לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2009, 10:31
  AA100 AA100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "כמיתוסי ייסוד של עמים וערים..."

קרוב לוודאי שבני ישראל (יחד עם עמים נוספים ממוצא שמי-מערב אסייתי התגוררו תקופה מסויימת במצרים)דבר זה הגיוני במיוחד בתקופת החיקסוס-שבטים ממוצא שמי ששפתם ומנהגיהם קרובים לשאר העמים השמיים,במצרית עתיקה הם מכונים בכלליות חאבירו או עפירו(אולי שיבוש של המילה עברים?)כמו כן רבים ממנהגי המצרים השתרשו בתרבות היהודית דבר שמעיד על השפעה מצרית עמוקה(כמו למשל המילה)בנוסף לכך המילה העברית לנקבת החמור היא אתון(שהיה אל מצרי והאל הראשי בתקופתו של אחאנתון )נקבת החמור מכונה אתון וזה מעיד כנראה על השנאה שרכשו היהודים למצרים...מילים מצריות רבות השתרשו בשפה העברית(כסף,נשק,טבעת) השם משה מקורו מצרי עתיק מוסהMOSE מופיע פעמים רבות אצל המלכים המצריים הקדומים (אחמוסה-תחותמוסיס-רעמסס וכו( כנראה ששבטים אלו גורשו יחד עם החיקסוס על ידי יעחמס לפני למעלה משלושת אלפים שנה.
המצרים התייחסו בזלזול לשכניהם האסייתים(מכנען ומסופוטמיה)וראו בהם אנשים נחותים...אז זה לא יוצא דופן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2009, 01:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מיתולוגיות מקבילות ליציאת מצרים?"

ישנם עוד מספר ממיתוסים "דומים" לסיפור של משה וליציאת מצרים:
  1. הסיפור של סינהו (Sinuhe) - פקיד בכיר בחצר פרעה בורח ממצרים, מתחתן עם בת של ראש שבט מקומי בדרום לבנון/סוריה, הוא ובניו הופכים להיות מנהיגים מקומיים שמאגדים סביבם פליטים רבים, ובערוב ימיו הוא חוזר למצרים.
  2. המיתוס המייסד של שבט המרו (Meru) בקניה - בני המרו היו עבדים של האנשים ה"אדומים" שהמלך האכזר שלהם מורה על רצח כל התינוקות, תינוק שמונח בסלסלה מקנים הופך להיות מנהיג לאומי ונביא, מוביל אותם לחירות לאחר ביצוע שרשרת משימות "בלתי אפשריות" ולבסוף תוך כדי חציית אגם גדול ע"י כישוף.

</a>

ישן 01-05-2009, 08:29
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
לא נכתב, אבל סופר
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי AA100 שמתחילה ב "חחחח המיתוס השני נשמע יותר..."

עצוב לאמר זאת, אבל גם מי שמתחיל תגובה ב"חחחח" צודק לפעמים.
ג'פרי פאדימן סוקר, בספרו When We Began There Were Witchmen על סמך שורה של ראיונות אנתרופולוגייים שנערכו בין 1910 ל 1969, את המיתולוגיה וההיסטוריה של שבט המרו.
הטקסט המלא של הספר נגיש ברשת (מעניין, גם אם קצת יבש).
מסקנתו היא שמקורם של המרו באי מנדה בקניה. במאה ה17 היו המרו עבדים לערבים ששלטו בסולטנות פטה (pate) לחופי האוקינוס ההודי. הם נמלטו מעבדותם ועברו מסע ארוך במדבר עד מקומם כיום, בצפון הר קניה.
על יסודות היסטוריים אלו נוצקו מיתוסים שמקורם תנ"כי, אותם יכלו אנשי המרו ללמוד ממקורות ערביים ונוצריים שהיו באזור בשפע.

ישן 05-05-2009, 08:22
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
תרגום לבקשתך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אפשר לקבל תרגום לעברית?"

חחח קרעת אותי!!! - חה חה, הצחקתני עד שנפרמו בני מעי.
אוחחח, מדאים מה שאנשים חושבים!!!! - אבוי - מדהים מה שהבריות סוברות.
אתם בסרטיםםםם, - חולמים
אתם באספמיה
אני לא יכולה להיות אבא שלו, כי אני בת בכיתה ט',
וסגורה על זה חזקקקק!!!!!! - משוכנעת בזה כשם שבטוחה אני שמחר תזרח החמה
כולם כאן בפורום באטרףףף - הכל
כאן באספת העם אחוזי טירוף!
מנחשים בני כמה אנשים,
חחחח כאילו מה?! - חה חה, וכי מה?
באמת כל החברים שלי באייסי -
באמת כל מכותבי בשירות המסרים איי.סי .קיו
חופרים לי - מציקים לי עד כלות
שאני כותבת כמו זקן!!
איזה קטע מסריח ); - הו! כמה מדכדך!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר