לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2007, 16:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תגובה ששלחתי אל עופר בפרטי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "המילואימניקים משלדג, מטכל והשייטת ליו"ש"

שימו לב:
על פי המשתמע מהידיעה, החיילים הללו לא יעשו "קו" שטחים ולא מבצעים מיוחדים "רגילים" של היחידות הללו. מבצעי מודיעין שכל אחד מהם מתוכנן, מתוקנן ומתורגל במשך תקופה ארוכה כולל מודלים ואישורים.
מדובר על כך שחיילי היחידות הללו יתפסו לתקופות קצרות את התפקיד של "פלוגת/צוות משימות" ו/או כוננות טרור ככוח התערבות גיזרתי. כלומר כח שמיועד ל'מבצעי איכות' שבד"כ מבוצעים ע"י גדס"ר החטיבה שתופסת את הקו, כמו: מארבים או מעצרים מסובכים יותר מהשיגרתיים.

זו כאילו יוזמה יפה.
אבל, מצד אחד זה גוזל זמן אימון יקר מאד של החבר'ה ביחידות האלו. לא סתם היחידות הללו מחזיקות מילואים והלוחמים שלהן שמשתחררים נשארים במצבה של היחידה. היחידות זקוקות ללוחמים אלו. אם מפנים אותם לשטחים, אז מפסידים זמן הכשרה ואימון שלהם לצורך האמיתי שבשבילו הם קיימים.
מצד שני, כאמרו לעיל, הם יחליפו רק את חיילי היחידות המיוחדות והפלס"רים החטיבתיים שפועלים בשטחים. הם לא יתנו שום דבר לטובת הגדודים שדווקא הם אלו שנאנקים וכמעט קורסים תחת עול העבודה בבט"ש.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 20-12-2007 בשעה 19:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2007, 19:29
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אם זה נכון אז לא נעשה דבר יש..."

עקביות, חבר'ה, עקביות!

הפורום פתאום נעשה ראוי לבדיחה על הפילטר שהופנתה לתקשורת באשכול של ה "לורה".

אשכול שלם (מוקפץ אומנם) אנחנו בוכים על אובדן יכולות הסיור מהפלס"ר, ושאר יכולות היחט"יות לטובת הלוט"ר ה"מגניב"

והנה, משהו הבין את זה, ומתכנן פתרון שיוציא את הגדס"רים מהמרדף אחרי "צורבי דיסקים", בקטביס"טים, ואפילו ילדים טפשים עם קלאצ', וישלח אותם לעלות להתאמן קצת ואנחנו נזכרים לבכות?

החטיבות עולו ועולות להתאמן ב"ה, ואני מניח שבשביל לחזור יכולת הסיור, החבלה(פריצה) והנ"ט שכל הוותיקים פה מתגעגעים אליהן (ובצדק כמובן) צריך להתאמן עוד, עוד הרבה אפילו.
אז מוצאים את הגדס"ר לאימון נוסף, יותר מהרובאים, ולפי מה שאני מבין- בשביל יכולת הגדס"ר המקוריות שכלנו מייחלים להם, זה פשוט נצרך.

אם אני כבר מגיב כאן אני אוסיף מהשהו לאשכול הפלס"ר (זה יהיה מעניין לאחוד אותם...)- בצנחנים, שעל המ"פ שלהם יצא הקצף כאן,
א- הוא כבר לא המ"פ
ב- במסלול של שנה ושתים, היו 5 שבועות לוט"ר בלבד!, שאר הזמן הוקדש לסיור.(נכון לאוג' 06)
הבנתי שהחיילים באמת לא מבינים את זה, ומקטרים שהם צריכים עוד לוט"ר, כי "זה מה שעושים" אבל משהו שם למעלה הבין סוף סוף כמה דברים והמצב משתפר.

ועוד משהו קטן לעופר- אם לא ברור מה תפקידו של כוח שיושב בחטמ"ר ומוכן למעצר\אלמנה\ כל סוג שהוא של מארב\ וכל שאר הפעולות היזומה שכ"כ עוזרת (עובדה!),
ואפילו שיש ימים\ שבועות שלמים של DVD, היכולת הזו של החטיבה בכל רגע נתון להציא את הפעילות הזו, בלי לשאוב כוחות, ולבקש ולתאם, שווה כל דקה שנטחנת בעמדות!

(למען הסר ספק- אני שריונר, גדודניק, ומהצד הטוחן של הסיפור......)
ישן 20-12-2007, 19:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "עקביות, חבר'ה,..."

אני לא חולק על כך שצריך לתת לחבר'ה להתאמן.
זו הסיבה שאני בעד הקצאת יותר לוחמים לגדודי החי"ר בכלל.
מצידי שבחטיבת כפיר יהיו 20 גדודים ושללוחמים יהיה פרופיל מ72 ורובאי 4. בשביל בט"ש לא צריך יותר מזה.
באשכול הזה יצאתי נגד תאור המהלך שנעטף באיצטלה חשובה "לשחרר את הלוחמים להתאמן" (כשבעצם משחררים את מי שהעמוס לא ממש עליו) ולא כנגד המהלך עצמו.

ישן 20-12-2007, 19:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]אני לא חולק על..."

א. אפשר אולי אפילו להפנות לשם חיילים עם פרופיל 65.
ב. משימות הבט"ש לא זוהרות? גם סיירת פחים לא, אבל כל לוחם (חוץ מיחידות מסויימות מאד) משתתף בה פעם בכמה זמן. זה צבא, לא תוכנית כבקשתך ועושים את מה שאומרים לך.
ג. בנוסף, אפשר לחשוב על צ'ופרים שבגללם יהיה כדאי להגיע ליחידה כזו. יציאות 10 4 (חמשוש על שבת שניה) זה אפשרות. נשק מדוגם, כנפיים מפחידות ומדים מיוחדים (נגיד מעילי גורטקס שכרגע יש רק ביחידות מאד מיוחדות, מדי א' מנומרים וכו'). מועדון ספורט משוכלל. DVD וכו'. למה? רק לדובדבן מגיע?
ד. לגדס"רים מותר לעשות קו בט"ש ולא רק "פלוגת משימות". אפילו ליחידות המטכ"ליות מותר. אם אתה מרגיש שחסר לך זמן בשביל גם בשביל בט"ש וגם בשביל אימונים, אז אני אזכיר לך שהחבר'ה האלו קרוב לשביעית מהשרות נמצאים בבית! הם יוצאים כמעט כל שבת, הרבה פעמים גם חמשושים.
גם יום שישי ושבת הם ימי עבודה בצבא. לפחות בזה שאני (אחרי שעזבתי את מתקן אדם) שירתי בו.
תן להם פחות יציאות ותראה איך יש יותר זמן להתאמן.

ישן 20-12-2007, 20:02
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "א. אפשר אולי אפילו להפנות לשם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
א. אפשר אולי אפילו להפנות לשם חיילים עם פרופיל 65.
ב. משימות הבט"ש לא זוהרות? גם סיירת פחים לא, אבל כל לוחם (חוץ מיחידות מסויימות מאד) משתתף בה פעם בכמה זמן. זה צבא, לא תוכנית כבקשתך ועושים את מה שאומרים לך.
ג. בנוסף, אפשר לחשוב על צ'ופרים שבגללם יהיה כדאי להגיע ליחידה כזו. יציאות 10 4 (חמשוש על שבת שניה) זה אפשרות. נשק מדוגם, כנפיים מפחידות ומדים מיוחדים (נגיד מעילי גורטקס שכרגע יש רק ביחידות מאד מיוחדות, מדי א' מנומרים וכו'). מועדון ספורט משוכלל. DVD וכו'. למה? רק לדובדבן מגיע?
ד. לגדס"רים מותר לעשות קו בט"ש ולא רק "פלוגת משימות". אפילו ליחידות המטכ"ליות מותר. אם אתה מרגיש שחסר לך זמן בשביל גם בשביל בט"ש וגם בשביל אימונים, אז אני אזכיר לך שהחבר'ה האלו קרוב לשביעית מהשרות נמצאים בבית! הם יוצאים כמעט כל שבת, הרבה פעמים גם חמשושים.
גם יום שישי ושבת הם ימי עבודה בצבא. לפחות בזה שאני (אחרי שעזבתי את מתקן אדם) שירתי בו.
תן להם פחות יציאות ותראה איך יש יותר זמן להתאמן.

אני מסכים איתך שצריך כמה שיותר להקל על הגדודים בגלל השחיקה שעם עוברים(למרות שלדעתי זאת העבודה האמיתית - העבודה השחורה).
עכשיו בוא אני ישאל אותך שאלה - אצל יחידות מיוחדות מי אחרי על כול הקטע הלוגיסטי?(מטבחים/לפרק מכולות לעביר ציוד וכוי , שמירות וכול העבודה שלא צריכים לוחמים שיעשו)
ממה שאני יודע לא הלוחמים עצמם , למה שזה לא יהיה כך גם בגדודים? למה לא להגדיל את התקציבים לגדודים?(כול הצופרים שרשמתה תלויים בתקציב לא? עזוב את הקטע של המעילים מדים סמלים וכוי).
ישן 20-12-2007, 20:30
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "קרני במלעיל, יעני קרנ"ש, יעני..."

מי שאמר לך על מגלן כנראה התבלבל עם מיתר שעשו כבר פעמיים קו כגדוד צופים.
באמת צריך לציין לטובה את היחידה הזאת שסובלת מחוסר בהקצאות ועושה קווים כמו כל גדוד תותחנים אחר. כנראה שאם כבר להיות ביחידה מיוחדת אז עדיף אבא יותר סקסי מקתמ"ר.

ישן 20-12-2007, 19:42
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני לא חולק על כך שצריך לתת..."

אני מניח שיש לנו אותו חלום של רוטשילד על מג"ב\כפיר גדול שעושה מה שהוא צריך לעשות, וצבא חזק שעושה מה שהוא צריך לעשות (להתאמן..)

רק הערתי לך שבמצב המצער הנתון, להוציא את הגדס"ר ממעגל הבט"ש יותר מאת הגדודים זאת החלטה מאוד נכונה- בשביל היכולות היעודיות (הנשכחות...) צריך להתאמן יותר מהגדודים
וכמו שהמסלול ארוך יותר, כך האימון התקופתי חייב להיות ארוך יותר

כמובן שאם זה יבוא על חשבון אובדן יכולת יעודיות מטכ"ליות של צוותי היחידות האלה, שוב יצא שכרינו בהפסדינו, אז כרגיל משהו יצטרך לאזן, (ואולי זה אפילו יקרה יום אחד)

נערך לאחרונה ע"י ה"שמל" בתאריך 20-12-2007 בשעה 19:43. סיבה: טעות כתיב
ישן 20-12-2007, 19:48
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05

כנראה לא הובנתי לחלוטין אם מייחסים לי תלונה על אימונים !
אתה מוזמן לקרוא דברים שכתבתי בשנים האחרונות - כולם בעד אימונים , הנה לינק רק למאמר אחד ממערכות האחרון שיצא לפני שבוע
http://www.global-report.com/drori/?l=he&a=53269

ולעצם העניין אם לא היה ברור
אני חושב שהגדודים צריך שיתחלקו אתם במעמסה. אני מדבר על מספר גדודים , לא גדסרים ולא פלסרים ולא מטכלים ושאר ירקות אלא גדודים לוחמים שמבצעים לילה לילה מעצר / אלמנת קש / וכיו"ב

אולי אינך בקיא אבל יש גזרות שלמות שמי שמנהל את הלחימה בטרור אלה ממש לא היחידות המיוחדות אלא גדודים שעושים מלאה מעולה, מלאכת קודש

ההתרעמות שלי היא על שלצד עומסים בלתי אפשריים אלה יש "יחידות מיוחדות" בהיקף מוגזם שלא עושות כמעט דבר בבט"ש.
אני לא רוצה לחזור על עצמי אז מפנה למה שכתבתי בתגובה על הידיעה הזו
http://www.global-report.com/drori/?l=he&a=64015

בסופו יש כמה לינקים שבהם אמרתי את הדברים בהקשרים שונים, בתקופות שונות

הכל רק אל תאשים אותי שאני נגד אימונים, זו אפילו לא בדיחה מבחינתי

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 20-12-2007, 20:15
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "[b]כנראה לא הובנתי לחלוטין אם..."

נראה לי שאנחנו כמעט מסכימים כבר מההתחלה, אבל ליותר חידוד של מה שניסיתי לומר אני אתחיל את הסיפור הארוך יותר-(אני יודע שאתה מכיר אותו, וכנראה יותר טוב ממני..)

היום יש, וטוב שכך, מגמה חזקה מאוד ומתמשכת של פעילות יזומה שלנו בערים של יהודה ושמרון.

הפעולות האלו מתבצעות, בגדול, בשלוש רמות,
א- גדודים
ב- גדס"ר-סד"כ מסויים "שיושב" בגזרה.
ג- מטכ"ליות שבאות מבסיסן

הגדודים- לפי מה שאתה כתבת ,בין מעצר למעצר "טוחנים" במשימות האבטחה השונות (מחסום סיור שמירה וכו')

הגדס"ר יושב אי שם, ורואה DVD כהגדרתך, (אם הבנתי נכון) (כן, אני לא חולק על העובדות-עדות מכלי ראשון מהיום גזרה X גדס"ר Y "כבר שבועיים אנחנו ישנים, לפעמים בזאב, ורוב הזמן בZ)

על המטכליות אין לי ידע ברור, אבל הבנתי שגם הם רואים DVD ופלייסטישן.

אבל-
על המטכליות אני לא רוצה לדבר, אבל לסד"כ של גדסר"נקים שיושב בגזרה, גם אם יש שבועות של DVD, יש חשיבות מאוד גדולה, כמו שכתב שחר (גם אם המשל לא נכון, נחמיה) גם מערך הקרב פשוט נמצא, ולא כל היום מפיל מיגים.
היכולת הזו של החטיבה להוציא בכל רגע נתון מבצע התקפי בדרגת מרכבות גבוהה יחסית היא, כנראה אחד הדברים שמאפשרים לנו לשכוח את רעש הסירנות במרכז.
וכן גם אני עשיתי 8-8 עם "פינוקים" באמצע, ולידי בבסיס השתזפו פלס"ר גולני, אבל כנראה זו הדרך , ואני מאמין בה ומוכן לשאת את הנטל שמוטל עלי

עכשיו, בעכבות אובדן כישורי הפלס"ר שגם אנחנו מדברים עליו, מתוכנן להביא צוותים מהמילואים (שעל פי הכתבה לא מנוצלים) להחליף את אותם כחות "משימות" ולאפשר להם להתאמן- זו יוזמה מבורכת שלכולנו נותר רק לשבח.
ישן 20-12-2007, 22:05
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "נראה לי שאנחנו כמעט מסכימים..."

בואו נדבר על יו"ש (נעזוב את עזה בצד, פעילות שונה).

גדודים - לכל חטמ"ר יש את גדוד ה- 90 האורגני שלו, בנוסף מגובים החטמ"רים (לא כולם) ע"י גדודים סדירים של חט' החי"ר. הגדודים מבצעים את רוב העבודה השוחקת והחשובה.

גדס"רים וכו' - מבצעים משימות איכות למיניהן, כולל את כל ה"קללות" שהזכרת.

יחידות נוספות - ראשית באיו"ש יושבות דובדבן והימ"ס, די בהן כדי לבצע את כל השו-שו. לעיתים מובאות יחידות נוספות (זרועיות, לא מטכ"ליות) המבצעות מבצעים מיוחדים.יצא לי לעבוד עם שלדג מס' פעמים, ואני מניח שזכורה לכולם השתתפות השייטת במספר מעצרים (כולל השתתפותה בג'נין בחומת מגן).

אני חושב שיש לערב הרבה יותר את אותן יחידות שו-שו בעבודה בשטחים, ואני מברך על ההחלטה שפורסמה לעיל, ומסכים עם מה שעופר כתב שחלק מכתבותיו (מצטער עופר, לא קראתי הכל). חשוב שהיחידות הללו יקחו חלק בביטחון השוטף, זה מחבר אותם להוויה היום-יומית של כלל הצבא, ונותן סיפוק רב גם לחיילים עצמם. מעבר לכך, חשוב מאד שיהיה קשר הדדי של לימוד לגבי המסוגלות של היחידות, והתרשמות שלהן מהמסוגלות של הגדודים והגדס"רים .... זה מונע הרבה הפתעות בשלבים מאוחרים.

נוצר הרושם מקריאת חלק מהתגובות (וגם מאשכולות אחרים) שנושא המעצרים הוא הקצפת, ובמיוחד אותם "מעצרים צמודי שב"כ". נכון שזה חשוב ומעניין, אבל זה לא קשור הרבה למלחמה האמיתית, ולכן חשוב מאד לתת לאותם גדס"רים אפשרות לרדת מכוננות ולצאת לאימונים, ואני מקווה שלשם כך יגיעו אותם מילואימניקים של היחידות הזרועיות.

ישן 29-02-2008, 21:20
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ה"שמל"
עקביות, חבר'ה, עקביות!

הפורום פתאום נעשה ראוי לבדיחה על הפילטר שהופנתה לתקשורת באשכול של ה "לורה".

אשכול שלם (מוקפץ אומנם) אנחנו בוכים על אובדן יכולות הסיור מהפלס"ר, ושאר יכולות היחט"יות לטובת הלוט"ר ה"מגניב"

והנה, משהו הבין את זה, ומתכנן פתרון שיוציא את הגדס"רים מהמרדף אחרי "צורבי דיסקים", בקטביס"טים, ואפילו ילדים טפשים עם קלאצ', וישלח אותם לעלות להתאמן קצת ואנחנו נזכרים לבכות?

החטיבות עולו ועולות להתאמן ב"ה, ואני מניח שבשביל לחזור יכולת הסיור, החבלה(פריצה) והנ"ט שכל הוותיקים פה מתגעגעים אליהן (ובצדק כמובן) צריך להתאמן עוד, עוד הרבה אפילו.
אז מוצאים את הגדס"ר לאימון נוסף, יותר מהרובאים, ולפי מה שאני מבין- בשביל יכולת הגדס"ר המקוריות שכלנו מייחלים להם, זה פשוט נצרך.

אם אני כבר מגיב כאן אני אוסיף מהשהו לאשכול הפלס"ר (זה יהיה מעניין לאחוד אותם...)- בצנחנים, שעל המ"פ שלהם יצא הקצף כאן,
א- הוא כבר לא המ"פ
ב- במסלול של שנה ושתים, היו 5 שבועות לוט"ר בלבד!, שאר הזמן הוקדש לסיור.(נכון לאוג' 06)
הבנתי שהחיילים באמת לא מבינים את זה, ומקטרים שהם צריכים עוד לוט"ר, כי "זה מה שעושים" אבל משהו שם למעלה הבין סוף סוף כמה דברים והמצב משתפר.

ועוד משהו קטן לעופר- אם לא ברור מה תפקידו של כוח שיושב בחטמ"ר ומוכן למעצר\אלמנה\ כל סוג שהוא של מארב\ וכל שאר הפעולות היזומה שכ"כ עוזרת (עובדה!),
ואפילו שיש ימים\ שבועות שלמים של DVD, היכולת הזו של החטיבה בכל רגע נתון להציא את הפעילות הזו, בלי לשאוב כוחות, ולבקש ולתאם, שווה כל דקה שנטחנת בעמדות!

(למען הסר ספק- אני שריונר, גדודניק, ומהצד הטוחן של הסיפור......)

לגבי הפלס"ר -
גם היום המסלול הוא די זהה (נכון לנוב' 06. ומרץ 07 שעוד לא סיימו).
התלונות של החיילים באות על כך שאתה עולה לפלגת לוחמים ויושב ברכבים כארבעה חודשים כי "אתה לא יודע את העבודה, בגלל פערים במסלול".
העניין שגם מה שמוקדש לסיור לא מספיק מוקפד.
אין מספיק שבועות ניווט והסוואה.
וכל הנושא של תירגול היכולת של הובלת כוחות ותצפית לצורך מודיעין חטיבתי. מתורגל בערך פעם אחת בקס"ס. מדי פעם באיזה מסכם פלוגתי מתרגלים פריסה של אמצעי תצפית ותצפית (לפעמים גם הסוואה -רק שבמסכם מסלול,היה שבוע הסואה למחזור צעיר - אז הערכות היו אצלהם ולא במסכם מסלול - עמדת תצפית לא מוסווית).
בקיצר מה שבאמת חסר בפלסר"ים, פלנטי"ם ופלחהני"ם זה עוד חודשי מסלול.
לא חושב שצריך לחזור לשנה ו8 אבל לשנה ו4 בהחלט יש מקום.

ולגבי פעילות המבצעית אני לא מוסיף כי אני "צעיר". עדיין לא משופשף ומנוסה כדי להגיב על כך בהרחבה.
למרות שיש לי את ההתרשמות של הלוחמים הוותיקים.
ישן 20-12-2007, 19:32
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
עופר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אם זה נכון אז לא נעשה דבר יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי offerd
אם זה נכון אז לא נעשה דבר

יש היום כמה וכמה גדודים המבצעים דרך שגרה מידי לילה את הפעולות שהגדרת "מיוחדות"
להם צריך לסייע ולהם צריך להוריד נטל
אם הכוונה להוריד מהנטל של היחידות המיוחדות, זו בדיחה טובה כלומר גרועה
במקום 5 DVD ברצף יהיו 6 ?

עופר , המרמור והתסכול שלך מופנים למטרה הלא נכונה.

אינני מבין כיצד אנשים שאינם מכירים את המערך ,פועלו ותרומתו הסגולית לבטחון המדינה , מרשים לעצמם להתבטא בנחרצות שכזו.

אגב , מערך הקרב בחיל האויר הופעל מעט. מעט מאד , בעשורים האחרונים. אז מה? צריך לסגור טייסות ולשלוח טייסים לאבטחת ישובים ביו"ש ?

ההערה על ה DVD פופוליסטית ומפגינה זלזול בפורום וקוראיו .

חשוב לזכור שבסופו של דבר כולנו אזרחים של אותה מדינה ולוחמים באותו צבא תחת אותו דגל. די למלחמות היהודים הללו.

כל טוב.
ישן 20-12-2007, 20:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "עופר"

אם אתה לא יודע מול מי אתה עומד, והוא מזדהה בשמו המלא, עדיף שתחפש בגוגל לפני שתכתוב.
סא"ל (מיל')
ד"ר עופר דרורי, מנהל אגף רשת ומאגרי מידע במשרד האוצר, לוחם בגדודים 79 ו-184
בשביל להכיר קצת את דעותיו ומאמריו תוכל לקרוא באתר שלו או במערכות או באחד מתוך הרבה מאד פירסומים שלו.

אגב, חיפוש בגוגל על שמך המלא הביא אותי לאתר "במה חדשה". זה שלך?

ישן 20-12-2007, 22:11
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
לא
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[size=-1]אם אתה לא יודע מול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אם אתה לא יודע מול מי אתה עומד, והוא מזדהה בשמו המלא, עדיף שתחפש בגוגל לפני שתכתוב.
סא"ל (מיל')
ד"ר עופר דרורי, מנהל אגף רשת ומאגרי מידע במשרד האוצר, לוחם בגדודים 79 ו-184
בשביל להכיר קצת את דעותיו ומאמריו תוכל לקרוא באתר שלו או במערכות או באחד מתוך הרבה מאד פירסומים שלו.

אגב, חיפוש בגוגל על שמך המלא הביא אותי לאתר "במה חדשה". זה שלך?

לא שידוע לי... אתר מעניין?

ולעצם העניין:

ברור שאינני יודע מול מי אני עומד , זהו הרי הערך המוסף הנפלא שבהתגוששות מילולית וירטואלית ברשת... הרשתי לעצמי להניח שאדם שממהר לתקוף ולהשמיץ את "היחידות המיוחדות" אינו מכיר את פועלן ותרומתן האמיתית. בהחלט יתכן שטעיתי ועל כך אני מתנצל מראש.

אגב , לפחות אחת היחידות שהוזכרה בידיעה , שולחת בשוטף מילואמניקים למשימות בשטחי יו"ש ולצערנו גם משלמת מחיר דמים כבד ( ביחס למחיר שמשלמות שאר "המיוחדות")

אני מבין לחלוטין את המרמור והתסכול. לוחם חיר ממוצע נפגש עם אנשי המיוחדות כשאלו מגיעים רחוצים ונקיים ברכבים מיוחדים למוצב/גזרה . משתלטים לו על עמדות התצפית ועל חדר האוכל, זוכים לביקורים תכופים של ראשי הפרמידה הבטחונית , עושים מה שעושים ואז נעלמים בשיירת רכבי וואסח (או במסוקים...) כשהם משאירים מאחוריהם ענני אפטרשייב משובח. זה יוצר תסכול וזעם. אני יודע ומכיר (מתקופת לבנון. כל מי שהיה במוצבינו השונים יודע בדיוק על מה אני מדבר)

לעומת זאת - יש לי הרושם שמעט מאד מהכותבים והמשתלחים שכאן , מכירים מקרוב את מלאכתם של אנשי "המיוחדות" (מילה בזויה בעיניי ולכן נמצאת ב " " )
זה הכל.

יאללה , לילה טוב. מחר יום עמוס.

שחר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:37

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר