לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2008, 14:34
  ReSiDeNtEviL ReSiDeNtEviL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
פליטת כדור, מהם הסיכוים?..

ראיתי מקרה בטלויזיה (דוקו, לא סדרה דימיונית), שבו אדם שדרך MAC 10 כמדומני פלט כדור, הסיבה כנראה הייתה הסבה של תת המקלע.
הוא משך את ידית הטעינה ומיד כשהחזיר נורה כדור.. (יותר נכון בזמן ההחזרה)
אני לא מבין במבנה תת המקלע (שכנראה היה אזרחי ומישהו ניסה להסב אותו לאוטמט) אבל מהם הסיכוים לפליטות שכאלה בכל כלי נשק?.. מהם מקרי הפליטות ששומעים עליהם בחדשות? דריכה ומשחק עם הנשק? איך כדור יכול להפלט בטעות, הרי הפקטור האנושי הוא זה שגורם להם לא?..
האם רוס"ר M16 גם עלול לפלוט כדור בטעינה פשוטה? או שנעילת הבריח המסתובב מונעת כזה מקרה?..

עריכה:
כרגע שמתי לב לאשכול אחר בנושא..אם רואים לנכון אפשר לנעול את האשכול

נערך לאחרונה ע"י ReSiDeNtEviL בתאריך 27-02-2008 בשעה 14:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2008, 14:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "פליטת כדור, מהם הסיכוים?.."

רובים בעלי מנגנון מכנס פתוח blowback-operated כמו האינגרם שעברו הסבה להסרת החזרת המנגנון מועדים לפליטות בדיוק כמו זו שתיארת (ההגבלה היא זו שמונעת את הירי האוטומטי והסרתה מאפשר ירי אוטומטי אך גם מזיקה לאפשרות לדרוך בלי לירות). מקרים כאלו גרמו לכך שידוע ש"עוזי עבריינים" מותר לדרוך רק כשממש רוצים לירות

ישן 27-02-2008, 14:49
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "פליטת כדור, מהם הסיכוים?.."

בהחלט משהו שיכול לקרות, לא סתם דורשים שכשאתה דורך את הנשק לעשות את זה שהנשק מופנה לנקודה שאין בה אף אחד.

אני יכול לתת דוגמא דווקא אם משהו שקרה לי עם נשק 0.22 (במחנה קיץ) נתנו פקודות לילדים לפני המטווח, אמרנו להם לטעון את הנשקים (בנשקים האלו המשמעות היא לסגור את המכלול) כמובן שהנשק היה נצור, פתאום אחד הילדים פלט כדור. מיד חדלנו וניסינו לברר למה הוא ירה, הילד נשבע לנו שהוא לא לחץ על ההדק. לקחנו את הנשק הצידה, הכנסנו כדור, סגרנו את המכלול - ובום, יריה.

עריכה: עניתי על השאלה אם זה יכול לקרות גם בנשקים כמו m16.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 27-02-2008 בשעה 14:51.
ישן 27-02-2008, 14:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "בהחלט משהו שיכול לקרות, לא..."

כמובן שאתה צודק, כול נשק עלול לפלוט ולכן יש להתייחס אליו בסופר זהירות, בטח כשהוא דרוך או בזמן הדריכה. אילן בטח ינסח את זה טוב ממני.
כמו שתיארתי למעלה, הסכנה בכלים בעלי מנגנון מכנס פתוח היא גדולה יותר מאשר בכלים עם מכנס סגור. יחד עם זאת, פליטה בזמן הדריכה עלולה לקרות בכל נשק.
ידועים מקרים של נוקר תקוע שגרם לפליטות כמו שתיארת (אני מכיר כמה מקרים בM19 ושניים בגליל/ון). זה יכול לקרות בגלל ליכלוך, עיוות שנגרם בשל חום (ירי רב, מהיר ובלתי אחראי) ואפילו מעשי קונדס (אחד משני המיקרים שאני מכיר בגלילון קרה בגלל מעשה קונדס כזה).

ישן 27-02-2008, 14:58
  ReSiDeNtEviL ReSiDeNtEviL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05

לפני שלוש שנים במטווח גדנ"ע מטעם בית הספר ירינו ברובה מוסבב ל22, קרה לי (ובטח לכמה מהאחרים)מקרה, הכדור שירינו היה בעל הצתת כרכוב (אני חשוב שככה קוראים לזה, הכוונה שאין פיקה). בקיצור סגרתי תמכלול ולחצתי על ההדק. הכדור לא נורה. סגרתי שוב ואז הכדור נורה. על התרמיל יש 2 סימני נקירה.. מקרה שיכול היה להגמר בצורה מכוערת.. מזל שלא.

מכל מקרי הפליטות אני מסיק שנשק זה פצצה מתקתקת בידיים. אפילו אם מצייתים להוראות עלולות לקרות תאנות.

כתבה שמצאתי בYNET:

החייל נסע לבסיסו בבקעת הירדן, וסמוך ליישוב בקעות התנגש במעקה בטיחות. בזמן ההתנגשות נפלט כדור מנשקו האישי ופגע בחזהו. החייל פונה במסוק למרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר

איך לעזאל זה קרה??.מוך ל-14:30 איבד החייל את השליטה ברכבו מסיבה שאינה ברורה, והתנגש במעקה בטיחות בצד הדרך. במהלך ההתנגשות נדרך ככל הנראה נשקו של החייל, רובה M-16, וכדור פגע בחזהו. כוחות צה"ל שהגיעו למקום העניקו לחייל הפצוע טיפול ראשוני, עד שמסוק פינה אותו.

(טעינת הנשק?) רשום שהנשק נדרך בזמן התאונה. הסבר יותר הגיוני הוא שהיה לו כדור בבית הבליעה?

נערך לאחרונה ע"י ReSiDeNtEviL בתאריך 27-02-2008 בשעה 15:01.
ישן 27-02-2008, 15:06
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "לפני שלוש שנים במטווח גדנ"ע..."

כנראה שהחייל הזה לא ממש שמר על ההוראות בטיחות המינימליות. הנשק צריך להיות מופנה עם הקנה כלפי מטה, כנראה גם שהנשק לא היה נצור (והגיוני שהוא היה עם מכסנית בהכנס, זה דווקא נורמאלי לחלוטין) ואז המרחק בין זה לבין פליטת כדור היא באמת לא כל כך רחוקה, סך הכל מדובר בקפיץ, ברגע שאתה נותן מכה מספיק חזקה בהחלט יכול להיווצר מצב שהנשק נדרך, ואז הפליטה היא או מהמכה החזקה או שמשהו לחץ על ההדק.

בכל מקרה אם שומרים על כללי בטיחות אז הסיכוי שדבר כזה יקרה יורד לכמעט אפס.

בקשר למה שהיה בגדנ"ע, אין שום דבר בעייתי בכדור עקר, מנסים פעם אחת, לא מצליח מנסים שוב. אין פה משהו מסוכן וזה טבעי, לכל מוצר בשוק יש אחוז מסויים של יחידות שיוצאות פגומות.

ישן 27-02-2008, 15:15
  קוני קוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
ברצון אלוהים- אפילו מטאטא יורה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "לפני שלוש שנים במטווח גדנ"ע..."

לפני שנים מצאתי אצל חבר של אחי מאוזר עתיק (זה עם המחסנית מקדימה שיכול לירות גם אוטומאט)
המאוזר היה ירושה מסבו שהיה חבר באירגון השומר.
האקדח לא ירה מזה עשרות שנים.
לאקדח תחמושת יחודית שכמוה מצאתי במצרים וההיתי להוט לבדוק התאמה, ואכן, הכדור החליק לבית הבליעה ללא בעיות.
אלא מה, בשעה ששיחררתי את המיכלול במגמת נעילה, ועל אף שליתר בטחון קשרתי באזיקון את הפטיש (לאקדח נוקר צף) נפלט כדור שכמעט הרג את אחי.
הנוקר היה פשוט נעול למכלול ע"י חלודה והעסק כולו עבד כאילו הוא בעל מכנס פתוח.
מאז אני חושד בכל כלי יריה, גם החדש ביותר.

נערך לאחרונה ע"י קוני בתאריך 27-02-2008 בשעה 15:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר