהם.

ליאור ??? בדיקת מציאות, 1, 2, 3 ניסיון ....

הם לא אוהבים אותנו ? האם אנחנו מדברים כאן על מתנות לוולנטיין ומשלוח פרחים ?

יש לנו מלחמה עם מדינה הנמצאת לאורך גבולנו הדרום מערבי, מלחמה קשה אשר בה הצד השני (כלומר לא הצד שלנו) יורה כבר שנים רקטות לתוך מרכזי אוכלוסיה אזרחית .... כן, כן, ישובים שלווים וערים אזרחיות לחלוטין חיים כבר 7 שנים תחת התקפה של רקטות, פצמ"רים ונשק קל. אין שם צבא בישובים האלה, אלו לא חיילים שמעבדים את שדות נתיב העשרה, אלו לא חיילים שלומדים בבתי הספר ושהולכים בכל בוקר לגני הילדים שבשדרות.

אנחנו בנינו גדר סביב אותה מדינת אוייב משוקצת ומנוולת, אבל לא בנינו גדר ללא שער .... מה פתאום ? בנינו בגדר שערים בהם אנחנו שולחים אספקה לאותם מנוולים, ואותם שערים הם מטרה לפיגועים אשר פוגעים באותם אנשים אשר מספקים את חומרי הגלם והמזון לאותה ישות של מסכנים ואומללים.

אז .... אם המדינה המנוולת ששוכנת ברצועת עזה תשלח "הפגנות אזרחיות" לעבר אותה גדר על מנת לפרוץ את הגדר ולהגיע אל תוך שטחינו ..... אנחנו נעשה כל מה שצריך על מנת לשמור על אזרחינו בחיים. כל מה שצריך ליאור, ואתה תעמוד שם כתף אל כתף איתי, אחרת אנחנו נהיה בים, ו"המסכנים והמדוכאים עלי אדמות" הגרים ברצועת עזה ירקדו על הגגות.

ישן 24-02-2008, 21:49
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ייחוס "פשעי מחשבה וכוונה" לישראל(ים) הוא אחד ממאפייני האנטישמיות המודרנית
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]אז הם לא..."

"הישראלים בפנטזיה היו נפטרים מכל הערבים מה שאומר שהם בעצם גרועים כמו הערבים שהורגים (בפועל) אותם". שניה אחרי זה אומרים "לא התכוונתי שהם שווים, אבל צריך לראות את שני הצדדים ללא משוא פנים" - בכל מקרה, העיקר שהמסר עבר...

כבר יצא לי לשמוע מלומדים שהטוו קו ישר בין התכנית ההזוייה להרעיל 6 מליון גרמנים אחרי המלחמה, ובין העובדה הזניחה שהגרמנים באמת ביצעו זאת: "שניהם גרועים באותה מידה" מה שמנסים להגיד. בעצם היהודים נחשבים גרועים יותר משום שבן גוריון הרי ביטל את התכנית מחשש שתפגע בסיכויי הקמת המדינה היהודית... גם אכזריים וגם אופורטוניסטים...

ישן 25-02-2008, 09:29
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
כותרת אמיתית לגמרי, של הרצאה בכנס השנתי של
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הייתי פעם בסמינריון שהעביר..."

האגודה הישראלית לאנתרופולוגיה, ב-2002 כמדומני (אולי ב-2003):
"תנו למוכפפות לדבר: הבניית האחרות של הקטגוריה 'אשה' בישראל\פלסטין".

ועל זה נאמר: עזבו אותה, היא עוד בנחילים!

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 25-02-2008, 09:52

תנוח נפשך. בדיוק כמו "הישרדות", הPM זה משהו שטובים וגדולים מתעבים, אבל מעדיפים לא
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הייתי פעם בסמינריון שהעביר..."

להודות בכך: גם מחוסר רצון להתעמת וגם משום שמעריכים שהגל הזה יחלוף לו. לפחות בתחומים שבהם אני עסקתי רוב המלומדים שהיו משוחררים מהדחף לקבל רייטינג גבוה להרצאות המבוא שנתנו ("פנורמיות") לא ממש "החזיקו" מהגישה הזאת.

לא מזמן נתתי סקירה - לפי הזמנה (ולא ממש בזמן נוח) - על איזו נושא נישתי לקבוצה שיצאה לסיור. מה לעשות והעניין המסויים עליו דיברתי היה "עניין של גברים", או שלפחות זה ההיבט שבשבילו הוזמנתי. כשסיימתי לדבר, ולא ממש למול כולם, ניגשה אלי איזו בחורה חמורת סבר ושאלה ישירות "הכל טוב ויפה ואני בטוחה שאתה מצוי בכל הפרטים - אבל למה להתחמק מ"ההיבט המגדרי" בנושא? למה לא לצאת מהשלב ההוא?".

כמעט ועניתי לה "הבחורות בבתי הזונות של אלכסנדיה היו ההיבט המגדרי בסיפור שלנו" אבל הסתפקתי ב"כולם היו ילודי אישה. זה ההיבט המגדרי".

האמת היא שכשאתה מחוץ למערכת, לא תלוי בה ולא מתפרנס ממנה, כל מיני שאלות כאלה מעצבנות פי כמה (בעוד היו רק משעשעות אותי כשהייתי סטודנט).

ישן 25-02-2008, 13:13
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הגיע הזמן לסימפוזיון האמיתי :..."

בפורום ישנו אשכול בשם "חייל התאבד" (כאן), מופיע שם קישור למחקר בנושא "אובדנות בצה"ל" שכתב ד"ר ירדן קציר (כאן).

להלן שתי תגובות למאמר :

ציטוט:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.hebpsy.net/images/ReplyUnExpand.gif]
מה לגבי מגדר? הרי רוב המתאבדים 90% הינם גברים.... - א.ר.תאריך:30/9/2005 17:11

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.hebpsy.net/images/forward.gif]
הוסף תגובה |
http://www.hebpsy.net/images/PrevCluster.gif]
חזרה

http://www.hebpsy.net/images/ReplyExpand.gif]
תחושת חריגות בזהות מגדרית ו/או נטיה מינית - גורם סיכון ראשון לאובדנות [ל"ת]
- נדבתאריך:1/10/2005 16:27
לא ראיתי התיחסות בעבודה לכל התחומים של זהות מגדרית ושל נטיה מינית. המחקר וגם הנסיון הקליני מצביעים על כך שמתבגרים/ות מקבוצות מיעוט מיניות על רקע מגדר או נטיה מינית נמצאים בסיכון גבוה לאובדנות, במיוחד אם אינם בטוחים בזהותם או אם תגובת הסביבה עויינת אליהם.

מעניין לפיכך לבדוק זאת דוקא בצבא - במסגרת שמצד אחד "מקדשת" סטריאוטיפים, ומאידך גורמת לשיוויון וטישטוש ההבדלים בין כל החיילים (מדים, משמעת, שותפות גורל, משימות משותפות וכו').

עבודה על אובדנות שלא תתיחס לכך תהיה חסרה

מסקנה, אין עבודת דוקטורט ללא התייחסות למגדר, זה מה שמוכר היום ...

ישן 24-02-2008, 18:04
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "סתם שאלה שאולי לא ממש התעמקת..."

ציטוט:
סתם שאלה שאולי לא ממש התעמקת בה...

אתה מכיר טייס שמוכן להוריד פצצה של חצי טון לתוך תהלוכה של אזרחים?

אתה מכיר חירניק שמוכן לירות טיל לתוך בית כשהוא יודע שבפנים יש סתם אזרחים?

אתה אולי מכיר תותחן שאין לו בעייה לירות סידרה לתוך שכונה כשהוא יודע שהמטרה היחידה היא לפגוע בכמה שיותר מטרות אזרחיות שלא קשורות לטרור במאומה?

אתה אולי מכיר את מפעיל ה- D9 שמוכן לעלות עם הכלי על בתים מלאים באזרחים?

אתה מכיר קצין שמוכן לתת פקודה כזו?

אתה מכיר גנרל שיהיה מוכן לאשר פקודה כזו?

במילים אחרות, ההצעה שלך נראית נפלא, יש רק בעיה אחת- אני לא חושב שמישהו יהיה מוכן לבצע אותה.

בוא נפריד בין שני תרחישים.

האחד - מבצע בעזה. כתבתי מספר פעמים מה המתווה הנראה לי כנכון והוא כולל אזהרת האוכלוסיה 24 שעות לפני תחילת הפעילות ולאחר מכן ביצוע כל האמור לעיל (שיטוח ומיקוש תוך ירי בכל מי שאינו מכוחותינו ומסתובב באזור מאחר ומדובר שטח לחימה).
אם היינו עושים זאת לא הייתה סכנה בצעדות ותהלוכות כי כל מי שינסה לפרוץ את גדר הגבול יאבד את הרגליים לפני שיספיק להתקרב כך שיש לנו מענה לפחות לבלימה בשעות הראשונות של כל מי שמוכן לוותר על גפיים תחתונות לטובת ממשלת החמאס והאינטרס הפלשתיני.

התרחיש השני הינו צעדה שכזאת.
צעדת המונים היא איום מיידי על ריבונותה של המדינה ועל חיי אזרחיה ולא שונה מכל סוג אחר של צורת התקפה מבחינת המוסריות שבהפעלת הכוח הקטלני שניתן בידי חיילי צה"ל לצורך הגנה על המדינה.
אתה בדיוק מציג פה את הבעיה של העולם המערבי כשהוא נפגש בשדה הקרב עם טרור וגרילה איסלמיים.
האויב לא לובש מדים אבל ברור שפלשתיני שבוחר לצעוד הוא מחבל לכל דבר וזה שאין לו מדים או נשק ביד לא הופך אותו לאזרח עובר אורח תמים.
הוא מטרה לכל דבר ואני לא מכיר אף חייל צה"ל שיסרב פקודה לירות בפלשתיני, שכוונתו לבצע מעשי איבה היא ברורה ומיידית, רק בגלל שהוא לא לבוש מדים וחגור.

מה יעשה אותו אזרח עזתי תמים לכשיגיע לעמדת צה"ל? מה אתה מצפה שהחיילים שההמונים צובאים עליהם יעשו? שיחלצו לאחור? שירו ירי הרתעתי באוויר כשנחיל של אלפי "אזרחים" מאיים לבצע בהם לינץ'?

פאזת השיטור של השומרון עלתה לנו ביוקר בלבנון והיא תמשיך לעלות לנו ביוקר אם לא נפנים שבשבמירה על הגבולות אין דבר כזה אוכלוסיה אזרחית.
נראה לך שאזרח ישראלי שינסה לחצות את הגבול הלבנוני או הסורי יחזור הביתה בשלום?
ומקסיקני שמנסה לחצות את הגבול לטקסס? ופלשתיני שינסה לחצות לסיני?
מה לגבי רוסי שינסה להכנס לסין או ההיפך?

השיעים שצעדו לעבר מוצבי צה"ל בנסיגה מלבנון לדוגמא הם לא אזרחים תמימים. אזרח תמים הוא מי שחפץ חיים ומסתלק מאזור הלחימה, מי שנשאר באזור קרבות הוא לוחם אויב לכל דבר ואם במאי 2000 היו נהרגים צועדים אני מבטיח לך שלא היו לנו דגלי חיזבאללה, זורקי אבנים ופיינטבוליסטים על הגדר למשך 6 שנים.

ולגבי מפעילי D9, חפש את הכתבה על "דובי כורדי".
ישן 24-02-2008, 17:18
  YGH YGH אינו מחובר  

הבה נחשוב על האפשרויות:
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ואז מה? ועדת אור 2?"

1. כמה מאות אלפי עזתים פורצים את הגבול, נכנסים לישראל ובאים לעשות טיפול לעיר הקרובה או סתם להיטמע. מדינת ישראל מאבדת ריבונות במהירות בכל האזור ליד הנגב.
2. ועדת חקירה קמה.

יש לי חשד סביר שיהיו כמה אנשים שיעדיפו את 2.

גלריית התמונות שלי

ישן 24-02-2008, 18:25
  shalom77 shalom77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.03
הלו מנהל פורום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aviv5 שמתחילה ב "צעדות המוניות לגבול ישראל-איך מתמודדים?"

אשכולות כאלה הם תמיד לא הוגנים.
מי שמציע פתרון כוחני, מירי אלפ"ה (כולל "אימוני אב"כ", אלוהים ישמור) ועד לשיטוח שכונות, נשאר בתוך הגבול הברור של צבא ובטחון, כי כאן רבותי מדובר באמצעי לחימה.
מצד שני מי שרוצה לדבר על חוסר המוסריות של הפתרונות האלה, על העובדה שבמלחמה שמתאר צנחן1 נהרגו עד כה פחות מעשרה ישראלים אבל עשרות עזתים או על העובדה שבמשך כל הכיבוש של הרצועה מאז 1967 לא נתנו לעזתים את האפשרות המינימלית לבסס שם כלכלה עצמאית [את מעט מתקני התשתית שכן הוקמו שם חזרנו והרסנו במסגרת הפגיעה בתשתית הטרור, לא?]- עד היום הם תלויים בנו בגללנו ואנחנו באים אליהם בטענות על כך - הרי מי שמפרט טענות אלה חורג מתחומי הפורום וגולש לתחום הפוליטי שכה אסור כאן.
איך מגיבים לאשכול הזה ונשארים מחוץ לתחום הפוליטי? אפשר בכלל? אם עברנו כבר את כל הטווח של הפתרוונת, מירי אלפ"ה למיניהם ועד ירי חת"מ אולי הדיון מוצה ואפשר לעבור הלאה?
ישן 24-02-2008, 19:13
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי shalom77 שמתחילה ב "הלו מנהל פורום"

אין שום בעיה שתגיב באופן לא פוליטי הכולל פתרון משלך לצעדת ההמונים המתוכננת מחר. מה הפתרון שלך? מה האלטרנטיבה? האם הנך מעוניין לראות מאות אלפי פלסטינאים שוטפים בהמוניהם את ערי הדרום דוגמת מה שקרה בסיני לא מזמן? האם קיים פתרון לא כוחני לדבר כזה?
יש לעצור אותם לפני שהם מתקרבים בכלל לגדר בכל מחיר שלא יהיה, משום שפריצה כזו, סופה מי ישורנו, לא ניתן יהיה לאחר מכן להשיב את הגלגל אחורנית ולהחזיר את כל הפלסטינאים לרצועה לאחר שיתפרשו בכל הדרום ואף מעבר לכך. אתה צריך להבין שלכוחניות אין פתרון לא כוחני (לכל הפחות לא בטווח המיידי). שיקום הכלכלה העזתית לא יקרה הלילה, אז תתחיל לחשוב בכיוון של פתרון צבאי לצעדה המתוכננת מחר.
ישן 24-02-2008, 19:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי shalom77 שמתחילה ב "הלו מנהל פורום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shalom77
(כולל "אימוני אב"כ", אלוהים ישמור)

בהנחה ואנחנו נשארים בגבול הברור של צבא ובטחון (ואם אתה מעוניין לחרוג ממנו נוכל להעביר את הדיון לפורום פוליטיקה, אני מוכן גם לזה), האם אתה רואה פתרון אחר מאלו שהוצעו פה?
חלק מהפתרונות שהוצעו לא מוצאים חן גם בעיני (מניין הרוגים גבוהה ונזק היקפי נרחב מעבר למה שאני חושב שהכרחי). הפתרון שאני הצעתי כנראה לא מוצא חן בעינייך (וזה לגיטימי, למרות שפרט לביטוי "אלוהים ישמור" לא ציינת למה אתה פוסל אותו).
לשלול זה בסדר, אבל רק לשלול לא יקדם אף אחד לשום מקום חיובי, אז אני שואל שאלה פשוטה - האם יש לדעתך פתרון נוסף שלא פרטנו עד כה?

ישן 24-02-2008, 20:37

אז זהו, שהפתרונות שנראים לי אינם בהכרח צבאיים
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=shalom77] (כולל..."

מעבר לבנייה של חפיר עמוק מסביב לרצועה, שימנע מעבר של הולכי רגל, בתוספת חיזוק של הגדר המקיפה את הרצועה אני לא רואה איך אפשר להתמודד עם רצון המוני של בני אדם להביע מחאה פוליטית גם במחיר של חייהם שלהם.
אם מדברים על פתרונות שחורגים מהמיידי והצבאי, הרי ברור שככל שיהיה ברצועה רע יותר ככה יהיה פחות אכפת לאנשים שם להתעמת עם הגדר ועם ישראל.יסלח לי צנחן1 אבל כבר מזמן נאמר "לפרולטריון אין מה לאבד, זולת כבליו". תדחוק את האנשים (כל אחד, אגב, לא רק העזתים) אל הפינה והם לא יתכווצו ויעשו קולות של שטיח, אולי בהתחלה, אבל בסוף ימאס להם והמוות/פציעה יראו להם כאופציה פחות גרוע מהחיים. אם היתה ממשלת ישראל פועלת כדי להגיע למצב שבו לתושבים ברצועה יהיו חיים טובים, לא רק בהשוואה למה שיש להם היום, שזה הרבה יותר גרוע ממה שתושבי שדרות חולמים בסיוטי הלילה הכי קשים שלהם, אלא שיהיו שם חיים טובים בקנה מידה נורמלי, הרי התמריץ לחיות את החיים טוב היה חזק יותר, ככה זה בני אדם. כדי שזה יקרה צריך להבטיח את השקט ברצועה וכדי שזה יקרה, כנראה, צריך לעשות שני דברים שממשלות ישראל לדורותיהן לא רצו - להכניס כח בינלאומי לרצועה ולאפשר זרימה של סחורות מן הרצועה ואליה שלא בדרך המעברים לישראל. הכנסת כוח רב לאומי מהווה בעיני ממשלות ישראל ויתור על ריבונות/שליטה ופתיחת המעברים תאפשר הכנסה של אמל"ח ויועצי חיזבאללה/אל קעידה, מעבר של מפגעים לסיני ובריחה של מבוקשים - כל אילו תוצאות לא רצויות. בפריצה של הגדר לרפיח המצרית ראינו איך סיר הלחץ מתרוקן מאדיו לכמה ימים, הקסאמים פוחתים ועזתים עסוקים בעניינים אזרחיים יותר. כל זאת כמובן במחירים שדיברתי עליהם - הכנסת אמל"ח ויועצים ויציאה של מבוקשים ומפגעים. ברור שלכל הבעיות הללו צריך למצוא פיתרון, אולי בפיקוח בינלאומי על המעברים או בהסדר חדש עם מצרים, אבל כל עוד תושבי מדינת חמאס נלחצים עם גבם אל הקיר, האם יש כאן בפורום, מכל קצות הקשת הפ*** (לא אומר את המילה אפילו) מישהו שחושב שהלחץ הכלכלי יגרום לאנשים להיכנע? יש שם לחץ שהולך ומתעצם וממשלת ישראל צריכה למצוא דרך לנקז אותו, אחרת הוא עלול להתפרץ לכיוון שלנו ונעים זה לא יהיה.
ישן 24-02-2008, 21:00
  YGH YGH אינו מחובר  

אני חושש שאתה טועה לגמרי בהבנת בני אדם.
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי shalom77 שמתחילה ב "אז זהו, שהפתרונות שנראים לי אינם בהכרח צבאיים"

ומבחינה היסטורית, מרקס היה הסטוריון דפוק לגמרי. תשאל את הטיבטים שעוד לא מתקוממים אחרי עשרות שנים, ותשאל לא מעט דוגמאות אחרות, שבהן ההתקוממויות באו אחרי תקופה של שיפור רמת החיים. היי, רגע, זה מה שהיה בעזה וביו"ש\גדה מערבית. לפי הבנק העולמי רמת החיים ב-2000 הייתה שם בשיא של כל הזמנים, והתמ"ג היה גבוה יותר מבמצריים ודומה לזה של ירדן. האמת? גם היהודים דוכאו המון שנים ולא נהגו להתקומם מול כל שלטון ושלטון.
יותר מזה? כשדיין ניסה להעלות את רמת החיים ב-68, הוא קיבל רק הסלמה של הטרור ברצועה. לפי מחקר של מחלקת היסטוריה, בלא מעט מקרים בעולם העלאת רמת החיים הביאה דווקא להסלמת ההתקוממות. מסיבה די פשוטה: תקווה היא כח עוד יותר חזק מייאוש. וכשהצד השני רואה שאתה נכנע, הוא לעיתים קרובות מפתח תקווה שהכניעה תהיה גדולה יותר.
הלחץ הכלכלי לא יגרום לאנשים להיכנע, ולחץ כלכלי ככלל לא מפיל ממשלות בטווח זמן קצר מכמה וכמה שנים. זה גם לא סוד היסטורי גדול. אבל זה בהחלט, בשום אופן, לא אומר שהפחתת הלחץ הכלכלי תסייע לטווח ארוך להפחתת הטרור. כשם שהטרוריסטים, לפי המחקרים, מגייסים את תומכיהם הנלהבים ביותר דווקא לא מהשכבות המדוכאות ביותר.
ובקיצור - יש לי כמה מחשבות על מה לעשות בעזה כדי להפוך אותה לבעיה מצרית, אבל 'חיים טובים בקנה מידה נורמלי' זה אולי רעיון טוב, אבל לא יפתור כלום, ומבחינה היסטורית לא פתר כלום.

גלריית התמונות שלי

ישן 24-02-2008, 21:20

או שאתה בן לא יותר מ 20-21, או שהאידאולוגיה חזקה אצלך מראיית המציאות
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי shalom77 שמתחילה ב "אז זהו, שהפתרונות שנראים לי אינם בהכרח צבאיים"

איפה פרולטריון ואיפה העזתים... איפה כבלים ואיפה חוסר האחריות של שכנינו מעבר לגבול... איפה "מניעת פיתוח תשתיות" ואיפה היזמות השלילית של אלה שבחרו בחמאס. לי נראה שאתה מפחד מפתרון "לא רומנטי" של הבעיה יותר ממה שאתה מפחד מהתפוצצות כללית לכוון ישראל.

תפנים: "זכות השיבה" ואפילו כל שבריר של מה שנראה כמוה, פירושו סופה של מדינת ישראל: גם כיישות שאנחנו מכירים וגם כיישות ששמה ישראל. אם אתה רוצה להשתשע בניסויים פילוסופיים א-לה-פינת העישון בקפיטריה בגילמן עם שלמה זנד ואהרון שבתאי: שיבושם לך. רק לא על הגב שלנו בבקשה - אין לנו חשק להשתתף בהימור הזה. תמצא כובש קפיטליסט אחר לשכנע ש"ישחרר את הכבלים" שהוא יצר. כשיהיה אחד כזה שירגיש טוב במבט לאחור, אני מבטיח לחשוב על הנושא.

ישן 24-02-2008, 21:27

אתה הוזה, שתה כוס מים ותרגע
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "איזה זכות שיבה בראש שלך? הוא..."

1. בשום מקום לא דיברתי על שיטוח בית חנון. לא היום ולא בעבר. אתה היסטרי. תלמ להתייחס לגופם של דברים (כמו התגובה שלי להערכתך המלומדת ששום ישראלי לא יכול לשטח כפר ערבי).
2. מי שיפרוץ את הגבול יתחיל תהליך מואץ של לגיטימציה של זכות השיבה. אם אתה לא מבין את זה זו לא סיבה להתגאות בכך.
3. שתה עוד כוס מים, אלא אם אתה מעל גיל 35 (ואז זו יכולהלהיות בעיה), אתה סתם בהתקף חרדה.
4. אני לא צריך את הערכתך על הגיל הביולוגי או המנטלי שלי. מי שצריך, מכיר, יודע ומעריך. מי שלא, אז לא. ההערה על הגיל של הכותב הייתה בהתייחס להבדלים בין איך שהוא תופס אירועים שהיו לפני שהיה אדם בוגר (במקרה והוא בן 21) ובין איך שהיו נראים לאדם שבאמת היה בוגר באותם ימים. בדמגוגיה תמצא פראייר אחר להלחיץ.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 24-02-2008 בשעה 21:34.
ישן 25-02-2008, 15:06

מה זה הוצאת אותי מינימום בוגר החווה הסינית
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עובדתית, shalom77 כבר לא זוכר..."

בדיעבד, ההפגנה היום נראית כמו מה שקורה סביב "משחק העונה" שנגמר 0:0 - התקשורת בונה את המתח, מטיסה את הציפיות לשמיים, מזינה אשכולות בפורומים שונים ובסוף שולחת גייסות של כתבים לאזור. הגדילו לעשות אלה שמיצו את הנושא ברצועה ועברו להזהיר מפני אירוע דומה של הפגנת המונים בשרון, חמש דקות מכפר סבא. ממש "אלרמיסטים", כמו שקרא להם דורון רוזנבלום במוסף הארץ האחרון.
אחרי שלא קורה כלום אומרים בחדשות "השתתפות דלה בהפגנה" והנושא נעלם מהעמודים הראשונים של אתרי החדשות עוד יותר מהר ממה שנעלמו כספי החברים בקופות הגמל חרמון בחודש ינואר.
בדיעבד, טוב שהתקיים כאן דיון בנושא, כי כמובן שמדובר בסיבוב ראשון ולא אחרון, אבל אני חושב שהדיון פה, שבאמת נע בין אלפ"ה להרס מוחלט לא הציע פתרונות רציניים לבעיה. נכון שהצד השני לא משתף פעולה אבל עדיין צריכה להיות לישראל אסטרטגיה כלפי הרצועה - מה הולכים לעשות עם השטח הזה ותושביו?
להדק, להדק (כמו שאמר רבין הי"ד בזמן המצור על בירות ב- 1982) זה לא אסטרטגיה. כמו שכבר אמרו פה לפני, החמאס יכול להתיש אותנו באיומים על הפגנות כאלה כל שני וחמישי ואז מה? כל פיקוד דרום ומחוז דרום יחזיקו כוננות באזור?
ישן 25-02-2008, 15:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי shalom77 שמתחילה ב "מה זה הוצאת אותי מינימום בוגר החווה הסינית"

האמת היא שישנו פתרון, למעשה יש שלושה פתרונות :

1. להיכנס למהלך מלחמתי כנגד מדינת החמא"ס, על כל המשתמע מכך, עד להכנעתו המוחלטת של צבא החמא"ס ועליתו לשלטון של משטר מתון יותר המוכן לחיות איתנו בשלום, ובשאיפה גם כניסתו של כוח צבאי בינלאומי.

2. כניסה למהלך של מו"מ מול החמא"ס, "הודנה", וניסיון להגיע לאיזשהו מצב של שביתת נשק ביננו (ע"ע סוריה).

3. כניסה למהלך רחב יחד עם מצרים, בגיבוי חזק של האו"מ וארה"ב, שבסופו נקבל פתיחה של גבולה הדרומי של הרצועה, וסיפוח שטח קרקע עד אל-עריש למדינת החמא"ס, כאשר מצרים בתמורה תקבל רצועת קרקע ש"ע (דונם-מול-דונם) משטחה של ישראל בצמוד לגבולנו המשותף.

הנה קיבלת .... עכשיו תמצא את הרוב בכנסת לאחד הפתרונות ....

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 25-02-2008 בשעה 15:30.
ישן 24-02-2008, 22:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shalom77
מעבר לבנייה של חפיר עמוק מסביב לרצועה, שימנע מעבר של הולכי רגל, בתוספת חיזוק של הגדר המקיפה את הרצועה אני לא רואה איך אפשר להתמודד עם רצון המוני של בני אדם להביע מחאה פוליטית גם במחיר של חייהם שלהם.
אם מדברים על פתרונות שחורגים מהמיידי והצבאי, הרי ברור שככל שיהיה ברצועה רע יותר ככה יהיה פחות אכפת לאנשים שם להתעמת עם הגדר ועם ישראל.יסלח לי צנחן1 אבל כבר מזמן נאמר "לפרולטריון אין מה לאבד, זולת כבליו". תדחוק את האנשים (כל אחד, אגב, לא רק העזתים) אל הפינה והם לא יתכווצו ויעשו קולות של שטיח, אולי בהתחלה, אבל בסוף ימאס להם והמוות/פציעה יראו להם כאופציה פחות גרוע מהחיים. אם היתה ממשלת ישראל פועלת כדי להגיע למצב שבו לתושבים ברצועה יהיו חיים טובים, לא רק בהשוואה למה שיש להם היום, שזה הרבה יותר גרוע ממה שתושבי שדרות חולמים בסיוטי הלילה הכי קשים שלהם, אלא שיהיו שם חיים טובים בקנה מידה נורמלי, הרי התמריץ לחיות את החיים טוב היה חזק יותר, ככה זה בני אדם. כדי שזה יקרה צריך להבטיח את השקט ברצועה וכדי שזה יקרה, כנראה, צריך לעשות שני דברים שממשלות ישראל לדורותיהן לא רצו - להכניס כח בינלאומי לרצועה ולאפשר זרימה של סחורות מן הרצועה ואליה שלא בדרך המעברים לישראל. הכנסת כוח רב לאומי מהווה בעיני ממשלות ישראל ויתור על ריבונות/שליטה ופתיחת המעברים תאפשר הכנסה של אמל"ח ויועצי חיזבאללה/אל קעידה, מעבר של מפגעים לסיני ובריחה של מבוקשים - כל אילו תוצאות לא רצויות. בפריצה של הגדר לרפיח המצרית ראינו איך סיר הלחץ מתרוקן מאדיו לכמה ימים, הקסאמים פוחתים ועזתים עסוקים בעניינים אזרחיים יותר. כל זאת כמובן במחירים שדיברתי עליהם - הכנסת אמל"ח ויועצים ויציאה של מבוקשים ומפגעים. ברור שלכל הבעיות הללו צריך למצוא פיתרון, אולי בפיקוח בינלאומי על המעברים או בהסדר חדש עם מצרים, אבל כל עוד תושבי מדינת חמאס נלחצים עם גבם אל הקיר, האם יש כאן בפורום, מכל קצות הקשת הפ*** (לא אומר את המילה אפילו) מישהו שחושב שהלחץ הכלכלי יגרום לאנשים להיכנע? יש שם לחץ שהולך ומתעצם וממשלת ישראל צריכה למצוא דרך לנקז אותו, אחרת הוא עלול להתפרץ לכיוון שלנו ונעים זה לא יהיה.

מעניין, ברגע שאתה טורח לבנות טיעון מלא אני מתחיל להסכים איתך.
בוא נעשה סדר:
  1. גם חפיר ניתן לחצות, זה רק ידרוש יותר זמן. נשאלת השאלה מה תעשה עם אלו שכן עברו. אבל כצעד מונע אני מסכים איתך שזה רעיון טוב.
  2. מסכים לחלוטין עם הציטוט מהמנפיסט הקומוניסטי, אדם שאין לו מה להפסיד הוא האויב הכי גדול.
    • שים לב לכך שגם ערפאת לא העז לחתום על הסכם שנותן לו מדינה, למרות שבזמנו המצב הכלכלי של הפלסטינאים היה טוב ובמגמת עליה. ההשערה הסבירה היא שהיה לו הרבה מה להפסיד בחזית אחרת - מלחמת אזרחים עם הפלגים הפחות מתונים.
    • ההנחה של סעיף 2 מתקיימת רק בעקבות תנאי מקדים של חשיבה רציונלית. דת היא אופיום להמונים, והחמאס משתמש באופיום הזה בדיוק כמו שהחשאשיון השתמשו בו בזמנם.
  3. לאור סעיף 2 אני מסכים לחלוטין שבאופן עקרוני אחד היעדים של ישראל צריך להיות העלאת רמת החיים ברצועה.
    • כיום כל פיסת מתכת וכל קילוואט חשמל שמוזרמים לרצועה מופנים למחרטות שמייצרות קסאמים. ברגע שצמצמנו להם את אספקת החשמל, אספקת החשמל לבתי החולים ולשכונות מגורים נפגעה, המחרטות עבדו כרגיל.
    • כל מוצר שלא יכול להיות מתורגם לאמל"ח כן מועבר לרצועה דרך ישראל.
    • במצב הנוכחי, בדיוק כמו עם תקדים החשמל, סביר להניח שאם נפתח את הרצועה לסחר ימי פתוח מירב הסחורות ייועדו לייצור אמל"ח מתקדם שיכניס יותר ערים בישראל תחת איום רציף של רקטות.
  4. ובאשר לכוח או"מ - מסכים לחלוטין. אם יהיה כוח שיוכל להבטיח הפסקה של ירי הרקטות על שטחנו, אני הראשון שיהיה מוכן לתת לו להכנס לעזה.
  5. אם אנחנו רוצים להפסיק את העימות הצבאי בעזה, נשאלת השאלה מה הם רוצים ומהצד השני האם אנו מוכנים לשלם להם את אותו כופר. הם קיבלו ממשל עצמי, הם קיבלו טיהור אתני של שטח הרצועה מיהודים, הם קיבלו את כל התנאים הדרושים לשגשוג כלכלי ב 98-00, ועדיין הטרור התפרץ מחדש. מה הם רוצים? כי את אשקלון והכותל אפילו אני לא מוכן לתת...

ישן 24-02-2008, 19:16
  aviv5 aviv5 אינו מחובר  

קול ישראל

קול ישראל >> 24.02.2008 17:09

מערכת הביטחון נערכת לאפשרות שחמאס ינסה לארגן צעדות המוניות לעבר ישראל
מערכת-הביטחון נערכת לאפשרו ש"חמאס" ינסה לארגן בימים הקרובים, ואולי כבר מחר, צעדות-המוניות לעבר שטח ישראל. גורם ביטחוני אומר כי אין התרעות ממוקדות וכי אין מדובר בתרחיש חדש. הגורם אומר שהחשש הגדול הוא שהכוחות יעמדו מול המון פלשתיני וייאלצו להשתמש באש כדי לעצור את ההסתערות על הגדר. "חמאס" עלול לנצל את המצוקה הגוברת בעזה, ולמקד את ההתעניינות הבין-לאומית בתגובה של ישראל. השרותים הבסיסים בעזה כמעט שאינם פועלים, יש אספקה של מוצרים בסיסיים בלבד, וסולר מסופק רק לרכבי חרום.

הערב תהיה הערכת מצב מיוחדת, בהשתתפות הרמטכ"ל ומפקדים בפיקוד-הדרום.
כעת נמסר שהערכות מודיעניות מדברות על תרחיש אפשרי שיתחיל מחר ב-10 בבוקר.

נערך לאחרונה ע"י aviv5 בתאריך 24-02-2008 בשעה 19:38.
ישן 24-02-2008, 19:34
  aviv5 aviv5 אינו מחובר  

תיק דבקה
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי aviv5 שמתחילה ב "קול ישראל"

המאורעות שהיו בגבול עזה מצרים בסוף ינואר, עומדים להתרחש, בצורה הרבה יותר אלימה, גם בגבול ישראל.

יום ראשון, יח אדר א' תשס"ח, 18:12, 24 בפברואר 2008

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: כוננות עליונה הוכרזה בצה''ל, במג''ב, ובמשטרה, ובכל דרום הארץ, לאחר שברצועת עזה נמסר כי מחר, ביום שני 25.2, בשעה 10:00 בבוקר, ייצרו עשרות אלפי פלסטינים מרצועת עזה שרשרת אנושית מרפיח בדרום, ועד מעבר ארז בצפון, כדי למחות על הסגר שישראל הטילה על רצועת עזה. בנוסף תערכנה תהלוכות המוניות לעבר גדר המערכת. את השרשרת וההפגנות מארגנת הוועדה לשבירת המצור הישראלי, שמאחוריה החמס. חשש כבד בצה''ל, כי המפגינים ינסו לפרוץ את גדר המערכת וייכנסו לישראל, בדומה לפריצת גדר גבול הרצועה עם מצרים. פריצה כזו יכולה להיות מלווה בירי לעבר כוחות צה''ל, הפגזת קסאמים כבדה, ופיגועי התאבדות על ידי חוליות שחדרו כבר לישראל. במטכ''ל ובפיקוד דרום החלו בהכנות קדחתניות לסכל אפשרות של כניסתם של הפלסטינים לתחום ישראל. בלילה, תיערך התייעצות של כל הגורמים בצה''ל ובמערכת הביטחון, בראשות הרמטכ''ל רב אלוף גבי אשכנזי.

נערך לאחרונה ע"י aviv5 בתאריך 24-02-2008 בשעה 19:36.
ישן 24-02-2008, 19:56
  aviv5 aviv5 אינו מחובר  

הנחיות ברורות לעצור את הצעדה בכל דרך

צה"ל בכוננות: חשש מפריצה של פלסטינים

יום ראשון, 24 בפברואר 2008, 20:41 מאת: יהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות
הפלסטינים יצרו מחר שרשרת אנושית מדרום הרצועה לצפונה. בכיר חמאס מזהיר שהם ינסו לפרוץ את מחסום ארז ולחדור לישראל. צה"ל והמשטרה נערכים בכוחות מתוגברים

מקורות פלסטינים מדווחים, כי מחר (שני) בבוקר יצרו הפלסטינים שרשרת אנושית בין מעבר רפיח בדרום הרצועה למעבר ארז שבצפונה במחאה על המצור המוטל על הרצועה. גורם רשמי בחמאס אמר היום, כי אם תהיה נהירה המונית של תושבי עזה לעבר גבול ישראל, תהיה זו התפרצות ספונטנית ולא מהלך מתוכנן של רשויות חמאס. עם זאת, בקול ישראל דווח, כי בכיר חמאס הזהיר, כי "בפעם הבאה שתושבי עזה ימחו על המשך המצור, הם יעשו זאת בגבול עם ישראל ולא בגבול עם מצרים", אמר הבכיר.

במערכת הביטחון נערכים לאפשרות שפלסטינים ינסו לפרוץ את הגבול בין הרצועה לישראל. גורמים ביטחוניים אמרו לוואלה! חדשות, כי כוחות משטרה, צה"ל ומג"ב מתגברים את נוכחותם באזור, וצה"ל מגביר את תצפיות המודיעין באיזור. רוב ההתרעות מתמקדות במחסום ארז, אך קיים חשש כי יהיו נסיונות פריצה גם באיזור קרני.

חיילי צה"ל קיבלו הערב הנחיות מיוחדות לפתיחה באש במקרה ויתקלו בהמון פלסטיני המנסה לפרוץ לשטח ישראל, ובימים האחרונים הועברו אליהם אמצעים לפיזור הפגנות. לפי הערכות, ינסו כוחות צה"ל לעצור את הפלסטינים עוד בשטח הרצועה ולמנוע מהם להכנס לישראל גם במחיר של שימוש באש חיה.

בצה"ל חוששים כי ירי לעבר המון פלסטיני יביא להפניית דעת הקהל הבינלאומית נגד ישראל. עם זאת, הבהיר גורם ביטחוני לוואלה! חדשות, כי "אסור שיקרה מצב שהגדר תהיה פרוצה, ומאות פלסטינים יכנסו לישראל",
ישן 24-02-2008, 21:17
  aviv5 aviv5 אינו מחובר  

צהל והמשטרה ערוכים

כוחות מתוגברים יחכו למפגינים 21:54 | 24/02

היערכות מיוחדת בצה"ל לקראת מצעד השרשרת האנושית שייערך מחר בהשתתפות עשרות אלפי פלשתינים ברצועת עזה. כבר בסוף השבוע תגבר הצבא את כוחותיו מול הרצועה, כשהוא נערך לתרחיש של הסלמה שעלולה להתפתח כאשר אזרחים ינסו לפרוץ את הגבול. בשלב זה, נראה כי אין כוונה לירות אש חיה לעבר המוני האזרחים הפלשתינים, גם אם אלה יתקרבו לגדר הגבול.

בצה"ל לא מתכוונים להשאיר דבר ליד המקרה, כאשר כוחות התגבור – חיילים מיחידות הדרכה וכוחות המאומנים בפיזור הפרעות – צוידו באמצעים לפיזור הפגנות, כגון רימוני גז וכדורי גומי. צה"ל אף העביר לאזור הרצועה כוחות כבדים יותר, למקרה שתתפתח לחימה בעצימות גבוהה מן הרגיל. לאזור הובאו גם צלפים רבים יחסית, במטרה לזהות ולפגוע בפלשתינים חמושים שיצעדו בין האזרחים.

גם המשטרה נערכת למצעד, ולאחר הערכת מצב שהתקיימה הערב הוחלט להעלות את הכוננות לרמה ג', שהיא הרמה האחת לפני אחרונה. בנוסף, תעביר המשטרה למחוז דרום תגבורת של כוח אדם ואמצעים.

בתגובה להיערכות כוחות הביטחון לקראת הצעדה מחר, קרא הערב ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל) לפתוח באש לעבר כל פלשתיני שיצעד אל עבר הגדר. לדברי איתן, צה"ל צריך למנוע בכל מחיר פריצה של הגדר וחדירת פלשתינים.

"כל פלשתיני שיבחר לצעוד אל עבר הגדר ולפגוע בה, צריך לדעת שדמו בראשו והוא עלול להיפגע ולשלם מחיר כבד על הניסיון לרמוס את הריבונות הישראלית בגבול עזה", אמר חבר הכנסת. "הרתעה בסיסית של מדינה כלפי אויביה היא היכולת לשמור על גבול פתוח הנשלט באופן בלעדי על-ידי כוחות הביטחון". איתן הדגיש בדבריו כי לאחר נסיגת צה"ל מעזה ועליית החמאס לשלטון אין לישראל עוד אחריות על עזה.
חמאס: לא נעצור את האזרחים

מחר בשעה 10:00 בבוקר צפויה לצאת לדרך צעדה של שרשרת אנושית בת עשרות אלפי פלשתינים. האירוע צפוי להתחיל ברפיח בדרום הרצועה ולהסתיים בבית-חנון שבצפונה. בארגון חמאס היו כבר מי שרמזו הערב כי קיימת אפשרות שאזרחים ינסו לפרוץ את מעבר ארז. "אם נשים וילדים ינסו להתקרב אל המעבר - לא נעצור אותם", אמר גורם ביטחוני בחמאס.

המשטרה תעלה את הכוננות בכל הארץ 21:51 | 24/02

המשטרה תעלה בבוקר את רמת הכוננות בכל רחבי הארץ. כך הוחלט הערב בתום הערכת מצב שקיים מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, עם בכירים במערכת הביטחון.

הכוננות נועדה לסייע לצה"ל למנוע מעבר של פלסטינים מרצועת עזה לישראל. עיקר ההיערכות תהיה במחוז הדרומי, בה ייקחו חלק 6,500 שוטרים.
ישן 24-02-2008, 22:30
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מתקפת גלי אדם

המונח המקצועי לבעיה הנ"ל הוא "מתקפת גלי אדם" (Human wave attack). למרות שהמאמר של ויקיפדיה על הנושא מתאר אותו בצורה טובה, הוא מתעלם מהעובדה שנפוליאון ממש לא המציא את הטקטיקה הזו - היא הופיעה עוד בימי הביניים אם לא לפני כן. אם כבר, אנו זוכרים יותר טוב את מתקפות הבאסיג' במלחמת אירן-עירק שעלו במחיר דמים נוראי לתוקפים שחלקם אפילו לא סיים חטיבת ביניים.
מומלץ לקרוא את המאמר הנ"ל, במיוחד את הקטע העוסק באמצעים לעצירת מתקפה שכזו (Countermeasures) והטקטיקות בהן נעשה שימוש. אמצעי של המאה ה-20 (גדר גבול) לא יכול לעצור נשק של המאה ה-5 (גלי אדם).

ישן 25-02-2008, 09:37
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

ציטוט:
6,500 שוטרים ערוכים ב-3 מפקדות סביב עזה

בישראל נערכים לתרחיש פריצת הגדר על-ידי אלפי מפגינים פלסטינים. הבוקר קיים מפקד המחוז הדרומי, ניצב אורי בר-לב, הערכת מצב שבה הוחלט לפצל 6,500 שוטרים לשלוש מפקדות. דובר הוועד הפלסטיני לשבירת המצור, רמי עבדו, מעריך כי בשרשרת האנושית שתתפרש ממעבר רפיח ועד מעבר ארז ישתתפו 50 אלף פלסטינים
אפרת וייס ועלי ואקד

6,500 שוטרים ולוחמי מג"ב התפרשו הבוקר (יום ב') באזור גדר המערכת וביישובים בעוטף עזה, כדי לסייע לכוחות צה"ל להדוף מפגינים, אם ינסו לעבור את הגדר. כמו כן נערכים לניסיונות של מחבלים לבצע פיגועים. מנגד, נערכים ברצועת עזה לשרשרת האנושית שאותה מתכנן הוועד לשבירת המצור על הרצועה והמזוהה עם חמאס. השרשרת האנושית החלה בדרום הרצועה, ומשם אמורה להתקדם לאורך "ציר טנצר", המרוחק מהגדר. החשש הוא מעימותים בעיקר באזור ארז.

ההחלטה לתגבר את הכוחות במחוז הדרומי התקבלה אמש בעקבות הערכת מצב שקיים מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, עם גורמי ביטחון. הכוננות הועלתה בכל הארץ לדרגה אחת לפני מצב חירום. שוטרים הורדו ממחוזות במרכז ובצפון לדרום.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1390885/03.jpg_wa.jpg]

חיילים נערכים מחוץ לרצועת עזה (צילום: אמיר כהן)

מפקד מחוז דרום, ניצב אורי בר-לב, קיים הערכת מצב, שבה הוחלט לפצל את השוטרים חולקו לשלוש מפקדות מרכזיות - האחת באזור מעבר ארז, השנייה באזור קיבוץ בארי והשלישית באשקלון (שתישאר בכוננות). מעליהם הוקם פיקוד מרכזי שיישב בשדרות. על הכוחות יפקדו סגן מפקד מחוז תל-אביב, מפקד מרחב נגב ומפקד מרחב שרון. על כולם יפקד מפקד המחוז הדרומי. אין שינוי לגבי הוראות פתיחה באש, צירי התנועה פתוחים בכל גיזרת מחוז דרום.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס עם נחיתתו בנמל התעופה הבינלאומי בטוקיו שביפן לתרחיש שהמון פלסטיני יצעד לעבר ישראל. לדבריו, הסבירות לכך נמוכה, אך מערכת הביטחון נערכת לכל מצב. "אני לא מכיר התרעה כזו, אבל במזרח התיכון, כל תרחיש דמיוני הוא דבר שצריך להתייחס אליו ולתת לו מענה מתאים. אנו לוקחים בחשבון תרחישים, גם אם סבירותם נמוכה".

סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, אמר בראיון ל"קול ישראל" בהתייחסו להיערכות של כוחות הביטחון: "נפעל כפי שפעלנו באינתיפדה הראשונה מול הפגנות המוניות. הייתי שם יותר מפעם אחת, מול עשרות אלפי אנשים ואנחנו נדע כיצד לטפל בזה. ברגע שאתה ערוך ומוכן ואין פה שום אלמנט של הפתעה אני מניח שהתוצאה היא מאוד ברורה. אנחנו לא מתכוונים להשתשע בעניין הזה, נפעיל את האמצעים כפי שאנחנו יודעים להפעיל אותם על מנת למנוע פריצה לשטחה של מדינת ישראל".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1390881/01.jpg_wa.jpg]

טנקים קודמו לאזור הגדר (צילום: אמיר כהן)

בחמאס החלו הבוקר לגייס באמצעות כלי התקשורת שלהם את ההמונים להשתתף בשרשרת האנושית. אמצעי התקשורת של חמאס קראו לפלסטינים תושבי הרצועה להגיע ולהשתתף "בשרשרת האנושית הארוכה ביותר בהיסטוריה כדי לאתגר את הכיבוש ואת המצור". יחד עם זאת, המארגנים קוראים לפעילים ולתושבים להישאר במסגרת השרשרת ולא לסטות ממנה. תחנות הרדיו והטלויזיה של חמאס מנהלות מאז שעות הבוקר שידורים בגל פתוח כדי להביא להצלחת השרשרת.

דובר הוועד לשבירת המצור, רמי עבדו, העריך כי בשרשרת שתתפרש ממעבר רפיח ועד מעבר ארז ישתתפו כ-50 אלף פלסטינים. עבדו העריך כי לא צפויה היתקלות בין המפגינים לבין חיילי צה"ל: "הפעולות שלנו אינן אלימות, אבל על העולם לדעת שעמנו נמצא במצוקה ותחת מצור".

ברצועה מדווחים על היערכות מוגברת בקרב פעילי חמאס וכן על היערכות של התקשורת המקומית והבינלאומית מחשש להתפתחות עימות בין חיילי צה"ל לבין אלפי המפגינים. לפי שעה, אין סימן לכך שבחמאס נתנו הוראה לאנשיהם להתעמת עם כוחות צה"ל, אך הם אינם מוציאים מכלל אפשרות שיהיו עימותים בודדים באזור הגדר, ואלו עלולים לגרום להתלקחות.
מקור

אהבתי את תגובתו של מתן וילנאי (הדגשתי) ..... אני לא בדיוק זוכר "שידענו להתמודד" באינטיפדה הראשונה.

ישן 25-02-2008, 10:25
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[b][QUOTE] [b]6,500 שוטרים..."

ציטוט:
בני אדם כאמצעי לחימה

חמאס מתכנן לבצע בשעות הבוקר ניסוי כלים בשיטת לוחמה חדשה שלמד מחיזבאללה: הפגנות המונים "ספונטניות". ייתכן שהפלסטינים יבינו שמזימתם נחשפה וימתינו לשעת כושר אחרת. ייתכן גם שיתפתחו עימותים חריפים. כיצד יפעלו כוחות הביטחון? ומה ייעשה בזירה ההסברתית?
רון בן ישי

עכשיו כבר לא מדובר רק באזרחים כ"מגן אנושי" לפעילי הטרור. חמאס מתכנן לשעות הבוקר (יום ב') 'ניסוי כלים' ראשון בשיטת לחימה חדשה: הסתערות, ספונטאנית כביכול, של אזרחים פלסטינים לא חמושים על הגדר והמעברים החוצצים בין רצועת עזה לנגב הדרומי. בשיטת לחימה זו האזרחים הופכים ל"נשק אנושי" של ממש.

ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה את פריצתה של גדר המערכת, בדומה למה שעשו המפגינים בגבול מצרים באזור רפיח. ישראל אפילו אינה יכולה להרשות מצב שבו ההמונים ישהו שעות ארוכות בסמוך לגדר המערכת. מצב כזה יצור מיד סיכון ביטחוני חמור ביותר, בגלל האפשרות שמפגעים עזתים יחדרו בחסות ההמון הצובא על הגדר ויגיעו לא רק ליישובי הנגב המערבי אלא לכל שטח ישראל.

ראשי החמאס יודעים זאת וככל הנראה מביאים בחשבון שכוחות הביטחון הישראלים עלולים לפתוח באש חיה אם ההמון יגיע לגדר. קל וחומר אם יפרוץ אותה. אם כוחות הביטחון המצרים ירו על ההמון השועט לעברם בציר "פילדלפי", על אחת כמה וכמה כוחות הביטחון של ישראל כאשר מדובר בסכנה ביטחונית ממשית ומיידית. אבל האפשרות הסבירה שיישפך דם אינה מרתיעה את הנהגת חמאס. להיפך.

גופות של פלסטינים לא חמושים ליד הגדר רק ישרתו את שתי המטרות האסטרטגיות: ליצור לחץ של דעת הקהל הבין לאומית על ישראל להסיר את המצור הכלכלי על הרצועה ולבודד את ישראל בזירה הבין לאומית. בחמאס גם יודעים שאם יהיה מרחץ דמים על הגדר תיאלץ ישראל, בלחץ דעת הקהל העולמית, להוריד מהפרק לזמן רב את האופציה של מהלך צבאי נרחב ברצועה.

את ההשראה המיידית לטקטיקה החדשה קיבל החמאס מהצלחתו מול כוחות הביטחון של מצרים בציר "פילדלפי". גם שם היה מדובר במהלך שתוכנן היטב והוכן במשך חדשים. המהלך כלל ריתוך חומת הברזל והכנה לפיצוץ הסופי של החומה בחסות ההמונים שנהרו דרך מעבר רפיח אחרי שזה נפרץ. אבל לחמאס אין זכות יוצרים על השיטה. הראשונים שהשתמשו בה היו אנשי חיזבאללה שיזמו במאי 2000 מצעד המונים ברצועת הביטחון בלבנון לעבר מוצב צד"ל בטייבה.

מצעד המונים: שיטת חיזבאללה להפלת צד"ל

המצעד בדרום לבנון התחיל כלוויה תמימה כביכול בכפר טייבה שהשתתפו בה המונים תומכי חיזבאללה. כשנסתיימה הלוויה המשיך ההמון לצעוד לעבר היעד האמיתי. במוצב הפיקוד בצפון היו אותה שעה אלוף הפיקוד גבי אשכנזי והרמטכ"ל שאול מופז. הם צפו באמצעות מזל"ט בהמון המתחיל להתקדם לעבר מוצב צד"ל. אשכנזי שלח מסוקי קרב לירות צרורות אזהרה לפני ראש הטור, הוא גם הורה לטנקים של צה"ל לשגר כמה פגזים לקרבת 'המפגינים' כדי להרתיע אותם. אבל תומכי חיזבאללה המשיכו להתקדם.

בידי כוחות צה"ל, ולאנשי צד"ל, באזור לא היו באותה שעה אמצעי אל-הרג לפיזור הפגנות ולכן היו אשכנזי ומופז בדילמה: לירות לעבר אזרחים לא חמושים או לוותר. אחרי התייעצות קצרה החליטו השנים – בצדק - לוותר. התוצאה ידועה: למראה התהלוכה ה"ספונטנית" ברחו חיילי צד"ל מהמוצבים, מכיוון שלא היו מוכנים לירות על בני עמם. כעבור כמה שעות התמוטט כל מערך צד"ל באזור הביטחון.

דוברי חמאס הצהירו כמה פעמים לאחרונה שהם מתכננים צעדת המונים לעבר גבול ישראל. אבל כדי להטעות את דעת הקהל העולמית ואת כוחות הביטחון - מנסה הארגון ליצור רושם שמדובר בהפגת מחאה לא אלימה, ספונטנית כביכול, נגד המצור. כדי ליצור את הרושם הזה מרחיק חמאס את עדותו. בימים האחרונים התבקשו על ידו ארגונים אזרחיים לקרוא לאזרחי הרצועה להתייצב ב"שרשרת אנושית" לאורך הגדר, בין שני מעברים מהרצועה לישראל.

בחמאס יודעים מה שיודעת ישראל, ש"שרשרת אנושית" זו יכולה בקלות 'לצאת משליטה' ואז לא תהיה לישראל ברירה אלא לפתוח באש. סביר גם להניח שהארגון יכניס להמון המפגין גם כמה חמושים שיירו לעבר כוחות הביטחון הישראליים ויגררו אותם לפתוח באש חיה. בדיוק כפי שחמאס עשה למצרים בציר "פילדלפי". אפילו אם נניח שההפגנה היא ספונטנית, ברור שלא יכלה לצאת לפועל בלי אישור מפורש של חמאס והכוח המבצעי שלו. יתרה מזאת, כדי למצב עצמו כקורבן בדעת הקהל העולמית - צימצם חמאס בימים האחרונים עד למינימום את מטחי הקסאמים לעבר שדרות והנגב המערבי. עתה הכל מוכן.

האם יפלו כוחות הביטחון בפח החמאסי?

אלא שהפעם צה"ל אינו מופתע. הארוע בציר פילדלפי הדליק את נורות האזהרה המתאימות. לכן, בניגוד למצב שהיה ברצועת הביטחון לפני כשמונה שנים, התחיל צה"ל להתכונן לפני כמה שבועות לתרחישי צעדת ההמונים. בצה"ל ובמשטרת ישראל הכינו כוחות וכמות נכבדה של אלפ"ה (אמצעים לפיזור הפגנות) שיוזנקו במהירות לרצועה. התבצעו גם אימונים ומחשבה לקראת התפתחויות שונות אפשריות כתוצאה מצעדה פלסטינית.

השב"כ דאג גם לעקוב ולאסוף מידע מוקדם כדי למנוע הפתעה של פלסטינים על הגדרות. המאמץ הזה הוכיח את עצמו בסוף השבוע האחרון. במצב הנוכחי קיימים שלושה מצבים אפשריים שצה"ל ומג"ב צריכים להתאים לכל אחד מהם את שיטת הפעולה הנכונה. המשימה בכל המקרים צריכה להיות למנוע מהמפגינים להתקרב לגדר ובה בשעה - להימנע מפגיעה בנפש בקרבם.

עם כל ההכנות שכבר נערכו - אפשרי בהחלט שהחמאס ותושבי הרצועה המתכוננים לקחת חלק ב"שרשרת האנושית" יבינו מהפירסומים בתקשורת הישראלית שמזימתם נחשפה. כתוצאה מכך הם יירתעו ולא יפעלו מייד. הם יחכו לשעת כושר נוספת. במצב כזה, כוחות הביטחון הישראלים צריכים לשמור על עירנות ותו לא.

תרחיש שני קובע כי ייתכן שהפלסטינים ינסו להגיע בהמוניהם לגדר כשהם אינם חמושים. סביר להניח שבמצב כזה כוחות צה"ל יעברו את הקו מערבה וייכנסו לתוך שטח הרצועה כדי למנוע מהמפגינים להגיע לגדר המערכת ולמעברי קרני, סופה וכרם שלום. גם בתרחיש כזה - יימנע צה"ל משימוש באש חיה ויפעיל אמצעי אל-הרג, כולל כדורי גומי וגז מדמיע לפיזור הפגנות. במקביל, צריכה להיות היערכות בקו שני ממזרח לגדר של כוח נוסף ממשטרת ישראל. השוטרים ואנשי מג"ב יצטרכו לסכל ניסיונות לטפס על הגדרות או לחתוך אותן.

אפשרות שלישית שלקראתה נערכים היא חמושים שיירו מתוך ההמון האזרחי המתקדם לעבר חיילי צה"ל, במטרה לגרור אותם לחילופי אש חיה. במצב כזה התנסו כבר החיילים והשוטרים בתקופת האינתיפאדה הראשונה והשנייה. הלקח היה שיש להפעיל אמצעי מודיעין שיאפשרו לאתר את החמושים ולפגוע בהם באמצעות צלפים מיומנים, בעוד עיקר הכוח מפעיל אלפ"ה.

הקרב על ההסברה: בנחישות ובזהירות

במקביל לכוחות שיתעמתו עם ההמון הפלסטיני, צריכה ישראל בהובלת צה"ל ומשרד החוץ, להכין בשטח מערך הסברה ודוברות מאסיבי שיקבל כסיוע חומר חזותי מאמצעי המודיעין שמפעיל צה"ל ברצועה. מערך זה הוא קריטי לצימצום הנזקים בדעת הקהל העולמית.

בנוסף, צריכים כוחות הביטחון לבודד את הרצועה, כדי שגורמים בקרב ערביי ישראל ואחרים לא יצליחו לארגן הפגנות דומות בצד הישראלי של הגדר - דבר שעלול ללבות את האש. לתקשורת הישראלית והעולמית צריכה להיות גישה לזירת האירוע מהצד הישראלי ובלבד שמדובר בנציגים מוסמכים בעלי תעודות מזהות. כך אפשר יהיה להפריך ביתר קלות תעמולה שקרית שיפיצו הפלסטינים.

למעשה אותו נמערך שליווה את מהלך ההתנתקות ב-2005 צריך להיות מופעל גם הפעם. אלא שהפעם הסיסמה צריכה להיות "בנחישות ובזהירות". יש למנוע מהפלסטינים להגיע לגדר אבל במינימום אבידות בנפש לשני הצדדים ובמינימום נזק בדעת הקהל הבין לאומית. זו משימה לא פשוטה שמחייבת הפעלת כוחות גדולים מאד בצד הישראלי וגם הרבה מאוד איפוק.

מקור

ישן 25-02-2008, 11:01
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[b][QUOTE][color=blue] [b]בני..."

ציטוט:
שרשרת אנושית בעזה: החיילים נותרו מובטלים

השרשרת האנושית ברצועת עזה מתקדמת לאורך הציר המוביל מרפיח לבית חנון. רבבות פלסטינים, ובהם אלפי תלמידים, מנופפים בשלטים שבהם נכתב: "הצילו את עזה". בחמאס מבטיחים: העצרת תעבור בשלום. סביב הרצועה יש כוחות רבים, שמחכים
אבי כהן ועלי ואקד

רבבות פלסטינים, ובהם אלפי תלמידים, החלו הבוקר (ב') ליצור שרשרת אנושית ברצועת עזה במחאה על המצור שהטילה ישראל. התלמידים, שהגיעו מערים שונות, מלווים במבוגרים, התפרשו לאורך ציר סלאח א-דין העובר מבית חנון בצפון ועד רפיח בדרום, לאורך כ-40 קילומטרים.

בשלטים שנשאו המפגינים נכתב "המצור על עזה רק יחזק אותנו", "העולם גזר על עזה גזר דין מוות" ו"הצילו את עזה". ראש הוועדה העממית נגד המצור, חבר הפרלמנט הפלסטיני, ג'מאל אל-חודרי, אמר כי הדיווחים על עימותים עם הצד הישראלי, הם "פרי דמיונם של הישראלים בלבד. העצרת תעבור בשלום. המסר שלנו לעולם הוא שלא נשקוט עד שיוסר המצור".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1390885/03.jpg_wa.jpg]

חיילים מסביב לעזה (צילום: אמיר כהן)

עד כה, אנשי הצבא והמשטרה שנערכו בכוחות מתוגברים סביב עזה בשל השיירה המתוכננת של הפלסטינים נותרו חסרי עבודה. מחסום ארז שומם לגמרי ופרט לאנשי מג"ב שנמצאים במקום ומחכים לפלסטינים, שאמורים ליצור את השרשרת האנושית, לא נראתה תנועה מיוחדת.

גם במצפור נבי מריע, המשקיף על בית חנון, נראו רק אנשי תקשורת. מבית חנון ניתן היה להבחין בשתי רקטות קסאם שנורו, אחת נפלה בצד הפלסטיני. אנשי התקשורת הזרה שנמצאים במקום טוענים כי מדובר בקונספירציה של התקשורת הישראלית וממתינים אם יקרה משהו.

מקור

כנראה שזה היה תרגיל "יבש" , צפו להמשך .....

אגב, האירוע היה כל-כך דרמטי שרוה"מ טוען שכלל לא עדכנו אותו בנושא (??)

ישן 25-02-2008, 11:34
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לכל הגולשים - לקרוא ולהפנים!
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי great white shark שמתחילה ב "הגיע הזמן לעשות סוף ל בעיה שנקראת עזה!"

רבותי, נמאס לנו מההתלהמות ומהקטטות שמזהמות את האשכול הזה ולא מעט אחרים. סף הסבלנות שלנו יורד בהתאם, החל מרגע זה כל גולש שימשיך בהתלהמות ובליבוי מריבות ייחסם ללא הזהרה נוספת וללא קשר לותק שלו בפורום. מי מכם שלא מסוגל לנהל שיח מתורבת ומכובד, יתכבד וימצא לעצמו מקום אחר להתבטא. אם מישהו מכם מתעקש לראות זאת כאקט של סתימת פיות, שיתפנק - אנחנו לא מתכוונים לתת לפורום להרוס את עצמו בגלל כמה גולשים שלא מסוגלים לתת כבוד לעצמם ולאחרים.

great white shark, קיבלת צ'אנס נוסף ואחרון - אל תדפוק אותו.

ישן 25-02-2008, 12:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי great white shark שמתחילה ב "הגיע הזמן לעשות סוף ל בעיה שנקראת עזה!"

צחוק בצד על הניסוח שלו רבותי (שהוא אכן לא מעורר כבוד רב), אבל יש לו נקודה מאוד נכונה.
(ואני מתייחס רק למידע הקיים לאחר העריכה. לא ראיתי מה נכתב לפניה).
ה PKK הציב מארב על הגבול וחטף חיילים טורקים.
הטורקים לקחו את הזמן, בנו תוכנית קרב ועכשיו הם מיישמים אותה.
בכורדיסטן העירקית צירים הרריים שלעומתם דרום לבנון נראת כמו השרון,
עם יערות שראויים לשמם, בניגוד לחורש הים תיכוני של לבנון.
ועם כל זה הטורקים נכנסים על מג"חים מיושנים ללא מיגון ראקטיבי, ולא ע"ג מרכבה סימן 4...

לדעתי יש לנו מה ללמוד מהטורקים על פשטות בהפעלה ורצינות. הרבה מה ללמוד.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 25-02-2008 בשעה 12:28.
ישן 25-02-2008, 14:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מה שאתה לא רואה אתה לא..."

1. כתב של רויטרס דיווח מ Zakhu על לפחות 112 מורדים ו-15 חיילים טורקים שנהרגו בקרבות.
  2. ב Daily Star התפרסמה כתבה של סוכנות הידיעות הצרפתית AFP שדיווחה מ Czire על 112 מורדים מתים ו- 47 חיילים טורקים (תוך הסתמכות על מידע שנופק ע"י הPKK)
  3. AFP גם מדווחים מ Amadiyah (מיקום הפלת המסוק הטורקי) בשביל IC Publications, כך שאו שהכתב שלהם עושה שעות נוספות בנסיעה דרך שטחי קרב, או שיש להם 2 כתבים באזור.
  4. כתב של ה The Sydney Morning Herald מדווח מ Cukurca בערך את אותם נתונים.
  5. הכתב של אל ג'זירה בצפון עירק גם מתאפס לאותם מספרים פחות או יותר,
  6. הכתב של Al-Sumaria Iraqi מדווח "מאזור הקרבות" בלי לתת מיקום מדויק.
שלא לדבר על ה Kurdish Globe, שופר התעמולה של בראזאני.

כל היתר באמת מדווחים מאנקרה ובגדד, אבל אלו לא מעט מקורות מידע עצמאיים שמדווחים מהשטח.

ישן 25-02-2008, 17:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "ועדיין כבר זמן מה הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
ועדיין כבר זמן מה הם פועלים.
איפה תמונות של גופות?איפה ילדים הרוגים? איפה טנקים בוערים?
איך יכול להיות שמנהיגי הכורדים לא מופיעים בכל מסך אפשרי בלהג בלתי פוסק על זה שהורגים אותם וזה טבח והם וקראים לעולם לעזור להם - ומצד שני מאיימים לחסל את כל טורקיה ועכשיו?
איך זה יכול להיות שהאו"ם / מועצת הבטחון לא התכנסו לדון בנעשה שם???
[הכל קצת בציניות- 112 גופות מספר חוזר - נראה לי מאותו מקור - טורקי. וכמות ההרוגים של התורכים נעה ממספר כזה לאחר עד ל - 47. אז למה ולמי להאמין?

הכורדים פחות טובים מהפלסטינאים בהסברה,
והטורקים הרבה יותר טובים מאיתנו.
מאוקטובר ועד עכשיו, כבר 4 חודשים, הם עסוקים מלהסביר לעולם למה הפתרון הכי פשוט ויעיל לכלל הגורמים (כולל האוכלוסיה האזרחית ה"שלווה" של כורדיסטן) הוא שהם יכנסו ויעשו סדר.
הם אפילו הציעו לאו"ם ולארה"ב בסוף דצמבר לשלוח כוח צבאי לשם במקומם. כמובן שהם ידעו שהאו"ם לא יכול לארגן כוח צבאי תוך חודשיים, ולארה"ב יש מספיק אויבים בעירק מבלי להלחם גם ב PKK, אז האולטימטום חלף והם "נאלצו" "לפתור" את הבעיה בעצמם.

הם נכנסו לשם לפני שלושה ימים, עם תמיכה עולמית, בצורה סדורה, שקטה ויסודית. גם את הכורדים שכן צועקים "טבח" אף אחד לא שומע, כי רוב העולם מסכים שאם ה PKK נכנס לטורקיה, מציב מארב והורג וחוטף חיילים זכותם של הטורקים לתקוף חזרה.
3 ימים לתוך ההסתבכות האחרונה בלבנון גם לנו היה שקט תעשייתי. הבעיה הייתה עם מה שעשינו איתו.

וד"א - ה PKK לא מפרסמים את מספר ההרוגים שלהם מתוך עקרון, בדיוק כמו שהחיזבאללה דיווח על הרבה פחות הרוגים משהיו לו באמת. זו הסיבה שאין הרבה וויכוח על מספר ההרוגים שלהם.

ישן 01-03-2008, 19:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

עדכון: טורקיה בכורדיסטאן.
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "ועדיין כבר זמן מה הם..."

הטורקים מיצו להפעם את האישור הבינ"ל לתקוף את ה PKK.
שבוע אחרי שצבא טורקיה נכנס לכורדיסטאן העירקית, הוא יוצא בתהלוכות רשמיות ובהצהרה על ניצחון.

האם הם באמת "ניצחו"?
העובדות פשוטות:
  1. הם תקפו רק לאחר שווידאו שיש להם גיבוי בינ"ל.
  2. הם תקפו את הכורדים בשטחם והרגו מעל 200 לוחמי PKK.
  3. הם לא נתנו משקל בעורף האזרחי לאבדות שלהם (25 עד 80 הרוגים, תלוי במקור).
  4. הם נסוגו לפני שהלחץ הבינ"ל הכריח אותם לצאת, עם הרמז הראשון של נשיא ארה"ב.
  5. כפועל יוצא של סעיף 4 הם שימרו את הלגיטימציה לחזור על המבצע ברגע שה PKK יתקוף שוב.
  6. הם הכריזו על נצחון בכל רשתות התקשורת, לפני שה PKK עשה זאת.
מאחר ובלחימה נגד גרילה לא ניתן באמת לנצח כל עוד בצד השני נשאר בחיים אדם אחד עם אמצעי וכוונה,
הטורקים פעלו להשגת מצב בו הכורדים לא יוכלו להכריז על ניצחון.
וע"פ המצב הנוכחי נראה שהם השיגו מטרה זו,
לפחות עד למבצע הבא...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:59

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר