לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2010, 22:27
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
ירי טילים/ רקיטות בגזרה המרכזית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי modmos שמתחילה ב "מלחמת יום כיפור - סיפור על יירוט של טיל לעבר תל אביב"

במספר לילות של המלחמה, נראו בשמים גופים זוהרים, אשר טסו בגובה בינוני ובמהירות כשל מטוס. כיוון טיסתם היה ממערב לתעלה, לכיוון עורף כוחותינו, באיזור עכביש- טסה. כנגד הגופים האלה נורתה אש סמיכה ביותר, במיוחד ע"י החיילים המצריים, וגם ע"י כוחותינו, כאשר כל שמי החזית הוארו ע"י נותבים שנורו מהקרקע מאלפי כלי נשק. טיסתם של הגופים האלה הסתיימה בדרך כלל בפיצוץ במזרח. איני יודע אם הם הופלו ע"י סוללות הנ"מ בטאסה, או התפוצצו על מטרתם. בזמנו נאמר לנו שאלה טילי פרוג. לי לא נראה מסלול מעופם כשל רקיטה, שכן הם טסו טיסה ישרה ולא במסלול בליסטי. לאחרונה קראתי שאלה היו טילי קלט. ואכן סביר יותר כי היו אלה טילי שיוט ולא רקיטות. עם זאת, אינפורמציה זאת מתנגשת עם האמור בויקיפדיה באשר לירי טילי קלט ע"י המצרים.
עלי לציין כי הירי הלילי שירו החיילים המצריים, אפשר למפות את הסד"כ הגדול שלהם, ואת היערכותם, אולם נושא זה שייך כבר לאשכול אחר.
אגב, האם ידוע אילו טילים נורו על היב"א ברפידים בתחילת המלחמה?
לי זכור כי ביום 8/10/73 , עת חלפנו על פני רפידים, היה מכתש גדול על צלעו המערבית של ההר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2010, 23:14
  yaari yaari מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי modmos שמתחילה ב "מלחמת יום כיפור - סיפור על יירוט של טיל לעבר תל אביב"

הכתבה, שבה הוא מספר שהוא ספג אבנים בלוד, בדרך לבסיס, הזכירה לי שאני נערכתי מבעוד מועד לאירוע כזה (סיפרתי כבר על כך בעבר, בתיאור היום הראשון למלחמה). כשיצאתי מביתי בערד לקחתי איתי את האקדח הפרטי והנחתי אותו על הכסא שלידי. היה לי ברור שבבאר שבע ינסו לעצור אותי "שומרי כיפור פרחחים" והחלטתי שאם אצטרך, אני אפילו אשתמש באקדח במטרה לפגוע. היה לי ברור שאם מזעיקים אותי ביום כיפור סימן שהמצב רע ואף פרחח לא יעצור אותי מלהגיע לבסיס.
לשמחתי לא נתקלתי בבעיה ואף אחד לא ניסה לעצור אותי אבל, אפילו היום, אני די נדהם מהעובדה שהייתי צריך להכין את עצמי למקרה כזה.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 18-09-2010 בשעה 23:17.
ישן 08-10-2017, 13:27
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
נס יום הכיפורים: הטייס שחיסל באוויר טיל שיוט מצרי בדרכו לת"א

https://www.calcalist.co.il/interne...3721970,00.html

יירוט טילים היה קיים עוד הרבה לפני כיפת ברזל; איך התפתחו זה לצד זה טיל השיוט והמפציץ שנושא אותו, כיצד הופלו טילים מבלי לגרום להם להתפוצץ ולפגוע בסביבתם ומדוע איתן כרמי, הטייס שהציל את ת"א ב-1973, לא התקשה לעשות זאת

מת איתן כרמי, הטייס שיירט טיל שנורה לעבר תל אביב במלחמת יום כיפור
כרמי לחם במלחמות ששת הימים, ההתשה, יום כיפור ולבנון, והפיל תשעה מטוסי מיג בקרבות אוויר. בראיון לביטאון חיל האוויר סיפר לימים כי תחילה לא זיהה כי מדובר בטיל וחשב כי הטיל הוא מטוס

https://www.haaretz.co.il/news/education/1.3850676
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר