לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2008, 19:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "מילואים לכולם:"

שלא כמו שמוצג בכתבה, הנושא עוד לא הוכרע, אם כי הנטיה הכללית היא לדחות את הסעיף הנ"ל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2008, 14:17
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מילואימניקים לא עושים הגנ"שים יותר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מילואימניק עולה ליום בערך פי..."

וזה לא בא בעקבות חלוץ וההתנתקות אלא בעקבות הפעילות שלנו אשר כללה דיון שיזמנו בועדה לביקורת המדינה ודו"ח מבקר המדינה כמה חודשים לאחר מכן.

מצ"ב חומר רקע לכל הפעילות לעינוכם:

1. תשובת סגן שר הביטחון בוים לשאילתא שהגשנו באמצעות ח"כ וילן:
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/3488026.rtf

2. פרוטוקול הדיון שיזמנו בועדה לענייני ביקורת המדינה בנושא הכשרת חיילים לקראת ביצוע תעסוקה:
http://www.knesset.gov.il/protocols...2004-07-05.html

3. מסקנות הועדה:
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/8341528.doc

4. דו"ח מבקר המדינה 56 א', פרק הגנת יישובים:
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/13332687.doc

5. הערות משרד ראש הממשלה לדו"ח מבקר המדינה (עמוד 74)
http://www.pmo.gov.il/NR/rdonlyres/...B7919/0/56a.DOC

6. תעסוקה פיקודית - פעילות הפורום ב- 2005 / 2006:
http://www.ynet.co.il/home/1,73 340,L-815-5418-16738358,00.html

לאחרונה, בדיון מעקב בועדה לביקורת המדינה, צה"ל דיווח מי עושה הגנ"שים:
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/22590360.doc

עלה

נערך לאחרונה ע"י פורום החפ"שים בתאריך 26-02-2008 בשעה 14:32.
ישן 25-02-2008, 21:15
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ומה ההצעה (שלך?) אומרת לעשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
ומה ההצעה (שלך?) אומרת לעשות עם כל הטכנאים של חיל האוויר, למשל? (את רובם לא צריך למילואים)

לא צריך למילואים או לא משתמשים בהם? יש הבדל.
אם רק ירצו יוכלו להקים צוותי טכנאים במיל' שיחליפו חלק מהצוותים הסדירים/בקבע.
אז במקום סבב אימון אחת לשלוש שנים, ניתן להם סבב אימון אחת לשנתיים, כדי לוודא שהם מקצועיים.
אם אני יכול לסמוך על בן 19 שיעשה את העבודה הזו, אני יכול לסמוך על בן 30 שעושה את העבודה הזו חודש בשנה כבר עשור.

ציטוט:
גדודי אבט"ש עם ניסיון קרבי אפסי?
יבצעו אבט"ש באותן גזרות וישחררו יותר כ"א לתפקידים אחרים.
ציטוט:
גדודי אב"כ?
משרתים גם היום במילואים. כמו חי"רניקים.

ציטוט:
יש פתרון שיקל באמת על הגרעין הקשה?
תגדיר בבקשה לאיזה גרעין קשה אתה מתכוון.

ציטוט:
(דווקא יש לי רעיון - שיילכו לעזור בימ"חים. בטוח יש דברים שהם יכולים לעזור בהם שם. השאלה היא מי יוציא עליהם ימ"מ..אמיר אשל?)

גם את זה צריך לעשות, אבל אני מעדיף להיות זה שייטפל בימ"ח שלי, תודה.

ישן 25-02-2008, 21:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא צריך למילואים את הרוב..."

1. אני לא מכיר את אופי העבודה ולכן אני לא יכול לטעון שהם חליפיים לחלוטין לסדירים, אבל במקרה הגרוע ביותר ח"א יכול לעשות מעשה מקרפ"ר, לאתר את אלו שעובדים עם מטוסים באזרחות כיום, להשלים להם הכשרה במיל' ולהפוך אותם לטכנאי מטוסים במילואים. הם ממילא עושים את אותה עבודה על כלי אחר לאורך כל השנה.
  2. שיבוץ של הסבות במילואים זה הדבר בכי גרוע שיכול לקרות ליחידה. עבדתי עם כאלו. הדבר היחיד שרוב המוסבים טובים בשבילו זה לספק בשר תותחים לאויב, אחרת הם בד"כ רק מסתובבים בין הרגליים.
  3. כן, יש פיתרון שיקל על הגרעין הקשה. גיוס מילואים למערכים שלא משתמשים במילואים כיום ישחרר סדירים שניתן לשבץ אותם בכוחות "הגרעין הקשה". זה בתורו גם יעבה את מערך המילואים של אותו "גרעין קשה". וזו סתם ההצעה הראשונה שעלתה לי בראש, אני בטוח שיש עוד הרבה יותר חכמות מזו.

ישן 25-02-2008, 21:47
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]אני לא מכיר את..."

1. זה מה שעושים, כמובן, אבל אני לא מכיר אף אחד שעובד על F-15I בתעשיה האזרחית..
למילואים לוקחים, בדרך כלל, את מי שעדיין בתחום התעופה. בוודאי במקצועות כמו שלי. פשוט לא צריך את הרוב, נקודה.

2. עושים את זה, למיטב זכרוני, זאת הבעיה.
אפשר ליצור תהליך שבו עושים הסבה של חודש (למשל), ואחריה אימונים במשך שנתיים (לא רציף, כמובן), ורק לאחר שנתיים הם הופכים להיות מבצעיים - יכול להיות שזה ישים למקרים מסויימים.

3. איזה מערכים?
תזכור שהגישה היא עדיין לגייס למילואים בעיקר אנשי יחידות שדה, ובצדק רב - אתה לא יכול להסתמך על חימושניקים במילואים, או על טכנאי דרג א' במילואים אצלנו. ואף אחד לא ירצה לבוא למילואים היות פקיד באפסנאות.

ישן 26-02-2008, 06:44
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ומה ההצעה (שלך?) אומרת לעשות..."

ציטוט:
ומה ההצעה (שלך?) אומרת לעשות עם כל הטכנאים של חיל האוויר, למשל? (את רובם לא צריך למילואים)
גדודי אב"כ?

(דווקא יש לי רעיון - שיילכו לעזור בימ"חים. בטוח יש דברים שהם יכולים לעזור בהם שם. השאלה היא מי יוציא עליהם ימ"מ..אמיר אשל?)

אתה תתפלא לשמוע כמה תפקידים - מלבד אבט"ש - יש. אני לא אפרט, אבל היתה תכנית להפעיל את הגדוד שלי (ואחרים כמותו) בשע"ח במשימה שכל טירון 02 במהלך הטירונות יכול לבצע! אין שום סיבה שמשימות מסוג זה לא יאויישו ע"י חיילי מילואים, לא לוחמים, בחירום.

ובשגרה?
נראה לי שיש הרבה מקצועות תומכ"ל שניתן לאייש אליהם חיילים שכאלה. לגבי טכנאים, למה לא להעביר קורס ולשבץ במחלקות חימוש בגדודים? ולפני שתגיד לי שאין קשר בין שאתם עושים למכונאות רכב, אני אספר לך שכרגע הפתרון הצבאי לבעיית איוש מח' חימוש הוא הסבת לוחמים מהגדוד...

ומה עם אפסנאים? פקידים? נהגים?
יש 101 דרכים לנצל כ"א איכותי, כך שיפנה את הלוחמים ללחימה. השאלה היא רק (כמו שציינת בשרשור אחר) ניצול וניתוב.

http://www.baking.co.il

ישן 26-02-2008, 07:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ונראה לי הכי חשוב - לא להתחשב..."

נחמיה, עומס הבט"ש הוא הכבד ביותר. אם תקים כמה גדודי בט"ש שמורכבים בחיילים שלקראת סוף שירותם עשו הסבה ל-03, ומה שהם עושים זה רק בט"ש, אתה תחסוך המון מילואים מ"הגרעין הקשה", ואולי הרמה תרד לרמה נסבלת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-02-2008, 08:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אגב, פעם הדברים נעשו. לי,..."

פעם לחיל האויר היו גדודי בט"ש במילואים (יוצאי נ"מ וכו')

ישן 26-02-2008, 15:06
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "זה קורה גם היום, השאלה היא..."

ניסיון להסבה כמעט גורפת עדיף על שחרור כמעט גורף לכולם. אחד החיילים הטובים ביותר במחלקה שלי היה מנוען F-16 בסדיר. האם זה הלם לחייל כזה להפוך להיות מאחזק רק"מ בגדוד חי"ר? אולי, אבל מוטיבציה מכפרת על הכל, והרצון לתרום וללמוד עושים את אותו בחור מוביל. אך גם הוא ותק של עשר שנים+, ולא ראיתי אחרים.
אני היום צריך לשרוד בט"ש ואימונים עם שליש ממה שאני צריך באמת, וגם זה ממצבה שרק בשני-שליש איוש. ביטיס דיבר על איכות כ"א בימ"ח לדוגמה, ובכן מאותו בנק כ"א פיקודי גם אני שואב אנשים. אולי רבע מכל מי שמגיע, אכן שורד בגדוד (והשאר ת"ש,מין, כלכלה או פשוט שקרים).
חיל האוויר ביחד עם החיל שלי הם בנק כ"א הטכני הגדול בצבא, לא ריאלי בעיני שבעוד שאצלנו מדשדשים במיצוי אותו כ"א זעום, בצד השני ישחררו אוטמטית מכיוון שאין להם שימוש באותה זרוע במילואים. לא נראה לי סביר שאין מספיק אנשים עם פרופיל 72+ אשר שירתו ביחידות ברמ"פ א בחיל האוויר, אשר לא ניתן להסב למשימות שונות הנדרשות במילואים.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 26-02-2008 בשעה 15:08.
ישן 29-02-2008, 01:33
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06

ציטוט:
בסדיר שרתתי בימ"ח תותחנים. בגדודי המלואים בין אנשי הרק"ם היה רוב של מוסבי חיל-האויר(מטוסי סקיי-הוק) עם עזרה והדרכה מאיתנו הסדירים, הם למדו ותפקדו בסדר גמור
ציטוט:
גדודי אב"כ?

כשעברתי למלואים, הצטרפתי לאחד מגדודי התותחנים. במשך 20 השנה הבאות, אני ה"קרבי" מקסטינה יחד עם ה"קרביים" טכנאי חיל-האויר עשינו אין ספור בט"ש: עברנו את שלום הגליל, עוד כמה שרותי מלואים בלבנון, ואת האינטפדה הראשונה.

לא. לא הוסבנו לסיירת, אך מילאנו את כל המשימות שהוטלו עלינו. עם רצון ואחוות יחידה אפשר להתגבר!

ישן 26-02-2008, 09:10
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
תגובה לדברים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "מילואים לכולם:"

הכתבה הזו קצת מוזרה (וכך גם אמרתי לכתב לאחר פרסומה). הנושא הזה (סעיף 4 בהצעת החוק הממשלתית) עלה בישיבה הראשונה ב- 18/2 ולא אתמול והסעיף לא נידון כי הועדה החליטה לקיים על זה דיון בנפרד. אך מבלי קשר לזה שהדיון לא היה אתמול, הטענות נכונות אך כפי שביטיס כתב, זה עדיין לא נוסח בהצעת החוק המתוקנת וכשנראה אותה, נדע מה הוחלט בועדה.

הטענות שהעלנו אז לגבי הגיוס הבררני למילואים הן ערכיות וגם מעשיות.
:
1. מבלי שהמדינה קיימה דיון ציבורי בסוגיית צבא העם, היא מנסה להתנער ממנו בפועל עפ"י חוק ולהמשיך להנות מה"מותג" הישן.

2. יש כאן מסר מסוכן למי שעומד בפני גיוס ולחברה - תבחר במסלול א', תקשור את עצמך לכל מלחמות ואירועים בטחוניים ב- 23 השנים הקרובות. תבחר במסלול ב', המדינה תשחרר אותך מהעול בתום הסדיר.

3. אם למעשה מתפרקים צבא העם, אזי חוק המילואים בו אנו דנים מיותר וחייבים חוק אחר אשר יסדיר את הצבא המקצועי בתשלום. אחרת, בקלות רבה כל משרת יפנה בצדק לבג"צ ויבקש שחרור מהשירות, בדומה לשכניו. כאמור, לא התקיים שום דיון ציבורי על עתידו של צבא העם (דיון שמתבקש).

4. ברור לנו שהמצב של היום יימשך (צה"ל יגייס למילואים את מי שהוא רוצה וצריך). אבל, מי שצה"ל משחרר היום, לא ניתן להחזיר לשירות, במידה ויצטרכו. הסעיף הזה מאפשר גם את המצב שהיה עד לא מזמן, מצב בו יחידות קרביות פורקו על מנת לחסוך ובכך הנטל גדל על מעטים - יותר זול לתחזק, לצייד ולאמן מעטים ולקרוע אותן מאשר להחזיק סד"כ גדול ולחלק את הנטל. היום, אין מספיק סד"כ כדי לוותר על תע"מ או לפחות, לחלק אותו במנות קטנות יותר (למרות המחיר הלוגיסטי והארגוני שבזה).

לגבי אלה שבאמת אין כרגע מה לעשות איתם (ומזמנים אותם לתגבור נהיגה מבצעית לאחר הכשרה שטחית וכסת"חית), יתכן שבמצב אחר, יהיה צורך כן לגייס. יחד עם זאת, לו היו רוצים, ניתן יהיה להסב אותם למשימות נחוצות.

אגב, לא מוזר לכם שבקמפיין נגד המשתמטים צה"ל ומשרד הביטחון נלחמים על כל מלש"ב, גם כאלה שאין מה לעשות איתם, על מזבח "צבא העם" אך כשזה מתחיל לעלות קצת כסף (מילואים), מעדיפים לשחרר אותם עפ"י חוק?.

עלה
ישן 26-02-2008, 10:45
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
לדעתי..
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי isramaan שמתחילה ב "צריך לשמור על מילואים של..."

אני חושב שמילואים זה דבר שגם אלו שלא שירתו בתקופת הסדיר שלהם כלוחמים חייבים לעשות, כי זה הרי המשמעות של צבא העם.

זה נכון שאף אחד לא היה רוצה ללכת למילואים להיות איזה פקיד או אפסנאי, אבל הם יכולים לעשות הסבה ולעשות אבט"שים, או אם הם במקרה עובדים במקצוע שיש לו רלוונטיות כלשהיא לצבא (טכנאי?) שיעשו קורס הסבה/השתלמות וימשיכו בזה.

אמר פה מישהו ובצדק
ציטוט:
"יש כאן מסר מסוכן למי שעומד בפני גיוס ולחברה - תבחר במסלול א', תקשור את עצמך לכל מלחמות ואירועים בטחוניים ב- 23 השנים הקרובות. תבחר במסלול ב', המדינה תשחרר אותך מהעול בתום הסדיר."
זה נכון, ולכן בצה"ל חייבים לעשות חושבים באופן רציני ולראות מה אפשר לעשות עם כל אותם תומכ"ל ואילו שאינם לוחמים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר